banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 01 Maj 2024, 16:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 129 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Nov 2019, 21:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2898
Lokacija: još mAlo i tU smo
Ko god radi 8 i više sati dnevno trebao bi imati primanja da može pristojno živjeti.Traženija struka, veće obrazovanje - više para.Kod nas je problem što država ova jadna ne štiti radnika.Štiti(uzima pare) od tajkuna i šuti.Nema veze koje je zanimanje, ako ništa privatnik mora da plati radnika za trud i uloženo vrijeme na poslu.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2019, 22:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Ma, ljudi. Mijenjaju se vremena.
Hvataju se za glavu poslodavci. Konačno.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2019, 22:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7810
Lokacija: Mejdan
shakal je napisao:
Choban je napisao:

Gejts napustio faks,



Izgovor svake budale, "Gejts napustio faks". Jest druže napustio faks, al' on je napustio Harvard jebeni i to da bi pokrenuo svoju firmu od koje je napravio to što je napravio, a ovaj izgovor koriste najčešće oni što su i srednju jedva završilil.


Nego, sve kafane i "gazde" kojima su konobari skupi zaslužuju da propadnu. Taj isti konobar je 50% posla, kako ga može upropastiti tako ga može i podići.

Gejts nije izgovor, napisah i druga imena.
Ali napisah i najvažnije, koje nisi citirao - da papir ne garantuje izume i uspjeh na tom planu.

Sa ovim drugim riječima se slažem 100 posto. Konobar je 50% posla, pa čak i nekad i više od toga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2019, 22:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31213
Lokacija: Je Suis Ahmed
kutak je napisao:
Ma, ljudi. Mijenjaju se vremena.
Hvataju se za glavu poslodavci. Konačno.

Koliko god govorili kako je sad prilika, mislim da je i loše, sa odlaskom ljudi u Njemačku, opada i broj potrošača na ovim prostorima.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2019, 22:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
kutak je napisao:
Ma, ljudi. Mijenjaju se vremena.
Hvataju se za glavu poslodavci. Konačno.
Nista to ne mijenja, oni se hvataju za glavu al nisu to kalibri koji mogu nesto promijeniti. Bili su sila dok je moglo na kvarno kod radnika i kod drzave, malo ih steglo i odmah propast


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2019, 22:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7810
Lokacija: Mejdan
:lol:

:popcorn:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2019, 23:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
Castra je napisao:
Ja stvarno ne kontam zašto nekome na šalteru treba fakultetsko obrazovanje. Radiš jednu te istu stvar brate mili, uplata - isplata, za sve komplikovanije se ide u neku kancelariju.
Ergo, dovoljan je neki kurs, kao i za konobara. Zapravo, šaltere treba ukinuti. Treba dati besplatne usluge online bankarstva i postaviti bankomate koji mogu da vrše uplate, isplate i transakcije.
Jeftinije krajnjim korisnicima, jeftinije bankama. Ostaviš poneku poslovnicu sa šalterima i bog te veselio...

Što se tiče kupovine diploma, korupcija u obrazovanju - cirkus u profesiji. To obično skontamo tek onda kad nas frizeri i konobari krenu prevrtati u krevetima po bolnicama.

Evo i ovi CNC operateri, pitanje je ima li metalska škola ijednu CNC mašinu. To se izgleda uči sve kod poslodavca. Što znači, takav tip kadra se lako stvori u nekoj večernjoj školi i na nekom kursu.
Nisu to neki pretjerano komplikovani poslovi...

Samo ostaje pitanje, da li želimo da formiramo svoju industriju kao izvor jeftine radne snage, ili kao izvor dobrih ideja. Mi po cijeni jeftine radne snage ne možemo parirati ni Kinezima, ni Indijcima.
Jednostavno mi nemamo dovoljno živog mesa da se nosimo sa njima. Ove silne njemačke firme što proizvode pozicije kod nas bi danas sutra mogle sve to prebaciti negdje drugo gdje im je jeftinije. Davno je prošlo vrijeme kad Azijati nisu mogli ponuditi kvalitet, a i brzina komunikacije i transporta je svakim danom sve veća...

Što se srednjih škola tiče, to sve treba govnjivom motkom rastjerati. Gimnazija je srozala standarde, a sve ostale škole su daleko gore od Gimnazije.


Tu kod Cnc operatera si se malo zalaufao. Za početak , srednja mašinska u Gradiškoj ima uređaje na kojima obave učenici praksu, zahvaljujući razumu uprave škole, za razliku od banjalučke. Takav tip se ne stvara lako u večernjoj školi. Iole bolje firme u BL i okolini ne šljive npr ni 5 % te "večernjake" sa MFBL, toliko samo da znaš. Silne njemačke firme su i kontale odjebat nas, pa kad su vidjeli koji su goki qrac radnici MEA (iz regije EMEA) odustali su od selidbe.
Na šalteru banke ne treba fakultetsko obrazovanje, ali diplomci pošto nemaju drugo bolje trenutno mjesto, i nadaju se boljem mjestu u banci, prihvate taj šalter kao prelazno rješenje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2019, 23:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7810
Lokacija: Mejdan
Malo Castru pregoni cijelo veče, nalupao se gluposti.

Što se tiče ovog oko Gradiške - svaka im čast.
Imaju opremu i dobar dio opreme (ali i stručne literature) su dobili kroz donacije.


Poslednji put menjao Choban dana 21 Nov 2019, 23:07, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2019, 23:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Kod nas u srednjoj imaju cnc mašine i idu učenici na plaćenu praksu u pojedine firme, austrijske uglavnom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2019, 23:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7810
Lokacija: Mejdan
I oni su izganjali neku opremu kroz neki projekat EU, ako se ne varam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2019, 23:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23494
Gejts napustio faks, jer je upisao pravo a već bio u svijetu računarstava i informatike. Još imao veze skoro kao i Prointer. Daleko od toga da bi se svako u njegovoj poziciji isto snašao...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2019, 23:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
shakal je napisao:
Kod nas u srednjoj imaju cnc mašine i idu učenici na plaćenu praksu u pojedine firme, austrijske uglavnom
Eto, zovni kozu da malo dođe i piša po njima, "može to ko večernja škola"

Ima koza sad kolegu fikija programera pa nek kažu obojica kakav je to plan i program što ih uče i čemu ih uče....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2019, 23:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Choban je napisao:
Gejts nije izgovor, napisah i druga imena.
Ali napisah i najvažnije, koje nisi citirao - da papir ne garantuje izume i uspjeh na tom planu.


Da, ali ako gledaš u globalu, većinu izuma su napravili ljudi sa papirima, a ne bez papira.

munja.alex je napisao:
Tu kod Cnc operatera si se malo zalaufao. Za početak , srednja mašinska u Gradiškoj ima uređaje na kojima obave učenici praksu, zahvaljujući razumu uprave škole, za razliku od banjalučke. Takav tip se ne stvara lako u večernjoj školi. Iole bolje firme u BL i okolini ne šljive npr ni 5 % te "večernjake" sa MFBL, toliko samo da znaš. Silne njemačke firme su i kontale odjebat nas, pa kad su vidjeli koji su goki qrac radnici MEA (iz regije EMEA) odustali su od selidbe.
Na šalteru banke ne treba fakultetsko obrazovanje, ali diplomci pošto nemaju drugo bolje trenutno mjesto, i nadaju se boljem mjestu u banci, prihvate taj šalter kao prelazno rješenje.


Da li je večernji kurs na MFBL dobar ili ne, ne znam. Vrlo moguće da nije dobar.
Mada, ne vidim razlog zašto se CNC operater ne bi mogao naučiti na nekom kursu. Koliko traje ta obuka u srednjoj mašinskoj u Gradišci?
Bem li ga, ja sam dodira sa CNC mašinama imao minimalno, radio sam samo neke štampane ploče i par jednostavnih modela u aluminijumu.

Daj Munjo, sve naših CNC operatera što imamo bi moglo stati u neku omanju kinesku firmicu. De budi ozbiljan...
Moja firma se ubi od posla u Turskoj. Zašto li VW izbjegava Srbiju i radije ide u neke druge zemlje? :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2019, 23:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
munja.alex je napisao:
Ima koza sad kolegu fikija programera pa nek kažu obojica kakav je to plan i program što ih uče i čemu ih uče....


Bez da se iko uvijedi, ali to što Fikret radi, to ja smatram za zanat...
Ne puno drugačiji (dobro, jeste daleko drugačiji, ali ne u ovom kontekstu na koji ja mislim) od tog što ti Munjo radiš, a ubij me ako za to treba neka škola...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2019, 23:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Castra a sta ti to tacno radis i jesi li zavrsio fax za to?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2019, 23:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
shakal je napisao:
Kod nas u srednjoj imaju cnc mašine i idu učenici na plaćenu praksu u pojedine firme, austrijske uglavnom


Ma super, i trebaju svi učenici imati pristup opremi na kojoj će raditi kad završe školovanje.

@ Munja
munja.alex je napisao:
Eto, zovni kozu da malo dođe i piša po njima, "može to ko večernja škola"


Moja poenta nije da obuku treba izbaciti iz škola, već da su to kadrovi koji se lako i brzo uče.
Ne učiš ga kako da razmišlja i da pravi modele, već da opslužuje jebenu mašinu. Nemojmo praviti nauku od toga...

Sehxor je napisao:
Castra a sta ti to tacno radis i jesi li zavrsio fax za to?


Privodim master kraju. Trenutno radim kao research engineer, razvijam sistem za autonomna vozila ako baš baš pojednostavimo...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2019, 23:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Razvija sistem za nesto sto ce zazivjeti nikad a na zidu posteri Bila i Marka...
De ti privedi poslije odradjene smjene konobaricu i medicinsku sestru pa uporedi koja se vise naradila na poslu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2019, 23:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Castra je napisao:
munja.alex je napisao:
Ima koza sad kolegu fikija programera pa nek kažu obojica kakav je to plan i program što ih uče i čemu ih uče....


Bez da se iko uvijedi, ali to što Fikret radi, to ja smatram za zanat...
Ne puno drugačiji (dobro, jeste daleko drugačiji, ali ne u ovom kontekstu na koji ja mislim) od tog što ti Munjo radiš, a ubij me ako za to treba neka škola...

Ja ti ne mogu opisati koliko je ovo podcjenjivački što pišeš.
Razluči prvu i osnovnu stvar: svi smo različiti.
Shodno tome, poslovi koje možemo obavljati su različiti.
Ispade da škola ne treba nizašta. Možeš onda bukvalno sve banalizovati na taj način.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2019, 23:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Castra je napisao:
razvijam sistem za autonomna vozila ako baš baš pojednostavimo...


Eto ja znam da lazes po forumu, ali ajd neka ti bude :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2019, 23:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7810
Lokacija: Mejdan
kutak je napisao:
Castra je napisao:
munja.alex je napisao:
Ima koza sad kolegu fikija programera pa nek kažu obojica kakav je to plan i program što ih uče i čemu ih uče....


Bez da se iko uvijedi, ali to što Fikret radi, to ja smatram za zanat...
Ne puno drugačiji (dobro, jeste daleko drugačiji, ali ne u ovom kontekstu na koji ja mislim) od tog što ti Munjo radiš, a ubij me ako za to treba neka škola...

Ja ti ne mogu opisati koliko je ovo podcjenjivački što pišeš.
Razluči prvu i osnovnu stvar: svi smo različiti.
Shodno tome, poslovi koje možemo obavljati su različiti.
Ispade da škola ne treba nizašta. Možeš onda bukvalno sve banalizovati na taj način.

Nekima džaba objašnjavati, to mu pišem cijelo veče, ali je glup kao jebeno tocilo.
Vidiš da je mudroser, pardon budući master.

Sehxor je napisao:
Castra je napisao:
razvijam sistem za autonomna vozila ako baš baš pojednostavimo...


Eto ja znam da lazes po forumu, ali ajd neka ti bude :)

:lol:
A mogli smo imati novog Elona Muska :(


Poslednji put menjao Choban dana 21 Nov 2019, 23:43, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 129 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs