banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 660 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 33  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Sep 2021, 19:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Па да видимо да ли и они увозе, или краду наш са Јахорине.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2021, 19:37 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Okt 2020, 16:15
Postovi: 769
Sta cemo mi jadni proizvoditi u vecini bolnica u gradovima kreveti iz JNA

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2021, 19:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Ако се има 35.000.000 за јебену гаражу, не видим шта је проблем да се одвоји пар стотина хиљада или чак мање за Уницефов PSA систем.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2021, 19:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16745
Postoje proriteti, pokretna garaža, onaj leteći aladinov tepih što je od milja nazvano pokretna bolnica...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2021, 19:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Roker nas zajebava. Mislis da je neko sposoban da se tog sjeti?

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2021, 20:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Наравно да сам озбиљан.

Но, чини се да ће врло брзо најбоља бизнис идеја бити продаја говњивих мотки.
Дакле један већи чабар (за говна) и пар дунума грабове шуме (за мотке) и горе на Нулу, па кад опозиција са Мањаче крене да бије да им то продајем умјесто лубеница.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2021, 21:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2624
Lokacija: PD
ja ne mogu jebeno da vjerujem kako vas munja sad voza sa varijacijama na temu Zolakovih dozvola (koji, jel' tako - ah kako neočekivano- " nema saznanja...") i pičkama meterinim dok smo bukvalno cijeli dan slušali da je nesrećnim pacijentima uduvavan "tehnički kiseonik" i da je KBC ugrozio zdravlje pacijenata!?
jel' još neko razumije kako pogubne posledice današnje igranke mogu da budu? ima li iko da se zapita koliko će blebana već sutra odbiti da im se priključi kiseonik iako im je duša u nosu?

ako ništa, duboko se nadam da će ovi Italijani da kretena ošure nekom teškom globom, od naših ni s koje strane ne možeš ništa očekivati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2021, 21:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1539
Koliko će ih da umre ako kiseonik ne zadovoljava standarde i sadrži štetne gasove? Ili je već umrlo ?
Drale kriv što crvena gamad nema ni trunke morala i ljudskosti ? Kakva zamjena teza. :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2021, 21:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Ti bas sve povjerujes sta Drale kaze i to uzimas kao istinu :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2021, 21:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Ja mislim da je ovu pricu prosuo Rade Kras, jer ga je Cadjo ubio sa prodajom u RS pa se ovaj jadan morao domundjavati po Fbih.
Ali ako ima i trunke istine u bilo kojoj varijanti(a vjerujem da ima) onda ih treba napalmom spaliti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2021, 21:44 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
kosta je napisao:
ja ne mogu jebeno da vjerujem kako vas munja sad voza sa varijacijama na temu Zolakovih dozvola (koji, jel' tako - ah kako neočekivano- " nema saznanja...") i pičkama meterinim dok smo bukvalno cijeli dan slušali da je nesrećnim pacijentima uduvavan "tehnički kiseonik" i da je KBC ugrozio zdravlje pacijenata!?
jel' još neko razumije kako pogubne posledice današnje igranke mogu da budu? ima li iko da se zapita koliko će blebana već sutra odbiti da im se priključi kiseonik iako im je duša u nosu?

ako ništa, duboko se nadam da će ovi Italijani da kretena ošure nekom teškom globom, od naših ni s koje strane ne možeš ništa očekivati.


Aj sad da elaboriramo to tvoje vozanje. Počnimo od toga da na presici mali nije ništa rekao što nije, jel preprodaju tehnički (na papiru) kiseonik - DA. Jel Zolak dužan znati za to - nije. Kao da ga sam Đajić nazove i kaže "alo, pdp šupak, riješio sam si uvoz kiseonika bez vaše smrdljive agencije" pa je trebao znati.
I o pogubnim posljedicama nek razmišljaju oni koji su u tom kolu, npr. sam Vlado Đajić kao direktor UKC...
Ali taj ne razmišlja ni o ovim ljudima što mu skaču sa prozora i ubijaju se, kamoli o kiseoniku i kriminalu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2021, 21:47 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
richa je napisao:
Ja mislim da je ovu pricu prosuo Rade Kras, jer ga je Cadjo ubio sa prodajom u RS pa se ovaj jadan morao domundjavati po Fbih.
Ali ako ima i trunke istine u bilo kojoj varijanti(a vjerujem da ima) onda ih treba napalmom spaliti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Rade nema veze sa ovime, pošto on koliko god ne voli Čađu, toliko ni malog Stanivukovića ne može da gleda očima. I on se ne bavi pričama već tužbama. Npr za lokaciju u Ramićima što mu stoji godinama tuži RS i dobiće ih zbog nesposobnih poltrona po ministarstvima koji ne znaju da rade. Za naše pare. Masne pare. Pa se sjetite i ovog kad krenete na glasačka mjesta dogodine.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2021, 22:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Kako dolaze te boce kiseonika gore u KBC? Da li ima slika toga.
Ovo su standardi, koji bi valjda trebali da važe i kod nas.
https://www.messer.rs/documents/2227965 ... 4039508790

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2021, 22:23 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2325
wizzy_bl je napisao:


Citiraj:
„Veleprometnici imaju obavezu da godišnji uvoz ili potrošnju lijekova dostave Agenciji. Po našim evidencijama nisu nam prijavili uopšte uvoz, distribuciju i promet medicinskog kiseonika kao lijeka.
A to Agencija svake godine dobija od veleprometnika lijekova i onda objavljuje kao javni dokument o potrošnji i javni dokument o registraciji svih lijekova, a javni dokument je i registracija veleprometnika lijekova“, zaključio je Zolak


Ovdje ih mozes kazniti za nepodnosenje te prijave u roku, ali mogu dostaviti naknadno.

Pa ne bih baš rekao da je jedini prekršaj to što nisu podnijeli statistički izvještaj Agenciji za lijekove. Ako ta firma nema dozvolu za uvoz i promet na veliko lijekova, (a očigledno nema jer je taj registar javno dostupan), onda su vjerovatno počinili i carinski prekršaj jer su medicinski kiseonik deklarisali kao tehnicki da bi ga uopšte mogli i uvesti, jer za uvoz medicinskog nemaju dozvolu, te su prekršili i Zakon o lijekovima jer su vršili promet na veliko lijekovima, za šta isto nemaju dozvolu. Ali je mislim veće pitanje kako je UKC proveo javnu nabavku medicinskog kiseonika kad je kvalifikacione uslove prošao neko ko nema dozvolu da prometuje lijekovima, ako je ta firma direktno prodavala kiseonik UKC-u.


Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2021, 22:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2624
Lokacija: PD
munja.alex je napisao:
kosta je napisao:
ja ne mogu jebeno da vjerujem kako vas munja sad voza sa varijacijama na temu Zolakovih dozvola (koji, jel' tako - ah kako neočekivano- " nema saznanja...") i pičkama meterinim dok smo bukvalno cijeli dan slušali da je nesrećnim pacijentima uduvavan "tehnički kiseonik" i da je KBC ugrozio zdravlje pacijenata!?
jel' još neko razumije kako pogubne posledice današnje igranke mogu da budu? ima li iko da se zapita koliko će blebana već sutra odbiti da im se priključi kiseonik iako im je duša u nosu?

ako ništa, duboko se nadam da će ovi Italijani da kretena ošure nekom teškom globom, od naših ni s koje strane ne možeš ništa očekivati.


Aj sad da elaboriramo to tvoje vozanje. Počnimo od toga da na presici mali nije ništa rekao što nije, jel preprodaju tehnički (na papiru) kiseonik - DA. Jel Zolak dužan znati za to - nije. Kao da ga sam Đajić nazove i kaže "alo, pdp šupak, riješio sam si uvoz kiseonika bez vaše smrdljive agencije" pa je trebao znati.
I o pogubnim posljedicama nek razmišljaju oni koji su u tom kolu, npr. sam Vlado Đajić kao direktor UKC...
Ali taj ne razmišlja ni o ovim ljudima što mu skaču sa prozora i ubijaju se, kamoli o kiseoniku i kriminalu.



munjo, ja tebe razumijem, ti si čojek na zadatku, ko mene jebe što u ovim svinjarijama insistiram na makar natruhama nekog morala.

ali, veliki je Allah, uzdam se u ove Italijane...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2021, 23:34 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Forty Two je napisao:
wizzy_bl je napisao:


Citiraj:
„Veleprometnici imaju obavezu da godišnji uvoz ili potrošnju lijekova dostave Agenciji. Po našim evidencijama nisu nam prijavili uopšte uvoz, distribuciju i promet medicinskog kiseonika kao lijeka.
A to Agencija svake godine dobija od veleprometnika lijekova i onda objavljuje kao javni dokument o potrošnji i javni dokument o registraciji svih lijekova, a javni dokument je i registracija veleprometnika lijekova“, zaključio je Zolak


Ovdje ih mozes kazniti za nepodnosenje te prijave u roku, ali mogu dostaviti naknadno.

Pa ne bih baš rekao da je jedini prekršaj to što nisu podnijeli statistički izvještaj Agenciji za lijekove. Ako ta firma nema dozvolu za uvoz i promet na veliko lijekova, (a očigledno nema jer je taj registar javno dostupan), onda su vjerovatno počinili i carinski prekršaj jer su medicinski kiseonik deklarisali kao tehnicki da bi ga uopšte mogli i uvesti, jer za uvoz medicinskog nemaju dozvolu, te su prekršili i Zakon o lijekovima jer su vršili promet na veliko lijekovima, za šta isto nemaju dozvolu. Ali je mislim veće pitanje kako je UKC proveo javnu nabavku medicinskog kiseonika kad je kvalifikacione uslove prošao neko ko nema dozvolu da prometuje lijekovima, ako je ta firma direktno prodavala kiseonik UKC-u.


Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
Potpis. Ali eto, nemoj to da pitaš, nosićeš na duši sve i jednog koji odbije kiseonik na Paprikovcu (kosta copyright).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2021, 23:36 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
kosta je napisao:
munja.alex je napisao:
kosta je napisao:
ja ne mogu jebeno da vjerujem kako vas munja sad voza sa varijacijama na temu Zolakovih dozvola (koji, jel' tako - ah kako neočekivano- " nema saznanja...") i pičkama meterinim dok smo bukvalno cijeli dan slušali da je nesrećnim pacijentima uduvavan "tehnički kiseonik" i da je KBC ugrozio zdravlje pacijenata!?
jel' još neko razumije kako pogubne posledice današnje igranke mogu da budu? ima li iko da se zapita koliko će blebana već sutra odbiti da im se priključi kiseonik iako im je duša u nosu?

ako ništa, duboko se nadam da će ovi Italijani da kretena ošure nekom teškom globom, od naših ni s koje strane ne možeš ništa očekivati.


Aj sad da elaboriramo to tvoje vozanje. Počnimo od toga da na presici mali nije ništa rekao što nije, jel preprodaju tehnički (na papiru) kiseonik - DA. Jel Zolak dužan znati za to - nije. Kao da ga sam Đajić nazove i kaže "alo, pdp šupak, riješio sam si uvoz kiseonika bez vaše smrdljive agencije" pa je trebao znati.
I o pogubnim posljedicama nek razmišljaju oni koji su u tom kolu, npr. sam Vlado Đajić kao direktor UKC...
Ali taj ne razmišlja ni o ovim ljudima što mu skaču sa prozora i ubijaju se, kamoli o kiseoniku i kriminalu.



munjo, ja tebe razumijem, ti si čojek na zadatku, ko mene jebe što u ovim svinjarijama insistiram na makar natruhama nekog morala.

ali, veliki je Allah, uzdam se u ove Italijane...


Ja se isto nadam istom. Iako nemam pojma o kakvim talijanima pričaš, ali ako mali najebe na sudu, srce mi je na mjestu.
Sa druge strane, razumjem i ja tebe, i ti si čovjek sa sendvajsom u ruci.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2021, 00:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Jasno je da je ovdje u pitanju nekakva muljaža, samo je nejasno do kog nivoa to sve ide.

Nema ko ustanoviti da li je kiseonik isporučen na UKC saobrazan propisanim uslovima jer je inspekcija pod kontrolom snsd-a ili nekog od satelita, a "vrana vrani očiju ne vadi". Moguće i da isto vrijedi u slučaju da neko poželi provjeriti da li taj kiseonik uopšte ispunjava tehničke uslove (99.5% O2).

Moja pretpostavka je da je u pitanju samo muljaža oko marže/zarade i da je kiseonik bezbjedan za upotrebu, a da neko uzima solidnu pinku od dobavljača koji praktično polulegalno posluje u ovom slučaju.

Takođe je svakom debilu jasno da Draška apsolutno boli kurac i za pacijente i za kiseonik, njega samo i jedino interesuje samopromocija i blaćenje vlasti, što je naravno legitimno ali nije "fino". Kao što nije bilo fino nagovarati Davora i PzD da napadnu fizički na RTRS.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2021, 00:12 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
I sve što napisa Rocker stoji. Ali da sad još izvodimo lobotomije po kojima je dijete koje je reklo da je car go krivo za prouzeokovani stres radi gledanja golotinje, e jbg. To mi smrdi na vladajuću kuhinju. Zamazuj care koliko hoćeš ali govno smrdi, i dalje je govno. Da je nosioc te vijesti nemoralan - jeste. Ali ne mjenja činjenicu da nas neko krade.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2021, 00:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Па већ одавно кружи прича да не треба ни за живу главу "на респиратор" или чак "у болницу".
Ја имам баш доброг друга (иначе сасвим нормално чељаде) који је написмено оставио да у случају да фасује ковид и упалу плућа нипошто не иде на респиратор. И није једини - пуно људи шири такве приче одавно јер не разумију до које мјере плућа морају бити уништена да неко буде прикључен на механичку вентилацију и уведен у индуковану кому.

Не вјерујем да је Драшко имало погоршао стање по том питању, али јесте нарушио "углед" !!! LOL УКЦ-у и Госн Ђајићу. Могуће је да је једноставно био превише усхићен сазнањем око те муљаже па није размишљао и сачекао дан два па изашао са прецизним, провјереним и провјерљивим чињеницама.
Но, такве ствари није ни до сада радио и контам да ће то његово срљање направити штету и њему, а не само ономе коме би стварно требало.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 660 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 33  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs