banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 160 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Sep 2018, 19:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Zato i kazem da treba smoci snage i ispratiti ga uz simbole uz koje i za koje je stotinama puta pobjedjivao. I kojima se radovao. I koje nije prezalio.
Ako su Hej Slaveni i zastava sa petokrakom u tom kontekstu politizacija, onda stvarno ne znam sta nije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2018, 19:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Uostalom, pomjerao je ljudima vilice zbog te himne i zastave, sta fali ako sada nekome pomjeri dupe.

Nije to nikakvo propagiranje jugonostalije ili sta znam, vec odavanje pocasti covjeku zbog kojeg je Banja Luka postala poznatija i veca u ocima Jugoslavije i Evrope.


Poslednji put menjao The_new_Statesman dana 04 Sep 2018, 19:12, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2018, 19:12 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
danijell je napisao:
... Ja to nisam znao, a bio skoro prvi komšija u NV :)


Da..u onoj zuto zelenoj zgradi,blizu nase skole zivio :( ...Znam da ovo nije ni pametno ni "profitabilno" napisat na ovakvom forumu gdje je glavna stvar ismijat nekoga,pogotovo za covjeka ko ti "nije ni rod ni pomoz Bog"...ali dvaput sam sebe danas uhvatio da su mi oci zasuzile,prvi put kad sam vidio vijest,i jos jednom citajuc neki komentar na B92 ili Slobodnoj dalmaciji...srecom,prvi put sam bio sam u radnji,ali drugi put mi je usao klijent,i objasnio sam da sam sklon alergijama,i da nesto cvijeta u vazduhu u ovom dijelu godine,sto mi ne sjeda :(

Nemos jednostavno zaboravit svog heroja!

Kad god naidje u onom svom RO (auto) i krene kuci,pa stane,da nam za lizalo,sladoled...ili fudbalsku loptu (nemojte se vise zajebavat tom polufudbalkom :( :( )....a svaki dan druga ljepotica sa njim u autu...i to covjek,koji je nama tih godina bio mnogo vise nego Josip Broz!


Ne znam....psiholozi bi ovo vjerovatno bolje objasnili...dal mi je samo Marjana zaista toliko zao....Ili je ovo vise cviljenje za prohujalom mladoscu...boljim vremenom...boljim vazduhom...boljom vodom....boljim ljudima :(

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2018, 19:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
The_new_Statesman je napisao:
Brale001 je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Znam da nije rodjen u Z. Korde 1. I nije zastava bivse zemlje nikakva politizacija vec da se ispostuje nesto na sta je bio slab. Jugoslaviju.


Voljeli su ga ljudi sirom te zemlje, je li to sramota i slabost.
Nije on bio slab na ljude cak naprotiv.

Drzave ove ili one nastaju , bivaju i prolaze ali narod ostaje i pamti sta im je ko dao ...a i uzeo!!!


Nidje veze, on je jedan od simbola te drzave. A ta drzava je dio njega i njegovog postojanja. Dio je postojanja i ljudi koji su ga voljeli i postovali.
Zasto okretati glavu od toga? Zato sto je nema vise? Gluposti. Ispostujte ga bar tako kada se nije znalo dok je bio ziv.


Dobro TNS, dobro covjece da se ne ponavljamo. :D

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Poslednji put menjao Brale001 dana 04 Sep 2018, 19:47, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2018, 19:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
The_new_Statesman je napisao:
Uostalom, pomjerao je ljudima vilice zbog te himne i zastave, sta fali ako sada nekome pomjeri dupe.


ajd da ne pretjerujemo...
pomjerao je vilice... pa nije bio na ratistu jbte pa da kazes da je branio drzavu!
covjek je bio bokser i od toga je zivio i samim tim, zbog toga je pomjerao vilice.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2018, 19:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Rekoh da je Banjaluku i Jugoslaviju cinio vecom. I da je volio to da radi. I to je dobro radio.

Kakav rat, kakva odbrana?

Uostalom, bokserskog sampiona ne sahranjujes sterilnim komemoracijama. Boks je sou i sampion treba sou. Poslednji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2018, 20:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
ajd procitaj sta sam napisao!

ili ako ne mozes da skontas, da pojednostavim

Citiraj:
pomjerao je ljudima vilice zbog te himne i zastave

vilice zarad himne, zastave i slicnih simbola se pomjeraju u ratu!
on je vilice pomjerao jer mu je to bio "posao", od boksa je zivio!
zbog toga smanji nivo patetike ili bar promijeni nacin pisanja.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2018, 20:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3657
Lokacija: House of Pejin
RIP

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2018, 20:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4290
Džontra je napisao:
StigoStriko je napisao:
Džontra je napisao:
Isto onaj što je za rata rekao da će u BL da se vrati na hrvatskom tenku?
Pa se vratio bez tenka i moljakao za pomoć?

Ko?
Benes?
Nisam cuo za to.

Ja tako čuo u više navrata, nisam bio tu ne znam da li je tačno, približno tačno ili izmišljeno.

Nazalost tacno je. Ali ne treba mu zamjeriti jer je vec tada bio podlozan uticaju. Da ne kazem nesto drugo. Kako god Hrvati su to iskoristili kao i mnogo puta u ratu. Nije se skidao sa medija jedno mjesec dana.
Ja mu ne zamjeram. Pronio je ime grada onako kako treba dostijanstveno. Rat je vec druga prica.
Pocivaj u miru.

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2018, 21:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
vlakanje je napisao:
ajd procitaj sta sam napisao!

ili ako ne mozes da skontas, da pojednostavim

Citiraj:
pomjerao je ljudima vilice zbog te himne i zastave

vilice zarad himne, zastave i slicnih simbola se pomjeraju u ratu!
on je vilice pomjerao jer mu je to bio "posao", od boksa je zivio!
zbog toga smanji nivo patetike ili bar promijeni nacin pisanja.


Ja i patetika? Ti si pio nesto lose pa me sada mjesas sa Schlagerom.

Ucinio je svojim radom grad i zemlju vecim. Volio je taj grad i tu zemlju. Zemlje vise nema, a grad ga nije ispostovao bez obzira na epizodu sa HTV-om.

Ovo sto predlazem je soumenski ispracaj jednog covjeka kome takav ispracaj i prilici. Sasvim trezveno znam da ce se u slucaju zastave i himne citav dan na podrucju bivse SFRJ pominjati i Banja Luka i Benes.

Drugacije nece, a zasluzio je.

2 i 2 su 4.

P.S. Jugonostalgija nije moj fah.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2018, 21:39 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Citiraj:
Ja i patetika? Ti si pio nesto lose pa me sada mjesas sa Schlagerom.


Evo,da opravdam epitet.

Nije Banjaluka uvijek na sportskoj mapi svijeta bila kasaba,kao sad :( :(

Kad su joj perjanice sporta Krupa i Igokea



Igralo se u Banjaluci svasta nesto,bila je najsportskiji grad,sa jedno deset olimpijskih sampiona vise nego Sarajevo,recimo...Ali uvijek su na pijedestalu bili rukomet,boks i fudbal..cak i tim redoslijedom...Ja sam tri ikone imao u tim sportovima, dr Nebojsu Popovica u rukometu,Abida Kovacevica u fudbalu i Marjana Benesa u boksu..Neko pomenu Antu Josipovica,ali nije to taj level ni izbliza,iako mi je Ante generacijski mnogo blizi :( ...potpuno je to druga klasa....Sve to fino zvuci,Ante zlatna Olimpijska,koju Benes nikad nije osvojio...Al kad se sjetimo nacina....Meni to lici na Zana Tabaka,koji tri NBA prstena ima,i s druge strane Johna Stocktona ili Karla Malouna,koji nemaju nijedan :(

Elem,Abid i Nebojsa,su me u neku ruku izdali,izjavama u stilu Djordja Balasevica "nikad vise u Banjaluku necu krocit"..I za mene vise nisu heroji mog djetinjstva,nego krmace! :(

Marjan je do zadnjeg daha zivio za ovaj grad,i kad ga prekosutra poloze u zemlju,sa njim ce umrijet i zadnji moj sportski idol u ovom gradu...Takvog vise nemamo,bar u mojim ocima

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2018, 21:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Alo ljudi..umrla je sportska legenda ovih prostora...zato se ja poklanjam njegovim sjenama....laka ti zemlja komšija...bivši

Poslano sa mog 5023F koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2018, 21:53 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
:(

https://www.youtube.com/watch?v=9UN5IwqB8b4

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2018, 22:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Da Schlager. Daj da i njegov povratak stavimo u jednacinu.

Svojim povratkom i zivotom u Banjaluci je pokazao na najbolji moguci nacin da nismo stoka sitnog zuba, a ni divljaci. I da se znatno razlikujemo od nekih ciju bi propagandu morao nauciti recitovati unazad.

I dalje stojim iza tvrdnje da se Grad Banja Luka treba sluzbeno oprostiti od njega sa Hej Slaveni i zastavom SFRJ na pola koplja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2018, 22:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Btw. ta zastava i ta himna djeluju kao pencilin na razne Komarice koje ce se itekako potruditi da od sahrane naprave svoj plaky sou. Zivi bili pa vidjeli.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2018, 22:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
The_new_Statesman je napisao:
Cijenim da Grad sada treba bar zabraniti muziku u kaficima na dan sahrane ili bar u vrijeme sahrane.
I dalje mislim da treba SFRJ zastava. Ono bar na pola koplja na zgradi Grada BL uz izvodenje Hej Slaveni na komemoraciji/sahrani.

Slika

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2018, 00:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
BOSS66 je napisao:
Covjek je zasluzio ulicu sa njegovim imenom i prezimenom i prije rata u Banja Luci.Nadam se da ce se nekom probuditi savjest i dati naziv jedne ulice u BL po njemu.

Покој му души. Један од највећих људи, или да кажемо најуспјешнијих на спортском плану 20. вијека Бањалуке.

Слажем се и са идејом за сахрану. На крају ће бити како буде, али посљедње овоземаљско путовање се ваљда може урадити онако како би приличило свакој личности по томе какав јој је и био живот. Такође, такво што би довело у прве планове паламудинг политичаре да блебећу своје предизборне кампање на тему тога, али на то не треба обраћати пажњу. Није то никаква политизација, само испоштовати преминулог.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2018, 07:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2011, 14:43
Postovi: 1245
kakva gamad , kazem ja restart totalni, da nas sve pokosi i ugasiti svijetlo ko zadnji ostane.

Umro najveca ikona Banjaluke, a ljudi pricaju o politici, pricaju je li mu brat bio majmuncina ( da je bio, zato ga trebalo ubiti jel), jel i kako sta prezivio u ratu da mu olos koji nije smio podici pogled kada on prolazi ubija , prijeti i slicno ...


jebes ovaj retardirani narod, treba samo gasirati , jebati stoku jos vise ...


SLAVA NAJVECEM SAMPIONU NASEG GRADA!!!

Schlager:
Kada vidim stoku u medijima, to jest komentarima na sta se pecaju, zar treba Abidu ili Popovicu zamjeriti ...pogotovo Popovicu koji je bio institucija sportiste u svakom slucaju ...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2018, 07:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Bisić, Beneš, Josipović... Kakve šampione smo imali u ovom sportu, to je nerealno... Vječna slava legendi Benešu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2018, 08:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:01
Postovi: 4957
Lokacija: Republika Srpska
Sampione, pocivaj u miru. :(

Mogli bi pojedini svoje izlive bijesa malo obuzdati, barem na ovoj temi.
Eno vam, partijski vojnicici, tema o izborima pa tamo lajte.

Volio bih da porodica zabrani prisustvo sahrani govnima iz pozicije i opozicije.

_________________
Nek' je tvojoj majci hvala!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 160 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs