banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 22:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 175 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Дa ли је мржња према Србима у БиХ данас већа него 1992?
Апсолутно 76%  76%  [ 26 ]
Мања је 12%  12%  [ 4 ]
Немам став 12%  12%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 34
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Avg 2018, 23:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
analiza je napisao:
Nije moj rat. Nece nikada ni biti. I da me oslovljavas sa Vi, zbog godina.....

Знаш кад су хтјели да га назову по мени, ал' ја одбио, реко' има и заслужнијих... :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2018, 23:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2011, 16:41
Postovi: 554
Ne persiras mene a da ja persiram tebe? U pravu su ljudi.. Zatrpavas teme bez veze


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2018, 23:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
nikolaa82 je napisao:
Ne znam sto se trudis i odgovaras joj kad bez veze pise nevezano za ovu temu.. Ima ovdje ljudi koji su bili u ratu i to njima nije smjesno. Ne znam da li analiza zna al vecina ljudi nije isla u rat dobrovoljno i treba postovati to. A ne prosipati suplju pricu i trolovati kako neko rece gore

Ма невјероватно, ови либерални мулти-култи шупљоглавци ме запањују свакодневно... Чуј није њен рат. Ја, ето мој је, неко ме пит'о...

И још су ми најјачи они што кажу, нема шансе да опет избије рат, нико не би ратовао. Аха, к'о ни прошли пут што нису. Јебено невјероватно.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2018, 23:58 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 09 Jul 2018, 22:22
Postovi: 201
Nikola, sjasi malo. Ne svadjaj me sa sinip-om. Izvrces mi rijeci. Kada kazem da nije moj rat to znaci da prezirem nasilje, pljacku, ubistva, sve vezano za rat, za mene je to divljastvo. Ne vrijedjam ja nikoga, najmanje jadne borce. Ali ne razumijem ,,ljude,, koji se odusevljavaju ratnim pricama, podvizima i slicno. Svim srcem zalim sve ljude u BiH bez obzira na nacionalnost koji su izgubili zivote zbog...???? Cega?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2018, 23:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Због локације за тржни центар, ако ниси сконтала до сад.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2018, 00:01 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 09 Jul 2018, 22:22
Postovi: 201
Bice da je tako. Pojeli su mi zivot.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2018, 00:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2011, 16:41
Postovi: 554
Eto sinip ako te svadjam sa njom, nista vise necu napisati.. Nastavite vi u pp .. :-) Mozda i bude nesto


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2018, 00:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 09 Jul 2018, 22:22
Postovi: 201
Nikolica prikolica


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2018, 00:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 09 Jul 2018, 22:22
Postovi: 201
Uplasi mi sinip-a!!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2018, 00:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
nikolaa82 je napisao:
Eto sinip ako te svadjam sa njom, nista vise necu napisati.. Nastavite vi u pp .. :-) Mozda i bude nesto

Некад не знам ни шта ћу са овом што је отишла на спавање. Таман ми још једна треба. :lol:

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2018, 00:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
analiza je napisao:
Bice da je tako. Pojeli su mi zivot.

Join the fuckin' club...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2018, 00:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2011, 16:41
Postovi: 554
sinip je napisao:
nikolaa82 je napisao:
Eto sinip ako te svadjam sa njom, nista vise necu napisati.. Nastavite vi u pp .. :-) Mozda i bude nesto

Некад не знам ни шта ћу са овом што је отишла на спавање. Таман ми још једна треба. :lol:

Snalazi se.. :lol: Meni je rekla da sjasim


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2018, 00:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Одох и ја на спавање, ваља сутра опет неку кинту зарадити. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2018, 22:54 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 22:44
Postovi: 698
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе!
Citiraj:
Ко уништава имовину Срба из Смолуће?
Смолућа, највећа српска варош у федералном дијелу БиХ, већ 26 година не постоји. Насеобина која је прије рата имала око четири и по хиљаде душа, данас је упокојена на једном од највећих стратишта српског народа у БиХ. Порушене куће и гробља свједоче о томе да су на овом простору, не тако давно, живјели Срби.

Миљо Лазаревић један је од 47 Смолућана који су почетком 2000-тих жељели да се врате на своја огњишта. Живјели су пуне три године у сеоској амбуланти у условима недостојним човјека, чекајући да им обнове порушене куће.

"Био сам очистио плац, обећали су да ће ми нешто направити. Међутим, пошто сам три године био ту и оболио, видио сам да од тога нема ништа, па сам дигао руке", прича Лазаревић. ОФ1

Многобројних обећања наслушао се и Љубан Иљић. Каже да су сва домаћинства остала нетакнута након што је 1992. године протјерано 4.500 Смолућана, те да су куће порушене у мирнодопским условима. И данас он упозорава да се српска имовина уништава.

"Ово је ратни злочин шта су они нама урадили, што су срушили толико кућа, толико објеката, толико шуме и воћњака исјекли...Посматрао сам једног човјека који је рушио стубове моје куће и вадио жељезо. Питао сам га - господине шта радите то, знате ли чија је то кућа. А он каже - оног ко се није вратио", каже Љубан.

Управо због оваквих ствари многи се и не желе вратити, али, ипак, њих 20-ак желе да се врате. Против повратка Срба ништа нема Емин Хоџић, који већ седам година живи у Смолући.

"Сви ови Срби из Смолуће, сви овдје пред школом сједе и одмарају када се враћају са гробља. То је њихов амбијент, то је њихово", каже Хоџић.

Из Савеза општинских удружења избјеглица и расељених лица Републике Српске поручују да је прије рата било 600 основаца, а да је на посао свакодневно одлазило преко 800 радника.

"Прве послијератне године на списку за повратак у Смолућу и општину Лукавац било је око 2.000 људи. Међутим, локална заједница и федералне власти су све урадиле да се Срби не врате. Ово је класичан примјер односа БиХ према Србима поготово у Федерацији БиХ", истакао је Игњат Симић, предсједник Савеза општинских удружења избјеглица и расељених лица Републике Српске.

Симић поручује да се Срби не смију одрећи своје имовине, те да све проблеме које имају у Федерацији са власништвом, могу да пријаве у канцеларијама које су отворене у Бањалуци, Мркоњић Граду, Бијељини, Зворнику, Источном Сарајеву и Невесињу, а које финансира Влада Републике Српске.


http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=306436


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2018, 19:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 22:44
Postovi: 698
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе!
Citiraj:
RS: Pokušaj ubistva načelnika Vukosavlja uznemirio javnost

U četvrtak oko 19 časova iz nepoznatih razloga, kako nezvanično saznajemo Amir Mujić zvani Hako pucao je iz lovačke puške na Borislava Rakića i Srđana Milić koji su se u tom trenutku vozili skuterom na reci Savi a nakon toga okrenuo je lovačku pušku i zapucao prema Bojanu Kojiću i Kristijanu Rakiću koji su se nalazili na obali.

Motiv napada na načelnika opštine Vukosavlje Borislava Rakića i njegove prijatelje još nije poznat.

- Pozvali smo policiju koje brzo došla a mi smo sa skutera poskakali u reku i preko 20 minuta smo bili u vodi čekajuči polciju. Meni je taj Hako poznat, ali od prvog dana kada je kupio zemlju od mojih rođaka pravi nam probleme. Ovaj put nam je prvo psovao majku, grdio nas, divljao... Valjda mu je bilo krivo što se mi vozimo rekom Savom misleći da je ona njegova a zatim je zapucao. – ogorčen je Borislav Rakić.

On napominje da niko pa ni Hako ga neće sprečiti da dolazi na ognjište gde su mu rođeni pradeda, deda i otac.

Osumnjičeni za pucnjavu nalazi se u Policijskoj upravi Odžak na ispitivanju. Iako sve informcije govore da se ne radi o etnički motivisanom napadu svi se slažu da je prošlo vreme kada se se puškama rešavali problemi. Pa ipak ovaj incident će uticati na povratak Srba na prostoro Odžaka.

- Zasada imamo indicije da je pucano. Mi smo sve preduzeli nakon dojave o ovom incidentu. Sada je sve u rukama tužilaštva i od njih zavisi kako će ovo delo biti kvalifikovano.Nije dobro to što su mnogi mediji potrčali da sude o ovom pre zvaničnih ocena institucija. Ovo rekao Marijan Mikić policijski komesar Posavskog kantona.

U opštini Vukosavlje su ogorčeni pokušajem ubista njihovog načelnika. Građani svi redom osuđuju napad na Rakića.

- Ovo je stvarno neverovatno. Pobili su nas u Svilaju 1941. godine, svi znamo šta se desilo sa srpskim narodom u predhodnom otadžbinskom ratu. Svi su bili zarabljeni, mučeni i ubijani. Zar nije dosta. Šta hoće sada. Osuđujem ovaj događaj i zahtevamo da se odmah kazni počinilac napada. - jasan je Luka Mlinarević predsenik Boračke organizacije Vukosavlje.

S obzirom da se incident desio u vikend naselju u Gornjem Svilaju malo mešantana je čulo za napad na Rakića. Oni koji su čuli osuđuju ovaj incident.

- Nisam čuo nikakvu pucnjavu, ovde živim sasvim normalno. Vratio sam se svojoj kući. Međutim dosta je bilo pušaka i previše. Vreme je da se okrenem životu i radu poštuju

ći se međusobno. – kaže Čedo Zečević povratnik u selo Gornji Svilaj kod Odžaka.

Kak smo nezvnično saznali Amir Mujić zvani Hako je poznat organima gonjenja, pre par godina izdržao je kaznu zatvora od pet godina zbog droge. U ovu priču dodatnu dramatiku donosi podatak da policija nije pronašla lovačku pušku „dvocevku“ iz koje je pucano.


http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/re ... io-javnost


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 175 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs