banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 04 Maj 2024, 05:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 530, 531, 532, 533, 534, 535, 536 ... 558  Sledeća

Da li bi ste se vakcinisali protiv korona virusa? (12.02.2021.)
a)vakcinisaću se 57%  57%  [ 72 ]
b)neću se vakcinisati 14%  14%  [ 18 ]
c)vakcinisaću se ako budem bio uslovljen/a (zbog posla, putovanja i sl.) 25%  25%  [ 32 ]
d)nisam o tome još razmišljao/la 3%  3%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 126
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Jan 2022, 11:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2021, 13:26
Postovi: 475
ratkop je napisao:
Ja ne znam ni jednu osobu oko mene a da nije zarazena. SVI su se zarazili za NG

Zanimljivo, kod mene niko... Valjda takva sudba :)

_________________
Svaka mjesalica ima svoj loop.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2022, 15:38 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jun 2017, 11:57
Postovi: 464
Danas ogromna gužva za Fajzer (prva i treća doza). Dva sata čekala u redu po ovoj maziji...ako se od toga ne razbolim biće dobro.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2022, 15:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26549
Lokacija: Banja Luka
Ovih dana je bolje pitanje ima li ko da ne kaslje i rezi? Ovih 300 je smijurija koliko bi bilo da se testira koliko bi trebalo. Sa druge strane kovid odjeljenje, kako mi rekose, je relativno prazno, tako da bi ovaj rizik oko Nove mogao proci podnosljivo. Pretpostavljam da ce broj zarazenih nastaviti rasti vecim intenzitetom jos neko vrijeme i onda da zatvaramo temu polako pred kraj februara :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2022, 16:14 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17162
Lokacija: Q5HW+6W
I danas smo preko 50% (577/1152), ali se primjeti i porast broja umrlih... ne drastičan, ali je tu. Povećanje broja umrlih u principu kasni nekih 10 dana za brojem zaraženih... za nadati se da neće biti značajno veći, pošto svi viču kako je ovaj talas blaži sa simptomima.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2022, 17:48 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13213
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
mene samo temp drma..ne rezim, ne kasljem nit slinim..brzi testovi negativni, pcr stigo danas pozitivan..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2022, 18:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6154
Nadam sw da cete temp brzo proci. To je po meni glavni indikator da ces proci sa blagim simptomima ako ti temp prodje za 2-3 dana


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2022, 01:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2307
Lokacija: banjaluka
skeva je napisao:
Ovih dana je bolje pitanje ima li ko da ne kaslje i rezi? Ovih 300 je smijurija koliko bi bilo da se testira koliko bi trebalo. Sa druge strane kovid odjeljenje, kako mi rekose, je relativno prazno, tako da bi ovaj rizik oko Nove mogao proci podnosljivo. Pretpostavljam da ce broj zarazenih nastaviti rasti vecim intenzitetom jos neko vrijeme i onda da zatvaramo temu polako pred kraj februara :D

Znaci svuda u svijetu novi talas corone (necemo ga zvati omikron posto i ostali sojevi koegzistiraju u populaciji) puni bolnice i ponovo rusi zdravstvene sisteme jedino kod nas nista? :lol: Mora da je do slanine i bijelog luka :D
Ljudi ne lupajte gluposti i ne nasjedajte na spinove iz medija, to sto vi mozda niste zavrsili na respiratoru ne znaci da nema i nece biti ljudi na respiratoru.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2022, 01:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26549
Lokacija: Banja Luka
Na sta nasijedamo? Kazu ljudi sto rade gore da je ok, jel im ne treba vjerovati?

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2022, 06:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6154
epek je napisao:
skeva je napisao:
Ovih dana je bolje pitanje ima li ko da ne kaslje i rezi? Ovih 300 je smijurija koliko bi bilo da se testira koliko bi trebalo. Sa druge strane kovid odjeljenje, kako mi rekose, je relativno prazno, tako da bi ovaj rizik oko Nove mogao proci podnosljivo. Pretpostavljam da ce broj zarazenih nastaviti rasti vecim intenzitetom jos neko vrijeme i onda da zatvaramo temu polako pred kraj februara :D

Znaci svuda u svijetu novi talas corone (necemo ga zvati omikron posto i ostali sojevi koegzistiraju u populaciji) puni bolnice i ponovo rusi zdravstvene sisteme jedino kod nas nista? Mora da je do slanine i bijelog luka :D
Ljudi ne lupajte gluposti i ne nasjedajte na spinove iz medija, to sto vi mozda niste zavrsili na respiratoru ne znaci da nema i nece biti ljudi na respiratoru.
Ako ne dodje sad do popunjavanja bolnickih kapacitata u ovom talasu gdje su skoro svi bolesni, hocemo li se slozititi da je gotovo sa koronom i da treba ukinuti sve mjere?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2022, 08:01 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17162
Lokacija: Q5HW+6W
Jučerašnji dan:

Slika

Dakle, cca. 10% hospitalizovanih je na respiratoru.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2022, 12:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Ja primila danas Sputnjik kao 3. dozu, nakon dva Sinopharma u junu. U kombinaciji sa mjerama, kojih se pridrzavam u velikoj mjeri, nadam se da ce susreti s virusom proci dobro po mene i one oko mene.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2022, 12:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36399
Ma nista ne brini, ima da sijas u mraku bioskopa!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2022, 13:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26549
Lokacija: Banja Luka
wizzy_bl je napisao:
epek je napisao:
skeva je napisao:
Ovih dana je bolje pitanje ima li ko da ne kaslje i rezi? Ovih 300 je smijurija koliko bi bilo da se testira koliko bi trebalo. Sa druge strane kovid odjeljenje, kako mi rekose, je relativno prazno, tako da bi ovaj rizik oko Nove mogao proci podnosljivo. Pretpostavljam da ce broj zarazenih nastaviti rasti vecim intenzitetom jos neko vrijeme i onda da zatvaramo temu polako pred kraj februara :D

Znaci svuda u svijetu novi talas corone (necemo ga zvati omikron posto i ostali sojevi koegzistiraju u populaciji) puni bolnice i ponovo rusi zdravstvene sisteme jedino kod nas nista? Mora da je do slanine i bijelog luka :D
Ljudi ne lupajte gluposti i ne nasjedajte na spinove iz medija, to sto vi mozda niste zavrsili na respiratoru ne znaci da nema i nece biti ljudi na respiratoru.
Ako ne dodje sad do popunjavanja bolnickih kapacitata u ovom talasu gdje su skoro svi bolesni, hocemo li se slozititi da je gotovo sa koronom i da treba ukinuti sve mjere?

Ne razumijem se u statistiku kao enter, ali odokativno, najkriticnije ce biti krajem januara, ako i tada bude ok, cekam novi soj :)

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2022, 13:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26549
Lokacija: Banja Luka
skitnica je napisao:
Ja primila danas Sputnjik kao 3. dozu, nakon dva Sinopharma u junu. U kombinaciji sa mjerama, kojih se pridrzavam u velikoj mjeri, nadam se da ce susreti s virusom proci dobro po mene i one oko mene.

Ako ne nosis duplu masku na otvorenom, nista ti ne vrijedi :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2022, 14:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Maska na otvorenom- u principu ne (ako nisam u nekom zbijenom redu), bioskop - jos ne. Bas ste nestasni...

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2022, 14:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36399
Zato i ne mozes bez nas ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2022, 15:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5855
https://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu ... oja/700114

Citiraj:
"Na svu sreću postoje indicije da ostaje u grlu i nosu, manje napada pluća, on se menja, menja i neke svoje osobine što se tiče organa koje napada. Dobro je da se sklanja od pluća, što je bio glavni problem sa deltom", rekla je Begovićeva.

Prema njenim riječima, nema velikih studija vezanih za kliničke slike, ali omikron, ipak, ostaje u gornjim respiratornim dijelovima, što je za čovjeka mnogo bolje.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2022, 16:29 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17162
Lokacija: Q5HW+6W
jovic23 je napisao:
<Enter_name> je napisao:
Prvi put da imamo preko 50% pozitivnih testova (393/763). Čestitamo!


Nemojmo se zaustaviti na ovome, ima još praznika.


Danas 53.5% (883/1652).

Slika

3 dana uzastopno preko 50%... još je testirano najviše ljudi od početka pandemije u jednom danu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2022, 16:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6154
I vjerovayno najvise netestirsnih sa virusom u jednom danu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2022, 16:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1554
Evo i ja sam pokupio koronu (žena takodje), dva dana temperatura,bolovi u mišićima (preko noći), povremen kašalj i to je to.

Dodao bi da ko god treba da radi testiranje, da ni za živu glavu ne ide u ARI, jer tamo samo što se ne tuku ispred vrata. Nabije ih se po 10-15, dišu jedni drugima za vrat, ko nije pozitivan, biće nakon rvanja sa gomilom. Katastrofa.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 530, 531, 532, 533, 534, 535, 536 ... 558  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs