banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 11:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 97 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Jul 2021, 07:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Mi smo redovno imali treninge na vojnom...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2021, 07:29 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Whotanoob je napisao:
_зока je napisao:
1. Procentualno park PK ima više zelenila nego prije renoviranja. O broju ljudi koji park koriste sada i koji su ga koristili onda je glupo i raspravljati.
2."Park" na mjestu Akvane nikad nije ni bio park nego poligon za obuku vojske i u vlasništvu JNA/VRS. Osim tokom rata tom poligonu nisi mogao ni prismrditi.
3. Picin park nikad nije ni bio park, bilo je samo par klupa.

2. Od '96. do 2001. sam redovno trčao tamo, igrao basket, i prelazio vojničke prepreke. Nikad me niko nije opomenuo.

Pogrešno sam se izrazi. Nisi prije rata mogao koristiti "vojno". Ja sam odrastao pored, x puta smo upadali preko ograde samo da bi nas dežurni oficir najurio.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2021, 08:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Оно је било боље свакако од садашњег базена и распалог остатка игралишта на коме тренутно једино street workout справе не подсјећају на Чернобиљ.

Зока, можда који проценат више траве и има у садашњем Петру Кочићу, али визуелно и практично парк је много љепше и класичније изгледао тада. Највише тој варци доприноси онај ограђени дио траве оивчен коритом који у ствариу нашим психама (псисама) ствара дојам рупе која није парк. Тај дио поистовјећујемо са бетоном или нечим што дефинитивно није трава, дрвеће, зеленило и отуда тај ефекат да, иако је нови парк зеленији, сада изгледа да је сам бетон.

Што се тиче станова, ако већ хоће станове у Центру и ужем језгру, па замисли да на површини на којој су намијењене 2 зграде пукнеш небодер од 25 спратова! Ем би имао више околног простора за нешто дрвећа, паркинга, чега год хоћеш, ем би имао више станова него са 2 зграде по 5 етажа. Win-win! Ем продајеш људима станове, ем продајеш причу да имаш зграду са парком, површинама... Бег си.
Шта, није хумано живјети у небодерима? А хумано је у згуснутим зградама са 2 метра бетона између њих? ;)

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2021, 09:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2018, 19:49
Postovi: 308
Banjaluka nema podesno tlo za nebodere i ima stalnu prijetnju zemljotresa.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2021, 09:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Možda je meni ostala trauma od PPK jer sam kao klinac upao u fontanu. Inicijacija pravih Banjolučana. Ali prije rekonstrukcije... tamo nisi mogao tek tako noću proći. Ako i sjedneš, onda si mogao gledati kako one starije kraljice trotoara spuštaju cijenu na par klupa dalje. I tako... Sada ima baš dosta mjesta za sjesti i više je otvoren prostor. Po meni ovo više odgovara strogom centru grada kuda prolazi dosta ljudi.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2021, 09:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2624
Lokacija: PD
LetecaSvinja je napisao:
Banjaluka nema podesno tlo za nebodere i ima stalnu prijetnju zemljotresa.


:lol:
kaže jedan moj ortak da neviđeno lupaš.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2021, 09:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2018, 19:49
Postovi: 308
Ako on tako kaze onda je sigurno u pravu.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2021, 09:45 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Čekaj, pa šta je onda sa lamelama u Boriku? Šta je sa neboderima na Bulevaru? Napravljeni na blef, pa šta bude da bude?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2021, 09:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Vidjelo se tokom zemljotresa kako je stadao Čajevčev neboder.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2021, 09:57 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2018, 19:49
Postovi: 308
<Enter_name> je napisao:
Čekaj, pa šta je onda sa lamelama u Boriku? Šta je sa neboderima na Bulevaru? Napravljeni na blef, pa šta bude da bude?
Vise sam imao na umu nesto kao 25 spratova koji su pomenuti. Lamele su radjene da izdrze zemljotres i svaka cast graditeljima, mnogo je truda ulozeno da bi bile sigurne ali danasnje zgrade od 5 spratova bi pretrpile velika ostecenja ako bi se takvo sto, nedaj Boze, desilo kamoli nesta vece.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2021, 10:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2624
Lokacija: PD
kaže moj ortak da i dalje lupaš. :D

svaki tehnički problem je rješiv, veli taj moj ortak/rođak. koliko zgrada vlade ima spratova? a što se tiče banjalučkog tla to je već posebno lupetanje. msm, samo prenosim, on je statičar koji projektuje po Banjaluci.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2021, 10:29 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2018, 19:49
Postovi: 308
Nzm, ja prenosim misljenja arhitekte. Vjerovatno su u nekom nesporazumu? Licno nemam pojma kakvo je tacno zemljiste u banjaluckoj ravnici.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2021, 11:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
LetecaSvinja je napisao:
<Enter_name> je napisao:
Čekaj, pa šta je onda sa lamelama u Boriku? Šta je sa neboderima na Bulevaru? Napravljeni na blef, pa šta bude da bude?
Vise sam imao na umu nesto kao 25 spratova koji su pomenuti. Lamele su radjene da izdrze zemljotres i svaka cast graditeljima, mnogo je truda ulozeno da bi bile sigurne ali danasnje zgrade od 5 spratova bi pretrpile velika ostecenja ako bi se takvo sto, nedaj Boze, desilo kamoli nesta vece.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока

Управо си потврдио да се могу изградити небодери који су чвршћи од садашњих 5-8 спратница. И рекоше већ, шта је са садашњим небодерима у БЛ који су преживјели пар јачих земљотреса, од тога булеварски и Чајевчев који су преживјели и '69-ту? Дакле може се. А немојте ми рећи да је огромна разлика ако ти се зграда сруши док си ти на 6. или 15. спрату. Једнако ћеп погинути енивеј :lol: Дакле буквално идентично. Само тако умјесто 2-3 зграде направиш једну и имсш простора за парк, рецимо

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2021, 11:40 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1076
Reći da je New York gomila betona je neviđena glupost i generalizacija. Ispod je nasumični uzorak iz Bruklina.
Malo uvećajte i prođite gugl mapama, New York ima izuzetno mnogo stabala, aleja, te iza svakog bloka stambenih kuća ili zgrada, je vrt ili veća zelena površina sa drvećem.

Slika


Kakvo je stanje kod nas? Kao da gradiš u nekim pustinjskim zemljama, pa nit ima gdje drvo i bašta da stane, nit može da uspije pa im ni ne treba ostaviti mjesta. U dvorištu nigdje drveta, ono malo travnajaka ljudi betoniraju, prave parking mjesta, ladare, pečenjare. Svi bi da na 400 kvadrata imaju i kuću, pet parking mjesta, garažu, ostavu, natkrivenu površinu za sjedenje, trte mrte. Zgrade su tek priča za sebe, 90 do 100% parcele je beton, doslovce.

Kod nas naprosto sve ide na divlje i neljudski, bez pravog plana koji gleda na čovjeka. Borik, Nova Varoš i dio Starčevice, su primjer normalnog omjera zelenila/stambenih površina. Pogledajte Zagreb, Novi Beograd, ako nećete da idete dalje u “razvijeni svijet”, mi ličimo na zbrčkanu betonsku gomilicu bez glave i repa.
Može se o ovome naširoko i nadugačko, ali poenta je ista - šuti i puši.

Pravda za Poljokanov park!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2021, 11:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Јбг, и Нови Загреб и Београд су иста школа као и Борик, Старчевица, Вилсонова, Нова Варош... Размак између зграда, парк и зеленило да направи изолацију између саобраћајнице и зграда, и било гдје около зграде, као и неки остали објекти да насеље буде функционално само за себе. Да Борику пукнеш гранични прелаз, за живот се не би граница ни морала прелазити (добро, мали преувеличавам, али разумијете). Али парк се не продаје...

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2021, 11:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Vilsonova?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2021, 11:49 
OnLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
Izgleda da je on malo češće boravio u Vilsonovoj...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2021, 12:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Brezulje ga zeznule.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2021, 12:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2624
Lokacija: PD
LetecaSvinja je napisao:
kosta je napisao:
kaže moj ortak da i dalje lupaš. :D

svaki tehnički problem je rješiv, veli taj moj ortak/rođak. koliko zgrada vlade ima spratova? a što se tiče banjalučkog tla to je već posebno lupetanje. msm, samo prenosim, on je statičar koji projektuje po Banjaluci.
Nzm, ja prenosim misljenja arhitekte. Vjerovatno su u nekom nesporazumu? Licno nemam pojma kakvo je tacno zemljiste u banjaluckoj ravnici.



veli rođo "ajte nemojte me zajebavat i ti i ta tvoja leteća svinja!" :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2021, 12:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
danijell je napisao:
Vilsonova?

Aко ништа, има зеленило уз Врбас, па насеље и то чини бољим од ових новоградњи.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 97 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs