banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 04:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 425 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Maj 2016, 20:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Jul 2011, 20:55
Postovi: 520
Danas sam na fejsbuku naletio na jedan interesantan clanak djevojke koja vodi mtel magazin a bavila se i organizacijom Demofesta.

Sta vi mislite o fenomenu ljudi koji nemaju uslove ni za 1 dijete, pa naprave po 7,8,9....

Citiraj:
Šta definiše dobrog čovjeka? Mnogo je pojmova koji bi se našli na toj listi, ali pomaganje drugima je sigurno među prvima na toj listi. Neki bi pored toga dodali u zagradi (a da se time ne hvališ), ali mišljenja sam da je to najmanje bitno. Možda tvoja priča o dobrom djelu nekog inspiriše, pa zašto je ne bi podijelio?

Živimo u vremenu koje ne bi ni postojalo da nije pomoći dobrih ljudi, svakodnevno. Države su nam se pretvorile u reality show političara koji gleda narod dok spasava živote SMS-om, zove u otvorene humanitarne programe da nekom donira bubreg, fotografiše se za podršku rijetkim bolestima i sve tako u krug. Ne znam kako ste vi filtrirali svoje društvene mreže, ali meni se minimum jednom sedmično pojavi neki apel koji podrazumjeva sljedeću formulu:

višečlana porodica( 5 + djece) + siromaštvo + bolest + niko ne radi = ljudi, molim vas pomozite

Ne bih sebe etiketirala kao dobrog čovjeka, iako se stalno trudim da to budem, ali sigurno nisam loš. Ipak, kad razmišljam o porodicama koje žive po principu gore navedene formule, zaboravim i na dobre manire i na razumijevanje svijeta oko sebe koji se ne poklapa s mojim životnim načelima i na sve ono dobro što pokušavam da uzgojim u sebi, jer ne nalazim odgovor na pitanje: Zašto ste rađali toliko djece koja će sutra, baš kao i vi, biti sirotinja u 80% slučajeva?


Imam jedno dijete i otkad sam je dobila konstantno živim u nekom podsvjesnom strahu da u nekom trenutku neću moći nešto da joj obezbijedim. Strah je, za sada, nerealan, ali govori o tome da je dijete “skupa investicija” i da samo za obezbjeđivanje osnovnog treba priličan budžet. A kako rastu, tako i dječija potrošačka korpa raste. Pa se sve to množi s brojem djece koje imate. Naravno, ono drugo i svako sljedeće “nastrada” pa se s koljena na koljeno prenosi odjeća i igračke i knjige onog prvog, ali i tom prvom je to neko morao da kupi.

Ne možete me ubijediti, a nek niko ni ne pokušava, da 11oro djece nastane iz strasti koju otac i majka nisu mogli da iskontrolišu pa im se svako od tih jedanaestoro omaklo i Bože moj, neka djece. Jedanaest puta vam se omaklo, pa ste tek onda shvatili da je vrijeme za tužnu ljudsku priču za medije, kojima je takva priča jednako atraktivna kao crna hronika? Jer, to se bukvalno graniči s hronikom. Šta je radost te djece? Strah da li će sutra imati da jedu? Gledanje druge djece koja imaju bar dva obroka svaki dan? Nošenje iste odjeće bez obzira na godišnje doba? Slušanje svađa mame i tate, jer, govorim iz iskustva, u takvoj atmosferi sukobi i sve ono što supružnici ne vole jedno na drugom eskaliraju?

Ne nastaju sva djeca iz ljubavi, niti iz strasti. Nas tri smo nastajale na prelomnim tačkama braka mojih roditelja. Najmlađa od nas rodila se kad su oni skoro prestali da razgovaraju. Vjerovali ili ne, postoji i sex koji služi samo za zadovoljavanje animalnih potreba. I tu se često “omakne”. Da ne pričamo o seksu u alkoholisanom ili ne znam kom stanju.

Nemam problem da Lolinu odjeću podijelim s nekom bebom čiji roditelji nemaju, jer u ovoj zemlji je teško imati, zato što sve radi protiv običnog, malog čovjeka željnog posla. U bližoj okolini imam primjere ljudi koji opovrgavaju onu “ima posla ako neko stvarno želi da radi”, jer nema uvijek. Samo ne mogu razumjeti ljude koji rađaju djecu i očekuju da ih internet hrani za njih, jer na internetu sve traje kratko, pa će poslije tri dana centra pažnje, naći se u centru pažnje 22 oka koja će gledati samo u njih, a ne u pakete dobrih ljudi s početka priče.

Zato, kad neko kaže da bi tim porodicama prvo trebalo pokloniti kondome, nemojte te ljude gađati paradajzom, nego pokušajte da se stavite u ulogu te djece, ne roditelja. Oni ne zaslužuju ni da pokušate da ih razumijete. Jer oni rađaju neku novu sirotinju, ne razmišljajući o tome da bi bilo divno da rode neke dobre ljude.

Ako ste sposobni za reprodukciju, ne znači da ste sposobni i da budete roditelji.

Inspiracija i hrabrost za tekst došla je od predivne priče da može i drugačije, da možete imati i jedanestoro djece i da mediji mogu pisati o vama, bez da zavisite od tuđe milosti. Tekst možete pročitati
http://www.novosti.rs/vesti/srbija.73.h ... sad-ima-11

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Maj 2016, 20:14 
Meni to ide na zivce kada neko napravi 5-oro i vise djece, a nema ni posao niti ista pa poslije bude ''pomozite toj i toj porodici''...

Zelim i ja imati porodicu i uzivati sa njima, ali znam da ne mogu izdrzavati vise od troje djece i to je to...


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Maj 2016, 20:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Sto bi rekao prof Komic: "seks je sirotinjska zabava".
Onaj sto je sirotinja, on nablebao jedno ili desetoro, on ce biti sirotinja.
Imucniji uglavnom gledaju na to na drugaciji nacin (kao trosak).

Slika

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Maj 2016, 21:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Tekst nije sporan zaista... na stranu sto ga pise jedna strasno antipaticna osoba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Maj 2016, 21:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
BeckaSkola je napisao:
Tekst nije sporan zaista... na stranu sto ga pise jedna strasno antipaticna osoba.

ok je tekst...jel ovo ona krempituška rtrd?

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Maj 2016, 21:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Naravno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Maj 2016, 21:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Prva dojilja i majka grada Banjaluke objasnjava populacionu politiku
Usracu se sad

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Maj 2016, 21:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3640
:lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Maj 2016, 21:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
BeckaSkola je napisao:
Naravno.

Krempituška "prodajem stan na starčevici, kvadrat 2400km jer sam svoju umjetničku viziju ugradila u njega"...?

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Maj 2016, 21:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
"Jer oni rađaju neku novu sirotinju,ne razmišljajući o tome da bi bilo divno da rode neke dobre ljude". Ko je ova kljaka ???

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Maj 2016, 22:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Zašto ste rađali toliko djece koja će sutra, baš kao i vi, biti sirotinja u 80% slučajeva?


Ona kao da je izašla iz onog stripa koji je kačen za vrijeme poplava, a čije bih ime volio da znam. :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2016, 00:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 23 Nov 2015, 23:59
Postovi: 4881
Lokacija: Tu preko puta
Ok tekst, al Banjalucanka iz Bos.Petrovca je stvarno kriminalno antipaticna. Covjece, ponasa se ko da je jedina na svijetu dobila dijete i samo dijete i ja sam majka i majka sam i dijete. A o ostalim njenim pricama od prije da ne govorim. Tita ti poljubim, mogu misliti kako je njenom muzu i kako ce tek djetetu biti kad odraste xD

_________________
1926 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2016, 00:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Znam osobe koje je licno znaju i niko ali niko o njoj nema pozitivno misljenje. A nije BL velika, ima ovdje sigurno jos ljudi sto su isto culi.

Pogotovo otkad je rodila... da te bog sacuva. :confused2:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2016, 00:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11344
Lokacija: PL / BL
BeckaSkola je napisao:
Znam osobe koje je licno znaju


JTŽM :lol:
Evo, ja je znam. Nije antipatična. Ne branim je. Zabole me za nju.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2016, 00:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
OK. Ja sudim po njenim komentarima na drustvenim mrezama i blogovima, intervjuima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2016, 00:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
I meni je zapala za oko ta recenica radjaju sirotinju a ne dobre ljude.
Eh kad se tikvica pokondiri pa kupi stiklu becku da navuce na nogu grmecku.

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2016, 01:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Drugačije bi razmišljala da je umjesto što je bila "upravnica" DFK, bila babasera u tom istom klubu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2016, 06:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Rijetko glupo skrabutanje. Ocekujem da ce uskoro negdje pisati/izajvljivati da nije bas tako mislila vec drugacije. I da je jadna pogresno shvacena.

Jbt... Kokos je lagano presudila svima iz viseclanih porodica. Hitler bi se postidio ovog stepena fasizma.

Ma ja sam budala sto uopste komentarisem :lol: Ali opet, kad mozemo becku zajebavati, mozemo i nju. Nema tu neke razlike. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2016, 06:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Мисли ти, жено, шта хоћеш, али ово је фашизам увијен у наводни ламент над судбином дјеце.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2016, 06:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Da li je namjerno fasistoidna ili je samo priglupa?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 425 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs