banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 00:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 290 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Ljudi ili psi
PostPoslato: 06 Avg 2017, 18:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
_зока je napisao:
Raskoljnikov je napisao:
Cekaj malo,zasto je nekome potrebno da ima bice koje je u stanju ubiti?


Koliko ljudi godišnje bude povrijeđeno ili strada od pasa u RS? Koliko pješaka strada u prometu? Zašto je nekome potrebno vozilo koje je u stanju ubiti nekoga? Možemo svi lijepo pješke da hodamo. Auti ubijaju ljude.

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока


Koliko treba da strada?

Freak on a leasH je napisao:
To stanje ubijanja je iskljucivo stvar vlasnika a nikako vrste psa....svako ko ima dve ciste o psima ce ti reci isto....


Ovi psi su postali oruzje i samim tim vlasnik nema vise sta da se pita.
Udruzenja ljubitelja zivotinja bi trebala insistirati na tome da vlasnik svakog psa tezeg od 5 kg treba imati nekakav ekvivalent dozvole za NOSENJE oruzja.

Plus bi pas trebao biti periodicno obavezno pregledan od strane veterinara (da, to moze da kosta). Cisto da se vidi u sta je pretvoren.

Dakle, nikako se ne treba oslanjati na to da li vlasnik ima tri ciste ili nema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljudi ili psi
PostPoslato: 06 Avg 2017, 19:08 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Fulaš poentu, ovde se predlaže oporezivanje pasa zbog mizernih mogućnosti da neko strada. Ko da svaki dan psi prekolju nekoga. I ovo o obaveznom periodičnom pregledu...pa nije veterinar psiholog za pse jbt.To ko kad bi na psihijatarsku procjenu slali ljude porodičnom doktoru.
Pas ima određene potencijale ali ako ga vlasnik ne maltretira i ako posupa sa njim u okviru njegovoh potreba niko neće stradati. Ne možeš ovčarskog psa (konkretno se radi o azijskom ovčaru, ne azijatu jebem ih u dupe novinarsko) držati u boksu. Taj pas je radni pas, traži kretanje, zaduženje, obavezu. Ako nu to ne pružiš dobiješ agresiju.


Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljudi ili psi
PostPoslato: 06 Avg 2017, 19:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Kad sam rekao da je stvar vlasnika psa onda sam mislio na ovo sto kaze zoka...ni jedna vrsta psa nije predodredjena da ubija nego to vlasnici od njih naprave....i najmanji psi, psi manji od 3kg imaju zube i snagu vilice da nanesu poprilicno ozbiljne povrede pa cak i usmrte nekoga...dresura i socijalizacija psa cini od psa to sto jeste upravo na ovaj nacin koji je zoka napisao....imas pse od po 60-70kg koji nema sanse da ce ikoga ujesti samo ako se sa njima pravilno radilo....to nema veze sa kilazom i rasom i takve zakljucke donose ljudi koji o psima ne znaju nista....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljudi ili psi
PostPoslato: 06 Avg 2017, 19:31 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 23:49
Postovi: 647
Lokacija: BL
Ja stvarno ne vidim krivicu vlasnice psa,dobro ono stoji da je ograda 1.5m ali 80% ostalih ima isto
Psi nisu vakcinisani,nije ni 80% drugih

Spoiler:
Kako navodi, čim je to vidjela, pse je sklonila sa ulice na kojoj su se nalazili mještani. Međutim, u tom trenutku je otac jednog djeteta počeo da galami na vlasnicu, usljed čega su psi opet preskočili ogradu.


zakon akcije i reakcije ^

Ne smatram ni da je djed kriv
Jednostavno najveca krivica je sto je previska temperatura tog dana bila,boks je od metala,pa se zagrijao

_________________
Shoot first,ask question later


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljudi ili psi
PostPoslato: 06 Avg 2017, 19:32 
filozof sa vrbasa je napisao:
_зока je napisao:
Raskoljnikov je napisao:
Cekaj malo,zasto je nekome potrebno da ima bice koje je u stanju ubiti?


Koliko ljudi godišnje bude povrijeđeno ili strada od pasa u RS? Koliko pješaka strada u prometu? Zašto je nekome potrebno vozilo koje je u stanju ubiti nekoga? Možemo svi lijepo pješke da hodamo. Auti ubijaju ljude.

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока


Hajde da izjednacimo pred zakonom vozace automobila i vlasnike pasa. :evil3:


Neodgovornost i jednih i drugih dovodi do toga da ljudi stradaju. Mislim neces reci "e ovaj BMW treba samljeti jer je ubio lika na pjesackom" i onda dati vozacu istoga prekrsajni nalog ili sta vec. Biti vlasnik psa nije bas jednostavno samo sto pojedini ljudi to ne shvataju. Evo npr, moj brat, htio povaliti neku malu te da pred njom ispadne dobrocinitelj (da, povalio ju je za vas sto vas to interesuje) udomio istarskog ostrodlakog gonica. Glup kao sto i jeste uzeo psa, svezao ga i mislio to je sve sto treba. Pas ne jede, psa ne treba setati, pas ne sere te ne treba kupiti govna za njim po dvoristu, sa psom se ne treba igrati, pas se ne jebe te ne treba sterilizacija, pas se ne kupa te ne treba sampon, pas se ne seta te ne treba povodac, ne treba dvoriste ograditi da pas ne bjezi iz istog te razbacuje komsijama papuce itd itd...

Na kraju sam ja preuzeo brigu o jadnoj zivotinji...evo reakcije psa kada zna da cemo ici setati:

https://www.youtube.com/watch?v=zRIMP3aeYiE


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Ljudi ili psi
PostPoslato: 06 Avg 2017, 19:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
Bitno je to povalio :)

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljudi ili psi
PostPoslato: 06 Avg 2017, 19:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
mRCINa je napisao:
Ja stvarno ne vidim krivicu vlasnice psa,dobro ono stoji da je ograda 1.5m ali 80% ostalih ima isto
Psi nisu vakcinisani,nije ni 80% drugih

Spoiler:
Kako navodi, čim je to vidjela, pse je sklonila sa ulice na kojoj su se nalazili mještani. Međutim, u tom trenutku je otac jednog djeteta počeo da galami na vlasnicu, usljed čega su psi opet preskočili ogradu.


zakon akcije i reakcije ^

Ne smatram ni da je djed kriv
Jednostavno najveca krivica je sto je previska temperatura tog dana bila,boks je od metala,pa se zagrijao

Nisam bas siguran ko je tu kako drzao psa i ko je kako reagovao u datom momentu jer ne vjerujem bas novinarima ali ako hipoteticki uzmemo da je ovo napisano tacno onda je puna odgovornost na vlasnici...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljudi ili psi
PostPoslato: 06 Avg 2017, 19:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
ja tenssa nisam za ubijanje zivotinja osim u samoodbrani, ali hajde da podesimo zakon kad me tvoja chivava ugrize ti dobijes 6 mjeseci zatvora

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljudi ili psi
PostPoslato: 06 Avg 2017, 19:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
_зока je napisao:
Fulaš poentu, ovde se predlaže oporezivanje pasa zbog mizernih mogućnosti da neko strada. Ko da svaki dan psi prekolju nekoga. I ovo o obaveznom periodičnom pregledu...pa nije veterinar psiholog za pse jbt.To ko kad bi na psihijatarsku procjenu slali ljude porodičnom doktoru.
Pas ima određene potencijale ali ako ga vlasnik ne maltretira i ako posupa sa njim u okviru njegovoh potreba niko neće stradati. Ne možeš ovčarskog psa (konkretno se radi o azijskom ovčaru, ne azijatu jebem ih u dupe novinarsko) držati u boksu. Taj pas je radni pas, traži kretanje, zaduženje, obavezu. Ako nu to ne pružiš dobiješ agresiju.


Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока


Ja sam za to da potencijali psa ne budu ostavljeni vlasniku na volju. Pogotovo onih pasa koji imaju prilicno potencijala da savladaju ljute. Znaci, tezina.

Da li se to treba regulisati porezima, nametima, obaveznom edukacijom vlasnika i pasa, redovnom kontrolom ili na neki stoti nacin - nije bitno.

Ako vec olako potezete automobile, i oni imaju potencijala da brze idu nego sto zakon dozvoljavala. Ali postoje ogranicenja i razne kazne ako se vozac ne pridrzava istih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljudi ili psi
PostPoslato: 06 Avg 2017, 19:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Zakoni koji se ne postuju pa samim tim nista ni ne znace....
Meni je jasno sta ti pokusavas da sprijecis ali nacin tj predlozi su ti pogresni jer o psima znas jako malo ili nimalo pa samim tim imas poprilicno tupave predloge koji nista ne rijesavaju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljudi ili psi
PostPoslato: 06 Avg 2017, 20:02 
filozof sa vrbasa je napisao:
ja tenssa nisam za ubijanje zivotinja osim u samoodbrani, ali hajde da podesimo zakon kad me tvoja chivava ugrize ti dobijes 6 mjeseci zatvora


hehe, moja "chivava"...

Slika


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Ljudi ili psi
PostPoslato: 06 Avg 2017, 20:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
sad bi dj nesto kreativno smislio :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljudi ili psi
PostPoslato: 06 Avg 2017, 20:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Milan je napisao:


Na kraju sam ja preuzeo brigu o jadnoj zivotinji...evo reakcije psa kada zna da cemo ici setati:

https://www.youtube.com/watch?v=zRIMP3aeYiE

Od reakcije psa vidim samo da ti mašući repom okreće zadnji dio tijela :oops:

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljudi ili psi
PostPoslato: 06 Avg 2017, 20:20 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
@tns
Jedino što si ti predložio, a da ima smisla je edukacika tj da se uvede neki obavezni vid dresure i socijalizacije pasa, a uz njh i vlasnika. Al kao i sva pravila i ova bi imala x načina zaobilaženja i izbjegavanja. Od "ilegalnog" držanja tj bez papira pa nadalje.

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljudi ili psi
PostPoslato: 06 Avg 2017, 20:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Freak on a leasH je napisao:
Zakoni koji se ne postuju pa samim tim nista ni ne znace....
Meni je jasno sta ti pokusavas da sprijecis ali nacin tj predlozi su ti pogresni jer o psima znas jako malo ili nimalo pa samim tim imas poprilicno tupave predloge koji nista ne rijesavaju...


Vidis, meni kao neznalici se takva ogranicenja jako dopadaju. A jako mi se ne dopadaju napadi na ljude kojih je sve vise i vise. Ne dopadaju mi se ni psi lutalice koji su bili nepoznat problem do prije desetak godina.

@Zoka, smanjio bi se broj mangupa koji bi se kurcili. Zaboravljas da su ljudi u prirodi lijeni i da ih obija sve sto trazi dodatni napor. A muljavina je dodatni napor, pogotovo ako nema nekakve materijalne koristi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljudi ili psi
PostPoslato: 06 Avg 2017, 20:25 
Čiča iz Rogače je napisao:
Milan je napisao:


Na kraju sam ja preuzeo brigu o jadnoj zivotinji...evo reakcije psa kada zna da cemo ici setati:

https://www.youtube.com/watch?v=zRIMP3aeYiE

Od reakcije psa vidim samo da ti mašući repom okreće zadnji dio tijela :oops:


kuje vole ass slap

Slika


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Ljudi ili psi
PostPoslato: 06 Avg 2017, 20:26 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
O kojim se to napadima pasa na ljude radi? Mislim, ti koje spominješ da ih je sve više. Aj fino priznaj da se i pse kontaš kao Mara u kriv kurac i da nemaš pojma o čemu pišeš.

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljudi ili psi
PostPoslato: 06 Avg 2017, 20:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
_зока je napisao:
@tns
Jedino što si ti predložio, a da ima smisla je edukacika tj da se uvede neki obavezni vid dresure i socijalizacije pasa, a uz njh i vlasnika. Al kao i sva pravila i ova bi imala x načina zaobilaženja i izbjegavanja. Od "ilegalnog" držanja tj bez papira pa nadalje.

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока

Ništa što dobar komšiluk neće dovesti u red. Prijava po prijava i ide lagano. :)

Nikakva nadoknada nije potrebna, komšije to rade iz ljubavi. :D

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljudi ili psi
PostPoslato: 06 Avg 2017, 21:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
_зока je napisao:
O kojim se to napadima pasa na ljude radi? Mislim, ti koje spominješ da ih je sve više. Aj fino priznaj da se i pse kontaš kao Mara u kriv kurac i da nemaš pojma o čemu pišeš.

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока


1. https://youtu.be/BimeEfKstvQ

Da li su skoro grizli auta u BL?
Da li je skoro nekom tzv. vlasnicki pas unakazio lice. Mislim, nekoj djevojcici, ali nisam siguran.

2. Jesam neznalica, ali valjda i nneznailice koje nisu diplomirani kinolozi imaju pravo da odlucuju o stvarima koje se njih ticu. Ili cemo kao u Americi ostaviti poznavaocima oruzja da odlucuju o zakonima koji se ticu nesmetanog prometa, nosenja i upotrebe oruzja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ljudi ili psi
PostPoslato: 06 Avg 2017, 21:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5308
Lokacija: HEAVEN
Samo da dodam, iako mi se ne da previse komentarisati... Na ATVu su objavili da je "covjek umro od infarkta koji je vjerovatno dobio od straha zbog pasa"...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 290 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 75 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs