banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 536, 537, 538, 539, 540, 541, 542 ... 558  Sledeća

Da li bi ste se vakcinisali protiv korona virusa? (12.02.2021.)
a)vakcinisaću se 57%  57%  [ 72 ]
b)neću se vakcinisati 14%  14%  [ 18 ]
c)vakcinisaću se ako budem bio uslovljen/a (zbog posla, putovanja i sl.) 25%  25%  [ 32 ]
d)nisam o tome još razmišljao/la 3%  3%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 126
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Jan 2022, 14:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
11 mrtvih danas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2022, 14:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1586
Strašno!!!

Zatvorimo sve!

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2022, 15:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Gripa? Ako. Svi pametni dok ne zaglave u bolnicu.
Kod mene u firmi baš buknulo zadnjih dana.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2022, 15:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Prošle sedmice na sahrani nekome kome od gripice otkazaše pluća, srce i bubrezi.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2022, 15:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2021, 13:26
Postovi: 475
Stratovarius je napisao:
Od muve slona prave ljudi, ovaj omikron soj je klasicna gripica, ogroman procenat zarazenih je imao simptome jednake obicnoj gripi, dakle bez potrebe za hospitalizacijom.
Manji procenat je umro i umirace ljudi i umirali su i prije korone.
Toliko ste kenjali kao kod nas nista nije zatvoreno, nema mjera bla bla bla. Pa neka ih i nema.
Jel treba da sve pozatvaramo ponovo zato što nam određeni procenat stanovništva ili koliko god ima jebenu gripu?
Ovaj virus će sam sebe da uništi na kraju, nikakve mjere tu ne mogu da pomognu ili odmognu. I ovo je jedan veliki poraz i nauke i čovjeka, jedna globalna sramota, sramota koja će nadam se, biti istraživana nakon nekog vremena, mislim na način na koji se većina zemalja ophodio ili se ophode i dalje prema svojim stanovnicima i drugim.

Klasicna gripica? Ne daj boze da je klasicna gripica sto se bar mog primjera tice jer to znaci 7 dana zakovanosti za krevet i temperature skoro non stop, a 14 dana da te prodje, da se osjecas ajmo reci skoro pa zdravo.

_________________
Svaka mjesalica ima svoj loop.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2022, 16:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Pa nije klasicna gripica, ali nije ni nesto extremno zajebanije (za vecinu ljudi). Ja kad vratim film unazad, vjerovatno sma to vise puta pregurao, a sto se nekih tezih simptima tice, to je mozda bilo samo prvi put . Pocetak 2020. godine, tada bas nista nisu znali o koroni (prvo slucsjevi i pocetak zatvaranja) , nas 3ca bili u firmi dezurni... prvo se zarazio jedan, za par dana drugi, pa onda i ja... par dana sam bio bolestan, sa temp koja je isla i do 38. Nesto sam i kasljao, malaksao ponekad. Po preporuci doktora sam pio caja, jeo slanije i bijelog luka :) + vitamini i paracetamol.Naravno izolovao se 3 sedmice.

Drugi put je kraj 2020. kad sam i pisao ovdje, jedan dan temp. 37 i nesto, 2-3 noci se preznojim od paracetamola.Bio u kontaktu sa zarazenim. Mnogo lakse od 1.puta. Nakon 5-6 mjeseci izvadim antitijela te pokazu da sma pozitivan.

Nakon 12-13 mjeseci od tog 2. puta, sada u novembru, izvadim opet antitijela i opet pozitivan.

Kraj decembra ove god, zaglavim u izolaciji jer sam imao kontakta sa zarazenim, cak i u porodici i ovaj put nista. Nema sanse da sam mogao izbijeci virus i... nista od simptoma.

Sa druge strane znam ljude koji su umrli od korone. Blizak clan porodice je bio 20+ dana na UKCu i izvukao se na srecu, tako da ni sam ne znam sta da mislim. Jedino u sta vjerujem jeste da kad prebolis jednom(ili se vakcinises) , drugi put ces daleko lakse to pregurati. Da li treba uzimati ove boostere non stop, nisam. bas siguran. Ko se nije vakcinisao i nije nikada prebolio, mislim da mu ne bi skodila ta vakcina. Manja sansa da ce te vakcina nesto sjebati nego da ce najebati ako se zarazi na standardni nacin.

Ko je prebolova jednom, mislim da nema potrebe da se vakcinise, jer onda dolazimo na onu pricu o busterima. Naravno, ovo je samo moje razmisljanje... nisam medicinske struke, pa ne uzimajte to ozbiljno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2022, 16:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1586
Ovo ce biti moj posljednji upis na ovoj temi jer mi se ne da raspravljati sa vama.
To sto je vas oborilo i prikovalo za krevet ne znaci da je i druge ljude.
To sto neko umre od virusa ne znaci da umiru svi ili velika vecina, i ja sam isao na sahrane ljudi umrlih od korone, neki su mi i bliska porodica pa to ne znači da zbog smrti tih ljudi treba svijet da stane.
A virus će trajati koliko WHO odluči da traje, dok ne izmuzu sve što se izmusti da. Dok ne budemo svi vakcinisani svake godine. A ni to neće biti dovoljno pa će izmisliti neka nova pravila, neke nove regulative.
Dvije godine brojite mrtve i zaražene na ovoj temi, serendate u prazno, hvatate se za svaku riječ, izvrćete ih a svakog ko napiše nešto što je kontra stava većine osuđujete jer zaboga kako se bilo ko smije drznuti da napiše kako omikron soj virusa nije opasan. Jebiga, činjenično nije. Možete se hvatati za 10, 11 ili 12 umrlih ali za sada sve ide u prilog te priče da zaista nije opasan kao prethodni sojevi.

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2022, 16:53 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
ma kakva crna gripa...otrov pusten..sve mi smrdi na akumulatorsku kiselinu, metal.. zadah, pluca, iskasljavanje, izduvavanje nosa..sve smrdi..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2022, 17:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
Stratovarius je napisao:
Ovo ce biti moj posljednji upis na ovoj temi jer mi se ne da raspravljati sa vama.
To sto je vas oborilo i prikovalo za krevet ne znaci da je i druge ljude.
To sto neko umre od virusa ne znaci da umiru svi ili velika vecina, i ja sam isao na sahrane ljudi umrlih od korone, neki su mi i bliska porodica pa to ne znači da zbog smrti tih ljudi treba svijet da stane.
A virus će trajati koliko WHO odluči da traje, dok ne izmuzu sve što se izmusti da. Dok ne budemo svi vakcinisani svake godine. A ni to neće biti dovoljno pa će izmisliti neka nova pravila, neke nove regulative.
Dvije godine brojite mrtve i zaražene na ovoj temi, serendate u prazno, hvatate se za svaku riječ, izvrćete ih a svakog ko napiše nešto što je kontra stava većine osuđujete jer zaboga kako se bilo ko smije drznuti da napiše kako omikron soj virusa nije opasan. Jebiga, činjenično nije. Možete se hvatati za 10, 11 ili 12 umrlih ali za sada sve ide u prilog te priče da zaista nije opasan kao prethodni sojevi.
Па и кад је била актуелна делта а и остали сојеви нешто се не сјећам да је било 50 или 100 умрлих дневно...тако да смртност није мања, смртност је иста ако говоримо у апсолутним бројкама. Да је безопасан сој - није. Смијешне су и опасне приче да је ето само као обична грипа, можда за тебе, за неког другог (а не мора бити старац од 80 година) може бити смртоносан. Што рече онај Србијанац (мислим да је био Кон): ко умре од короне за њега је смртност сто посто :)

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2022, 17:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
Stratovarius je napisao:
Ovo ce biti moj posljednji upis na ovoj temi jer mi se ne da raspravljati sa vama.
To sto je vas oborilo i prikovalo za krevet ne znaci da je i druge ljude.
To sto neko umre od virusa ne znaci da umiru svi ili velika vecina, i ja sam isao na sahrane ljudi umrlih od korone, neki su mi i bliska porodica pa to ne znači da zbog smrti tih ljudi treba svijet da stane.
A virus će trajati koliko WHO odluči da traje, dok ne izmuzu sve što se izmusti da. Dok ne budemo svi vakcinisani svake godine. A ni to neće biti dovoljno pa će izmisliti neka nova pravila, neke nove regulative.
Dvije godine brojite mrtve i zaražene na ovoj temi, serendate u prazno, hvatate se za svaku riječ, izvrćete ih a svakog ko napiše nešto što je kontra stava većine osuđujete jer zaboga kako se bilo ko smije drznuti da napiše kako omikron soj virusa nije opasan. Jebiga, činjenično nije. Možete se hvatati za 10, 11 ili 12 umrlih ali za sada sve ide u prilog te priče da zaista nije opasan kao prethodni sojevi.



S obzirom šta lupetaš, nije neka šteta.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2022, 17:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2015, 22:20
Postovi: 440
Stratovarius je napisao:
Ovo ce biti moj posljednji upis na ovoj temi jer mi se ne da raspravljati sa vama.
To sto je vas oborilo i prikovalo za krevet ne znaci da je i druge ljude.
To sto neko umre od virusa ne znaci da umiru svi ili velika vecina, i ja sam isao na sahrane ljudi umrlih od korone, neki su mi i bliska porodica pa to ne znači da zbog smrti tih ljudi treba svijet da stane.
A virus će trajati koliko WHO odluči da traje, dok ne izmuzu sve što se izmusti da. Dok ne budemo svi vakcinisani svake godine. A ni to neće biti dovoljno pa će izmisliti neka nova pravila, neke nove regulative.
Dvije godine brojite mrtve i zaražene na ovoj temi, serendate u prazno, hvatate se za svaku riječ, izvrćete ih a svakog ko napiše nešto što je kontra stava većine osuđujete jer zaboga kako se bilo ko smije drznuti da napiše kako omikron soj virusa nije opasan. Jebiga, činjenično nije. Možete se hvatati za 10, 11 ili 12 umrlih ali za sada sve ide u prilog te priče da zaista nije opasan kao prethodni sojevi.


Od gripe su isto umirali ljudi i prije korone. Tj. od upale pluce koja se razvija ako se ne lijeci na vrijeme. Svi valjda imaju negdje nekoga u zdravstvenom sistemu, veoma lako je provjeriti koliko je prije korone na godisnjem nivou umiralo od upale pluce.

Korona, a pogotovo ovaj zadnji soj su nenormalno zarazni. Ako se za godinu dana od korone zarazi 10-20 puta vise nego sto je ranije bio slucaj u jednoj godini od gripa, logicno da je i smrtnost 10-20 puta veca od korone nego od gripa.

Nama je veca smrtnost nego u drugim drzavama jer nam je zdrastveni sistem katastrofa, vjerovatno najgori na svijetu, gori nego u Africi. Kod nas ljudi skacu sa prozora u UKC-a. Vise umrlih samoubistvom u UKC-u za godinu dana nego samoubistvom u zatvoru za 20 godina. To je valjda jedini primjer u svijetu.

Kod nas trudnice u UKC-u umiru jer instrumenti nisu sterilizovani, a satro cemo se boriti protiv korone. Ne daj Boze kod nas na respiratoru da zavrsis, pa da te truju industrijskim kiseonikom ili ko zna kakvim jer je kod nas jedina deviza sverc komerc. Krade se na svemu (primjer Zeljkovic odlican da bolji ne moze biti).

U mom okruzenju nema ko nije bio zarazen za ove dvije godine. Par onih koji su najebali (bili blizu respiratora) iskljucivo svi oni koji su cekali do zadnjeg trenutka da se jave doktoru i koji su 10 dana vukli temperaturu. Imam i poznanika od 32 godine koji je umro ZVANICNO od korone iako nikad doktoru nije otisao, niti je trosio lijekove jer idiot nije vjerovao u koronu.

Ko je god ukljucio bilo kakve tablete od prvog momenta slabosti, temperature, grlobolje i slicno, a kasnije se ispostavilo da je pozitivan na koronu, pregurao je bez problema.

Ko je cekao i lijecio se bez antibiotika, cesce je najebao. A takvih ima koliko hocete...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2022, 18:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Stratovarius je napisao:
<Enter_name> je napisao:
Prolazi? Ja nešto ne vidim da prolazi, a šta budućnost nosi - to niko ne zna.



Ja bome vidim.
Od muve slona prave ljudi, ovaj omikron soj je klasicna gripica, ogroman procenat zarazenih je imao simptome jednake obicnoj gripi, dakle bez potrebe za hospitalizacijom.
Manji procenat je umro i umirace ljudi i umirali su i prije korone.
Toliko ste kenjali kao kod nas nista nije zatvoreno, nema mjera bla bla bla. Pa neka ih i nema.
Jel treba da sve pozatvaramo ponovo zato što nam određeni procenat stanovništva ili koliko god ima jebenu gripu?
Ovaj virus će sam sebe da uništi na kraju, nikakve mjere tu ne mogu da pomognu ili odmognu. I ovo je jedan veliki poraz i nauke i čovjeka, jedna globalna sramota, sramota koja će nadam se, biti istraživana nakon nekog vremena, mislim na način na koji se većina zemalja ophodio ili se ophode i dalje prema svojim stanovnicima i drugim.

Au kakav danak neiskustvu :lol:

Nego, da li ce napraviti novi nikad unosniji biznis sa busterima i primoravati na vakcine protiv obicnog gripa i ove posasti od omikrona? Mislim, bili bi budale da to ne urade....

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2022, 18:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Ima jos bolji biznis.. kad ti sa tim busterima ostete imuni sistem, pa novim vakciniama budu vracali na startna podesavanja.

Logiku vakcinacije mogu shvatiti i podrzavam, ali logiku da konstantno na umjetan nacin, tim busterima, drzis strasno visok nivo antitijela u krvi.. to mi nema logike. Ponasaju se kao da te neke T celije ne postoje u organizmu (koliko sam. ja to sve pohvatao)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2022, 18:27 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Džaba T ćelije kad nema sivih ćelija...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2022, 18:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
wizzy_bl je napisao:
Ima jos bolji biznis.. kad ti sa tim busterima ostete imuni sistem, pa novim vakciniama budu vracali na startna podesavanja.

Logiku vakcinacije mogu shvatiti i podrzavam, ali logiku da konstantno na umjetan nacin, tim busterima, drzis strasno visok nivo antitijela u krvi.. to mi nema logike. Ponasaju se kao da te neke T celije ne postoje u organizmu (koliko sam. ja to sve pohvatao)


Ne vjerujem u namjerno narusavanje imuniteta, ali vjerujem u smisao za biznis i jahanje na talasu kolektivnog straha. Ocekujem sve jacu medijsku i politicku kampanju kako virus bude jos vise slabio i da ono sto se desilo u Australiji bude svakodnevnica. Bilo ko, ko se bude drugacije ponasao, da bude razapet na stub srama, uvaljan u blato, zapaljen na lomaci. Bilo kakva pomisao da nevakcinisanjem stetis samo i jedino sebi, ce biti tabu tema, a ljudi koji budu imali pitanja ce biti moderni satanisti.
Mislim, vec je tako, siguran sam da bi dio australskog auditorijuma ispranih ljesnika u glavama, zapalio Novaka na sred terena u Melburnu kao primjer da niko ne moze stavljati svoju sektasku samovolju ispred njihovog zdravlja.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2022, 19:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Maj 2020, 16:30
Postovi: 255
Bilo kakve mjere, nakon što je vakcina postala svima dostupna, su političke, a ne epidemiološke odluke. Prije godinu i po dana znalo se da ćemo se svi zaraziti koronom i da je bilo kakvo "čuvanje" odgađanje neizbježnog. Sa vakcinom si omogućio da taj prvi susret bude što bezbolniji, prije svega za starije osobe. Srećom vakcine rade posao, u onom najbitnijem djelu, sprečavanje težih oboljenja i hospitalizacije.

epek je napisao:
Па и кад је била актуелна делта а и остали сојеви нешто се не сјећам да је било 50 или 100 умрлих дневно...тако да смртност није мања, смртност је иста ако говоримо у апсолутним бројкама
Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk


Ovo si već par puta ponovio, ne znam odakle ti to?

Slika
Evo ti za Španiju, Britaniju i Francusku.

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/uk/
https://www.worldometers.info/coronavir ... try/spain/
https://www.worldometers.info/coronavir ... ry/france/

Na stranu što je sa masovnim zaražavanjem dosta veći udio ovih smrti biti "sa kovidom" nego "od kovida", kad ti se zarazi 50% populacije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2022, 20:01 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2021, 13:26
Postovi: 475
@Stratovarius, nisam rekao da me je zakovala korona vec gripa. Tj. Da me inace zakiva. Koronu sam mozda i imao моzda i imao, nisam siguran, nekad jesenas valjda bi to trebala biti Delta... Nikad onako laganu prehladu nisam imao, dan-dva neke nazovi malaksalosti, tj nekog osjecaja umora tacnije receno i onda nestade njuh... Vratio se 20-ak dana kasnije.

U sustini, ako je to bila korona, bice ovako: korona (i to zloglasna Delta)<prehlada<gripa.

_________________
Svaka mjesalica ima svoj loop.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2022, 20:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/svi ... nih-726895


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2022, 23:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16745
Ako se ovo raspustašnje mjera uvede u Britaniji, taj primjer će cijela evropa slijediti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2022, 06:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
Pa na kraju clanka pise da je ovo u stvari vise politicka odluka zbog pada popularnosti borisa johnsona :) Ponasaju se kao nasi...

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 536, 537, 538, 539, 540, 541, 542 ... 558  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs