banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 70 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Maj 2017, 20:18 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
The_new_Statesman je napisao:
munja.alex je napisao:
Jel treba crtat sad?


Sta? Izvukao je iz naftalina staru vijest kako bi pokrio prethodnu brljotinu sa Pivarom. Najljepse u slucaju Pivare da se radi o tek 600.000 maraka poreza na dobit. A od ovih od 30 firmi koje se preselilo u Sarajevo ih je koliko zatvorilo proizvodna radna mjesta u RS?
Osim Takova, to su sve cisto uvozne firme koje imaju mogucnosti da posluju sa 0 maraka dobiti.
Znaci nije tu porez na dobit bio kljucan za preseljenja.

I da, Zoka je u pravu, Pivara nije stratesko preduzece. I ima svoje vlasnike, neka je krece u zeleno ako hoce, njihova stvar.



Lijepo ti je objasnjeno u clanku sta se gubi premjestajem sjedista iz RS u Federaciju.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2017, 20:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Evo, Bingo, kladionice premier, Fis....imaju milonske dobiti i posluju i u RS, ali zbog sjedista u Federaciji, milionske dobiti na poreze ostavljaju Federaciji.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2017, 20:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
munja.alex je napisao:
Odgovori na pitanje!


Ja? Pitas me da li bih pametno potrosio 150 maraka ako mi je godisnji prihod 100.000 maraka? Ne znam kako da ti odgovorim? Nisam ti pametan :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2017, 20:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
korisnik je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
munja.alex je napisao:
Jel treba crtat sad?


Sta? Izvukao je iz naftalina staru vijest kako bi pokrio prethodnu brljotinu sa Pivarom. Najljepse u slucaju Pivare da se radi o tek 600.000 maraka poreza na dobit. A od ovih od 30 firmi koje se preselilo u Sarajevo ih je koliko zatvorilo proizvodna radna mjesta u RS?
Osim Takova, to su sve cisto uvozne firme koje imaju mogucnosti da posluju sa 0 maraka dobiti.
Znaci nije tu porez na dobit bio kljucan za preseljenja.

I da, Zoka je u pravu, Pivara nije stratesko preduzece. I ima svoje vlasnike, neka je krece u zeleno ako hoce, njihova stvar.



Lijepo ti je objasnjeno u clanku sta se gubi premjestajem sjedista iz RS u Federaciju.


Gdje je to lijepo objasnjenje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2017, 20:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
The_new_Statesman je napisao:
munja.alex je napisao:
Odgovori na pitanje!


Ja? Pitas me da li bih pametno potrosio 150 maraka ako mi je godisnji prihod 100.000 maraka? Ne znam kako da ti odgovorim? Nisam ti pametan :D

Ne. Pitam te da si preds..pardon vožd, da li bi se odrekao iz budžeta 2-3 M maraka?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2017, 20:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
korisnik je napisao:
Evo, Bingo, kladionice premier, Fis....imaju milonske dobiti i posluju i u RS, ali zbog sjedista u Federaciji, milionske dobiti na poreze ostavljaju Federaciji.

Zar Bingo nije u dugovima?
A kladionice kao kladionice, zar ono nisu skoro upregle oko Pedje onog Kojovica ili nesto slicno. Bile neke afere po federaciji ko ce koga i za koga. Nesto sumnjam da im je svrha rada bolje punjenje entitetskog i drzavnog budzeta :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2017, 20:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
munja.alex je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
munja.alex je napisao:
Odgovori na pitanje!


Ja? Pitas me da li bih pametno potrosio 150 maraka ako mi je godisnji prihod 100.000 maraka? Ne znam kako da ti odgovorim? Nisam ti pametan :D

Ne. Pitam te da si preds..pardon vožd, da li bi se odrekao iz budžeta 2-3 M maraka?


Zavisi da li sam i koliko sam dobar i/ili da li me na to goni visa sila :lol:
Tako ti je to kad si vozd ili predsjednik, a nisi car 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2017, 20:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
The_new_Statesman je napisao:
munja.alex je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
munja.alex je napisao:
Odgovori na pitanje!


Ja? Pitas me da li bih pametno potrosio 150 maraka ako mi je godisnji prihod 100.000 maraka? Ne znam kako da ti odgovorim? Nisam ti pametan :D

Ne. Pitam te da si preds..pardon vožd, da li bi se odrekao iz budžeta 2-3 M maraka?


Zavisi koliko sam dobar i/ili da li me na to goni visa sila
Tako ti je to kad si vozd ili predsjednik, a nisi car 8)

Tebe stvarno vreba moždani ili si začaran čim ne možeš preko tastature da prevališ da ili ne. Ali odgovor je jasan...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2017, 20:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Odgovor je da se u ovoj i ovakvoj situaciji ne bih sikirao oko +- 0,1% poreskog prihoda u budzet.
Tebi je to mozda glupo, ali meni nije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2017, 21:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Dobro pa šta treba onda?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2017, 21:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Svasta.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2017, 21:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
ajd ljudi prvo procitajte zakon o porezu na dobit..FIS Banja Luka koliko zaradi u godini, placa porez na dobit u RS

Slika

Slika

*ne kazem da se ne mozs smuljati, ali moze se muljaza i uhvatiti.
** ponavljam, osnova svega je NEUREDJENIJI PORESKI SISTEM U FBIH U ODNOSU NA RS (koliko god to vama apsurdno zvucalo) ...medjutim, sad su i tamo poceli stezati (na inicijativu stranaca)

*** do skora je skoro svaki radnik ima prijavljen topli obrok 17km/dnevno i dobijao regres u iznosu 3 mjesecne plate .... zbog cega, zapitajte se


Poslednji put menjao wizzy_bl dana 23 Maj 2017, 21:27, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2017, 21:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
http://www.6yka.com/novost/124362/banja ... ci-srpskoj

Javila se i pivara.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2017, 21:27 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 966
A to sto su oteli i smuljali akcije od malih akcionara to nikom nista , pokradose ljude na pradvi boga


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2017, 16:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
wizzy_bl je napisao:
ajd ljudi prvo procitajte zakon o porezu na dobit..FIS Banja Luka koliko zaradi u godini, placa porez na dobit u RS

Slika

Slika

*ne kazem da se ne mozs smuljati, ali moze se muljaza i uhvatiti.
** ponavljam, osnova svega je NEUREDJENIJI PORESKI SISTEM U FBIH U ODNOSU NA RS (koliko god to vama apsurdno zvucalo) ...medjutim, sad su i tamo poceli stezati (na inicijativu stranaca)

*** do skora je skoro svaki radnik ima prijavljen topli obrok 17km/dnevno i dobijao regres u iznosu 3 mjesecne plate .... zbog cega, zapitajte se



Ima nacrt zakona fbih o porezu na dobit i dohodak, koji bivse primjenjivao od 1.1.2018.,ako se usvoji. Tezi ka time da bude kao u RS, s tim da se uvodi oporezivanje dividende, progresivna stopa poreza na licni dohodak,a prosle godine su ukinuta oslobadjanja placanja poreza na dobit za izvoznike (30% izvoz min)b topli obrol skida se na 4.5 km,ukida se regres i prevozb uglavnom, steze se.

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2017, 18:43 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
jel se bar zna ko je kupio dionice, ko je vlasnik..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2017, 21:53 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2010, 15:00
Postovi: 949
Igrice oko prodaje akcija sigurno nisu bez razloga. Mi kao autsajderi, logicno, nemamo pojma sta se desilo i zbog cije koristi. Ja kao obicni gradjanin na ovim gore grafikonima vidim da su najjace firme u Federaciji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2017, 05:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Tommy Vercetti je napisao:
wizzy_bl je napisao:
ajd ljudi prvo procitajte zakon o porezu na dobit..FIS Banja Luka koliko zaradi u godini, placa porez na dobit u RS

Slika

Slika

*ne kazem da se ne mozs smuljati, ali moze se muljaza i uhvatiti.
** ponavljam, osnova svega je NEUREDJENIJI PORESKI SISTEM U FBIH U ODNOSU NA RS (koliko god to vama apsurdno zvucalo) ...medjutim, sad su i tamo poceli stezati (na inicijativu stranaca)

*** do skora je skoro svaki radnik ima prijavljen topli obrok 17km/dnevno i dobijao regres u iznosu 3 mjesecne plate .... zbog cega, zapitajte se



Ima nacrt zakona fbih o porezu na dobit i dohodak, koji bivse primjenjivao od 1.1.2018.,ako se usvoji. Tezi ka time da bude kao u RS, s tim da se uvodi oporezivanje dividende, progresivna stopa poreza na licni dohodak,a prosle godine su ukinuta oslobadjanja placanja poreza na dobit za izvoznike (30% izvoz min)b topli obrol skida se na 4.5 km,ukida se regres i prevozb uglavnom, steze se.

I ajd sad ti objasni to korisniku koji konta da se firme sele iz RS u FBIH zbog boljeg poslovnog ambijenta i da je zavrseno sa tom pricom.

* a ne konta da je "bolji poslovni ambijent = neuredjeniji sistem, veca mogucnost za muljazu u racunovodstvu, manje kosta "pranje para" :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2017, 06:48 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
wizzy_bl je napisao:
I ajd sad ti objasni to korisniku koji konta da se firme sele iz RS u FBIH zbog boljeg poslovnog ambijenta i da je zavrseno sa tom pricom.

* a ne konta da je "bolji poslovni ambijent = neuredjeniji sistem, veca mogucnost za muljazu u racunovodstvu, manje kosta "pranje para" :)


A kod nas ti je uredjen sistem?
Korupcija i lopovluk na svakom koraku. Sve i jedan tender namjesten, sve i jedno zaposljavanje u drzavnim institucijama namjesteno, inspektori uzimaju mito, na celu Vlade prevodioc koji nema pojma sta prica, legalno se kupuju diplome kod privatnih fakulteta, nema ljekova u bolnicima a za operacije moras dati mito, negativan natalitet i masovno iseljvanje... Na čelu srpskih šuma kriminalci koji kradu šakom i kapom a prerađivači za svaku isporuku drveta moraju dati direktoru pare. Željeznice, elektroprivreda...imaju par puta više zaposlenih nego što je normalno. Fond pio, fond zdravstva...u dubiozi koja je premašila milijardu maraka. Najgori odnos zaposlenih i penzionera u Evropi. Izvozimo samo sirovine i poluproizvode. Najbolje preduzeće u RS, Aluminu, Dodik će na kraju dati Pavgordu. Uništili su robne rezerve. Javna televizija nam liči na sjevernokorejsku televiziju (teme su...Dodik optužio opoziciju da je izdajnička, onda ko fol neko napada RS, pa onda privredni kriminal u opstina gdje je opozicija na celu i ko fol neki privredni uspjesi snsd-a...) Na bugarskim fiskalnim kasama ukradeno stotine miliona maraka.
Kumovi Dodika (Škrbić, Stanković...) vedre i oblače u RS.
Zavadio nas sa citavim svijetom. Prodao telekom i jos nas zaduzio za 4 milijarde i sve pokradeno. Rafinerija i dalje krade, kao Litvanci.
A onda milion Dodikovih nebuloza o referendumima, otcjepljenju, 300 000 miliona dolara ulaganja u Klekovacu, aerodromu u Trebinju...
Kupili firme za milione maraka... Nova Romanija, estetik... i napravili jos vece gubitke. Pa onda nebuloze o izgradnji elektrana od strane ruskih tajkuna.
Propast bobara i banke srpske sa stotina miliona maraka depozita. I onda, Dodik ulozi nasih 35 miliona maraka u Banku Srpske i to propadne.
Slijede tuzbe elektroprivreda Slovenije i Hrvatske u iznosu od preko milijardu maraka.

Dodik je potrosio porodicno srebro, i ni to nije bilo dovoljno, nego je zaduzio i unuke.

A sto se tice federacije...Uz svu neuredjenost, imaju mali milion kvalitetnih firmi i mnogo su jaci od nas.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2017, 07:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
I kad dodje opozicija, oni ce sve to popraviti...ajd ne lupetaj i pusti vise pricu o Dodiku, tj ove price da bi se on sklonio, a dosli moji...koji su veci levati od njega i jos vise bi zajebali

Problem je u samom drustvu, sve je manje pameti, pokvario se sistem vrijednosti...sve vise ljudi lupetaju o politici, a manje misle o svom zanimanju, profesiji, licnom usavrsavanju ...koliko si samo vremena potrosio na ove postove o Dodiku (plus vrijeme provedeno razmisljajuci o tome), pametnije bi bilo da si citao/radio nesto iz svoje struke ...isto vrijedi i za mene

* FBIH je neuredjeniji sistem od naseg 100% , to sto imaju vise firmi, osjecaj da se bolje zivi, to je upravo iz tog razloga..jer drzava ima manje kontrole, pa se vise moze muljati i samim tim vise je nekog kesa u opticaju +Sarajevo je glavni grad - gdje po defaultu otvaras sva sjedista i odakle se uvijek pocinje, sto puno znaci. Druga je stvar sto su nesvjesno uticali i na RS ..tj mi sami sebe sjebali ganjajuci evropski put i uredjenje sistema, a nerazmisljajuci da kapital ganja samo svoj interes...tj nismo to radili sinhonizovano sa FBIH i desilo se to sto se desilo...kapital se preselio tamo gdje moze vise zakinuti drzavu(vise ostane)..a posto smo ista jebena drzava, zakoni su se morali izjednacavati..kasno je sada..tj sad ce to stranci ispeglati, mi debili posluali odmah da se pokazemo sposobni sprovoditi reforme...ovi levati iz FBIH nisu sposobni bilo sta napeaviti, tj veci lopovi od nasih i desi im se WIN WIN situacija, sve dok stranci nisu rekli ..ajd momci, dosta zajebavanja, sad to usvojite...ako slucajno pomislis da je to neko iz FBIH napravio planski, takticki..odmah da ti kazem NIDJE VEZE...jednostavno, neuredjenost i losiji sistem im se isplatio, u ovih par zadnjih godina..sad je ta prica zavrsena, otvaraj dalje teme, a mani se vise price o preselenju firmi iz RS u FBIH..jer se to nece vise desavati


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 70 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs