banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 05:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 531, 532, 533, 534, 535, 536, 537 ... 558  Sledeća

Da li bi ste se vakcinisali protiv korona virusa? (12.02.2021.)
a)vakcinisaću se 57%  57%  [ 72 ]
b)neću se vakcinisati 14%  14%  [ 18 ]
c)vakcinisaću se ako budem bio uslovljen/a (zbog posla, putovanja i sl.) 25%  25%  [ 32 ]
d)nisam o tome još razmišljao/la 3%  3%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 126
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Jan 2022, 16:53 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2021, 13:26
Postovi: 475
Pecenko, brz oporavak vam zelim!
The_new_Statesman je napisao:
Ma nista ne brini, ima da sijas u mraku bioskopa!

Nece ona moci sad ni uci u bioskop, sad kako je sposobna za primanje i emitovanje 6G HAARP-ovih sinala, uzrokovace joj velike glavobolje oni ometaci signala.

_________________
Svaka mjesalica ima svoj loop.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2022, 17:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6146
Pečenko je napisao:
Evo i ja sam pokupio koronu (žena takodje), dva dana temperatura,bolovi u mišićima (preko noći), povremen kašalj i to je to.

Dodao bi da ko god treba da radi testiranje, da ni za živu glavu ne ide u ARI, jer tamo samo što se ne tuku ispred vrata. Nabije ih se po 10-15, dišu jedni drugima za vrat, ko nije pozitivan, biće nakon rvanja sa gomilom. Katastrofa.
Brz oporavak, pa da nastavimo onu raspravu u vezi sa nesposobnoscu Draleta da bilo sta pametno napravi :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2022, 18:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1554
:thumbright:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2022, 18:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Aj Peceni i Spavac sa srecom :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2022, 19:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
<Enter_name> je napisao:
jovic23 je napisao:
<Enter_name> je napisao:
Prvi put da imamo preko 50% pozitivnih testova (393/763). Čestitamo!


Nemojmo se zaustaviti na ovome, ima još praznika.


Danas 53.5% (883/1652).

Slika

3 dana uzastopno preko 50%... još je testirano najviše ljudi od početka pandemije u jednom danu.


Pa ovo više nije ni eksponencijalni rast, ovo je neki veći izdajnik, Dirakov impuls još malo, šta li je :D
Još srpska NG da bude kako treba, i moćemo se vratiti kroz vrijeme da spasimo kitove, kao kapetan Kirk. Razvalićemo i fiziku i matematiku.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2022, 20:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jun 2017, 11:57
Postovi: 464
Mene je ova treća doza Fajzera baš skašila...do te mjere da sam uradila test za svaki slučaj, kontajući da sam se zarazila čekajući u redu. E sad, nadati se da su testovi pouzdani.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2022, 20:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4388
koje si simptome imao od bustera? Ja išao juče u Institut i vratio se kad sam vidio onu kilometarsku koronu. Ima varijanta da se ide na Petrićević i na UKC-u na Fajzer određenim danima.

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2022, 20:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Dzaba kacite grafike kada se ljudi ne testiraju ako bas ne moraju. Evo i ovde po Austrijama hoda narod i smrca jer nece u karantin.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2022, 20:27 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Hoćeš reći da grafikon ne oslikava stanje? Jab reko da poprilično dobro opisuje situaciju. A procenti ne govore koliko stvarno ima oboljelih, al pokazuju tok pandemije kod nas...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2022, 20:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
I koji je tok? Hoce li se krivulja slomiti sledece sedmice ili za mjesec?
Ozbiljno pitam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2022, 20:44 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Nisam vidovit, nit radim kakve predikcije. Grafikon je do dana današnjeg, ne ide u budućnost.
Koje je tvoje mišljenje, kad će prelomit? Možda znaš pročitati grafikon bolje od ostalih, vidiš iza koordinata...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2022, 20:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Nesto mi se muti pa zbog toga pitam :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2022, 20:51 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Nisam oftalmolog da bih ti mogao pomoći ;)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2022, 20:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Danjamin je napisao:
Mene je ova treća doza Fajzera baš skašila...do te mjere da sam uradila test za svaki slučaj, kontajući da sam se zarazila čekajući u redu. E sad, nadati se da su testovi pouzdani.

Drugi dan spopalo? :-?
Meni doktorica rece danas ono poznato...da se mogu ocekivati neki simptomi, da je to normalno i jasan znak da imuni sistem reaguje, da ne uzimam nikakve lijekove preventivno itd. Iskreno, ja bih radije bez toga, jasno mi je i bez jasnih znakova, hvala :D Rekla je i naravno da to traje, ako se pojavi, dan- dva- do tri.

Ne znam da li je moguce da se bukvalno za dan razviju simptomi od kovida....

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2022, 21:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Danas sam slucajno saznala da dobar dio mojih neposrednih komsija u ulazu ima simptome prehlade, gripe, kovida...., ko zna. Ljudi su se uglavnom, koliko sam shvatila, samoizolovali. Uzasavaju se cekanja po nekim redovima u takvom stanju te radije ostaju na kucnoj njezi. Vecinu ce ionako "samo" protresti nekoliko udarnih dana.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2022, 22:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
The_new_Statesman je napisao:
I koji je tok? Hoce li se krivulja slomiti sledece sedmice ili za mjesec?
Ozbiljno pitam.


Probajmo uporediti sa UK, koja je među prvima imala visoku stopu omikrona. Izvještaj je bio da je 16. decembra oko 60% slučajeva u Londonu bio omikron.
Dakle, imamo:

Slika

Slika

Njima je trebalo 20-ak dana, da se slomi. S jedne strane, ljudi ovo prije preleže. Međutim, ne znam koliko je njihova situacija uporediva sa našom? Pojma nemam kakve su mjere, restrikcije na snazi. Mi smo imali opšte građenje imuniteta krda za NG, tako da... ko zna. A ne vjerujem da će preko mjesec dana. Stvarno se brzo širi, nikad ljudi nisu toliko pričali "ovaj bolestan, onaj, kod mene u firmi troje, punica mi bolesna mi se testirali..."
Gledajući ostale grafikone, Južnoj Africi je trebalo 15-ak dana, Ameri, Italijani su sad negdje tu na vrhuncu, otprilike za tri sedmice od naglog početka rasta...
Biće tako nešto i kod nas. Ajd ako ćemo pogađati, još 10-ak dana rasta i onda pred kraj mjeseca stagnacija.
A tek će onda postati zanimljivo, moći ćemo vidjeti da li je kombinacija prokuženosti i vakcina konačno stvorila masovan imunitet.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2022, 22:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jun 2017, 11:57
Postovi: 464
dtkbl je napisao:
koje si simptome imao od bustera? Ja išao juče u Institut i vratio se kad sam vidio onu kilometarsku koronu. Ima varijanta da se ide na Petrićević i na UKC-u na Fajzer određenim danima.

Bol u ruci, kao i prethodna dva puta i jaka glavobolja, plus temperatura (najviša 38.5). I pored toga me hvata "jeza".


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2022, 22:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jun 2017, 11:57
Postovi: 464
skitnica je napisao:
Danjamin je napisao:
Mene je ova treća doza Fajzera baš skašila...do te mjere da sam uradila test za svaki slučaj, kontajući da sam se zarazila čekajući u redu. E sad, nadati se da su testovi pouzdani.

Drugi dan spopalo? :-?
Meni doktorica rece danas ono poznato...da se mogu ocekivati neki simptomi, da je to normalno i jasan znak da imuni sistem reaguje, da ne uzimam nikakve lijekove preventivno itd. Iskreno, ja bih radije bez toga, jasno mi je i bez jasnih znakova, hvala :D Rekla je i naravno da to traje, ako se pojavi, dan- dva- do tri.

Ne znam da li je moguce da se bukvalno za dan razviju simptomi od kovida....

Da, juče sam primila a danas već koma. E sad moguće da sam se prehladila čekajući u redu toliko po hladnoći...ko zna. Uradiću opet test u subotu za svaki slučaj. Definitivno ne bi da opet prolazim kroz ovo, pa se nadam da neće biti i četvrta i peta itd doza.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2022, 08:31 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11352
Lokacija: PL / BL
Ja sam primio prekojuče. Juče me je malo boljela ruka, a danas je sve normalno. Definitivno najlakšea reakcija od dosadašnje tri doze.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2022, 08:40 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 707
Ja sam imao tačno dva dana simptome nakon fajzera, isto kao početak korone, temp bila drugi pu 38.6, bol u ruci ne računam, ubod u mišić mora boljeti, ali je čudno što se kod mene zacrvenilo mjesto od vakcine koju sam primio kad sam imao 14 godina. Ali nakon 2 dana je bilo dobro, i prvi i drugi put.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 531, 532, 533, 534, 535, 536, 537 ... 558  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs