banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 11 Maj 2024, 09:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 603 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Feb 2024, 10:46 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1866
Lokacija: Banja Luka
Ok na klimu/inverter, ali na klasično etažno je druga priča.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2024, 11:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2195
Realno nema ni prave zime.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2024, 12:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36400
Nvidia je poskupila, a kada ce stati ne zna se.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2024, 15:07 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1086
Philby je napisao:
Спрат куће гријем на климу, мјесечни рачун је већи тридесетак марака него претходних година. Дрвена столарија, немам стиропор ни камену вуну као изолацију. Кад је баш велики минус наложи се која ватра, али занемариво.
За сезону на гријање не потрошим ни 300 марака, а за дрва ми треба бар 10 метара што је прошле године било 1400 марака.

Ово ради аутоматски, телефоном подесим режим рада и уживам. Да струја поскупи и троструко опет је исплативије.


Isto, stotinjak grube povrsine, dva invertera, ne mogu za sezonu prebaciti 300 po sadašnjim cijenama nikako. Taman 2 metra drva ili pola tone peleta, al gospodski i bez prljanja, klik.
Hrana je ono što me brine, i ovako su bolesne cijene, a kad mraz poubija, biće još veselije...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2024, 15:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36400
https://www.nezavisne.com/ekonomija/trz ... ebu/819583

Citam u Nezavisnim neko kukanje na poskupljenja hrane. Iskreno, od ljetos nisam stekao utisak da je to nesto otislo u nebo, ali ruku na srce ja vam nisam relevantan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2024, 15:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9240
wizzy_bl je napisao:
Kako glupa odluka.Sad ce poskupiti i meni struja koji do sada nisma osjetio poskupljenje da bi se neko jeftinije grijao na struju ,umjesto da pronadje drugi energent.

To je apsurd sistema.Napravis odluku da nekoga destimulises da nesto radi i taj umjesto da ulozi trud i resurse ds pronadje alternativu (posto ga bukvalno guras od toga sto radi),on ulaze trud i resurse da ulaze tuzbe i da se ganja po sudovima.


Apsurd sistema je gomila majmuna (iz većine koja vlada naravno), koja je izglasala neustavne odluke oko određivanja cijene. Odluka je ustavnog suda, gdje ljudi imaju više škole, nego 83 fikusa u Domu što sjede. I poskupiće svime, i svi znamo zašto, a ne samo tebi. Ti ramapiteci da su uložili trud i resurse, mogli su odigrati ovo drugačije: oko kliznih cijena mrežarine u zavisnosti od količine potrošnje.
A struja je resurs svih nas, kao što je na Bl.Istoku nafta, pa je u kraljevini SA, litra ne 2.87 KM nego 5 do 10 puta jeftinija. To što ti pune glavu dnevnici kako struja treba biti skuplja, zapitaj se, što ne pričaju da političari trebaju nešto i da rade i da se to primjeti. Više nas oni koštaju nego struja za grijanje. Eto, za zadnjih 20 godina, sve što je uloženo u toplanu i mazut i eko priču, da je prebačeno na el.energiju, bilo bi nam jeftinije. Razmisli malo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2024, 16:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15286
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Meni sve ovo liči na dobro smišljenu priču i udruženi zločinački pothvat vlasti,eprs i ustavnog suda da se poskupi struja....ne preko koljena već ovako,preko mekog dušeka zvanog ustavni sud.
A sve se poklopilo sa velikim minusom što se tiče izvoza struje....taj minus se jedino može nadoknaditi poskupljenjem struje za građanstvo....mada će ubrzati inflaciju pa ko više izdrži.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2024, 17:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36400
Masivno smanjenje ekonomske aktivnosti u Z. Evropi (na koju je RS/BiH usmjerena) vodi ka manjoj potrebi kako za strujom, tako sa zeljezom, drvenom gradjom itd

Cak ce i ovi od zlata kovani majstori raznih zanata ce ubrzo ostati bez posla jer te njihove zahtijeve nece imati ko finansirati. Bukvalno ce narod radije sjediti kuci, igrati video igrice ili visiti na sportskim opkladama.
Sve manje ce biti krupnih privatnih investicija tipa kupovine nekretnina, nekih gradjevisnkih radova u i oko kuce, kupovine auta itd

Treba ulagati u (jeftinu) hranu i VR :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2024, 17:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9240
...i vojnu industriju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2024, 18:05 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39436
Lokacija: Месечева икра
Philby je napisao:
Уосталом, електрична енергија је најјефтинија за гријање, имамо је довољно .


Pitanje je koliko će ovo ostati ovako. Ugljevik trećinu proizvedene struje do kraja radnog vijeka treba da isporuči Sloveniji gratis na osnovu njihovih ulaganja u izgradnju RiTE plus oko 130 mEleona da im isplati duga. RiTE Gacko je izašla iz projektovanog radnog vijeka plus sav kvalitetan ugalj su već potrošili i bore se da proizvedu dovoljne količine struje. Mogao bi taj balon lako pući.

Послато са 2209116AG помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2024, 18:38 
OnLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Dec 2013, 02:05
Postovi: 178
Ugljevik jedva nakrcka para da naruci gorivo, velike dugove imaju prema dobavljacima


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2024, 19:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36400
munja.alex je napisao:
...i vojnu industriju.


Hmmm, ne


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2024, 20:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15286
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ako predstoje crni dani po elektro energetski sektor znači li to da je i pomama za solarnim elektro postrojenjima q.... na biciklu

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2024, 20:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9240
Ako predstoje crni dani po vojnoindustrijski sektor znači li to da je i pomama za dionicama firmi proizvođača vojne opreme i oružja q.... na biciklu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2024, 20:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36400
Pazi, odbrambeni sektor bukvalno zavisi od "dnevne politike", a ja se ne bih dugorocno kladio na tu kartu. Desi se promjena vlasti i cao - nema vise. Vidi pod Slovacka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2024, 20:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9240
Stoji za dugoročno od recimo 10 godina. Ali za godinu do dve i ne baš....
Vidi USA firme...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2024, 20:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36400
Čiča iz Rogače je napisao:
Ako predstoje crni dani po elektro energetski sektor znači li to da je i pomama za solarnim elektro postrojenjima q.... na biciklu


Hm da, kreni od poticaja kojim je Kina pumpala taj sektor preko nemogucnosti mreza da prihvate tu energiju i na kraju do nepostojanja reciklaze starih panela.

Naravno, neko ce se masivno obogatiti u citavim procesima :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2024, 20:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36400
munja.alex je napisao:
Stoji za dugoročno od recimo 10 godina. Ali za godinu do dve i ne baš....
Vidi USA firme...


USA je samostalni entitet za sebe, ne mijesati sa EU. USA nije u gabuli kao ove evropske dvorske lude koje kao da rade za interese Kine, Indije, pa i Rusije


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2024, 20:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9240
Pa dobro, jel ti možeš svoje pare ulagati preko nekog EU brokera tj kuće u SAD dionice? Koliko znam nije zabranjeno. Ili si lokal patriota?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2024, 21:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36400
Sve se moze, ali nisam fan berze


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 603 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs