banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 603 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 31  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Jan 2023, 22:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
supersonic je napisao:
Choban je napisao:
Ozrenx je napisao:
Ajd i poskupljenja..ali ovo sto se desava sa kreditima ljudima, to ce dovesti do pucanja...rate skocila za blizu 100 km jbt

Promjenjiva kamata, a Euribor porastao.
I nije svima kojima su krediti vezani za Euribor rata porasla za 100 KM, zavisi koliko je rata bila ranije.

Onaj ko je digao 100+ hiljada na 25 godina, logicno da ce mu rata otici u nebesa. Pretpostavljam da aludiras na momka sto se vrtio po portalima. Vidim da je otisao u drugu banku, reprogram uradio i sad po fiksnoj vraca manje godina, i umjesto 120 porasla mu rata za 30km


O tome su trebali razmišljati kad su uzimali kredit…
Šta da im radiš. Sami pali, sami se ubili…

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2023, 22:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Krajisnik je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
E kad je Tito dijelio Zelene planove pa kutijom sibica isplacujes stale i traktor i sve prikljucke to nije vazilo 8)
To je bilo samo za istaknute komunjare isto kao i sad IRB
IRB za istaknute budžetlije ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2023, 22:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
Krajisnik je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
E kad je Tito dijelio Zelene planove pa kutijom sibica isplacujes stale i traktor i sve prikljucke to nije vazilo 8)
To je bilo samo za istaknute komunjare isto kao i sad IRB


Znaš li ti sinko šta su IRB stambeni krediti?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2023, 07:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Castra je napisao:
supersonic je napisao:
Choban je napisao:
Ozrenx je napisao:
Ajd i poskupljenja..ali ovo sto se desava sa kreditima ljudima, to ce dovesti do pucanja...rate skocila za blizu 100 km jbt

Promjenjiva kamata, a Euribor porastao.
I nije svima kojima su krediti vezani za Euribor rata porasla za 100 KM, zavisi koliko je rata bila ranije.

Onaj ko je digao 100+ hiljada na 25 godina, logicno da ce mu rata otici u nebesa. Pretpostavljam da aludiras na momka sto se vrtio po portalima. Vidim da je otisao u drugu banku, reprogram uradio i sad po fiksnoj vraca manje godina, i umjesto 120 porasla mu rata za 30km


O tome su trebali razmišljati kad su uzimali kredit…
Šta da im radiš. Sami pali, sami se ubili…
Podsjeća na "švajcarca"....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2023, 10:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Upravo, ideš na manju kamatnu stopu i uzmeš franke. Mogli su da uzmu i kredit u evrima i da spavaju mirnije. Kao što sav dobitak od takvog rješenja pripada samo njima, tako i sav rizik pripada samo njima…

Šta imaju poreski obveznici da vraćaju tuđe kredite? Ovdje se štediše kažnjavaju, a dužnici nagrađuju…

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2023, 11:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Šta lupate vi? Da li iko od vas ima stambeni kredit? (u BiH) To što vi pričate može proći u slučaju da imaš plati 4000KM pa da vraćaš kredit od 100000 na 15 godina uz fiksnu kamatnu stopu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2023, 12:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Aikus, ja još nisam čuo da zli bankari upadaju ljudima u spavaće sobe i sa puškama tjeraju ljude da uzimaju stambene kredite. Niko nikog ne tjera da uzme stan/kuću na kredit.

BTW, negdje pročitah danas da 70% kredita u BiH su nenamjenski potrošački, znači ljudi dižu iznose od par 'iljada da "zakrpe" rupe ili npr. kupe polovan auto.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2023, 12:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Ti si sada skroz zaboravio o čemu se ovdje piše, a i ja sam :) prvo, ljudi su uzeli stambeni kredit po promjenjivih kamatnoj stopi jer je rata manja za 300KM i sl. Nema svako mogućnost da digne kredit na 15godina i da može da plaća ratu od 800Km i sl.
Kamata sada skače, a ljudi se bune. To si potpisao i svjestan si rizika. Nema šta da se buni. (I ja sam mediju njima)
Ljudi dizu kredit za stan da riješe stambeno pitanje za porodicu (ja ne pričam o kreditima za Maldive, auto i sl)

Kao što reče Castra "ko nam je krov što smo digli promjenjivu kamatnu stopu" Jbt, život i životne okolnosti su "krive"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2023, 12:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Krajisnik je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
E kad je Tito dijelio Zelene planove pa kutijom sibica isplacujes stale i traktor i sve prikljucke to nije vazilo 8)
To je bilo samo za istaknute komunjare isto kao i sad IRB

Upravo suprotno.....Zeleni plan su koristili ljudi koji nisu imali šta izgubiti....donji socijalni sloj stanovništva.Onomad je vladalo ogromno nepovjerenje u kredite,posebno kod viđenijih seljaka.Trebalo je biti baba Vanga pa predvidjeti da će u roku od pola godine nastupiti galopirajuća inflacija.
Svi ovi što su podizali te kredite i napravili štale nikad u njih nisu uselili ni jedno grlo stoke.....barem ovi oko mene

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2023, 14:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2325
Aikus je napisao:
Ti si sada skroz zaboravio o čemu se ovdje piše, a i ja sam :) prvo, ljudi su uzeli stambeni kredit po promjenjivih kamatnoj stopi jer je rata manja za 300KM i sl. Nema svako mogućnost da digne kredit na 15godina i da može da plaća ratu od 800Km i sl.
Kamata sada skače, a ljudi se bune. To si potpisao i svjestan si rizika. Nema šta da se buni. (I ja sam mediju njima)
Ljudi dizu kredit za stan da riješe stambeno pitanje za porodicu (ja ne pričam o kreditima za Maldive, auto i sl)

Kao što reče Castra "ko nam je krov što smo digli promjenjivu kamatnu stopu" Jbt, život i životne okolnosti su "krive"
Ne bih se složio da su kod svih u pitanju "životne okolnosti". Značajan broj ih je mogao uzeti IRB-ov kredit po fiksnoj kamatnoj stopi od oko 4%, ali je išao na kredit od banke po varijabilnoj koja se kretala oko 3%.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2023, 15:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Vjerujem. Npr ja nisam išao na IRB jer su tada nudili samo na 20godina, ali rata bi mi bila za 200KM veća nego u Unicredit na 25godina. U tom trenutku nisam mogao tako. Ugl, kamate su pale u zadnjih 5 godina, tako da je sada odlična opcija da se smanji broj godina i uzme fixna kamatna stopa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2023, 16:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Mnogi isto tako nisu mogli čekati po par godina da se poboljšaju uslovi, i da mogu pojedinci a ne samo bračni parovi da dobiju isti. A da ne pričamo o spremi i momentima kad dođeš kod investitora kako se skisele kad im kažeš da imaš IRB kredit.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2023, 19:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
Kontam da su ti uvalili neko kinesko brojilo...
Evo da vidis potrosnju od "kineskog"brojila
Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2023, 19:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Šta je to, samo 1700KM :D Sa subvencijama...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2023, 19:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
ali ovo vazi za dvojicu sumnjicivih da se nema sanse potrositii 5000 kvh mjesecno na kucu 200 m2.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2023, 19:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Kod nas bi bilo sada 1075KM. Po starom oko 735KM.

Koliko sada imate sunčanih sati dnevno? Ako ima :)
Koliko sunčan dan znači kada je i minus, samo sa dobrom izolacijom. Ako je stan na sunčanoj strani...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2023, 19:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
Mnogo znaci sunce ako ti je dnevni boravak na pravoj strani,a sunca sad nema,bio dobar minu oko -15,pa pade 1 metar snjega i danas 2-3 stepena u plusu i onda mozes misliti kako je


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2023, 18:11 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1403
:lol: Ovi nasi neuskladjeni nesposobnjakovici uvijek negdje kasne, tek cemo mi da vidimo sta znaci skupa struja kad pocnemo proizviditi ovu cistu energiju i placati harac na gasove

https://www.nezavisne.com/novosti/bih/B ... iva/753089

Nego ima li neko mozda onaj dokument, obavezujuci naravno, o uskladjivanje cijena struje sa CK regulativom cini mi se da sam ga nekad ovdje negdje vidio


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2023, 13:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
Sad sam upratio na ElektroDoboj, može se registrovati na korisnički servis i pratiti potrošnja online (pratiš brojilo) a imaš i istorijat zadnjih 12 mjeseci.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2023, 16:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
MojMarket u elementu. Keksić koje se stalno vrtio oko 2KM, pa nedavno sa 2KM skočio na 3KM. Ali ga često vrte na nekim popustima... Kao danas. Super ponuda i cijena.

Spoiler:
Slika

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 603 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs