banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Feb 2020, 22:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
skeva je napisao:
Mislis da Vucic nema masineriju da pobijedi na izborima da sutra potpise priznanje Kosova?

Nema te mašinerije koja može pobjediti SPC i Kosovski zavjet. Bilo bi krvi do koljena.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2020, 22:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
To je Srbija, nije Crna Gora niti Hercegovina. Ovdje bi Dodik mogao pokatoliciti stanovnistvo, opet bi pobijedio, tako i u Srbiji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2020, 22:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
veljo1981 je napisao:
danijell je napisao:
Ajde ti prvo se učlani pa da budeš siguran. Ne moli ni nas EU i NATO da im se pridružimo.
Da ja idem na noge nekoj sekti da me zigose ko svoje tele? Ti decko nisi normalan :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

Sta mislis da li je ovo veci problem za nasu buducnost od 300 dodika u ambulanti ili o uclanjenju u sekte?
https://www.6yka.com/novosti/tuzna-titu ... vu-mozgova

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2020, 22:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
skeva je napisao:
To je Srbija, nije Crna Gora niti Hercegovina. Ovdje bi Dodik mogao pokatoliciti stanovnistvo, opet bi pobijedio, tako i u Srbiji.


Skeva... Pa šta je tek Milo uradio. Odvojio se. Ušao u NATO. Priznao Kosovo. Jezik. CPC... I skoro bez ikakvh protesta. Ono što je Dodik i njegova ekipa u RS pomnoži min sa pet, to je Milo u CG. Ali kada je ovo uradio, narod je reagovao. Naravno da je pomoglo što je iza svega SPC, a ne neka stranka. Ipak SPC u CG ima najveći ugled od svih institucija.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2020, 22:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
danijell je napisao:
skeva je napisao:
To je Srbija, nije Crna Gora niti Hercegovina. Ovdje bi Dodik mogao pokatoliciti stanovnistvo, opet bi pobijedio, tako i u Srbiji.


Skeva... Pa šta je tek Milo uradio. Odvojio se. Ušao u NATO. Priznao Kosovo. Jezik. CPC... I skoro bez ikakvh protesta. Ono što je Dodik i njegova ekipa u RS pomnoži min sa pet, to je Milo u CG. Ali kada je ovo uradio, narod je reagovao. Naravno da je pomoglo što je iza svega SPC, a ne neka stranka. Ipak SPC u CG ima najveći ugled od svih institucija.

U sustini imas pravo, ali vidi, to sto je CG SPC nama je rana od rata, njihova poboznost je u rangu nasih rana, ne znam da li sam se dobro izrazio. Druga stvar je sto smo mi pokvareniji dio srpskog naroda, spreman na sve, oni nisu, mozda su seljaci ali picke nisu. Ne mozemo se porediti. Uglavnom, kontas sta hocu da kazem :)

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2020, 22:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
skeva je napisao:
veljo1981 je napisao:
danijell je napisao:
Ajde ti prvo se učlani pa da budeš siguran. Ne moli ni nas EU i NATO da im se pridružimo.
Da ja idem na noge nekoj sekti da me zigose ko svoje tele? Ti decko nisi normalan :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

Sta mislis da li je ovo veci problem za nasu buducnost od 300 dodika u ambulanti ili o uclanjenju u sekte?
https://www.6yka.com/novosti/tuzna-titu ... vu-mozgova
Koju nasu buducnost? Jel mi ne mozemo imati buducnost u npr Svedskoj, ako do tad ne propadne kako sinip predvidja :)
Sto mi moramo zivjeti ovde, samo gas, sve sto je trulo i sto ne valja, treba da propadne. Zasto tu vidis problem, ja bi volio da svi odu, da bude totalni kolaps, eto vam sad sekte, eto vam 10 sati radnih za 20km, uzivajte. Nema tu popravnog vise, ovo sad moze biti samo satisfakcija, nek je meni crkla jedna krava al nek su komsiji dvije ;)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2020, 22:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Čiča iz Rogače je napisao:
skeva je napisao:
Mislis da Vucic nema masineriju da pobijedi na izborima da sutra potpise priznanje Kosova?

Nema te mašinerije koja može pobjediti SPC i Kosovski zavjet.Bilo bi krvi do koljena a izbore nebi živ ni dočekao


Prilicno smjelo istices popove kao nekakav nacionalni korektivni faktor, uzevsi u obzir sveopsti raspad drustva kojem su kumovali i popovi i komunisti u zadnjih par decenija.

A o licnoj netrpeljivosti medju vladikama da ne pricamo. Previse je to razbucano da bi bilo efikasno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2020, 23:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
skeva je napisao:
danijell je napisao:
skeva je napisao:
To je Srbija, nije Crna Gora niti Hercegovina. Ovdje bi Dodik mogao pokatoliciti stanovnistvo, opet bi pobijedio, tako i u Srbiji.


Skeva... Pa šta je tek Milo uradio. Odvojio se. Ušao u NATO. Priznao Kosovo. Jezik. CPC... I skoro bez ikakvh protesta. Ono što je Dodik i njegova ekipa u RS pomnoži min sa pet, to je Milo u CG. Ali kada je ovo uradio, narod je reagovao. Naravno da je pomoglo što je iza svega SPC, a ne neka stranka. Ipak SPC u CG ima najveći ugled od svih institucija.

U sustini imas pravo, ali vidi, to sto je CG SPC nama je rana od rata, njihova poboznost je u rangu nasih rana, ne znam da li sam se dobro izrazio. Druga stvar je sto smo mi pokvareniji dio srpskog naroda, spreman na sve, oni nisu, mozda su seljaci ali picke nisu. Ne mozemo se porediti. Uglavnom, kontas sta hocu da kazem :)


Valjas gluposti jer polazis od toga da su masovne litije nekakva slucajnost. Tzv. desavanje naroda, pravoslavno prolece...

Pre bih rekao da je Amfilohije u jednom momentu naredio pametnijim svestenicima da nauce kako se upravlja masama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2020, 23:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ali nema Rumunija Dodika, a ni Hrvatska... možda je problem malo dublji. Povezani smo mnogo bolje i lakše ljudi odlaze. I u Americi imaš slučajeve recimo kao Detroit. Izgube korak što se tiče industrije i odoše ljudi negdje gdje je bolje. Ja znam neke koji su otišli, pa se i vratili. Poslije par godina ili preko deset. Oni koji su ovdje imali siguran, dobro plaćen posao, pa opet otišli. Hoće još više... I dobra stvar kod ovog odlaska što će morati početi cijeniti i onu sirotinju koja radi.

@tns
Tamo je prije neko trebao povesti mase, a ne upravljati. Nije mogao tamo sveštenik natjerati neku učiteljicu, policajca... da se buni. Trebalo je razbiti strah od pobune, a sveštenici ovdje nemaju šta izgubiti. Političari imaju. Eno Medojević nešto kao mrlja o tome da protesti trebaju imati cilj... sva sreća da takvi kao on nisu ovo pokrenuli i vodili, jer bi oni sve to dobro naplatili nekim pozicijama... I onda bi tek ubili u pojam narod.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Poslednji put menjao danijell dana 01 Feb 2020, 23:13, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2020, 23:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Danijell, sta je "povesti" mase nego upravljanje?
Vjerovatno postoje odredjene tehnike. Cuo sam da ih je neki lik iz Otpora skupio u neku knjigu.

Doduse, i sama Crkva ima visemilenijumsko iskustvo u tome. Mozda samo manje sazeto :-D


Btw. CG opozicija mi je oduvijek djelovala stabilno poput Bosica, Vukote i Sarovica :-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2020, 04:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
CG opozicija je toliko sposobna kao i naša, da imaju 2 nacrtane ovce, Milo bi im uletio, pukao par pleski, uzeo sendviče i pare za užinu i 4 nacrtane ovce, i dobio 5 kod nastavnice likovnog za dobre radove.


Kažu da je Beba Popović jedan od glavnih lokalnih savjetnika Đukanoviću za ove poteze oko crkve i nacije...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2020, 06:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
The_new_Statesman je napisao:
Čiča iz Rogače je napisao:
skeva je napisao:
Mislis da Vucic nema masineriju da pobijedi na izborima da sutra potpise priznanje Kosova?

Nema te mašinerije koja može pobjediti SPC i Kosovski zavjet.Bilo bi krvi do koljena a izbore nebi živ ni dočekao


Prilicno smjelo istices popove kao nekakav nacionalni korektivni faktor, uzevsi u obzir sveopsti raspad drustva kojem su kumovali i popovi i komunisti u zadnjih par decenija.

A o licnoj netrpeljivosti medju vladikama da ne pricamo. Previse je to razbucano da bi bilo efikasno.

Suviše smjelo isključuješ SPC iz priče o nezavisnosti kosova.Šta je crkva u mogućnosti i dokle može dobaciti možemo samo nagađati.Raspad društva(i njenih vrijednosti) ne znači i raspad nacije koja bi nastala de fakto i de jure odricanjem od Kosova.
Pa valjda je jasno da Kosovo nije samo komad teritorije ,što nam Vučićeva ekipa pokušava podmetnuti,koji treba samo podjeliti na ravne časti sa Šiptarima.....sve u cilju da nam to parče Kosova bude dio pelcera nacionalnog identiteta.
Sva sreća što većina Srbalja nije medijski pismena,što reče Maljevićka,pa ne čita forume :D
https://www.danas.rs/politika/fonet-tra ... HneOKeCvXs

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2020, 07:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Nekako mi se cini da je i sama crkva izgubila neki svoj identitet za koju mozemo reci da je do smrti Patrijarha Pavla isla uvijek "sredinom" tj isla uvijek sa narodom. Kako je na scenu stupio ovaj privatni Patrijarh sto hoda po slavama i lomi pogace crkva kao institucija je pomalo skrenula, narod ostao "pravo" a crkva otisla uz vlast. Grigorija su sklonili, pa on sada iz dijaspore pise po fb i drugim medijima protiv vlastodrzaca, a kad je bio Tito u Hercegovini nije pisao nista... Mozda i najveci presedan je taj da Srbija ima "premijera" za kojeg svi znamo sta je i koji se ladno sastaje sa Patrijarhom, a da je onako kako bi trebalo biti, njih dvoje nikad nebi boravili u istoj zgradi, a kamoli se sretali... Zato igrati na kartu crkve, mislim da nije bas toliki adut u ovom vremenu...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2020, 08:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Niti je Srbija Vučić niti crkva Irinej

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2020, 10:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
E Cica, Cica...
Kazete Patrijah Pavle, ok, dobrica... Ali definitivno pogresan covjek na pogresnom mjestu u pogresno vrijeme. Najpametnije bi bilo da uopste nije preuzeo SPC ako je vidio da nadolaze turbulentna vremena. Ili da je odstupio. Ili da je bar otjerao Kacavendu.

Kod Irineja postoje klanovi, tuku se medjusobno, pljuju... I da tu postoji nekav univerzalni plan? Ne bih rekao. Presmjena mi je i sama pomisao na to.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2020, 10:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
patrijarh Pavle pogresan covjek??? u kojem to poremecenom svijetu i kontekstu?
ili da odstupi? od Crkve i naroda?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2020, 10:25 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
U kontekstu da je on sveti čovjek u punom značenju pojma, a crkvi na čelu treba menadžer i čvrsta ruka. Pavla su izabrali da bi vladike iza njega mogle da kriju svoju prljavštinu.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2020, 10:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Upravo tako. I ne samo vladike, vec i politicari.
Jbt, nije bio u stanju sprijeciti ono malo Srba u Krajini da se ne posvadjaju u nekoliko frakcija.
O cemu onda da pricamo? O uticaju na Milosevica, Karadzica, o bilo kakvom medjunarodnom uticaju?

To sto je u sustini monah i isposnik ga ne cini odgovarajucim za vodecu poziciju. Nije dovoljno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2020, 12:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
The_new_Statesman je napisao:
Jbt, nije bio u stanju sprijeciti ono malo Srba u Krajini da se ne posvadjaju u nekoliko frakcija.

Isto ko ni sadašnji što ne može spriječit podijelu Srba u RS na sds-ovce i snsd-ovce.
Kad je politika kod Srba u pitanju,tu ne pomaže ni Bog,a kamoli patrijarh.
Oduvijek je bilo 2 Srbina,a 3 partije.

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2020, 13:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Porediš političke podjele kada je u pitanju samo ko će biti vlast narednih četiri godine i ono kada je bio u pitanju opstanak naroda na nekom području.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs