banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 20:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 603 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 31  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Dec 2022, 18:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23490
Zašto nisu ukinuli zimsku tarifu :P
Nema poskupljenja, samo što nema ljetne tarife...


Slika

https://www.capital.ba/pogledajte-nove- ... ve-godine/

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2022, 20:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Ove zadnje tri kolone nisu valjane, izracun za 1300 je u stvari za 1500, 1400 je 1800 a 1500 je za 2000.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2022, 21:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23490
Istina. Nisam ni gledao te preko 700kWh. Ali sada kada si spomenuo, vidi se da odjednom sa nešto ispod 17KM za svakih 100kWh odjednom raste za preko 50KM. Nisu pratili prvu kolonu tabele od RERS-a do kraja...

Samo, ovo su cijene za jednotarifna brojila. Kod mene zadnji račun je nešto niži za dvotarifno, nega što bi bio za istu potrošnju da je jednotarifno. Ali to se može promijeniti ako bude hladnih radnih dana, a vikendom malo Sunce se pojavi :)
Može se ovdje izračunati.
https://www.elektrokrajina.com/kalkulatorp/

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2022, 22:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Dec 2013, 02:05
Postovi: 175
Ovo je glupost teska sa nacinom povecanja cijene struje
Npr, neko ko radi i privredjuje kod kuce i ima vecu potrosnju imace znatno veci racun dok gotovani koji leze i nista ne privredjuju imace minimalnu potrosnju i neznatno uvecan racun
Takodje mogli su formirati nivo cijene u odnosu prema urbanim i ruralnim naseljima
Ali sta ocekivati u oboljelom drustvu gde glavnu rijec vode skorojevici koji nista u zivotu nisu napravili sopstvenim rukama


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2022, 22:25 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12398
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Samo cuti i trpi, bitno je da se ne puca. I glasajte za Dodika opet.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2022, 08:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5074
Lokacija: Banja Luka
Meni vrijeđa inteligenciju višemjesečna pompa oko razlike cijena struje na ino berzama i za domaćinstvo, uz obaveznu konstataciju da smo u gubitku neke silne milione svakodnevno zbog toga, da imamo najjeftiniju struju u regionu...
Pa čekaj jebem mu mater, nisi u gubitku, samo si manje zaradio, a imaš i najniži standard u Evropi.
Ja razumijem i taj surovi kapitalizam, ali zar elektroenergetski sistem prvenstveno ne služi izmirenju potreba svog stanovništva većinom skromnih primanja, po relativno prihvatjivim cijenama, a eventualni višak za izvoz?
Shvatam ja da su i vodostaji bili nešto niži, jedna od termoelektrana na remontu, nešto se i uvezlo, ali zar se to nije moglo prebroditi na milion drugih načina, nego ovako hinjski nakon izbora?
Ne žalim ja one što griju bazene i slično, već višečlane porodice, jer mislim da je ovo tek početak, i da će sad redom sve komunalne usluge ići gore.
Realni sektor je u problemu, jer većina polodavaca totalno ignoriše situaciju oko te vještačke inflacije i divljanja cijena.

Mada, kapiram ja da ne smiju, MMF ne dopušta.
Isto bi sranje bilo i da je druga politička opcija pobijedila, obaveze oko enormnih zaduženja moraju da se ispune


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2022, 09:08 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17152
Lokacija: Q5HW+6W
Nemoj tako, da je opozicija došla na vlast, nama bi sada struja pojeftinila i cvjetalo bi cvijeće u sred zime.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2022, 12:19 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010, 10:22
Postovi: 689
@<Enter_name> Vjerovatno ne bi, ali nešto nisam mišljenja da to treba da bude argument u korist vlasti. Isuviše olako se prešlo preko činjenice da je direktna zasluga SNSD-a što se nisu (makar privremeno) suspendovale akcize na gorivo. Ali zato premijer mrtav 'ladan izjavi da bi već u martu imali ukinute akcize, samo da je Republika Srpska nezavisna država.

"Mi smo za ukidanje akciza na gorivo, ali mene niko do sada nije uvjerio da će ukidanjem akciza gorivo biti jeftinije", kazala je poslanica SNSD-a Snježana Novaković Bursać, koja je glasala protiv ovog prijedloga.

Pa te dvije izjave su najstrašnije vrijeđanje inteligencije, prevazilaženje svake granice apsurda.


@pilot babo Kad čujem da neko tvrdi kako imamo "najjeftinije" bilo šta u regionu, ospem se momentalno. Prosječnu plata, koja opet nije dovoljno objektivan parametar (kao što bi bila medijana), ili BDP po glavi stanovnika mora da se uzme u obzir kao referentna stavka prilikom bilo kakve priče o cijenama. Tada bi se u stvari vidjelo da smo u mnogim sektorima među najskupljima u Evropi.

Sent from my LE2123 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2022, 12:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1862
Lokacija: Banja Luka
Pa najjeftinije kada je gorivo u pitanju izgleda ovako:

prosječan nijemac za prosječnu platu (sva zanimanja, sa i bez diploma) može kupiti 1600 l dizela cca.
prosječan RS srbin za prosječnu platu (iz zavoda za statistiku) može kupiti 430 l dizela cca.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2022, 13:53 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17152
Lokacija: Q5HW+6W
@Volta, ne argumentujem ja ništa, ovo je više opaska na prethodni komentar.
Isto bi se sve desilo bez obzira ko je na vlasti, kao što je čovjek već napisao.
Samo su mi smješna određena "argumentovanja" da je to posledica trenutne vlasti.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2022, 13:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Čekajte, ne možete porediti tako uvozne proizvode ili proizvode većinski bazirane na uvoznoj sirovini.

Informacija koliko je nešto jeftino je (uglavnom) nepovezana sa kupovnom moći...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2022, 14:28 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2017, 08:56
Postovi: 452
<Enter_name> je napisao:
@Volta, ne argumentujem ja ništa, ovo je više opaska na prethodni komentar.
Isto bi se sve desilo bez obzira ko je na vlasti, kao što je čovjek već napisao.
Samo su mi smješna određena "argumentovanja" da je to posledica trenutne vlasti.


Znači, kuknjava pojedinaca da je Stanivuković lošiji izbor od Radojičića ne pije vodu?
Svejedno je ko je gradonačelnik?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2022, 14:30 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17152
Lokacija: Q5HW+6W
Ne znam, ne bavim se polikitom da bih ti znao nešto preciznije reći.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2022, 17:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Ako je za porediti, ovdje su digli kilovat struje 13 puta u odnosu na proslu godinu,znaci sada izadje oko 70 centi. To je samo dio koji se plaća firmi koja isporucuje struju.
A oni su to racunali ovako- 5 centi kilovat, potrosnja 2000 kw godisnje- racun 500 € godišnje, razlika izmedju 0.05 x 2000 i 500 je očigledna, to su razni nameti

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2022, 07:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
laoce je napisao:
Ako je za porediti, ovdje su digli kilovat struje 13 puta u odnosu na proslu godinu,znaci sada izadje oko 70 centi. To je samo dio koji se plaća firmi koja isporucuje struju.
A oni su to racunali ovako- 5 centi kilovat, potrosnja 2000 kw godisnje- racun 500 € godišnje, razlika izmedju 0.05 x 2000 i 500 je očigledna, to su razni nameti

Kod vas u Austrijama država je UNAPRIJED planirala ekonomsku politiku.....ovo što ste trenutno u haosu i što su građani širom Evrope protestuju na ulicama je zbog nametnute i neplanirane socijalne agende uzrokovane dešavanjima u Ukrajini.Kod nas je takvo stanje već 30 godina,vlast bukvalno ima planove od danas do sutra bez vizije šta i kako u narednih par godina.I opozicija isto tako,na žalost.
Ako se ne može uticati na cijenu nafte,ako je akcize i namete na gorivo zacementirao MMF ne treba oko toga mnogo tupiti.Može se na drugim stvarima štošta uraditi da budu jeftinije.Prvenstveno mislim na proizvode koje 100% proizvodimo sami i gdje nam niko sa strane ne može krojiti kapu i zacementirati namete.Zabrane izvoza npr peleta ili žita su toliko idiotske da bi onoga ko to potencira trebalo pred strijeljački stroj.Ne gradi se socijalna sigurnost zabranama trgovine.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2022, 08:47 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17152
Lokacija: Q5HW+6W
Ako je kod nas 30 godina kako je sad u Austrijama, onda su naši planirali više unaprijed nego oni :lol:
Što se tiče zabrane izvoza, slažem se, ali se onda dolazi u situaciju da neće da plasiraju proizvod na domaće tržište, već sve izvoze. I onda moramo uvoziti taj isti proizvod po višoj cijeni.
Nije polikita jednostavna stvar, te je ne treba banalizovati. Problem je što nama drugi kroje kapu, a ovi što su trenutno na vlasti gledaju kako da namaknu sebi više para u džep.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2022, 11:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Ovo nema veze sa ratom u Ukrajini,zapravo, konkretno sto se tice struje, mozda 10-20%,ostalo je lov u mutnom i grabljenje ko sta stigne. A polako dolazi na naplatu i korona i silne desetine milijardi pomoći koja se donekle mora izbiti.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2022, 11:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
<Enter_name> je napisao:
Ako je kod nas 30 godina kako je sad u Austrijama, onda su naši planirali više unaprijed nego oni :lol:
Što se tiče zabrane izvoza, slažem se, ali se onda dolazi u situaciju da neće da plasiraju proizvod na domaće tržište, već sve izvoze. I onda moramo uvoziti taj isti proizvod po višoj cijeni.
Nije polikita jednostavna stvar, te je ne treba banalizovati. Problem je što nama drugi kroje kapu, a ovi što su trenutno na vlasti gledaju kako da namaknu sebi više para u džep.

Ozbiljne države obezbjede domaće tržište robnim rezervama.Nisam primjetio da nam je neko iz vana skrojio da ih nemamo.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2022, 12:35 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17152
Lokacija: Q5HW+6W
Ti našu državu smatraš ozbiljnom? :-?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2022, 15:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Zar se iz mog pisanja stiče takav utisak :D
Citiraj:
Problem je što nama drugi kroje kapu, a ovi što su trenutno na vlasti gledaju kako da namaknu sebi više para u džep

Upravo se sa takvim stavom amnestira vlast za sve ono što MOGU učiniti a ne čine.

Citiraj:
Ovo nema veze sa ratom u Ukrajini,zapravo, konkretno sto se tice struje, mozda 10-20%,ostalo je lov u mutnom i grabljenje ko sta stigne. A polako dolazi na naplatu i korona i silne desetine milijardi pomoći koja se donekle mora izbiti.

Hoćeš da kažeš da sankcije Rusiji i izvozu njenog gasa u EU ne utiče na porast cijene energenata i inflacije,ok.I taj lov u mutnom je iniciran odozgo....da se građani istjeraju na ulice,da buja nezadovoljstvo ali čisto sumnjam da će bijes građana ostati usmjeren na vlast ili Brisel...prije da će se kanalisati prema Putinu i Rusiji.Rovovi u Ukrajini vape za nezadovoljnim Evropljanima.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 603 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs