banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 08:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 347, 348, 349, 350, 351, 352, 353 ... 558  Sledeća

Da li bi ste se vakcinisali protiv korona virusa? (12.02.2021.)
a)vakcinisaću se 57%  57%  [ 72 ]
b)neću se vakcinisati 14%  14%  [ 18 ]
c)vakcinisaću se ako budem bio uslovljen/a (zbog posla, putovanja i sl.) 25%  25%  [ 32 ]
d)nisam o tome još razmišljao/la 3%  3%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 126
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Mar 2021, 19:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Milovan Bjelica
@cickobjelica
Велика трагедија. Од корона вируса преминуо и трећи члан из породице Крајишник.
Преминуо Мирко Крајишник након смрти сина Миљана и брата Момчила Крајишника. Почивај у миру пријатељу, домаћине, велики господине, нека ти је вјечна слава и хвала. Вечерас сам само заћутао.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2021, 19:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
VRANJE - Vranjanac Slađan Antić primio je dvije doze različitih proizvođača vakcina, objavio je portal InfoVranjske.


Antić je za taj portal u nedjelju rekao da je primio prvu dozu vakcine Pfizer, a da je greškom vakcinisan drugom dozom kineskog proizvođača.

On je ispričao da je 28. januara primio prvu dozu vakcine Pfizer, da je dobio SMS iz eUprave i otišao na revakcinaciju u sportsku halu u Vranju, tamo pokazao svoj karton vakcinacije, razgovarao sa doktorom, a nakon toga mu je medicinska sestra dala vakcinu.

Kako kaže, u jednom trenutku doktor mu je dobronamjerno rekao da kineska vakcina dobro štiti, da se pobunio kako to kad je vakcinisan Pfizerom i da su mu rekli da u sportskoj hali ne daju Pfizer.

Sa vakcinacije u sportskoj hali poslali su ga u Dom zdravlja, zatim u gradski Zavod za javno zdravlje, a onda su iz Zavoda zvali i Institut za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut". Antić je dodao da se ne osjeća dobro, dobio je terapiju, ali i dalje se ne osjeća dobro.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2021, 20:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3640
90% ugostitelja neće ni organizovati svirke sa ovim mjerama. Rijetko ko može izbiti cijenu muzičara za dva sata za koja mogu da sviraju.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2021, 20:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ovo jedino mogu oni što pjevaju na akustičnoj gitari.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2021, 20:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:30
Postovi: 2720
Višković je podsjetio da je Republika Srpska oko sedam miliona KM uplatila za "Kovaks" sistem za 200.000 doza, potom za ruske vakcine oko 13,5 miliona KM, dok je preko Kompenzacionog fonda za prateći materijal - šprice obezbjeđeno oko 2 miliona KM.

"Srpska ima obećanja EU da bi se i oni mogli pojaviti u BiH sa određenim brojem vakcina, oko 70.000 doza, ali se ne oslanjam previše na tu opciju. U završnoj fazi su i pregovori sa kineskim vakcinama, gdje je u opticaju 100.000 vakcina", naveo je Višković.

Višković je rekao da Republika Srpska u ovom momentu već ima uplaćenih vakcina za 400.000 građana ili 800.000 doza, plus sa Evropskom komisijom i Kinom, što je obezbijeđenih i ugovorenih vakcina za 60 odsto stanovništva Republike Srpske.

_________________
Управа напоље!!
Распудић Борис
"Iskreno, ne zanima me puno taj Rio Ave, šta... Ako se oni ne boje nas, zašto bismo se mi bojali njih? I protiv Mančestera možemo da igramo da dođe, a kamoli protiv Rio Avea!"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2021, 21:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10257
GialloRosso je napisao:
90% ugostitelja neće ni organizovati svirke sa ovim mjerama. Rijetko ko može izbiti cijenu muzičara za dva sata za koja mogu da sviraju.


jbga, ja koliko vidim, spremaju se proslave 8.marta sa muzikom po gradu...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2021, 21:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Maj 2020, 16:30
Postovi: 259
Nisam odavno zalazio u detalje, ali po brojevima otprilke, mjere koje se uvode utiču brat-bratu 10% na ukupno širenje.

Najveći uticaj naravno su vremenske prilike, kao i kod ostalih virusa. Septembar-oktobar, mart-april.

Al to ne sprečava debile da upiru prste u ljude za porast zaraženih.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2021, 21:57 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1940
Lokacija: Prijedor
vlakanje je napisao:
GialloRosso je napisao:
90% ugostitelja neće ni organizovati svirke sa ovim mjerama. Rijetko ko može izbiti cijenu muzičara za dva sata za koja mogu da sviraju.


jbga, ja koliko vidim, spremaju se proslave 8.marta sa muzikom po gradu...


Organizuju svi,naravno.Radi se prekovremeno,slavi se,ne kucaju se računi,uzimaju lovu skoro kao i prije pandemije a sa druge strane kukaju kako im je jako teško,neće izdržati,moraće odjaviti radnike,zatvoriti lokale...Obična palamuđenja i izgovori kako bi uzeli još više novca.

Meni nisu jasni ugostitelji generalno kod nas,pritom mislim na obične radnike.Umjesto da se udruže i traže normalne uslove rada i platu po učinku,počeli su i oni kukati na sva zvona.Najbolji su mi ovi što vjeruju u šuplje priče vlasnika kako jedva opstaju,a on vozi limuzinu i ima nekoliko stanova po gradu u najmanju ruku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2021, 12:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
skitnica je napisao:
Sve u svemu, korona je sad ocigledno u opadanju. Broj hospitalizovanih je znatno manji. Ljudi su se vidno opustili, kafane pune... Ako se zadrzi ovaj trend opadanja, stize veselo proljece...

Samo da se dopunim. U toku je navala onih koji su prije par mjeseci prebolovali covid, a sad imaju razne druge probleme, konkretno znam za neuroloske. Kad kazem navala, mislim na znatno povecan broj pacijenata u odnosu na prosjek.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2021, 13:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
Šta od neuroloških problema ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2021, 15:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Ne znam tacno. Drugarica koja radi na tom odjelu u jednoj privatnoj klinici kaze da je tako. U novembu i decembru je kod nje sve bilo standardno dok je plucni odjel imao veliku navalu, a sada se na plucnom odjelu broj znatno smanjio dok se na neuroloskom znatno povecao.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2021, 17:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4248
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Da se nadovežem i ja pošto je to u mojoj ingerenciji, porast je pulmoloških i kardioloških komplikacija kod post-covid pacijenata.
Masivne plućne tromboembolije koje završe na perfuziji heparinom, kardiomiopatije, oštećenja pluća, a što je najgore to su ljudi '80. i neko i '90. i neko godište, bez drugih bolesti.
Nije da širim paniku, šanse za ozbilinije komplikacije kod covida su procentualno male ali dešavaju se.
Nema pravila, nema neke šeme, svi organi mogu biti pogođeni, ovo je kao ruski rulet.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2021, 17:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2895
Lokacija: još mAlo i tU smo
Slika

Kod mene su se pojavile neuralgije poslije preležane korone.
Nekgdje oko mjesec i po do dva, počelo mi je upalama živca.
Grana živca koji ide tačno od uha pa onaj dio što se završava dole prema zubima donje vilice.
Probadanje i žiganje traje periodično u toku dana,po dva-tri puta.
Nije sad neka bol za neizdržati, ali smeta i neprijatno je.Traje možda oko 1-2 sada i to kako sam rekao u talasima.
Po danu ne popijem uglavnom ništa, ali naveče pred spavanje popijem nešto protiv bolova i djeluje da mogu spavati.
Ta korona je jako podmukla.Kako sam mogao zaključiti od ljudi koji su takođe preležali koronu, i neki od njih
imaju određene probleme slično kao moje.Tipa da sad osjećaju bolove u nekim bolnim tačkama kod sebe, koje su i prije korone bile kritične.Tj ,ispada da korona zna napasti na čovjeku njegove osjetljive tačke.
Mene je i prije korone znalo zažigati u zubima od živca, ali ne kao sada, a i to sam pridavao pažnju kao da ono što zubi znaju nekada biti osjetljivi na toplo,hladno,slatko.
Sad izgleda da je to ipak taj živac trigeminus(skupina živaca).

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2021, 18:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4248
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Ja sam srećom dobro prošao, jedini simptom je da mi se čulo mirisa nije potpuno vratilo (na nekih 80% je otprilike) nakon 4 mjeseca.
Tačno kao da mi je spaljen olfaktorni živac, imam osjećaj da mi je osušena sluzokoža nozdrva laički rečeno.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2021, 23:26 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2012, 09:36
Postovi: 194
krajo je napisao:
Slika

Kod mene su se pojavile neuralgije poslije preležane korone.
Nekgdje oko mjesec i po do dva, počelo mi je upalama živca.
Grana živca koji ide tačno od uha pa onaj dio što se završava dole prema zubima donje vilice.
Probadanje i žiganje traje periodično u toku dana,po dva-tri puta.
Nije sad neka bol za neizdržati, ali smeta i neprijatno je.Traje možda oko 1-2 sada i to kako sam rekao u talasima.
Po danu ne popijem uglavnom ništa, ali naveče pred spavanje popijem nešto protiv bolova i djeluje da mogu spavati.
Ta korona je jako podmukla.Kako sam mogao zaključiti od ljudi koji su takođe preležali koronu, i neki od njih
imaju određene probleme slično kao moje.Tipa da sad osjećaju bolove u nekim bolnim tačkama kod sebe, koje su i prije korone bile kritične.Tj ,ispada da korona zna napasti na čovjeku njegove osjetljive tačke.
Mene je i prije korone znalo zažigati u zubima od živca, ali ne kao sada, a i to sam pridavao pažnju kao da ono što zubi znaju nekada biti osjetljivi na toplo,hladno,slatko.
Sad izgleda da je to ipak taj živac trigeminus(skupina živaca).
Pozdrav ja sam stomatolog po struci, ukoliko se radi o Trigeminalnoj neuralgiji obavezno se javiti neurologu ... iako kako se opisuju bolovi ne vjerujem da se radi o njoj ... otici kod stomatologa prvo ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Mar 2021, 07:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2895
Lokacija: još mAlo i tU smo
Bio sam kod stomatologa na periodičnoj kontroli i samim pregledom nije ništa našao.Napomenuo sam mu za tu prisutnu bol.Nije rekao da slikam.Možda bi trebao slikati tu stranu zuba u vilici.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Mar 2021, 09:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
https://www.nezavisne.com/novosti/drust ... ika/649126

Zatvorili su bukvalno zato sto je nemoguce organizovati rad.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Mar 2021, 09:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Po svemu sudeci, mi smo u procesu slobodnog prokuzavanja (mjere popustaju, vakcinacija skoro nikakva, testiranje minimalno, bolnice se pune...). Sretno nam bilo!

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Mar 2021, 10:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Kad vec pisete ispovijesti, kod mene je bio kasalj dva dana , temperatura izmedju 37 i 38 dva dana, zatim djelimican gubitak cula mirisa, 3-4 dana. Svo vrijeme sam radio treninge, nisam imao malaksalosti ili sl.
Mog druga je oborila malaksalost 1 dan, kasalj nije imao, temperatura 2 dana i gubitak cula mirisa 3-4 dana.
Takodje sto se tice prelaznosti, osoba koja je stalno bila sa mnom se nije zarazila, nema antitijela. Dakle, ista zatvorena prostorija, stalni kontakt itd., pa mi to nikako nije jasno. Ako je stopa prenosa toliko visoka kako je moguce da se to desi? Obicna gripa obori citavu porodicu za cas posla.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Mar 2021, 10:35 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39420
Lokacija: Месечева икра
Odgovoran si, nema šta. :roll:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 347, 348, 349, 350, 351, 352, 353 ... 558  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs