banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 16:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 88 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Avg 2016, 23:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Sa masterom u borbu protiv hipsteraja... dvolitra 2 marke.. :D :lol:

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2016, 00:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2007, 23:50
Postovi: 757
Lokacija: Pangaea
podrska momcima... evo jednog od jacih pivkana iz mog sela.

https://
www.beeradvocate.com/beer/profile/27039/16814/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2016, 07:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
<Enter_name> je napisao:
Nisam ja baš neki pivopija (makar ne po mjerilima ovog foruma) i uvijek sam voljan probati nešto novo. Ako mi se svidi, uzeću ponovo. Nelager piva nisu tipična za ova područja, takva nam je tradicija. Mislim da će se kod većine to sve svesti na probavanje, pogotovo ako cijena ne bude konkurentna komercijanim pivima, a ne vidim kako može biti. Dakle, biće hipsteraj. Što se mene tiče, nek je sa srećom u radu, probaću ako dođe do realizacije, al ne vidim nekog posebnog razloga da to finansijski podržim sem kupovinom proizvoda (ako zaživi).


Zasto da bude konkurentno komercijalnim pivima? Ja bih cak isao sa sto vecim cijenovnim otklonom od komercijalnih piva.

Vise ce veca cijena prodati nego cijena koja se slepa uz Nektar i Jelen. Zasto? Nemam pojma, ali ocigledno je da tako funkcionisemo. Jer da je suprotno, u BL bi tesko nasao pice skuplje od 2 KM.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2016, 08:00 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Okt 2003, 02:53
Postovi: 163
Besparica je napisao:
Ne kontam zasto bi mu neko pomagao... Za ovako nesto se traze investitori a ne donatori.


Pazi sad. Njemu je potrebno 15000KM da pokrene proizvodnju.

Ti i jos 200-300 ljudi date po 20 maraka sto realno nikome od vas ne znaci nista da popijete 4 kvalitetna piva i probate nesto novo jer u BL ne mozes kupiti takvo nesto, toliko potrosite u gradu bez problema da platite turu pica. Ostali plate malo vise, nebitno.

Ovaj decko pokrene proizvodnju i u roku od 5 godina zaposli 50 ljudi, koji imaju 50 zena i 100 djece, sve ukupno.

On podstakne druge da pokrenu svoje vlastite male biznise, jer ako je on uspio bez icega samo sa znanjem da danas ima uspjesnu malu pivaru, mogu i oni sa svojim idejama za biznis.

Ako budes imao takvih 100-200 imaces u roku od 10 godina 10000-20000 hiljada zaposlenih koji ce hraniti 60-80000 ljudi.

A ako ne uspije ti si i dalje popio 4 jako dobra piva, probao nesto novo i zaboravio davno svojih 20 maraka.

A ako uspije, znas da si dao svoj doprinos da se zemlja popravi, ne malo, nego znacajno.

A sa druge strane, mozes otici u dragstor i kupiti dvolitru za 2 marke i kukati kako je stanje u zemlji lose, kako nema para i kako su politicari lopovi.

E ovo je momenat gdje i kako se stvari mijenjaju, tako da ne mozes reci da ne mozes promijeniti nista, mozes, ali pitanje je: Da li hoces?

_________________
They call me doodler, because doodling is what I do. Yeah, and I also piddle...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2016, 08:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Okej. Ja apsolutno podržavam ovaj projekat i njegovu pivaru ali usrao si i šefa i stanicu sa predviđanjima o 20 hiljada zaposlenih za 10 godina ako podržimo ovaj projekat. Nemojmo se zanositi takvim ciframa.

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2016, 08:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
doodler je napisao:
date po 20 maraka sto realno nikome od vas ne znaci nista da popijete 4 kvalitetna piva

:lol: :lol: :lol: :lol:
zadnji put smo se za te pare ja i Tensa razguzili...ali vi uživaoci jedne-dve pive to ne možete da shvatite.
doodler je napisao:
mozes otici u dragstor i kupiti dvolitru za 2 marke i kukati kako je stanje u zemlji lose, kako nema para i kako su politicari lopovi.

:lol: :lol: :lol:
što u dragstor? odeš u normalnu prodavnicu i uzmeš dvoguzu za 1.80 KM, i jebe ti se za zemljom i političarima.

U svakom slučaju, podržavam momka. Malo mi se logo ne sviđa, kao logo specijalne jedinice.



Čekaj, jel se meni pare vraćaju na račun ako ne sakupi zacrtanu cifru za 6 dana?

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Poslednji put menjao Alkibijad Dajguz V dana 05 Avg 2016, 08:16, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2016, 08:16 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17144
Lokacija: Q5HW+6W
TnS, kvalitet mora opravdati cijenu, dzaba je nabijati cijenu da bi se diferenciralo od komercijalnih piva ako proizvod nije na nivou.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2016, 08:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
doodler je napisao:
Besparica je napisao:
Ne kontam zasto bi mu neko pomagao... Za ovako nesto se traze investitori a ne donatori.


Pazi sad. Njemu je potrebno 15000KM da pokrene proizvodnju.

Ti i jos 200-300 ljudi date po 20 maraka sto realno nikome od vas ne znaci nista da popijete 4 kvalitetna piva i probate nesto novo jer u BL ne mozes kupiti takvo nesto, toliko potrosite u gradu bez problema da platite turu pica. Ostali plate malo vise, nebitno.

Ovaj decko pokrene proizvodnju i u roku od 5 godina zaposli 50 ljudi, koji imaju 50 zena i 100 djece, sve ukupno.

On podstakne druge da pokrenu svoje vlastite male biznise, jer ako je on uspio bez icega samo sa znanjem da danas ima uspjesnu malu pivaru, mogu i oni sa svojim idejama za biznis.

Ako budes imao takvih 100-200 imaces u roku od 10 godina 10000-20000 hiljada zaposlenih koji ce hraniti 60-80000 ljudi.

A ako ne uspije ti si i dalje popio 4 jako dobra piva, probao nesto novo i zaboravio davno svojih 20 maraka.

A ako uspije, znas da si dao svoj doprinos da se zemlja popravi, ne malo, nego znacajno.

A sa druge strane, mozes otici u dragstor i kupiti dvolitru za 2 marke i kukati kako je stanje u zemlji lose, kako nema para i kako su politicari lopovi.

E ovo je momenat gdje i kako se stvari mijenjaju, tako da ne mozes reci da ne mozes promijeniti nista, mozes, ali pitanje je: Da li hoces?

Heh, 50 ljudi...

Manje - vise isto vazi za svakog sa biznis planom. To finansiraju investitori ili se digne kredit. Koji cu mu pomagati, nije socijalni slicaj, niti se bavi humanitarnim radom. Ne bih mu pomogao ni da mogu.

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2016, 08:21 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39418
Lokacija: Месечева икра
Pa taj vidi sakupljanja sredstava je sada popularan svuda, a bolji je za preduzetnika jer posao ostaje u njegovom vlasništvu, nema vraćanja kredita i sl.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2016, 08:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
Naravno da je bolji. :lol:

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2016, 08:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Разумијем ја како иде скупљање средстава, драго би ми било и да успије, налетићу и пробати, па ако ми се свиди, попићу још које. Али кад овако каже или даш два'еску и суперкул си и поправићеш стање у друштву или не даш и тад си лузер који пије двогузе, јебо ти то.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2016, 09:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Okt 2003, 02:53
Postovi: 163
Koliko sam ja vidio, ne vracaju se, jer je fleksibilno, ako i ne dostigne ciljano dobice koliko je skupio.

Kickstarter i Indiegogo imaju itekakvog smisla, jer investitor ti nece dati pare ako nije siguran da ce se vratiti visestruko. Ove platforme ti daju sansu da probas pa ako uspijes super ako ne uspijes, nisi uspio i sta sad. A oni koji su se ucipovali da pomognu su dobili nesto zauzvrat tako da ne varas nikoga za pare. Imas koliko hoces uspjelih projekata preko njih, imas i promasaja isto, ali oni uspjesni daleko premasuju propale.

Stvar je u osnovi u dobroj volji i nacinu razmisljanja. Nije u 20 maraka.

Sigurno da kod nas postoji 100-200 ljudi koji imaju odlicnu ideju za posao, a nemaju sredstava i 100% nemaju investitora niti podrsku da je ostvare. I sigurno da mogu za 5 ili 10 godina zaposljavati 20000 ljudi.

Meni je zanimljivo da je neko dao 1000$ za ovaj projekat i da dodje i da vidi Banjaluku za te pare.

Klajv_Biksbi: Jebo ti to. Nastavi ti po svom.

_________________
They call me doodler, because doodling is what I do. Yeah, and I also piddle...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2016, 09:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Ja pokušao da budem super kul, al kaže mi credit card declined.

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2016, 09:21 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Okt 2003, 02:53
Postovi: 163
Alkibijad Dajguz V je napisao:
Ja pokušao da budem super kul, al kaže mi credit card declined.


Onda nisi super kul 8)

Ja sam paypalom platio.

_________________
They call me doodler, because doodling is what I do. Yeah, and I also piddle...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2016, 10:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
O jebo te, po priči, za uloženih 20 maraka, čovjek će podić BDP za 5%...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2016, 13:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Naravno da nece :D

Enter, kvalitet je podrazumijevan. Jbg.a, ionako se previse smeca (ne samo piva) placa preskupo. Daj malo promjene, pa neka kosta ako se dobije to sto platimo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2016, 14:12 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17144
Lokacija: Q5HW+6W
Dok ne probam, ne vjerujem. Naravno da se kvalitet ocekuje, al da je podrazumjevan - nije.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2016, 16:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Podrazumijevan je za uspjesnost posla i citavog koncepta. Druga prica je sta ce on licno isporucivati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2016, 11:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Kolega pravi domaće pivo... Fantastično...

Iskreno sada vidim da ništa o pivu nisam znao i stvarno treba podržati ove male pivare. Naravno, prije ili kasnije će se oni morati udruživati ali da ih treba pogurati, to definitivno.

BiH godišnje uvozi 60-70mil KM piva. Uglavnom krš kvalitete...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2016, 11:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ukrupnjavanje proizvodnje je u direktnoj suprotnosti sa konceptom male pivare. Ili si jedno ili si drugo.
Postoje odredjeni trendovi (opet ne samo sto se tice proizvodnje piva) koji daju na tezini cinjenici da je npr. neka firma porodicno preduzece i da fizicki postoji vlasnik koji svim tim upravlja.

Na drugoj strani su velike firme iza kojih stoje investitori, upravni odbori, armije menadzera za sve i svasta.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 88 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs