banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 14:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 461 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 24  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Apr 2021, 14:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
ETH, DOT i LINK takodje smatram dugorocno isplativim. Ako ce neko u nesto ulagati nek sam istrazi i vidi.

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2021, 16:58 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Ja proslog cetvrtka na nagovor kolege uletim sa 3.000 evra u BitTorrent i 2.000 u Digibyte. 9 dana kasnije imam 8.500 na kontu, a kako izgleda po najavama da ce BitTorrent poceti da se koristi kao valuta za naplatu internet trgovanja, moguce je da skoci 10-20 puta do kraja godine... ne diram, pa sta bude.

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2021, 17:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Oće para na paru


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2021, 18:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1586
Ja uzeo ETH prije par dana za 3000 maraka, evo sad je 3500.
500 markica za 2-3 dana ali će ići na hold ipak, mislim da dugoročno mogu daleko više zaraditi.

Razmišljam u koje bih još mogao uložiti, LTC se čini kao ok opcija takođe.

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2021, 18:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
Stratovarius je napisao:
Ja uzeo ETH prije par dana za 3000 maraka, evo sad je 3500.
500 markica za 2-3 dana ali će ići na hold ipak, mislim da dugoročno mogu daleko više zaraditi.

Razmišljam u koje bih još mogao uložiti, LTC se čini kao ok opcija takođe.
Samo hodl, kad izadje v2.0 bice luda kuca.

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Apr 2021, 09:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
BNB coin
Ogroman hype i potraznja. Osim toga u aprilu se "spaljuje" odredjen broj coina sto znaci manja ponuda sto dalje znaci veca cijena. Moguce je da u aprilu ode sa do $500. Sad je na $330. To je nekih 50% rast....

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Apr 2021, 10:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 705
Ma gdje kupujete a da provizija nije prevelika?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Apr 2021, 11:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Nov 2016, 15:44
Postovi: 582
Evo da se nadovežem na post iznad. Ako neko od iskusnijih forumaša na ovu temu (a vidim da ih ima) može da se uključi sa nekim mini, mini tutorijalom za nas iz BiH što se tiče kompletnog procesa kupovine.
Vidim da ima masa članaka ali pošto smo u BiH ne može ništa jednostavno.
Binance? Da li se može odmah tamo uplatiti direktno sa kartice i završiti kupovina? Ili koja je najjednostavnija varijanta uz podnošljive provizije?
Nije baš eksperimentisanje pa da bude svejedno nego da bude provjereno. I jednog dana kada se odlučite podići novac (ako išta ostane :) ) da li se može istom metodom ili? Opet kažem, BiH je u pitanju. :)

Druga stvar, više savjetodavna (naravno, niko ne očekuje da neko kaže uloži na to, to je sigurica) nego po vašim nekim iskustvima, ono što pratite, neko vaše viđenje, da sad ulažete - šta biste izabrali? 2-3? ETH? Vidim da je hype, sve raste, ali... Mislim na duži rok, kupiti i ostaviti da se kiseli. Pingvin, Mickey84, ostali? Hvala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Apr 2021, 13:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 705
Ja sam vidio da ima i neki lokalni portal, bcx ali registracija je komplikovana skroz. Plus čuo sam da su provizije kod konverzije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Apr 2021, 13:57 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
ETH Ethereum:
"Ethereum’s own purported goal is to become a global platform for decentralized applications, allowing users from all over the world to write and run software that is resistant to censorship, downtime and fraud."

Ethereum je zanimljiv za ulaganje onima, koji ne zele da rizikuju previse, nego da imaju manji, ali stabilan rast ulozene investicije. Isto to vrijedi i za BitCoin.

ADA Cardano:
"Cardano is used by agricultural companies to track fresh produce from field to fork, while other products built on the platform allow educational credentials to be stored in a tamper-proof way, and retailers to clamp down on counterfeit goods."

Cardano je u zadnja 3 mjeseca porastao 6 puta!! Priprema se platforma za trgovinu poljoprivrednim proizvodima u stilu Amazona - posto je trgovina tom robom trenutno pod kontrolom nekoliko megakorporacija, radi se na decentralizaciji kako bi se omogucio laksi pristup manjim proizvodjacima i trgovcima psenicom, kukuruzom, krompirom i td. Ima potencijal za daljnji rast, mnogo brzi nego ETH i Bitcoin.

TRON i BTT BitTorrent:
"TRON is a blockchain-based operating system that aims to ensure this technology is suitable for daily use. Whereas Bitcoin can handle up to six transactions per second, and Ethereum up to 25, TRON claims that its network has capacity for 2,000 TPS — 24/7.

This project is best described as a decentralized platform focused on content sharing and entertainment — and to this end, one of its biggest acquisitions was the file sharing service BitTorrent back in 2018.

Overall, TRON has divided its goals into six phases. These include delivering simple distributed file sharing, driving content creation through financial rewards, allowing content creators to launch their own personal tokens and decentralizing the gaming industry."

"BitTorrent is a popular peer-to-peer (P2P) file sharing and torrent platform which has become increasingly decentralized in recent years.

Originally released in July 2001, BitTorrent was purchased by blockchain platform TRON in July 2018.

Since its acquisition, BitTorrent has added various new tools, with a dedicated native cryptocurrency token, BTT, released in February 2019. BTT was launched on TRON’s own blockchain, using its TRC-10 standard.

According to its official literature, BitTorrent is currently the “largest decentralized P2P communications protocol” in the world."

BitTorrent ima potencijal da postane jedna od vodecih kriptovaluta za online trgovinu, jer omogucava veci broj transakcija po sekundi. U zadnjih par mjeseci je vrijednost skocila 5-6 puta, a ocekuje se rast od 10-20 puta do kraja godine, sto znaci na ulozenih 1000 KM mozete dobiti 10.000-20.000 KM. Malo li je.


Bilo je hajpa oko Dogecoina, nakon sto je Elon Musk okacio par objava na Twitteru, ali je i on kasnije priznao, da se zajebavao s time. Nakon toga je objavio da je kompanija Tesla ulozila milijardu i po dolara u Bitcoin, sto je podstaklo i druge ozbiljnije ulagace, da udju na trziste kriptovalutama.

Posto radim sa velikim bankama u Austriji i Njemackoj, dobio sam informacije da mnogi fondovi, te institucionalni investitori (penzione kase, osiguravajuca drustva i td.) nemaju zadovoljavajucu dobit (Return of investment) ulaganjem u drzavne dionice (iliti hartije od vrijednosti; "obveznice"), a i ulaganje u akcije se nakon ogromnog pada prosle godine i kontinuiranog rasta do sada vec polako stabilizovalo, pa su onda primorani traziti druge mogucnosti ulaganja.

Jedno od tih ulaganja je po principu "Private equity", u sklopu kojeg se ulaze u startup firme i projekte privatnih lica/kompanija, a na red je doslo i investiranje u kriptovalute. Jedan od tih primjera je ulaganje izraelskog penzionog fonda "Altshuler Shaham" u iznosu od 100 miliona USD$ u kriptovalute, a ako iko zna kako trgovati, onda su to Jevreji/Zidovi: "The $100 million investment has become $200 million, and of the $200 million we have already sold about a third. This is a new investment for us. It took several months until we received all the relevant approvals and all the opinions that approved our investment in the field."

Napomena: iako kriptovalute imaju neku prakticnu namjenu, trenutno su u svijesti vecine ljudi okarakterisani samo kao "kockanje", tako da se kockajte samo sa parama, koje vam ne trebaju. :-)

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Apr 2021, 14:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
A kako se gleda na NFT?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Apr 2021, 14:11 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
The_new_Statesman je napisao:
A kako se gleda na NFT?

Otvori novu temu za to ...

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Apr 2021, 19:54 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
I dok ja laprdam o BitTorrentu, on skoci danas 25%. Hvala mu.

Edit 20-ak minuta kasnije: +40% danas.

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Apr 2021, 20:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 705
Super sve to, samo reci gdje da ga kupim na sigurno i kakve su provizije?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Apr 2021, 20:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
Na coingecko.com mozete pogledati gdje koji token mozete nabaviti. Na centralizovanim mjenjacnicama je fee jako mali za kupovinu (Binance, Cex, AscendEX, Huobi itd.).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Apr 2021, 20:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
mare_zz je napisao:
Evo da se nadovežem na post iznad. Ako neko od iskusnijih forumaša na ovu temu (a vidim da ih ima) može da se uključi sa nekim mini, mini tutorijalom za nas iz BiH što se tiče kompletnog procesa kupovine.
Vidim da ima masa članaka ali pošto smo u BiH ne može ništa jednostavno.
Binance? Da li se može odmah tamo uplatiti direktno sa kartice i završiti kupovina? Ili koja je najjednostavnija varijanta uz podnošljive provizije?
Nije baš eksperimentisanje pa da bude svejedno nego da bude provjereno. I jednog dana kada se odlučite podići novac (ako išta ostane :) ) da li se može istom metodom ili? Opet kažem, BiH je u pitanju. :)

Druga stvar, više savjetodavna (naravno, niko ne očekuje da neko kaže uloži na to, to je sigurica) nego po vašim nekim iskustvima, ono što pratite, neko vaše viđenje, da sad ulažete - šta biste izabrali? 2-3? ETH? Vidim da je hype, sve raste, ali... Mislim na duži rok, kupiti i ostaviti da se kiseli. Pingvin, Mickey84, ostali? Hvala.

Prvo trebate znati razliku izmedju trgovanja, swingovanja i hodlovanja. Trgovanje se uglavnom radi na dnevnoj bazi na osnovu tehnicke analize, npr. kupite neki coin za 26 dolara cekam da danas skoci do 29 i uzmem 10ak% profita. Ovo nije za pocetnike vec sa iskusne trejdere.
Swingovanje- kupite neki coin kojem predvidjas rast u narednih par dana do mjesec (zbog izlistavanja na neku jaku mjenjacnicu, zbog "spaljivanja" jednog dijela coina, zbog toga sto ga je elon musk twitovao itd :D )
Hodlovanje-Kupite coin i drzis ga mjesecima ili godinama (moja preporuka za početak).
Kupovati mozete na centralizovanim i decentralizovanim mjenjacinicama.
Ove druge za sad necu objasnjavati, za pocetak vam nisu potrebne i malo su komplikovanije.
Centralizovane su-Binance, AsdcendEX, Cex, Huobi itd.
Najlakse za kupiti iz BiH je na bcx.ba (moracete verifikovati adresu, bankovni racun i prebivalište-na njihovom sajtu je sve objasnjeno).
Jos jedna dobra opcija je uplatiti kes na advcahs pa odatle prebaciti na bilo koju od ovih gore mjenjacnica.
Registracija na bilo koju od ovih mjenjacnica je klasicna kao na bilo koju drugu platformu. Uneses licne podatke i kasnije se verifikujes.
Za bilo kakvu nejasnocu, jednostavno na youtube ukucate "How to...". Sve ima :)
Sto se tice provizija za uplatu, kartica-advcash 3%, advcash-binance 0%.
Kada jednog dana budete isplacivali, ima milion opcija. Mozete na bcx pa sa bcx-a na tekuci racun. Zbog mirnog sna u ovom slucaju bi trebali platiti 10% poreza na kapitalnu dobit.
Ima tu jos dosta opcija kao npr crypterium kartica, pa payeer.... O tom po tom :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Apr 2021, 21:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
P.S.
Na binance ne moze karticom direkt iz BiH. Objasnio sam kako moze. Jednom kada imate kritpo na bilo kojoj platformi lako je prebacivati na drugu platformu. Samo transfer sa jedne adrese na drugu. Preporucujem da prilikom transfera prvo prebacite tokene u trx, xrp, ltc zbog male provizije za slanje, a onda nakon transfera opet vratite u zeljeni token. Usput se pomolite bogu da cijena trx-a, xrp-a i ltc-a za vrijeme transfera koji je jako kratak ne padne previse (sanse za ovo su bas male).
Jos cu odgovoriti na ovo pitanje u sta ulagati. Vec sam napisao neke tokene kojima predvidjam rast u narednih par mjeseci/godina. Naravno, neki od njih mozda i propadnu skroz. Neki mozda odu 100x. Nisam Milan tarot.
Kada bi sad pocinjao sa nekim skromnijom sumom, isao bi sa BTC, ETH, DOT, LINK.
Sva 4 imaju ogroman market cap, ali su "najsigurniji". Nece rasti brzo kao neki tokeni sa malenim capom, ali ce rasti (vjerovatno).
I ovaj BTT sto je digresija naveo je potencijalno dobar. Mozda cu uloziti u njega dok jos istrazim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Apr 2021, 22:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 18 Feb 2009, 13:55
Postovi: 591
Fino objasnjeno :).
Za neku brzu zaradu, obratite paznju na LTC, mogao bi u narednih 20-30 dana porasti za 50%.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Apr 2021, 23:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Хвала на објашњењу :) . Можда се и ваља окушати у томе...

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2021, 17:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Digresija brate slatki, sta bi sa btt-om od sinoc?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 461 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 24  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs