banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:43

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 108 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Apr 2018, 22:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Vladar RS-a Dodik je odlucio da se uvede vjeronauka i u srednje skole.
Covjek koji sve svoje potencijale koristi da sto vise pokrade i unisti u RS, naredio uvodjenje vjeronauke.

Dodik: Vjeronauka u srednjim školama od nove školske godine

https://www.nezavisne.com/novosti/bih/D ... ine/472492

Foto: N.N. | Dodik: Vjeronauka u srednjim školama od nove školske godine
Srna
07.04.2018 13:39
BANJALUKA - Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik najavio je da će od nove školske godine u srednjim školama u Republici Srpskoj biti uvedena vjeronauka.

Slika

Dodik je poslije sastanka sa Njegovim preosveštenstvom episkopom banjalučkim Jefremom istakao da će se na ovom pitanju raditi u naredna dva mjeseca.

On je rekao da je korektan odnos između vlasti u Srpskoj i Srpske pravoslavne crkve /SPC/ i da se zajedničkim snagama pokušavaju riješiti neka otvorena pitanja, koja, kako kaže, nisu pitanja samo ovog vremena, već i prošlosti.

Dodik je naglasio da je na sastanku bilo riječi o izgradnji novih vjerskih objekata, prije svega Ruskog pravoslavnog centra, čiji je glavni investitor Eparhija banjalučka.

"Ovo je prilika da se zahvalim vladici Jefremu za predanost na svim projektima koje smo imali, na mnogim izgrađenim našim pravoslavnim vjerskim objektima i na posvećenosti izgradnji ovog centra koji će biti u okviru naše crkve", rekao je Dodik novinarima u Banjaluci.

On je naglasio da je razgovarano i o budućoj saradnji Republike Srpske i SPC, te da je želja da se pojača društveni i ukupni javni značaja Crkve.

"Mislimo da SPC ovdje u Republici Srpskoj i Srbiji, zajedno sa državnim institucijama radi na jačanju našeg nacionalnog identiteta. Značaj Crkve i van ove naše dvije države veoma je veliki. Svjedok sam tome da se naša dijaspora isključivo okuplja oko Crkve i da Crkva vrši ne samo vjersku nego i obrazovnu i kulturnološku funkciju", ocijenio je Dodik.

Prema njegovim riječima, u tom pogledu Republika Srpska želi da ojača značaj i ulogu crkve.

Dodik je svim pravoslavnim vjernicima čestitao praznik Hristovog Vaskrsenja, sa željom da u životu vide bolje stvari.

"Želim da pogledamo naša dostignuća, da se zajedno okupimo u jačanju naše ljubavi prema Republici Srpskoj, srpskom narodu i SPC, kao i svemu onome što nam daje ovaj identitet", naglasio je Dodik.

On je izrazio zadovoljstvo činjenicom da je Vaskrs čestitao i Njegovom preosveštenstvu episkopu banjalučkom Jefremu, ističući da je Vaskrs praznik kada se porodica okuplja u dobrom raspoloženju, sa prijeteljima, gdje se njeguje ljubav i pokušava naći nova energija za sve buduće dane i mjesece.

Episkop banjalučki Jefrem istakao je da je posjeta predsjednika Republike Srpske uvijek značajan događaj za Eparhiju i radosna prilika, posebno u ovom pretpraznačnom raspoloženju, kada su jedni drugima uputili vaskršnje čestitke.

"Želimo da i u Crkvi i u državi, kao i cijelom našem narodu, bude sve dobro, napredno, blagosloveno, kako u ovom vremenu tako i u budućnosti. Konstatovali smo da je odnos Republike Srpske i naše Pravoslavne crkve uglavnom korektan, tekućih problema uvijek ima, ali smo svjesni da možemo da ih popravimo, poboljšamo i tako ćemo i raditi", poručio je vladika Jefrem.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2018, 23:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Vjera nije nauka, tako da sam naziv predmeta je sprdačina. Imao sam vjeronauku u osnovnoj i to me je potpuno okrenulo protiv religije. Potrebno je nove generacije, koje su ionako tupave, privesti u tor crkve i džamije, a poslije će šišanje ovčica.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2018, 06:25 
I ja imao...pop sa meckom dolazio na predavanja, a 'vamo sere o skromnosti i uzdrzavanju... :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 13 Apr 2018, 07:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ovo je jedna nevjerovatna glupost...
Mislim da je vjeronauka i u osnovnoj školi apsolutno nepotrebna, a kamoli u srednjoj...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2018, 07:09 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Ako je vlasnik RS rekao da se uvede vjeronauka u srednje skole onda je sigurno to ispravno :)
Informatika i slicno, nije toliko bitno :)

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2018, 07:10 
Zar nema vec informatika?


Vrh
  
 
PostPoslato: 13 Apr 2018, 07:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Naši učenici najlošiji u Evropi

Bojana Vučenović

SARAJEVO, BANJALUKA - Učenici osnovnih škola iz BiH imaju najlošija postignuća u Evropi kada je u pitanju primjena znanja i sposobnosti stečenih tokom školovanja iz matematike, fizike, hemije, biologije i geografije.



Ovo su rezultati Sekundarne analize međunarodne studije TIMSS 2007 za BiH koju je sprovela Agencija za predškolsko, osnovno i srednje obrazovanje BiH.

Analiza je pokazala da su rezultati bh. učenika u kategorijama znanje, primjena i rasuđivanje daleko ispod međunarodnog nivoa.

Alisa Ibraković, direktor Agencije za predškolsko, osnovno i srednje obrazovanje BiH, je kazala da je mnogo faktora koji utiču na postignuti nivo znanja bh. učenika, od kojih su najbitniji, na primjer, da učenici vrlo malo vremena provode na izradi domaćih zadataka, rijetko rade eksperimente, slabo su motivisani kao i nedovoljno ulaganja u opremljenost školskih laboratorija i kabineta.

"Gotovo svaki drugi učenik iz BiH tvrdi da nastavnik ponekad izvodi ili nikada ne izvodi demonstraciju ogleda ili istraživanja. Približno svaki treći učenik je izjavio da u okviru nastave fizike nikada ne izvode eksperimente ili istraživanja, kao i da nikada ne osmišljaju ili planiraju ogled ili istraživanja", navodi Ibrakovićeva.

Rijetki su slučajevi da učenici sami rješavaju probleme, da izvode eksperimente u malim grupama ili da po malim grupama obrađuju gradivo iz sopstvenih ili drugih udžbenika, da rade testove ili kvizove, što za posljedicu ima to da su časovi hemije učenicima monotoni i dosadni, zbog čega su i postignuća iz hemije manja.

''Nastavnici to što ne izvode eksperimente pravdaju nepostojanjem hemijskih laboratorija, odgovarajućeg hemijskog pribora i potrebnih hemikalija. To je samo djelimično tačno, jer su sadržaji iz hemije u osnovnoj školi takvi da se veliki broj eksperimenata može improvizovati i u učionici uz skromni laboratorijski pribor, ali uz odgovarajući trud i snalažljivost nastavnika'', pojašnjava Ibrakovićeva.

Prema rezultatima TIMSS studije testirani učenici u BiH iz prirodnih nauka su na dvanaestom mjestu ispod međunarodnog prosjeka, a samo pet odsto njih je osvojilo više od 95 odsto mogućih bodova.

"U nastavi matematike u osnovnoj školi većina nastavnika potencira 'obične računske zadatke', odnosno učenici rjeđe dobivaju zadatke koji su zadani tablicama, slikom i slično", kazala je Ibrakovićeva.

Agencija trenutno radi na preporukama za poboljšanje nastave, održavaju se seminari za nastavnike matematike i prirodnih nauka, u saradnji sa pedagoškim zavodima na području cijele zemlje.

Mato Živković, stručni savjetnik za predškolsko, osnovno i srednje obrazovanje u Federalnom ministarstvu obrazovanja i nauke, je kazao da je nemoguće da su navedeni podaci tačni, jer je poznato da bh. učenici imaju veoma dobro znanje i postižu dobre rezultate na svim takmičenjima.

Iz Ministarstva prosvjete i kulture RS je saopšteno da se stalno radi na poboljšanju uslova u školama, a u saradnji sa Republičkim pedagoškim zavodom na poboljšanju nastavnih planova i programa.

"Svjesni smo da se ne mogu preko noći dostići evropski standardi, ali prioritet Vlade RS je ulaganje u obrazovanje kako učenici u RS ne bi zaostajali za vršnjacima u Evropi i kako bi naši stručnjaci sutra mogli ravnopravni konkurisati na evropskom tržištu rada", navodi Spomenka Miljković, portparol Ministarstva.

Inicijativa za pravično obrazovanje u BiH
Inicijativom "Za pravično obrazovanje", koju su 2008. godine pokrenule organizacije UNICEF BiH, Fond otvoreno društvo BiH i "Save the Children" Norveške, predviđeno je da se skrene pažnja javnosti na trenutno stanje u obrazovanju i pokrene dijalog kako bi bile pokrenute promjene u bh. sistemu obrazovanja.

''Želimo doprinijeti unapređenju pet oblasti naročito važnih za obrazovanje djece i to na pristup obrazovanju, jednake mogućnosti i šanse, kvalitetno obrazovanje, sigurne škole, učenje o drugom i drugačijem, život u multietničkom i demokratskom društvu i usaglašeno i efikasno finansiranje obrazovanja", navode u Koordinacionom tijelu ove inicijative.

Međunarodna studija TIMSS 2007
- Učestvovalo 425.000 učenika iz 60 zemalja svijeta

- 150 osnovnih škola iz BiH

- oko 4.300 učenika

- 724 nastavnika

- 150 direktora

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Poslednji put menjao korisnik dana 13 Apr 2018, 07:20, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2018, 07:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Milan je napisao:
Zar nema vec informatika?


Karikira malo...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2018, 07:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
gavranpero je napisao:
Vjera nije nauka, tako da sam naziv predmeta je sprdačina. Imao sam vjeronauku u osnovnoj i to me je potpuno okrenulo protiv religije. Potrebno je nove generacije, koje su ionako tupave, privesti u tor crkve i džamije, a poslije će šišanje ovčica.


Znači, ti si imao vjeronauku i okrenut si protiv religije. Zašto misliš da i ove nove generacije neće doći do istog zaključka?

Mnogo je do kućnog vaspitanja. Onaj ko kod kuće drži do vjere, taj će i uzimati vjeronauku za ozbiljno, ostalima duva promaja kroz glavu.

Ja bih dala npr. mogućnost za nekog ko hoće da uči, a nametanje mi se ne sviđa.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2018, 07:24 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Na sve strane problemi. Skolski sistem nam je najgori u Evropi, masovno se kupuju diplome privatnih fakulteta, ucenici imaju najlosija znanja ikad stecena na ovim prostorima, djece nikad manje....a Dodik, naredjuje uvodjenje vjeronauke.

Nikad manje upisanih prvačića u RS: Zatvara se 26 osnovnih škola i 63 područna odjeljenja!

Piše: Tatjana Čalić / Objavljeno: 12.07.2017. u 19:00h

Nikad manje upisanih prvačića u RS: Zatvara se 26 osnovnih škola i 63 područna odjeljenja!

U RS je po prvi put upisano manje od 10.000 prvačića, a koliko je situacija alarmantna možda najbolje svjedoči najava ministra Maleševića da se zatvara 26 osnovnih škola, a uz već ugašena 73 područna odjeljenja, gasi ih se još 63.

Prema podacima ovog ministarstva, u školsku 2017/2018. godinu u aprilu i maju upisano je 9.676 učenika.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2018, 07:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Slažem se kutak. Ako smo sekularna država, onda nema potrebe za nametanjem vjerskih predmeta u školama. Najbolja opcija bi bilo ili izbaciti vjeronauku totalno iz nastave ili uvesti sistem izbornih predmeta, pa da učenici biraju koji predmet žele da slušaju...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2018, 07:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Izgleda da bi najbolje bilo da Dodik ide i oplođava žene, pa da digne natalitet. Kakve veze ovo ima sa temom?

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2018, 07:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
kutak je napisao:
Izgleda da bi najbolje bilo da Dodik ide i oplođava žene, pa da digne natalitet. Kakve veze ovo ima sa temom?


Zato, sto je u skolskom sistemu sve problem. Nakaradno je sve. Ucenici imaju najlosije znanje u Evropi, privatni fakulteti su legalni prodavci diploma, snsd imenuje direktora skola od zla oca i gore majke, nepotizam hara, ucenici slabo govore strane jezike, informaticko znanje nemaju nikakvo, masovno se zatvaraju skole jer je djece sve manje, a Dodik, koji pokrade sve zivo nalozio uvodjenje vjeronauke a da ga postuje ne bi ga u obicnom razgovoru psovao.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2018, 07:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Dilberović o PISA testu: Skeptična sam, učenici iz BiH dosad su bili iza zemalja Afrike

29.3.2018. u 17:32
305 208
Dilberović o PISA testu: Skeptična sam, učenici iz BiH dosad su bili iza zemalja Afrike

Učenici iz Bosne i Hercegovine dosad nisu pokazivali zavidno znanje na probnim PISA testovima koji predstavljaju međunarodnu procjenu učeničkih postignuća. Naši školarci će u aprilu prvi put zvanično učestvovati u PISA istraživanju, a federalna ministrica obrazovanja Elvira Dilberović govori nam kako je skeptična u vezi s rezultatima koje će pokazati.

"Ne znam kakvi su bili rezultati probnog testiranja, jer nas kantoni o tome nikad nisu obavijestili. Mi pratimo ono što se dešavalo proteklih godina kada su rezultati bili poražavajući. Bili smo čak iza zemalja Afrike. Pitanje za stručnu analizu jeste koliko se u međuvremenu promijenilo naše obrazovanje", kazala nam je Dilberović.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2018, 08:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
kutak je napisao:
gavranpero je napisao:
Vjera nije nauka, tako da sam naziv predmeta je sprdačina. Imao sam vjeronauku u osnovnoj i to me je potpuno okrenulo protiv religije. Potrebno je nove generacije, koje su ionako tupave, privesti u tor crkve i džamije, a poslije će šišanje ovčica.


Znači, ti si imao vjeronauku i okrenut si protiv religije. Zašto misliš da i ove nove generacije neće doći do istog zaključka?

Mnogo je do kućnog vaspitanja. Onaj ko kod kuće drži do vjere, taj će i uzimati vjeronauku za ozbiljno, ostalima duva promaja kroz glavu.

Ja bih dala npr. mogućnost za nekog ko hoće da uči, a nametanje mi se ne sviđa.


Zato što nove generacije čitaju samo objave na FB-u i Instagramu (gledaju slike), a knjige se zgrožavaju. Onaj ko čita, zna o čemu pišem.

Kućnog odgoja i nema. Novopečene mame i tate ni sami nisu ponijeli iz roditeljske kuće nešto što bi prenijeli na svoju djecu, tako da tu sama religija neće mnogo pomoći. Supruga mi predaje nevaspitanoj djeci.

Ko hoće da sazna više o svojoj religiji, eto mu crkve ili džamije. Ionako zjape prazne. Neka o svom trošku vjerske vodje organizuju školu za one koji bi da je pohađaju.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2018, 10:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
kutak je napisao:
Izgleda da bi najbolje bilo da Dodik ide i oplođava žene, pa da digne natalitet. Kakve veze ovo ima sa temom?

Лик је СДС/СзП бот. Могуће и плаћени. Није њему лако, мораш да имаш размијевања... :lol:

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2018, 10:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Vjeronauka je kod nas u osnovnoj skoli uvedena nekad tokom rata, 92' ili 93'. Ja naprimjer imam pozitivna iskustva sa casova vjeronauke. Imali smo vjeroucitelja i kasnije vjerouciteljicu. Koliko se sjecam ucili smo molitve, pricali su nam price iz Biblije, ucili smo dosta o sv. Savi.

Ne znam da je na nekog iz mog odjeljenja takva nastava ostavila neke stetne posljedice. Jednom sedmicno je bila vjeronauka, cas 45 minuta. Nauci se ponesto i o obicajima i o tradiciji, zasto bi to bilo stetno?

U Kraljevini Jugoslaviji je takodje postojala vjeronauka u realkama, katehizis se zvala tada.

Sto se vjeronauke u srednjim skolama tice mislim da nije potrebna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2018, 11:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Mome đedu komunjari prije 2SR vjeronauku, ali i obično obrazovanje držao je neki pop što je pobjegao iz SSSR. Pričao na slavenoserbskom, ništa ga nisu razumjeli, ali je odlično tukao.

Ne znam šta je bilo sa tim Rusima, da li ih je sv Josip Radnik predao Staljinu ili su i oni svi izginuli.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2018, 12:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Treba nam više vjere u nauku.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2018, 12:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Prije a bome i nakon drugog svjetskog rata vecina ucitelja je mlatila djake, poneki nastavnik u srednjoj skoli takodje.
Pa kad dodjes kuci ne smijes ni reci da te ucitelj istukao, jer te onda i otac namlati.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 108 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs