banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 01:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 254 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Dec 2021, 14:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
30 rodjendan uskoro. Najveci nivo drzavnosti koji su Srbi na ovom prostoru ikada imali.

Kakva su vasa osjecanja, sta je pozitivno, a sta negativno u prethodnom periodu? Ima li razvoja drzave bez nezavisnosti, ili nezavisnost dolazi samo kroz razvoj drzave? Da li je ekonomski napredak u ovakvoj BIH moguc?

Najveci problem po meni je - nema ljudi. Makar onih koji guraju naprijed. Mladih, svjezih, nasmijanih, punih zivota i vrijednih. Broj stanovnika je prema prognozama pao ispod 1 milion.

Pisite sta vam je na dusi....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2021, 16:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Не би желио бити песимиста али не видим да се нешто може промијенити набоље.Штавише биће горе.
Овдје је потребна промјена свијести народа а не само власти.
А то је пуно теже.
Одлив становништва као и старење популације је највећи проблем.
Без радне снаге нема ни економског напретка.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2021, 17:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 21 Dec 2012, 16:36
Postovi: 453
Velika je šteta što nijednom političaru nije bio interes da otadbžinu gradi i brani kako dolikuje. Unazađivail su je. Jedni i drugi. Vlast i opozicija.

Narod je takav kakav je. Prošao je sve i svašta. Opstao.

Na nama koji nismo politički zaluđenici i botovi je da ponosno kažemo da volimo Republiku Srpsku i da smo ponosni na ono što su uradili naši najhrabriji sinovi - poginuli i borci uopšte.

Meni je mnogo žao što nas je sve manje. Kažem, političke partije ne trebamo poštovati nikada, ali otadžbinu trebamo. Skupo plaćena je cijena slobode i to nije floskula. Na mnogaja ljeta.

_________________
Volim zenske grudi, vise velike. Volim Salernitanu, Srbiju, Kinu i evropski dio Rusije. Volim jafu, bijelu kafu i seks jutarnji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2021, 17:16 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 961
Lokacija: Land of Downunder
30 godina copy/paste

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2021, 18:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2021, 13:26
Postovi: 475
Gorak ukus, gadjenje. Umjesto da budem ponosan na nasu Trobojku, na Srpstvo, Otadzbinu, ja gledam kako je unistavaju sistematski, kako odavno nema nacina za boljitak i kako je jedino rjesenje da se svi iselimo odavde, ovo podrucje ostavimo bez i jednog stanovnika...

_________________
Svaka mjesalica ima svoj loop.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2021, 19:09 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 961
Lokacija: Land of Downunder
oposum je napisao:
... jedino rjesenje da se svi iselimo odavde, ovo podrucje ostavimo bez i jednog stanovnika...


Najveći mi je strah da ne dođu za nama i pokvare novo okruženje.

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2021, 19:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494

Ima logike


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2021, 19:45 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Ko želi da ide, srećan mu put.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2021, 20:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2021, 13:26
Postovi: 475
Lako je za one koji zele... Tesko onima koji ne zele, a moraju.

_________________
Svaka mjesalica ima svoj loop.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2021, 20:36 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Ništa nije pod moranje... a beterluk se ne plaća ni tamo, euri ne rastu na drveću, pa kad dođe jesen - samo skupljaš...
Ko misli da mu je budućnost negdje drugdje - neka ide tamo i ne sere kako je ovdje sve loše. Otiđi tamo, uživaj u blagostanju i pusti nas da se patimo sami sa sobom, kako znamo i umijemo.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2021, 21:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Zasto ne dozvoliti ljudima da kazu ono sta misle, osjecaju?

Kad smo postali ovakvi jedni prema drugima?

"Neka ide tamo, pa neka prica". Neka ne ide, neka kaze ovdje sta ima da kaze.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2021, 21:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Avg 2014, 17:43
Postovi: 213


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2021, 21:41 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Čovjek je rekao da je jedino rješenje da se iselimo odavde. Ja tvrdim da nije, ko hoće da radi - može da zaradi za normalan život. Da je sjajno - nije, ali je meni draže svojim trudom i radom sebi ovdje obezbjediti normalnu egzistenciju nego ići u inostranstvo i biti građanin drugog reda. Rođen sam tu, osjećam pripadnost i gledam da svojoj sredini doprinesem koliko mogu.
Imao sam više puta priliku da odem, ali nisam imao potrebe pošto sebi mogu obezbjediti komforan život ovdje. Ako neko misli da će mu tamo biti bolje - nek radi na tome da ode, a ne da traži krivca u nekome drugome zašto mu je loše.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2021, 22:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
+1 x2

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2021, 23:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1540
Dukke je napisao:
Zasto ne dozvoliti ljudima da kazu ono sta misle, osjecaju?

Kad smo postali ovakvi jedni prema drugima?

"Neka ide tamo, pa neka prica". Neka ne ide, neka kaze ovdje sta ima da kaze.


+1


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2021, 00:57 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2021, 13:26
Postovi: 475
<Enter_name> je napisao:
Čovjek je rekao da je jedino rješenje da se iselimo odavde. Ja tvrdim da nije, ko hoće da radi - može da zaradi za normalan život.

Epohalno rjesenje. Rjesenje koje ce sigurno uroditi plodom i istrijebiti trulez koja nas napada. Ili da se rijesimo nekih 600-700 hiljada ljudi, na bilo koji nacin (tolika brojka jer su mnogi "zarazeni" tim sistemom koji ovdje vlada i obitava, pod sistem ne mislim samo vlast vec nacin razmisljanja, letargiju.)

Druga recenica, da ja to ne cujem dodika kako kaze da ima posla ko hoce da radi? :lol:
<Enter_name> je napisao:
Da je sjajno - nije, ali je meni draže svojim trudom i radom sebi ovdje obezbjediti normalnu egzistenciju nego ići u inostranstvo i biti građanin drugog reda. Rođen sam tu, osjećam pripadnost i gledam da svojoj sredini doprinesem koliko mogu.
Imao sam više puta priliku da odem, ali nisam imao potrebe pošto sebi mogu obezbjediti komforan život ovdje. Ako neko misli da će mu tamo biti bolje - nek radi na tome da ode

Slazem se. Zato i kazem, lako je onima sto zele da idu, ima ljudi koji stvarno ne vole svoje, ne vole nista odavde i nista ih ovdje ne veze. Odu tamo i kad dodju kod svojih ponekad za praznike, tek toliko da njih vide, a i to preko volje. Njima je lako, oni odu za tili cas i stvarno se ne bave problematikom ovdje i ne kukaju. Ali tesko je onima sto vole svoju grudu, zemlju, grad, a vide sta se desava i da sve vise i vise tone , propada i da im je mozda i jedini siguran izlaz-da ne budu u tom okruzenju. Neki takvi i ostanu da se bore, ali vjeruj mi, sve vise i takvi posustanu i odu, k'o vele, "sta mi vrijedi biti ovdje, b ar da pokusam vani, a ne da tracim ovdje godine svog zivota. Dosta sam i ostao"

_________________
Svaka mjesalica ima svoj loop.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2021, 01:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Onaj ko je vrijedan i čestit u rodnoj grudi, biće vrijedan i vani. Ljenčuga će biti ljenčuga i tamo i vamo..

Međutim, nije život samo plata. Život je i kvalitetan sistem sa uslugama koje on pruža, promet ljudi, roba i znanja, ali i hedonizam naravno. Paušalno govoriti ovako ili onako je besmislica.
Neke stvari su lakše dostupne sa jedne, a neke sa druge strane grane. Staviš na tas, pa vidiš gdje će da ti prevagne…

Na prošlim lokalnim izborima sam vidio da se kandiduje pravi šljam za kojekakve pozicije, obični nasilnici i huligani i onda se pitam da li vrijedi ispravljati krive Drine i boriti se protiv vjetrenjača.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2021, 01:17 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2021, 13:26
Postovi: 475
Ne vrijedi ispravljati, 30 godina nismo, sad je mozda i teze nego prije. Nego pricamo :)
U pravu si, ima prednosti sa obje strane, cist primjer gastosi koji tamo zaradjuju, a ovdje dodju da uzivaju. Ali opet, vecini ljudi je bitno i da imaju nesto pojesti i da zive kako tako solidno, bude im dosta nelogicnosti i retardiranosti od strane sistema, nekih stvari koje ne funkcionisu, nezgode pri zaposljavanju jer nisu u stranci... I onda im bas to prevagne. Ma siroka je tema ;)

_________________
Svaka mjesalica ima svoj loop.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2021, 01:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
oposum je napisao:
Ne vrijedi ispravljati, 30 godina nismo, sad je mozda i teze nego prije. Nego pricamo :)
...bude im dosta nelogicnosti i retardiranosti od strane sistema, nekih stvari koje ne funkcionisu, nezgode pri zaposljavanju jer nisu u stranci... I onda im bas to prevagne. Ma siroka je tema ;)


Upravo tako. Ja bio vani, vratio se s nekom ustedjevinom, pokrenuo neki posao i propao kao 80% njih koji nemaju vezu ili politicku stelu jer sam radio sve posteno i izmirivao obaveze i propao.
Na kraju, go kao crkveni mis opet otidjoh i skontah da se ne vrijedi vracati jer izgubis tamo i ono sto si imao.
Ovdje za godinu vise napredujem nego tamo za 10, ali treba nadoknaditi izgubljene godine.

Naravno, tu je nostalgija i nedostatak rodnog kraja, ali kad se sjetim kako sam prosao i kako tamo posten nadrapa prodje me svaka volja za povratkom. Jednom se opekao dosta.

<Enter_name> je napisao:
ko hoće da radi - može da zaradi za normalan život.


Pa eto ja sam htio da radim i nisam mogao zaraditi za normalan zivot, a u inostranstvu mogu, a dokaz su i stotine hiljada onih koji su otisli. Da nisu htjeli da rade nebi radili ni u inostranstvu. A u inostranstvu rade, a tamo nisu mogli. Ne kazem da neko ko je u stranci ne moze, ali tamo brate bez stele ili mita i korupcije nista nema to ce ti potvrditi skoro svi.
Da je tako kao sto kazes doseljavali bi se tamo, nebi bjezali odatle.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2021, 02:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ja volim da poredim ovo vrijeme i period u kome se SFRJ nalazila, sada će to biti 1972, zlatno doba, neko će reći to je zbog kredita, ali i današnje komunjare dižu kredite pa opet nešto ne štima. Što se tiče inflacije, mislim da smo jači od bivše Juge, ali volio bih da mi struka kaže nešto više o tome.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 254 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs