banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 01:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 467, 468, 469, 470, 471, 472, 473 ... 558  Sledeća

Da li bi ste se vakcinisali protiv korona virusa? (12.02.2021.)
a)vakcinisaću se 57%  57%  [ 72 ]
b)neću se vakcinisati 14%  14%  [ 18 ]
c)vakcinisaću se ako budem bio uslovljen/a (zbog posla, putovanja i sl.) 25%  25%  [ 32 ]
d)nisam o tome još razmišljao/la 3%  3%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 126
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Sep 2021, 01:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Па ето нпр. за Вариолу Веру кад је било била је само једна и крај приче.


Philby je napisao:
To što nije imao teže simptome ne mijenja činjenicu da je kretenčina neopjevana. Zbog idiota koji znaju da su zaraženi, a normalno idu po kafanama, kod frizera i slično i imamo ovakvu situaciju.


Кафане и мање-више све остало је тад било затворено. Ишао је у маркет, апотеку и сл.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2021, 05:56 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2329
Pa eto za djeciju paralizu sad ide pet doza, i šta to dokazuje? Poređenje različitih bolesti i vakcina protiv njih je besmisleno.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2021, 07:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2895
Lokacija: još mAlo i tU smo
dukicas je napisao:
belle amie je napisao:
Jutros sam dobio rezultat - pozitivan na koronu (prije par dana izgubio sam miris i ukus, nemam temperaturu, ni ostale tegobe). Vakcinisao sam se Pfizer-vakcinom na Sajmu u Beogradu početkom juna. Ostatak porodice nema nikakve simptome (uradili brz test - negativni), vakcinisani su Sinopharm-om prije 2 mjeseca.
Da sam poslušao antivaksere, velike šanse bi bile za relaciju bolnica-respirator-groblje. Ovako, nijedan od tih ‘stručnjaka’ me ne može ubijediti da vakcine ne pomažu.


И мој друг је имао такве симптоме још пре годину дана и наравно није био пелцован и шта сад!? Питам се како је он преживео не пелцован!? При том нико његов није оболео нити имао било какве симптоме, а он се још слободно кретао, ни у каквим изолацијама и курцима палцима није био, јер се није ни пријављивао гестапоу.

Суштина је да и ја теби и ти мени можемо тврдити да пелцовање штити или не штити, смањује или не смањује тегобе без икаквих доказа. Уосталом, пре пелцовања је апсолутна већина (преко 70%) ''прележала'' ту фамозну кУроно потпуно неосетно. И сад ће доћи неко и рећи ће да пелцовање у томе помаже... Идиотизам. Те смрдљиве игле да ваљају била би само једна доза и ћао здрао за век и векова као што је то до сад увек било.


Ja sam bio u kontaktu sa kolegom sa posla, zajedno smo u autu po 3-4 sata.On nije vakcinisan, zarazio se i ima simptome.Ja vakcinisan i nemam nikakve simptome.
I šta sad kažete vi stručnjaci koji ste prespremni iz svih naučnih grana i oblasti.Daj mi malo pojasnite, ali ono što ste čuli u kafani ili kod frizerke, a može i sa google.Je*beš medicinare i njihov fakultet.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2021, 08:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6146
Nadam se da ce ti kolega to lako pregurati i onda steci prirodni imunitet.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2021, 08:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Zanimljivo je da svi oni koji su negirali da korona postoji, sada pricaju pricu kako se od korone, one iste koja do pojave vakcine za njih nije postojala, umire i pored vakcinacije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2021, 08:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2895
Lokacija: još mAlo i tU smo
wizzy_bl je napisao:
Nadam se da ce ti kolega to lako pregurati i onda steci prirodni imunitet.


Svakako.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2021, 08:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1554
krajo je napisao:
Ja sam bio u kontaktu sa kolegom sa posla, zajedno smo u autu po 3-4 sata.On nije vakcinisan, zarazio se i ima simptome.Ja vakcinisan i nemam nikakve simptome.
I šta sad kažete vi stručnjaci koji ste prespremni iz svih naučnih grana i oblasti.Daj mi malo pojasnite, ali ono što ste čuli u kafani ili kod frizerke, a može i sa google.Je*beš medicinare i njihov fakultet.


Vakcina te ne štiti od zaraze i daljnjeg prenošenja, kao prvo.
Kao drugo, kod mene na poslu se zarazio kolega koji je jedini vakcinisan sa obe doze. Ostali nisu, niti su se zarazili od njega. Da napomenem da još prije pojave vakcina, šef je bio zaražen, takodje niko nije pokupio koronu od njega.

Šta sad kažeš stručnjak ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2021, 09:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2895
Lokacija: još mAlo i tU smo
Stručnjak, vrlo dobro znam da me vakcina ne štiti od zaraze.Zaštitila me da nemam težu kliničku sliku.
Da možda nisi kakav stručnjak iz med. oblasti pa mi malo još pojasni oko istog.
Ni taj moj kolega se prošle godine nije zarazio od mene koji sam bio zaražen, a sada se zarazio, a ja nemam simptome.
Kroz kovid ambulantu kod nas prođe dnevno do 100 pacijenata i 99% sa težom kliničkom slikom su nevakcinisani.
Vaš problem je taj što ste neznalice pa prema svemu što treba da je autoritet i izvor znanja, odgovarate odbijanjem jer vam to tako odgovara.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2021, 10:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jun 2017, 11:57
Postovi: 464
dukicas je napisao:
belle amie je napisao:
Jutros sam dobio rezultat - pozitivan na koronu (prije par dana izgubio sam miris i ukus, nemam temperaturu, ni ostale tegobe). Vakcinisao sam se Pfizer-vakcinom na Sajmu u Beogradu početkom juna. Ostatak porodice nema nikakve simptome (uradili brz test - negativni), vakcinisani su Sinopharm-om prije 2 mjeseca.
Da sam poslušao antivaksere, velike šanse bi bile za relaciju bolnica-respirator-groblje. Ovako, nijedan od tih ‘stručnjaka’ me ne može ubijediti da vakcine ne pomažu.


И мој друг је имао такве симптоме још пре годину дана и наравно није био пелцован и шта сад!? Питам се како је он преживео не пелцован!? При том нико његов није оболео нити имао било какве симптоме, а он се још слободно кретао, ни у каквим изолацијама и курцима палцима није био, јер се није ни пријављивао гестапоу.

Суштина је да и ја теби и ти мени можемо тврдити да пелцовање штити или не штити, смањује или не смањује тегобе без икаквих доказа. Уосталом, пре пелцовања је апсолутна већина (преко 70%) ''прележала'' ту фамозну кУроно потпуно неосетно. И сад ће доћи неко и рећи ће да пелцовање у томе помаже... Идиотизам. Те смрдљиве игле да ваљају била би само једна доза и ћао здрао за век и векова као што је то до сад увек било.

A znate li ti i tvoj drug koliko ljudi je on tako zarazio i koliko od njih možda nije preživjelo? I ti se time još ponosiš. Jbt kakav smo mi narod.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2021, 10:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2895
Lokacija: još mAlo i tU smo
Antivakseri imaju veoma veliki stepen egocentričnosti i vjerovatno poremećen odnos prema autoritetu.Kada mislim na autoritet ,ne odnosi se samo na starije, "pametnije", već odnos prema stručnoj i naučnoj javnosti(ličnosti).
Ko zna od kada se taj poremećaj vuče, možda iz mladosti ili iz škole, ko zna?
Uzimaju i prihvataju samo ono šta njihovom umu odgovara.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2021, 10:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Umjesto rijeci odgovora, ja bih upotrijebio - godi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2021, 10:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
krajo je napisao:
Antivakseri imaju veoma veliki stepen egocentričnosti i vjerovatno poremećen odnos prema autoritetu.Kada mislim na autoritet ,ne odnosi se samo na starije, "pametnije", već odnos prema stručnoj i naučnoj javnosti(ličnosti).
Ko zna od kada se taj poremećaj vuče, možda iz mladosti ili iz škole, ko zna?
Uzimaju i prihvataju samo ono šta njihovom umu odgovara.
Recept - služenje armije al po mogućnosti Narodnooslobodilačke u Kini. Jedno godinu dana. Povratnicima u prekršaj - službeni put u Kinšasu. A da DB orgija po kući .....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2021, 12:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
The_new_Statesman je napisao:
Zanimljivo je da svi oni koji su negirali da korona postoji, sada pricaju pricu kako se od korone, one iste koja do pojave vakcine za njih nije postojala, umire i pored vakcinacije.

:D
Kako ne razumijes? Pa logicno je...korona ne postoji, a vakcina postoji, dakle- od vakcine se umire.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2021, 13:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ja nemam cime obraditi toliku kolicnu podataka dragi moj kolega.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2021, 13:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1554
krajo je napisao:
Antivakseri imaju veoma veliki stepen egocentričnosti i vjerovatno poremećen odnos prema autoritetu.Kada mislim na autoritet ,ne odnosi se samo na starije, "pametnije", već odnos prema stručnoj i naučnoj javnosti(ličnosti).
Ko zna od kada se taj poremećaj vuče, možda iz mladosti ili iz škole, ko zna?
Uzimaju i prihvataju samo ono šta njihovom umu odgovara.


Primi ti druškane još tri doze eksperimentalne vakcine, ako hoćeš. Kad budu imali vakcinu koja pomaže onima koji su u težem ili teškom stanju, to ću priznati. Ove koje "pomažu", a da se pri tom ne zna ko je prirodno imun, su dobar biznis, a vi ste laboratorijski miševi i to za džabaka. Takodje, šta vas boli ćuntara jel se neko vakcinisao ili ne, sebi će naškoditi, neće vama.

U ovom videu sa linka pojašnjeno je sve o biznisu.

https://izdvojeno.ba/da-cujemo-i-antiva ... one-video/

Čak i da je slagao sve (ne izlaže činjenice na pijaci, tako da sumnjam)zašto ne postoji kritičko razmišljanje, debata stručnjaka za ili protiv ?

P.S. Ne mislim na forumske stručnjake, već iz tog polja. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2021, 13:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Во имја оца и сина….

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2021, 13:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2018, 19:49
Postovi: 308
krajo je napisao:
Antivakseri imaju veoma veliki stepen egocentričnosti i vjerovatno poremećen odnos prema autoritetu.Kada mislim na autoritet ,ne odnosi se samo na starije, "pametnije", već odnos prema stručnoj i naučnoj javnosti(ličnosti).
Ko zna od kada se taj poremećaj vuče, možda iz mladosti ili iz škole, ko zna?
Uzimaju i prihvataju samo ono šta njihovom umu odgovara.
Odredjen broj njih koje poznajem definitivno su visoko egocentricni i imaju problema sa autoritetom i sl. Medjutim nisu svi takvi.
Generalno gledajuci svako vjeruje propagandi koja njima pase.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2021, 14:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jun 2017, 11:57
Postovi: 464
Ma imaju ljudi apsolutno pravo da se ne vakcinišu ako to ne žele. Problem je samo u tome što se, u velikoj većini, informišu u kafani i sl. od likova koji ne znaju gdje su šuplji. Nažalost takvi su često najglasniji, ali kad tražiš od njih da ti argumentovano odgovare na tvoja pitanja to obično završi sa "neću sad da raspravljam o tome", ili "znam ja dobro o čemu pričam ali ne da mi se sad o tome..." i tome slično.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2021, 15:28 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
evo prvih informacija iz kafane..https://odysee.com/@ilonkamladen:f/myvideoPoslediceVakcine:7

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2021, 16:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2251
Lokacija: Trn
Nemam ja problem da se bilo ko vakciniše ili ne.
Od volje. Nikakav problem.
Ali definitivno uvesti propusnice za sve događaje i ulaske na javna mjesta samo za vakcinisane ili one sa negativnim testom.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 467, 468, 469, 470, 471, 472, 473 ... 558  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 57 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs