banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 603 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 31  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 31 Jul 2022, 16:58 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2022, 10:57
Postovi: 122
Milane?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2022, 23:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Kako su smiješni sa ovim izvještajima o blok tarifama za struju. Izgleda da neko zabranio da se spominje poskupljenje. Danas najjača izjave.
Ko bude potrošio preko 500 kWh plaća isto ali malo skuplje.
Još jedna u prolazu. Ko potroši više platiće nekoliko KM više.
Mada, možda i kada uvedu bude to više da probiju led. Bez nekog većeg povećanja. Ali nove tarife se kriju kao Vučićev plan za Kosmet nekada.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2022, 00:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
Jesam li dobro negdje pročitao da je 6% za ovo preko 500?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2022, 00:36 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1176
Hajd' da mi neko objasni sledeće...

Pasta za zube Colgate Max Fresh 75ml + 25ml GRATIS (dakle, standardno 100ml) košta 3,50KM.
S druge strane, ista ta pasta ali od 125ml košta 6,20KM.

Wilkinson Xtreme 3 Sensitive jednokratni brijač za muškarce - pakovanje 3+1 GRATIS košta 5,95KM.
Dok, isti ovaj brijač ali u pakovanju od 4+2 GRATIS košta 11,95KM (do nedavno mu je cijena bila 8,xxKM) i samo je ovo pakovanje poskupilo.
Na kraju, cijena ovog brijača na komad je 2,10KM.
GDJE JE OVDE LOGIKA???

Kod dosta proizvoda sam primjetio ovakvu situaciju. Inače, gore navedene cijene su iz dm-a dok su po marketima skuplje od 0,50 pa do čak 3KM a isti proizvodi.
Ok, proizvodi u Mercatoru i Konzumu su uvijek bili nešto skuplji ali sada.... Takodje, ovo govorim za proizvode sa redovnim cijenama (nisu na akciji).

Inače, budući da je hljeb danas dodatno poskupio, evo jedne preporuke za sve koji žive u Boriku ili blizu. U Food Outlet-u u Boriku, svako jutro svježi hljeb od 600gr čini mi se da je oko 1,40KM.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2022, 00:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
Žele da te zbune i da više ne razmišljaš o cijeni.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2022, 01:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Pa vjeruj da se dosta ljudi prepustilo i ne razmišlja o cijenama. Što mora kupiti to i kupi. Nema više rezona gledati cijene kad je sve poskupilo nenormalno, nebitno je gdje kupuješ. Moraš kupiti svakako. Jedino ganjati akcije.

Gledam juče u jednom marketu. Što je nekad bilo tipa 1.80 KM, sad je preko 3 KM. Tako da neka kupovina koju si prije plaćao max 80 KM sad izađe 150 KM. Možeš sjesti i plakati. Ili kupiti i ćutiti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2022, 01:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1539
Ima još smicalica, da ne kažem prevara. Npr, dva pojedinačna pakovanja Jaffe su jeftinija nego ono veće koje sadrži isto ta dva, ali u jednoj kutiji. Fairy od 0,5Lx2 jeftiniji nego 1L i tako dalje. Samo treba obratiti pažnju na cijene.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2022, 05:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Danchi je napisao:
Pa vjeruj da se dosta ljudi prepustilo i ne razmišlja o cijenama. Što mora kupiti to i kupi. Nema više rezona gledati cijene kad je sve poskupilo nenormalno, nebitno je gdje kupuješ. Moraš kupiti svakako. Jedino ganjati akcije.

Gledam juče u jednom marketu. Što je nekad bilo tipa 1.80 KM, sad je preko 3 KM. Tako da neka kupovina koju si prije plaćao max 80 KM sad izađe 150 KM. Možeš sjesti i plakati. Ili kupiti i ćutiti.

Pa valja od nekud finansirati rat u Ukrajini.
Da i pivo nije poskupilo.

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2022, 08:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2325
danijell je napisao:
Kako su smiješni sa ovim izvještajima o blok tarifama za struju. Izgleda da neko zabranio da se spominje poskupljenje. Danas najjača izjave.
Ko bude potrošio preko 500 kWh plaća isto ali malo skuplje.
Još jedna u prolazu. Ko potroši više platiće nekoliko KM više.
Mada, možda i kada uvedu bude to više da probiju led. Bez nekog većeg povećanja. Ali nove tarife se kriju kao Vučićev plan za Kosmet nekada.
A ono o čemu se uopšte ne priča je da su distribucije zatražile od regulatora povećanje mrežarine.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2022, 08:24 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Okt 2012, 09:53
Postovi: 98
U Srbiji je već dugo blok tarifa, ali preko 1000kW što ima smisla.
Ovako kod nas 90% domaćinstava troši preko 500kW


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2022, 09:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2017, 08:56
Postovi: 445
U vezi sa gore pomenutim.

Citiraj:
Regulatorna komisija za energetiku RS užurbano radi na donošenju pravilnika i dozvola neophodnih za početak novog obračuna potrošnje, a prema informacijama CAPITAL-a već je poznato koliko će se januarski računi razlikovati od decembarskih.

Tako domaćinstva koja budu trošila do 500 kilovata mogu očekivati čak i nešto manji račun. To smanjenje bi trebalo da bude 4,3 KM.

Računi od 500 do 1.500 kilovata od januara bi trebalo da budu veći za četiri KM, dok će onima koji budu trošili više od 1.500 KW račun biti veći čak za 75 KM.


https://www.capital.ba/otkrivamo-koliko ... ve-godine/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2022, 09:20 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
GmcD je napisao:
U Srbiji je već dugo blok tarifa, ali preko 1000kW što ima smisla.
Ovako kod nas 90% domaćinstava troši preko 500kW
Statistika kaže da skoro 80% domaćinstava troši do 500kW.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2022, 09:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5779
Lokacija: Banja Luka
Sad će popisivači kasniti po 7 dana da bi ljudi upali u onu veću tarifu. Ovo nema smisla dok ne uvedu daljinsko očitavanje.

Takođe, ovim je nanijeta nepravda višečlanim porodicama i oni će plaćati struju skuplje samo zato što ih je više.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2022, 09:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2017, 08:56
Postovi: 445
Kad spomenu daljinsko očitavanje. Kod mene se isto vrši sigurno nekih 7, 8 godina unazad. Možda i jače. Ne znam šta koči da se isto završi na čitavoj teritoriji grada.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2022, 10:33 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1176
Mislim da daljinsko očitavanje više nije u upotrebi nigdje u RS. Ispravite me ako griješim... Zgrada u kojoj živim takodje je imala daljinsko očitavanje da bi od februara čini mi se prošle godine, isto ukinuto. Zbog problema sa brojilom koje sam tada imao, tom prilikom mi je rečeno da je daljinsko očitavanje ukinuto jer firma koja je bila zadužena za sistem istog, nema više dozvolu/licencu za isto...
Kasnije sam načuo da je oko svega toga bila i neka afera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2022, 10:41 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 966
ssaassaa je napisao:
Sad će popisivači kasniti po 7 dana da bi ljudi upali u onu veću tarifu. Ovo nema smisla dok ne uvedu daljinsko očitavanje.


Ne vjerujem da smo tolika stoka i da ce dobiti popisivaci takve upute… odbijam vjerovati u to, iako me ne bi to iznanadilo ni malo…


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2022, 10:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Pa nije rijetkost da kad se prelazi sa ljetnje na zimsku tarifu dođu i po par dana prije da popišu potrošnju a kad se prelazi sa zimske na ljetnju dođu kasnije ..tako da je i sa ovim očekivati probleme...


Poslednji put menjao despot777 dana 02 Dec 2022, 11:00, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2022, 10:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
bogata_sirotinja je napisao:
Mislim da daljinsko očitavanje više nije u upotrebi nigdje u RS. Ispravite me ako griješim... Zgrada u kojoj živim takodje je imala daljinsko očitavanje da bi od februara čini mi se prošle godine, isto ukinuto. Zbog problema sa brojilom koje sam tada imao, tom prilikom mi je rečeno da je daljinsko očitavanje ukinuto jer firma koja je bila zadužena za sistem istog, nema više dozvolu/licencu za isto...
Kasnije sam načuo da je oko svega toga bila i neka afera.




Ispravićemo te, nije problem. Kod mene je već nekih skoro 10 godina daljinsko. Satovi su tada iznešeni na ulice (mijenjali i bandere) i očitava se daljinski.


I nije mi jasno da je BL po tom pitanju toliko zaostala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2022, 11:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Forty Two je napisao:
Spoiler:
danijell je napisao:
Kako su smiješni sa ovim izvještajima o blok tarifama za struju. Izgleda da neko zabranio da se spominje poskupljenje. Danas najjača izjave.
Ko bude potrošio preko 500 kWh plaća isto ali malo skuplje.
Još jedna u prolazu. Ko potroši više platiće nekoliko KM više.
Mada, možda i kada uvedu bude to više da probiju led. Bez nekog većeg povećanja. Ali nove tarife se kriju kao Vučićev plan za Kosmet nekada.
A ono o čemu se uopšte ne priča je da su distribucije zatražile od regulatora povećanje mrežarine.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Pisao sam ja u drugoj temi.
viewtopic.php?p=2989446#p2989446

Isto vezano za blok-tarife u Srbiji
viewtopic.php?p=2989446#p2989446

Vjerovatno će i kod nas na to doći vremenom, jer su rekli da će na tri mjeseca posmatrati efekte...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2022, 11:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4193
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Ja se držim onog Fadilovog, nije poskupilo - samo treba manje trošiti i jesti.
Dobro je za održavanje idealne tjelesne težine i regulisanje lipidnog statusa.
Inače nema glupnjeg i ljigavijeg političara u Bejha: https://www.klix.ba/vijesti/bih/novi-ga ... /221125111
Zapravo ima, Nešić je ljigaviji.. mada ne znam je li glup ili samo izgleda potupasto.

Uglavnom, može se uštedjeti na nekim stvarima koje smo dosada uzimali zdravo za gotovo ako malo povedemo računa.. ali pitanje je šta donosi ova zima, šta sljedeća godina i sve iduće.

Komentirajući rast cijena u FBiH, Novalić je rekao da nije poskupila litra ulja, nego da će ga građani moći manje kupiti.
“Ako kupujete ulje, kupit ćete ga 37 posto manje. Kupit ćete manje litara. Umjesto 100, kupit ćete 63”, kazao je Novalić.


"Po Fadilu nije mlijeko poskupilo, samo sada za iste pare kupite 50% manje".

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 603 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs