banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 22:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 603 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 31  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Feb 2022, 21:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
oposum je napisao:
supersonic je napisao:
Super se zivi ovdje, ne znam sto se pojedinci zale. Cijene nikad vece, plate iste a i cak manje.. i opet svi u autima, na kafama. Jahorina, kopaonik ne znaju sta ce od ljudi odavde..

U toj Ojropi kad skoci cijena goriva za 20 centi, ulja, brasna.. ljudi masovno izlaze na ulice. Izlaze i ovdje, da pokazu Guči torbu i pacoti patike.. jebi ga

Ima istine.... Rijetko koga sam sreo da mu kroz pricu skontam da mu i nije bas gladac i da je sklapanje kraja sa krajem u slicnom nivou kao sto je kod mene recimo. Iako je to relativno. Jednostavno je mentalitet ovdje da vani mora biti gladac, a unutra neka je jadac, nema veze, sta fali.

Ima al u q...
Kad su uveli evro umjesto marke,poskupilo sve skoro za duplo....niko nije zucnuo

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2022, 21:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7792
Lokacija: Mejdan
Najgora je napisao:
Kako komentarišete poskupljenje svega, prvenstveno prehrambenih artikala?
Ulje, brašno, hljeb, sve je otišlo 30-50% na više.
Koji market se sada čini najpovoljniji?

Banalan primjer: kantica Linolade u Tropicu je bila 3,99 sad je 4,89.

Sve dok ljudi kupuju Linoladu, cijena će rasti.
Ako stanu, biće akcija.

I prije ovog značajnijeg poskupljenja brojnih proizvoda u 2022. bila su "tiha" poskupljenja, najčešće za par feninga uz smanjenje gramaže.

Sada je skočila struja za privredu, otišlo gorivo, skaču neke sirovine, povećan minimalac... Pa za neke proizvode je "opravdano" poskupljenje, jer gazde se ne žele odreći svog dijela.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2022, 21:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7792
Lokacija: Mejdan
_зока je napisao:
Ma cijene su katastrofa otišle. I ko nije imao razloga da poskupi poskupio je vadeći se na cijenu goriva. Manja diže cijenu hljeba 10pf kao da je potreban litar goriva za svaki komad kruha koji proizvedu. To što je pšenica pojeftinila nema uticaja izgleda na cijenu peciva.

Mora dizati plate, odoše ljudi, primijetio sam da mu se u jednoj pekari mijenjaju radnice kao na traci.

A i cijene drugih sirovina skaču, ne živi pekara od hljeba, koliko su npr. otišli krompir i meso.
A i ima "brend" pa se može zajebavati sa cjenovnom politikom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2022, 21:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ima brend ali nema monopol.....svi u njegovoj branši su podigli cijene.Koliko su skočile cijene brašna i energenata,čudi me da nisu i ranije.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2022, 22:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2010, 22:40
Postovi: 281
Nacuo sam, ne znam da li je tacno da je u nekim Azijskim zemljama vecina proizvoda cak duplo pojeftinila. Uvoznici trljaju ruke. U turskoj je velika inflacija, njihovi proizvodi su u nabavnoj takodje veoma jeftini, a veliki su proizvodjac, pa bi i mi trebali da osjetimo to, ciljano pratim njihove proizvode kod nas, i ne vidim da im cijena pada, a trebala bi, i to za duplo. Dakle, neko nas izradjuje, a zna se i ko.

Poskupljenja su uzrokovana inflatornim ponasanjem. Smatram da mi trebas platiti vise za nesto, pa cu i da zacijenim vise. A kad onda jedni od drugih vide, svi to i rade, jednostavno poskupljuju ono sta nude jer im se moze.

Samo to ne moze dokle hoces, marketi su vec puni proizvoda 1+1gratis, taj 1 gratis je trebao biti kupljen onim parama koje je narod potrosio na skuplje osnovne namirnice. Dolazi vrijeme sve vise "gratisa", a to je dokaz da su mnogi koji su vjestacki digli cijene se malo preracunali.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2022, 22:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2010, 22:40
Postovi: 281
The_new_Statesman je napisao:
Ocekujem ove sredine ove godine laganu stagnaciju (mozda i pad) cijena nekratnina.
Suska se da ce evropska centralna banka na sve nacine gledati da onemoguci dalje davanje stambenih i potrosackih kredita sakom i kapom.


Citam neki dan clanak da je EU poslala upozorenje Hrvatskoj i jos nekim clanicama da smanje dozivljaje sa cijenama nekretnina, inace ce urusiti trziste. A kod nas je logicno da bi nekretnine trebale biti veoma jeftine. ne racunam veliku potraznju u Banjaluci. Ali provozajte se naseljima bilo kojeg drugog grada, srednje i velike kuce, a u velikom broju tih kuca jedno ili dvoje staraca. Nepojmljiv broj nekretnina u BiH ce kroz 10-20 godina ostati prazan. Sta ce biti sa tolikim nekretninama.

Neki dan covjek u Budzaku objavljuje 250 kvadrata kucu i jos neki manji objekat uz to, za 400 000km. realno, to je cijena kvadrata na toj poziciji, ali ko da mu dadne toliki novac? Dakle svi ti objekti koji ostaju, nema teoretske sanse da se prodaju za onoliko koliko stvarno vrijede.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2022, 22:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7792
Lokacija: Mejdan
Čiča iz Rogače je napisao:
Ima brend ali nema monopol.....svi u njegovoj branši su podigli cijene.Koliko su skočile cijene brašna i energenata,čudi me da nisu i ranije.

Dovoljno je da se par "gazda" pekara dogovori i izazvaće lančanu reakciju.

A i cijene sirovine su skočile, kao i energenti...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2022, 23:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4881
Lokacija: Tu preko puta
Ma morace ove cijene ici dole, nisu toliko ludi da drze ovo duzi vremenski period. Cijenim za neka 3 4 mjeseca da ce krenuti da opada postepeno

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2022, 07:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ja očekujem dodatna poskupljenja,baem proizvoda koji zavise od poljoprivredne proizvodnje....meso posebno.Još uvjek na cijenu mesa utičU sasvim solidni prinosi kukuruza I soje iz 2020 godine.U ou proizvodnu godinu se ušlo sa berzanskom cijenom kukuruza preko 500 km po toni...soja je oko jedne marke po kg a zasijano hljebno žito je u startu bez đubriva dok je još neizvjesnija prihrana jer su cjenovno azotna đubriva otišla u nebo.Crno nam se piše,propasti nećemo.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2022, 07:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2895
Lokacija: još mAlo i tU smo
supersonic je napisao:
Ma morace ove cijene ici dole, nisu toliko ludi da drze ovo duzi vremenski period. Cijenim za neka 3 4 mjeseca da ce krenuti da opada postepeno


Kad je to nešto pojeftinilo poslije poskupljenja?
Nema šanse.Bez obzira kako bude cijena nafte i energenata šetala, cijene neće ići dole.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2022, 09:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2021, 13:26
Postovi: 475
+1
Zasto bi se kapittalisti oprostili od dobre zarade?

Sa ovim sa nekretninama se slazem, jos mozda 5-10 godina ce se prodavati, ali odakle nama ljudi koji ce ih kupovati poslije toga? Niti majke radjaju po sedmero djece pa da ima ko da kupuje i osniva porodice, niti imamo jos jedno 10 miliona ljudi koji zive u ruralnim i manjim gradskim sredinama odakle bi migrirali ka Banjaluci.

_________________
Svaka mjesalica ima svoj loop.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Feb 2022, 13:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
https://www.nezavisne.com/ekonomija/trz ... rel/705137


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2022, 18:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2010, 22:40
Postovi: 281
Ja se iskreno nadam da ce ovaj bum i ekspanzija na trzistu nekretnina pokupiti vecinu nastampanog novca, i da mu zbog toga vrijednost nece padati u velikoj mjeri, niti ce se odraziti na rast inflacije. I dalje sam siguran da su sva ova poskupljenja posljedica inflatornog ponasanja.

Iznad je pitano, sta je ikad pojeftinilo. Pojeftinile su mnoge stvari, i te kako, trzista uvijek imaju uspone i padove, nicemu ne moze cijena beskonacno rasti. Ako mi neko moze garantovati cemu ce cijena konstantno rasti, neka mi kaze, pa da kupim to nesto.

Evo mislim da su debelo zazalili oni koji su novac zbog najavljene inflacije ulozili u akcije Facebooka, PayPala, ili u BTC - Bigtoin, sada bi mozda ipak voljeli da imneko vrati njihov novac, koliko god da je inflacija u jeku...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2022, 18:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16752
Цијена некретнина тешко да ће падати.
Па 3000км ће скоро бити свуда што се тиче Бања Луке.

Мени се чини да је уље поскупило додатних 10-15 пфенинга ових дана.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2022, 19:11 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17138
Lokacija: Q5HW+6W
Imaš već lokacije u centru gdje je cijena kvadrata 4500 KM/m2.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2022, 19:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16752
Znam, evo kod mene ovdje 3500km.
Ali govorio sam da će u cijelom gradu uskoro minimum biti 3000.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2022, 21:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4237
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Najgora je napisao:
Kako komentarišete poskupljenje svega, prvenstveno prehrambenih artikala?
Ulje, brašno, hljeb, sve je otišlo 30-50% na više.
Kako kaže Fadil Novalić, pa trošite manje ulja i brašna i nema problema.
Kolektivno smo inertni; da sad skoči npr. i benzin i krompiruša na po 5 KM opet će raja ćutati i trpiti.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2022, 23:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Neće ovo biti kod nas inflacija, ovo će više ličiti na Veliku depru, roba i usluga ne manjka, ali pare koje nemaš neće vrjediti Bog zna koliko. Inflacija i deflacija istovremeno.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2022, 18:52 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Pola ovog je lov u mutnom. Pričam sa svojom frizerkom, i ona podigla cijene. Kaže to što ona koristi nije pretjerano poskupilo, tipa farbe za kosu i šta ti ja znam, ali kad svi dižu što ne bi i ona. Uostalom poskupilo je sve u trgovinama gdje i ona kupuje pa logično mora to nadoknaditi. To je sve više psihologija i lančana reakcija a mi ovako inertni i glupi smo savršeno tlo za takvo nešto. Mene samo čudi što nisu i ranije poskupljivali, tu su se zajebali, sve bi to narod platio.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2022, 19:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2895
Lokacija: još mAlo i tU smo
Poh hitno se treba uvesti kada gazda, vlasnik bilo koje firme, bilo kojeg profila, poskupi bilo koji svoj proizvod, pa kaže morao sam zbog poskupljenja sirovina i procesa proizvodnje, istim mjerilima mora da podigne plate svojim zaposlenim.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 603 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs