banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 02:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 558  Sledeća

Da li bi ste se vakcinisali protiv korona virusa? (12.02.2021.)
a)vakcinisaću se 57%  57%  [ 72 ]
b)neću se vakcinisati 14%  14%  [ 18 ]
c)vakcinisaću se ako budem bio uslovljen/a (zbog posla, putovanja i sl.) 25%  25%  [ 32 ]
d)nisam o tome još razmišljao/la 3%  3%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 126
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Apr 2020, 20:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
LDA212 je napisao:
@Danchi

Bas tako, sve ima pocetak, vrhunac i kraj. Problem je samo sto se ovde ne zna kad je vrhunac. Mozda je vec bio, a mozda tek bude.


Naravno da nije smak svijeta, ali fakat je da mladi ljudi takodje umiru. Mada opet to nije glavni problem, problem je sirenje bolesti, npr. ako se u jednom mjesecu zarazi 500 ljudi kojima treba respirator, a ti imas npr. 100 respiratora, znaci da ce ti 400 ljudi sigurno preminuti jer im nisi mogao pomoci.

A ako ti se tih 500 zarazi u 4 mjeseca (po 125 svaki mjesec), onda ces od tih 400 spasiti bar polovinu jer je oko 50% smrtnost onih koji zavrse na respiratoru.

A ako ti mislis da 200 zivota npr. nije puno, to je vec do tebe.

E sad to prebaci na neke vece drzave, pogledas da je Italija ostala bez slobodnih respiratora kao i Spanija, zato je i onakva smrtnost. To pokusavaju da sprece Republika Srpska, Srbija, kao i sve drzave na svijetu.

Niko nije spreman za ovo jer niko nema dovoljan broj respiratora ako se rasiri drasticno broj zarazenih.

Sve sto si napisao nema nikakve veze sa nasim prognozama o poboljsanju situacije.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2020, 20:10 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
@LDA 212 Naravno da je i 1 izgubljeni život puno a kamoli 200. Ali razumi da mi nismo Italija i nećemo imati takve cifre. A kakve god bile, jednom mora stati. To je suština.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2020, 20:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Lolly mangup je napisao:
frizerima, pod uslovom da je dopusteno da u salonu moze istovremeno biti 1 frizer i samo 1 musterija, naravno sa maskama, rukavicama... kako to vec ide. Isto u kozmetickim salonima.


Veliki je ovo rizik, frizer kako god mora da ti duva u facu dok te šiša.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2020, 20:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2443
O jbt Fikrete, pa napisah sa maskama i rukavicama, a mogu uvesti i obavezu nosenja onih vizira..

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2020, 20:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 21 Dec 2012, 16:36
Postovi: 453
I Vučićev sin zaražen korona virusom.

_________________
Volim zenske grudi, vise velike. Volim Salernitanu, Srbiju, Kinu i evropski dio Rusije. Volim jafu, bijelu kafu i seks jutarnji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2020, 20:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Morao je biti teatralan i povodom tog obavjestenja. Lik je neobjasnjiv

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2020, 20:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
Institut Robert Koh u Njemačkoj smatra da je debelo potcijenjen broj zaraženih, a pošto su Švabe obavile bezmalo milion testiranja, biće da imaju reprezentativan uzorak za takve tvrdnje.

Isti Institut tvrdi i da 80 odsto zaraženih koronavirusom nikad ne ispolji nikakve simptome, što će reći da nikad i ne oboli, dok je 15 odsto zaraženih ispoljilo težu kliničku sliku, a 5 odsto tešku. S tim da ni svima njima nije bila neophodna intenzivna njega...

Smrtnost je takođe vrlo upitna. Njemački virusolog, Kristijan Drosten, inače šef klinike koja je razvila njemački test na ovaj virus, je i prije ekspanzije u Njemačkoj tvrdio da cifre iz Italije nisu baš realne i da je stopa smrtnosti vjerovatno bliža onoj iz Njemačke.

Drosten smatra da italijanski scenario nije uslovljen širenjem virusa među opštom populacijom, već širenjem u bolnicama i staračkim domovima, gdje su jel'te najugroženije grupe, bolesnici i stari...

Jedna grupa Njemačkih stručnjaka, nakon svih dostupnih podataka smatra da su epidemiološke mjere koje su donijele većina država, vođene pogrešnim pretpostavkama, najviše zahvaljujući činjenici da ih je većina potcijenila broj zaraženih i precijenila broj umrlih...

Eto ovo su neke opservacije, inače prenosi ih jedan čovjek sa tvitera, dopisnik DWa. Mislim da je lrilično objektivan...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2020, 21:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Ima dosta država koji su veći dio populacije, procentualno, testirali. Prvi Island, Norveška, Australija, Slovenija... Pa čak i Italija.
Imaš i drugu stranu priče što se tiče broja mrtvih. Slično i u Njemačkoj rade.

Mada su u NY rekli da će početi i to brojati.
https://gothamist.com/news/death-count- ... irmed-ones

Slična je priča i u Lombardiji, tipa mjesto koje je prijavilo 39 žrtve od korone, danima imali par puta više mrtvih dnevno nego prethodnih pet godina. I ta razlika prilično veća od tih 39. Da li od korone ili im nije mogla biti pružena pomoć zbog preopterećenja zdravstvenog sistema...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2020, 21:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Lolly mangup je napisao:
O jbt Fikrete, pa napisah sa maskama i rukavicama, a mogu uvesti i obavezu nosenja onih vizira..


Koliko je deminera od kraja rata pa na ovamo poginulo čisteći minska polja u BiH? Svi su oni imali zaštitu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2020, 21:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Чешка се планира вратити у нормалу, побиједили корону...

Још увијек није вријеме за неке претјеране прогнозе, још увијек смо тек на пола пута, ако и уопште на пола... Наравно да ће ово једном стати, али стаће у потпуности кад се пусти у употребу вакцина или неки други облик лијека који ће да онеспособи вирусу да нас напада, шири се или да нам не представља икакве тегобе док смо инфицирани. А до тад се боримо па, помало идемо напријед...

Ми себи не смијемо допустити други талас или додатне кластере попут оног у јова бару и не смију се угоститељски објекти било које врсте отварати до самог краја. Економски то јесте лоше, али мислим да је ипак тако најбоље. Што се тиче отварања других дјелатности, можда бојажљиво и накратко отворити оно неопходно и при ублажавању мјера ићи од најнеопходнијег па све до оног, назовимо, најнепотребнијег. Отворили су Центрум, бијелу технику, ауто сервисе, да људи могу да поправе ауто, бојлер, купе нешто за кућу, шпорет... Даље отворити можда техно шопове, радње са мобилним и додатном опремом, ако се и то поквари (а мало мало буде неки кварић) да се људи могу чути, контактирати, образовање нам функционише преко технологије сво ово вријеме и функционисаће још.. Па онда послије тога сљедеће по приоритету и на крају доћи до кафића и кладионица.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2020, 21:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
Cinjenica je da se ide u recesiju koja moze bit veca po intezitetu od trideseti.

Kakve ce posledice biti pro privrede i kakva ce situacija biti kad ovo prodje jos se ne zna.
Kao sto je bilo nece biti vise to je sigurno, mnogi nece moci da se povrate i oporave.

Neke industrije ce iz svijetski vukojebina i robovlasnistva da se prebace nazad u svoja dvorista definitivno one koje su neophodne za izbjegavanje zavisnosti u osnovnima strateskim proizvodima.
Ako neko misli da ce 3M i dalje pravit maske N95 i respiratore u Kini i dovlacit sirom svijeta vara se. A i za druge proizvode ce da se preispita gdje ce da se prave.
Tako da offshoring svega i svacega je zavrsena prica.

Nema vise povratka u staro "normalno" pa i ako se i pronadje vakcina za ovaj virus.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2020, 22:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Umetnik je napisao:
Ми себи не смијемо допустити други талас или додатне кластере попут оног у јова бару и не смију се угоститељски објекти било које врсте отварати до самог краја.

Kafane su mi nebitne, kladionice se ne moraju nikad ni otvoriti, ali je nezgodno za objekte gdje se služi hrana.
Dosadilo jesti pite i sendviče već mjesec dana, a kad dođeš u neko manje mjesto nema ni pekare pa vozi dalje. :)
U hotelima je dozvoljeno da služe hranu gostima, ali kad si jedini gost onda te i za to ispale jer im se ne isplati da rade.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Apr 2020, 23:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Па.. Добро, има смисла и то би могло да се отвори свакако прије кафана, али опет, пекара типа Житопеке са својим дијелом за сједење је једнако опасна као и кафана. И иако је знатно потребнија од кафане, мора се око тога повести много рачуна. Вјероватно да се забрани сједење и остајање у истој, размаци и чекање у реду као и пред маркетима... Или размаци и при сједењу, мада то не бих уводио док не буде бар 10 дана без новозаражених, а и то питање.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Apr 2020, 00:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
_зока je napisao:
Kao što sam već napisao, ko ovo preboli neće ostati zdrav, trajno se oštećuju pluća oboljenjem od korone.



Па погрешно си написао...

Људи се до 90% опораве и од упале плућа (без обзир чим је изазвана), а они који је не добију (а то значи преко 85% заражених) немају апсолутно, али баш апсолутно никакве последице.

А што се тиче антитела ево вам видео. Укратко, тело створи имунитет тј. антитела али на кратак период. Тако да и ако нас предуго држе под стакленим звоном ми ћемо постати још мање отпорни од свега па и на сам Ковид 19. То се зна и за децу да обна која се чувају као кап воде на длану су болешљивија од оне која се играју у блату и трави. https://www.youtube.com/watch?v=M3EOmStNgzM

Елем, има ли нека ћевапџиница која ради доставу или барем пицерија??? :(

Људи маните се вести и панике, после овог лудила ћемо имати пандемију стварног лудила, тј. психичких болести. Нека људи нека излазе, нека шетају, нека пију пиво, парови нека се воле, љубе и паре боље него да се свађају. Све што је без велике гужве, окупљања, блиских контаката са непознатима, уз коришћење маске и рукавицља све је то добро и пуно здравије за после, за оно што долази. Мада и рукавице у ти исти андрак ако ћеш са њима да се мрљаш по очима и устима...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Apr 2020, 01:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
У Немачкој народ мисли својом главом https://www.facebook.com/watch/?v=2958803987549244


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Apr 2020, 07:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2012, 09:36
Postovi: 194
Definitivno ide na bolje , od 416 uzoraka 17 pozitivnih .


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Apr 2020, 07:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Ovaj Seranic me odusevljava iz dana u dan, ako Mile slucajno ima neku dilemu u vezi kandidata za gradonacelnika, ovaj momak je bez ikakve konkurencije, bilo bi steta za struku, ali odavno nisam kod nasih ljudi koji obavljaju neku ozbiljniju duznost vidio da neko ima ovako jasnu dikciju, tonalitet, lakocu komunikacije...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Apr 2020, 08:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2625
Lokacija: PD
da ne čuje zlo, do-bri-smo!

rade Šero i UV zraci. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Apr 2020, 08:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
filozof sa vrbasa je napisao:
Lolly mangup je napisao:
O jbt Fikrete, pa napisah sa maskama i rukavicama, a mogu uvesti i obavezu nosenja onih vizira..


Koliko je deminera od kraja rata pa na ovamo poginulo čisteći minska polja u BiH? Svi su oni imali zaštitu.


fikrete legendo

tako je I moj komsija isao u svaleraj vazda sa zastitiom ali klepio ga muz od svalerke I nije mu pomogla zastita

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Apr 2020, 10:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3640
dukicas je napisao:

Елем, има ли нека ћевапџиница која ради доставу или барем пицерија??? :(



Venecija.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 558  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs