banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 21:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Mar 2017, 21:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Sve sto je rekao, slagao je. A magnetna rezonanca ne radi mjesecima.


Titramo isto i Dodiku i običnom čoveku, ako dokažete suprotno - POJEŠĆU CIPELU za “EuroBlic”: “Titramo isto i Dodiku i običnom čoveku, ako dokažete suprotno - POJEŠĆU CIPELU


Direktor UKC RS za “EuroBlic”: “http://www.blic.rs/vesti/republika-srpska/direktor-ukc-rs-za-euroblic-titramo-isto-i-dodiku-i-obicnom-coveku-ako-dokazete/gvr5xys"

Maja Bašić | 12. 03. 2017 - 18:12h
Ne smatram se krivim zbog toga što se Univerzitetski klinički centar nalazi u velikim dugovima, poručuje direktor ove ustave Mirko Stanetić

Foto: Dejan Božić / RAS Srbija
pin on pinterestshare it
Naglašava da štedi na svemu na čemu može da se uštedi - od sijalica, papira, dnevnica.

- Reprezentacija je svedena na 3.000 KM, a, iskreno, ne znam gde je i to otišlo, jer nikog ne vodimo na ručak. Nemamo ni dnevnice, osim sestara ili doktora koji idu u pratnji bolesnika – kaže Stanetić.

Ipak, drugi ste na listi najvećih poreskih dužnika u RS.

- Zbog finansijske nediscipline sve je manje para, a spektar usluga raste. Zato smo u nezavidnoj situaciji, za koju jesam odgovoran, ali nisam kriv.


Foto: Dejan Božić / RAS Srbija
pin on pinterestshare it
U čemu je razlika?

- Za svaku marku koja je potrošena u UKC smo odgovorni moji saradnici i ja. Ali, ako treba da potrošite deset miliona KM za usluge, a dobijete osam, jeste li krivi?!

Koliki je ukupni dug UKC?

- Oko 200 miliona KM. Dobavljačima dugujemo oko 60 miliona KM, a ostalo su obaveze prema radnicima i krediti.

Ministar Bogdanić je više puta upozorio da će direktore gubitaša pozvati na odgovornost?

-I treba.

Treba, ali ništa ne radi u tom pogledu.

- Ne znam poteze ministra, ali ga podržavam. Neke stvari se mogu opravdati, neke ne. U UKC su nekad bile ogromne plate, a sad sam ja 50. na platnoj listi.


Šta rade, pa su tako dobro plaćeni?

- Dežuraju 20 dana u mesecu, zato što ih je malo. Ponosan što ima kolega koji zarađuju više. U ovom pogledu, naš fokus su oni koji rade najteže poslove, a ne portiri, ekonomisti, pravnici.

Ministar je upravo bio nezadovoljan velikim brojem pravnika i ekonomista u UKC.

– U 2014. smo imali 2.698 radnika, a danas 2.604, ali održavamo broj medicinskih sestara i lekara.

Početkom godine najavio je da će svaki dan dolaziti u UKC i proveravati kakvo je stanje.

– Mi nemamo čega da se plašimo ili stidimo.


Foto: Dejan Božić / RAS Srbija
pin on pinterestshare it
Koliko je puta došao?

- Ne znam, dogovorili smo se da dolazi nenajavljeno. Mi i dalje najnormalnije sarađujemo.

S kim je bilo lakše sarađivati – nekad sa Rankom Škrbićem ili danas sa Draganom Bogdanićem?

- Svaki ima svoje specifičnosti. Škrbić je agresivniji, brži, energičniji. Bogdanić je možda mudriji.

Da li je tačno da je predsedniku Dodiku jedan poznati beogradski estetski hirurg u UKC nedavno uradio korekciju kapaka?

- Samo ako predsednik da pismenu saglasnost, obrazložiću taj slučaj. Bez toga, ne mogu dati punu informaciju.




- Predsednik je bio na operativnom zahvatu u UKC. U fokusu je bio problem sa krajnicima i poremećaj spavanja. Dodik ima strašne napade hrkanja, što uzrokuje čitav niz problema.

Kako se vladao kao pacijent?

- Zahtevao je da se prema njemu ponašamo kao prema običnom pacijentu. Kod nas su bili i mnogi drugi poznati političari.

Jesu li bili zahtevni?

– Nisu. Takođe, ni kod koga od njih, bilo da su iz pozicije ili opozicije, nisam primetio odbojnost prema našoj bolnici.


Možda zato što imaju privilegovan tretman?

- Nemaju!

Tvrdite?

– Tvrdim! Eto, premijerka Željka Cvijanović ležala je u običnoj sobi. Jedina privilegija koju je imala je to što je bila sama u sobi.

Hoćete da kažete da doktori i sestre igraju isto oko premijerke i nekog Marka Markovića iz Lopara?!

- Možda ima takvih Ali, igraju i oko Marka Markovića, koji se u sitne sate zbomba u saobraćajnoj nesreći. Uz 32 kreveta intenzivne nege 64 setre prestoje po celu noć. Dođite, pa ćemo otići tamo u dva ujutru, da vidite. Ako ne bude tako, ja ću cipelu pojesti.

Veliku pažnju javnosti nedavno je izazvala vest da u UKC ne radi nijedan CT aparat.

- Slažem se da je to izazvalo veliku pažnju, ali reč je samo o aparatima, a UKC ne počiva na njihovom radu.

Kako to mislite?

- CT proizvodi sliku, koja je samo pomoć u odlučivanju doktora. U svakom slučaju, kvar smo popravili za 24 časa. Trudimo se da svaki kvar prepoznamo na vreme, oporavimo aparaturu i nastavimo raditi.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs