banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 603 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 31  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Feb 2023, 20:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
LeonN je napisao:
Ti mali obrtnici i "obična raja" najviše su u sivoj zoni. Jedna je cijena ako izdaje račun, a druga bez računa. Prevashodno mislim na sektor pružanja usluga, ali i dio proizvodnje/prerade. Majstor ti napravi kuhinju, a za račun se uhvati za uši. Da se razumijemo, muvaju u poslovanju i veći "obrti", a svi zajedno u granicama mogućeg.


Držanje niske poreske stope poreza na dobit je trebalo djelovati stimulativno na investicije, ali kao što vidimo SDI su na prilično niskom nivou (ni domaće nisu ništa bolje). Ono što je za pohvalu je solidan porast budžeta ministarstva privrede i preduzetnišva, gdje dobar dio ide na podsticaje (koliko- toliko značajno).


Samo ces postici da tu kuhinju vise platis, a da izvodjac radova umjesto 100, zavrne 200 KM poreza. Dakle, mnogo drame za isti ili cak manji priliv u budzet.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2023, 08:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2017, 08:56
Postovi: 445
Promašio si fudbal.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2023, 00:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:30
Postovi: 2718
BANJALUKA – Ukoliko Skupština grada Banjaluka naredne sedmice da saglasnost komunalije u ovom gradu bi mogle biti znatno skuplje, a građani će najviše osjetiti poskupljenje grijanja. Gradska administracija je predložila poskupljenje odvoza smeća za 24 odsto, grijanja za 19, a vode za 12 odsto.


https://www.capital.ba/poskupljuju-komu ... za-koliko/

_________________
Управа напоље!!
Распудић Борис
"Iskreno, ne zanima me puno taj Rio Ave, šta... Ako se oni ne boje nas, zašto bismo se mi bojali njih? I protiv Mančestera možemo da igramo da dođe, a kamoli protiv Rio Avea!"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2023, 09:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Dec 2013, 02:05
Postovi: 171
U BL treba po zonama podijeliti cijene komunalija, svakakve bagre se nabija u grad


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2023, 10:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
U RS treba oporezovati sve porema stqnju imovine, bogatije lupati po džepu...
A onda se probudimo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2023, 10:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
TNS kaže da je to kontra produktivno te da će se razbježati bogataši sa ovih prostora

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2023, 10:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Čiča iz Rogače je napisao:
TNS kaže da je to kontra produktivno te da će se razbježati bogataši sa ovih prostora
Mmda, sa sobom će ponijeti sve u bježaniji.... ko da šta imamo od njih ionako.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2023, 11:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Munja, jel ti ko brani da budes bogat i zaposlis ne znam ni ja koliko ljudi u BL i Republici Srpskoj sa neto platom od dve hiljade evra? Ima dobrih momaka tvojih godina koji to sasvim fino rade u BL. Ili da prekucas igru i postanes uspjesan politicar koji ce od iste te Republike napraviti socijalni raj na planeti Zemlji

Eto, kad vec volis da licno prozivas onda fino odgovori na pitanje zasto ti tako dobar, posten i nadasve pametan mnogo ne doprineses za bolje sutra svom narodu?

Zasto? Sta je razlog? Dje boci?

I opet izvini sto ne mogu mnogo jednostavnije da postavim pitanje. Kriv sam, zao mi je.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2023, 12:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Kao prvo, na ovoj temi te nisam uopšte prozivao. Tabako te spomenuo. Na prvo pitanje, brani mi prije svega vlastiti obraz, pa tek onda par lica da ne nabrajam. Ostalo ti odgovorim u 4 oka kad dođeš ovdje , uz piće.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2023, 13:16 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1403
Jesam opet ja nesto zakuvao, ispasce posvadjah TNS a i munju, e jbga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2023, 14:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
Opušteno, TnS je posvađan sam sa sobom.
p.S. ulje 3.50


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2023, 17:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
munja.alex je napisao:
Kao prvo, na ovoj temi te nisam uopšte prozivao. Tabako te spomenuo. Na prvo pitanje, brani mi prije svega vlastiti obraz, pa tek onda par lica da ne nabrajam. Ostalo ti odgovorim u 4 oka kad dođeš ovdje , uz piće.


Dodjes u situaciju da pokrenes nesto i sa vremenom zaposlis 100 sirotih dusa od kojih su neki bukvalno prosjaci, a neki na putu za Njemacku. I sad ti ne zelis to da pokrenes jer tvoj obraz nesto?!?

Sta? Draze ti je da jedni idu Njemacku dok drugima dobacis marku u prolaz? ili okacis kesu sa polusuvim hljebom o kontejner?
Jer tvoj obraz nesto?

Sa druge strane, koja je mjera obraza? Npr. imas dva auta? Ili uopste jedno bilo kakvo auto? Bicikl? Pare za bus? Zivis u podrumu u 36 kvadrata? Na kojoj tacki nestaje obraz?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2023, 17:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Ulje Volim 3.32 u M. Market


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2023, 18:15 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ima u Bingu neko ukrajinsko ulje, ispod 3KM.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2023, 19:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ne žale se Norvežani na porez na luxuz ili sam nešto propustio.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2023, 20:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Pa kad to bogastvo nisu stekli lupajuci glavom o zid vec pukim rodjenjem na pravom mjestu i zgodno vrijeme.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2023, 10:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Desavaju se neke promjene. Evo protesti ovih dana u Francuskoj, Njemackoj, Izraelu, a javljaju i u Velikoj Britaniji sljedeci mjesec.
Sta je tu po mom misljenju problem? Isto sto je bio problem u bivsoj Jugoslaviji i zbog cega se ista raspala. Kad zafali para stampaj.
Ljudi tokom korone nisu radili, a pare se stampale (odnosno ne doslovno stampale nego napisu broj u kompjuteru) i dijelile narodu koji je sjedio kod kuce.

Onda dodje rat u Ukrajini, nastampaju pare, plate oruzje i posalju Ukrajini. I sta se desi, pojavi se visak para.
A kad se pojavi visak para pojavi se inflacija i poskupljenje i onda obican covjek placa nastampani novac, odnosno finansira rat u ovom slucaju.

Slicno je bilo u bivsoj SFRJ, stampali novac dok nije dosao raspad sistema.
Sad da li ce i ovi nastaviti tako ili ce zaustaviti to, vidjece se.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2023, 13:26 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1403
Nesto mi tu nije potaman oko te formulacije visak para. Nije valjda da ti tamo protestvuju jer imaju viska?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2023, 14:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
jellyfish je napisao:
Desavaju se neke promjene. Evo protesti ovih dana u Francuskoj, Njemackoj, Izraelu, a javljaju i u Velikoj Britaniji sljedeci mjesec.
Sta je tu po mom misljenju problem? Isto sto je bio problem u bivsoj Jugoslaviji i zbog cega se ista raspala. Kad zafali para stampaj.
Ljudi tokom korone nisu radili, a pare se stampale (odnosno ne doslovno stampale nego napisu broj u kompjuteru) i dijelile narodu koji je sjedio kod kuce.

Onda dodje rat u Ukrajini, nastampaju pare, plate oruzje i posalju Ukrajini. I sta se desi, pojavi se visak para.
A kad se pojavi visak para pojavi se inflacija i poskupljenje i onda obican covjek placa nastampani novac, odnosno finansira rat u ovom slucaju.

Slicno je bilo u bivsoj SFRJ, stampali novac dok nije dosao raspad sistema.
Sad da li ce i ovi nastaviti tako ili ce zaustaviti to, vidjece se.


Najbitniji uzrok i jedini koji ima veze sa ex Jugom (a sto nije spomenuto). Kriza sada sto se desava, stanje u Francuskoj, Njemackoj pa i u VB doneseno je iz vana(mjerama, postupcima i politikom Amera).
A kako ce se zavrsit to cemo vidjet.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2023, 14:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Treba sacekat April i Calamity Jane!!!

4000 banaka je u US od toga vecina malih i srednjih.
Ove male svaki dan ostaju bez depozita...stanje duplo golo. Plebes povlaci dnevno ogromnu ali ogromnu kolicinu i izvlaci sta se moze. Nesto prebacuje u vece nesto trosi!
Evropa se kao drzi!!??
Olaf je reko da je Dojce Banka je sasvim ok.
Sjecam se kad su pricali da je Lehman Brothers tvrdji od celika:-)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 603 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs