banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 603 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 31  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Dec 2022, 11:25 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1076
bogata_sirotinja je napisao:
Hajd' da mi neko objasni sledeće...

Pasta za zube Colgate Max Fresh 75ml + 25ml GRATIS (dakle, standardno 100ml) košta 3,50KM.
S druge strane, ista ta pasta ali od 125ml košta 6,20KM.

Wilkinson Xtreme 3 Sensitive jednokratni brijač za muškarce - pakovanje 3+1 GRATIS košta 5,95KM.
Dok, isti ovaj brijač ali u pakovanju od 4+2 GRATIS košta 11,95KM (do nedavno mu je cijena bila 8,xxKM) i samo je ovo pakovanje poskupilo.
Na kraju, cijena ovog brijača na komad je 2,10KM.
GDJE JE OVDE LOGIKA???

Kod dosta proizvoda sam primjetio ovakvu situaciju. Inače, gore navedene cijene su iz dm-a dok su po marketima skuplje od 0,50 pa do čak 3KM a isti proizvodi.
Ok, proizvodi u Mercatoru i Konzumu su uvijek bili nešto skuplji ali sada.... Takodje, ovo govorim za proizvode sa redovnim cijenama (nisu na akciji).

Inače, budući da je hljeb danas dodatno poskupio, evo jedne preporuke za sve koji žive u Boriku ili blizu. U Food Outlet-u u Boriku, svako jutro svježi hljeb od 600gr čini mi se da je oko 1,40KM.


Meni je genijalno kod naših smećara, recimo 4 varta alkalne baterije AA, 4 KM. Paket identičnih na kojima piše + 2 gratis, košta 6 KM :lol: :lol: :mad:

Cijene su monstruozno poskupile i imaju konstantan rast.
Litar mlijeka koji se znao naći po 1-1,10 KM (meggle 2.8) sada je regulano i više nego poduplan, i ide ka još višem. Komotno će biti 250% poskupljenje unutar 12 mjeseci na taj artikal.

Bližimo se tački gdje će čak i solidna plata biti doslovce samo za režije i hranu. Jedino će neki rukovodioci i "programeri" moći nešto da naprave, i naravno oni koji dobro mute, njima nikad nije bila kriza niti će.
Ko se skućio, skućio, neće biti teoretske šanse da sa 2 plate i nekim poslom sa strane, lagodno živiš i nešto stekneš.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2022, 13:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Otkako je krompiruša u mojoj omiljenoj pekari poskupila sa 2 KM na 2,70 KM izgubio sam nadu u napredno čovječanstvo.
Poskupljenje je počelo u ranu jesen 2021. i par puta su dizali cijene.. serem im se u čarapu.

A pivo je i dalje pristupačno, nisam primijetio da je poskupilo.
To je ono o čemu sam pisao, alkohol uopšte (hemijski; etanol) kao veliki socijalno/medicinski problem i jedna od najopasnijih droga/psihoaktivnih supstanci ne poskupljuje.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2022, 14:47 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1076
E bravo, htio sam se na to osvrnuti.

Zaista je maestralno sramotno, da svi ostali "moraju" da poskupe, znači, hljeb, meso, mliječni priozvodi i sve ostalo mora po 40-100% gore, a pivo je poskupilo mizerno, možda 10%, u najgorem slučaju 20%.

Oni ne koriste za proizvodnju sirovine, energente, ni radnu snagu, šta li je tajna?

Svakako da prvi apsolutno neopravdano i neproporcionalno poskupljuju, pa kako litar mlijeka može biti "juče" marku i da ti se sav proces isplati, a danas dvije ipo + kukanje na neisplativnost, hajte molim vas??!?!

Opet, pivo (i alkohol generalno) ispade ništa ne trpi gotovo nikakva povećanja u troškovima proizvodnje?
Ili su imali toliko enormnu marginu zarade, pa im nisu bitni ulazni troškovi proizvodnje, već samo transportno-distributivni.

Citiraj:
alkohol uopšte (hemijski; etanol) kao veliki socijalno/medicinski problem i jedna od najopasnijih droga/psihoaktivnih supstanci ne poskupljuje


Kad uzmeš broj izgibija, napada, ubistava, prirodaš stotine hiljada istraumirane djece/odraslih članova porodice od strane alkoholičara (a kojih je kod nas veoma veoma mnogo u populaciji), jedini moralan i zdravorazuman potez bi bio drastično poskupljivanje alkohola (ako ćemo mak na konac, potpuna zabrana bi bila jedina etički ispravna).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2022, 17:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Što se tiče popisivanja struje niko vam ne brani da sami prijavite stanje krajem mjeseca ako mislite da ste zakinuti.

https://crm.elektrokrajina.com/crm/login

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2022, 18:21 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 966
Ma taman posla da cu to jos da radim, placeni su za to, klosarluk i bezobrazlug su posebna prica


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2022, 18:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Kod mene je u tri objekta brojilo unutra pa moram tako, a i ne lupam vrijednosti kao oni (jednom mašili za 1400 kWh u ljetnim mjesecima).
Neke prijavljujem svaki mjesec, druge par puta godišnje, kad se sjetim.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2022, 18:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
zidarR je napisao:
Citiraj:
alkohol uopšte (hemijski; etanol) kao veliki socijalno/medicinski problem i jedna od najopasnijih droga/psihoaktivnih supstanci ne poskupljuje


Kad uzmeš broj izgibija, napada, ubistava, prirodaš stotine hiljada istraumirane djece/odraslih članova porodice od strane alkoholičara (a kojih je kod nas veoma veoma mnogo u populaciji), jedini moralan i zdravorazuman potez bi bio drastično poskupljivanje alkohola (ako ćemo mak na konac, potpuna zabrana bi bila jedina etički ispravna).
Potpisujem. Ja lično apstiniram od alkohola već 4 mjeseca, a rod rođeni mi je liječeni hronični alkos koji je napravio puno belaja zbog jebenog alkohola.
Da se mene pita, ja bih ga zabranio a legalizovao kanabis. Ali mi nismo Colorado, ni Holandija nego priprčina i znamo zašto se alkohol masovno prodaje i svima je dostupan.. para vrti gdje burgija neće. I tako će uvijek biti, nema Utopije.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2022, 19:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010, 10:22
Postovi: 686
Alkohol nije zabranjen ni u jednoj evropskoj zemlji, a zašto uopšte legalizovati kanabis? Za početak bi mogli napokon donijeti zakon o zabrani pušenja na javnim mjestima, ili makar u zatvorenim objektima, što je već realno i izvodljivo.

Sent from my LE2123 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2022, 19:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Nešto ovako?
https://www.vladars.net/sr-SP-Cyrl/Vlad ... estima.pdf

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2022, 01:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Volta je napisao:
Alkohol nije zabranjen ni u jednoj evropskoj zemlji, a zašto uopšte legalizovati kanabis?
Ovo je bilo više utopijsko razmišljanje, nije lako zabraniti alkohol.
Ali, u Evropi (Sjeverozapadnoj) je alkohol skup i ljudi su edukovaniji.. nema lokanja kao ovdje, koje je podpomognuto našom tradicijom i kulturom.
Ajd' na ladno pivo, ajd' da vidiš kakva mi je rakija, i to tako kreće, a za pušenje cigareta bih se složio sa tobom, i to je smeće ali tihi ubica.
A za kanabis sam mislio onako.. paa, bilo bi dobro. :D
Ali naravno da ne ide tako, prvo se treba dekriminalizovati.
Pola Evrope ima dekriminalizovan kanabis, dakle to nije krivično djelo nego samo prekršaj.
Ono što je realno bitno je legalizacija medicinskog kanabisa koje je itekako prisutno u Evropi.
On ne liječi, ali barem smanjuje bolove i opušta umiruće (palijativne) bolesnike.
Ali gledajući sve socijslno/medicinske sfere, kanabis je manje štetan i opasan neuporedivo od alkohola.
Nakon dugo korištenja korisnik malo "otupi", ali bar neće praviti belaj kao sa alkoholom.
Zapravo sve droge bi idealno bilo izbaciti, pod tim mislim i na kafu.. biološki gledano, kofein je psihoaktivna materija (droga).
Nakon konzumacije bilo koje droge (a probao sam mnoge) je lijepo, ali poslije bude belaj manji ili veći.
Zapravo stvar je u umjerenosti, dokazano je da čaša vina ili čašica rakije jednom ili dvaput sedmično ima zdravstvene benefite.
Ali ne 15 piva i litar rakije i vutra svaki dan..
Ali odosmo u off.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2022, 08:11 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 966
Na Aerodromu kafa 4km ( skuzi se bez case vode ), voda 0,25 2,5 km


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2022, 09:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Svugdje na svijetu cijene na aerodromima odstupaju od normalnih.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2022, 09:56 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Kao i na pumpama na autoputu.
I na Jahorini ima kafa od 9 maraka, pa šta :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2022, 10:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
to nije razlog da se ne pije

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2022, 10:50 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Nekom jeste, nekom nije.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2022, 16:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Slucajno listam Merkator katalog iz Slovenije i nije mi jasno po kojoj matematici je hrana jeftinija kkd njih nego kod nas. Meni se cini da trgovci/distributeri nas ovdje dobro deru


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2022, 19:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Ozrenx je napisao:
Na Aerodromu kafa 4km ( skuzi se bez case vode ), voda 0,25 2,5 km
Nemoj piti ni kafu ni vodu na aerodromu i riješen problem. 8)

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2022, 20:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4873
Lokacija: Tu preko puta
wizzy_bl je napisao:
Slucajno listam Merkator katalog iz Slovenije i nije mi jasno po kojoj matematici je hrana jeftinija kkd njih nego kod nas. Meni se cini da trgovci/distributeri nas ovdje dobro deru

Ma jok…

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2022, 21:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2892
Lokacija: još mAlo i tU smo
wizzy_bl je napisao:
Slucajno listam Merkator katalog iz Slovenije i nije mi jasno po kojoj matematici je hrana jeftinija kkd njih nego kod nas. Meni se cini da trgovci/distributeri nas ovdje dobro deru


Kod njih hrana domaćeg proizvođača može biti jeftinija, pošto domaći proizvođači imaju jako dobre posticaje, od uvozne radi konkurencije.
Kod nas je stanje da političari i ostali "vladari" imaju firme za uvoz ,i zašto bi davali domaćima fer posticaje i stvarali sebi konkurenciju.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2022, 21:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2013, 16:31
Postovi: 1172
Lokacija: Banja Luka
Meni ovdje nije nikako jasno kako vi ne kontate da će sve ovo za par mjeseci puknuti ko' balon.

Jel samo ja vidim da se sprema treći svjetstki?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 603 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs