banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Sep 2015, 23:55 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Avg 2015, 16:28
Postovi: 77
Mozda ste primjetili u posljednje vrijeme da je dosta debelog starog drveca u BL posjeceno,mislim da je to dobro pogotovo ako je suplje pa postoji rizik da padne ali je dosta tog ogromnog drveca koje je posadjeno na samoj granici trotoara i ceste-nije se razmisljalo to drvokad mu precnik bude 80 Centi kako ce to izgledati,smanjuje i onako uske ceste,ono je po mom misljenju super kad je posadjeno metar od trotoara sa suprotne strane od ceste,u nas jos uvjek nikom nepada napamet da to drvece podsisava,pa kad recimo padne snijeg donje grane toliko se saviju da pjesak jedva prodje,a i gusto sadjene novije aleje,2 sa dva metra u kocku bas izgleda ko suma,em sto staro drvece dize asvalt niko nista ne poduzima po tom planu,negdje su trotoari uski a drvece ogromno pjesak jedva prodje,najgore kad u toplim danima pokupis one paukove niti kao siluk ti se omotaju oko lica kad je suvise mali razmak izmedju debala,niske krosnje ili je rasvjeta na drugom kraju pa kao da prolazis kroz uska vrata :) sta vi mislite?Pozzz


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2015, 09:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Dokle god gospon vlasnik Tamarisa tvrdi da mu je bezveze zaposljavati inzinjera i strucnjaka kad za te pare moze uzeti tri radnika, ne treba se cuditi tuznom stanju dendrofonda u BL.
Sadjenje drveca sa jakim korjenom na pješačke površine u blizini kolovoza, pretjerano sisanje stabala a potom ignorisanje istih dok se ne pretvore maltene u zbunje koje itekako ugrozava saobracaj po pitanju preglednosti su postale normalne pojave.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2015, 09:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Samo rezati sve što smeta i predstavlja opasnost. Problem je što to treba raditi ranije kako bi se drva propisno osušila za zimu, a kad krenu da se lome sama.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2015, 09:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ovo što ajvarka priča... Drvo se u žbun pretovri. To mi je zanimjlivo. Još kada se udruže sa tim žbunovima pješaci mimo pješačkog :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2015, 14:03 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Avg 2015, 16:28
Postovi: 77
A.J.V.A.R. je napisao:
Dokle god gospon vlasnik Tamarisa tvrdi da mu je bezveze zaposljavati inzinjera i strucnjaka kad za te pare moze uzeti tri radnika, ne treba se cuditi tuznom stanju dendrofonda u BL.
Sadjenje drveca sa jakim korjenom na pješačke površine u blizini kolovoza, pretjerano sisanje stabala a potom ignorisanje istih dok se ne pretvore maltene u zbunje koje itekako ugrozava saobracaj po pitanju preglednosti su postale normalne pojave.

Da slazem se obicno jednom u 10 godina drvece skrkroz mu krosnju podsisaju kao da ne zele da ide u zrak pa potjera ko zbun umjesto da otkidaju donje niske grane -ono je bas super prozracno ono drvece visoko gdje mu je krosnja bar 4 metra iznad zemlje a opet pravi hlad,oni mi se tuneli nesvidjaju sto ih pravi nisko gusto rastinje dva metra iznad ceste ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2015, 14:09 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Avg 2015, 16:28
Postovi: 77
A.J.V.A.R. je napisao:
Dokle god gospon vlasnik Tamarisa tvrdi da mu je bezveze zaposljavati inzinjera i strucnjaka kad za te pare moze uzeti tri radnika, ne treba se cuditi tuznom stanju dendrofonda u BL.
Sadjenje drveca sa jakim korjenom na pješačke površine u blizini kolovoza, pretjerano sisanje stabala a potom ignorisanje istih dok se ne pretvore maltene u zbunje koje itekako ugrozava saobracaj po pitanju preglednosti su postale normalne pojave.

Ogromno drvece skroz na rubu ceste to vise nigdje nema ipak je saobracajnica nije suma ili park skoro svakom je izgrebana kora od auta :) mlado drvece brzo raste a i nesaditi ga pokraj ceste ako ce izrasti ko jablan :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2015, 04:35 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Avg 2015, 16:28
Postovi: 77
Uopste nema onih koji bi to drvece fino podrezivali da nanesto lici -samo znaju skresati gornje ogranke-u Njemackoj sam vido da ne povjerujes ljudi masinama posisavaju drvece i grmlje kraj puta :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2015, 08:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
U Njemačkoj ako se kojim slučajem neko zakuca u drvo pa se drvo polomi, donesu i posade identično deblo, iste debljine kao pređašnje.
Najviše mi smetaju unakaženi trotoari, ako se ne gleda preda se velika je šansa da se ode na nos.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2015, 19:23 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Avg 2015, 16:28
Postovi: 77
fantom123 je napisao:
Uopste nema onih koji bi to drvece fino podrezivali da nanesto lici -samo znaju skresati gornje ogranke-u Njemackoj sam vido da ne povjerujes ljudi masinama posisavaju drvece i grmlje kraj puta :)

Dosta su trotoara popravili ali na nekim mjestima gdje ogromno drvece diglo korijenje jos uvjek mozes slomit vrat nista kao sto je onaj dio preko puta kafica Bob Rock kod zgrada nize Zelenog mosta ili preko Vrbasa nize Glasa prije " Moskve" ugostiteljskog objekta-prenocista preko puta frizerskog salona neznam kako bjase ime ondje moras biti akrobata da prodjes ako neces sa strane kroz blato...godinama tako stoji


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2015, 19:30 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Talija je napisao:
U Njemačkoj ako se kojim slučajem neko zakuca u drvo pa se drvo polomi, donesu i posade identično deblo, iste debljine kao pređašnje.

Što ti je njemačka medicina, presađuju odrasla stabla....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2015, 19:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
To su klonirana stabla, nemoj da si zatucan :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2015, 19:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Бања Лука је позната као град зеленила - има 22.000 стабала дрвећа засађених у алејама, парковима и насељима, које је у обавези да одржава Град. Ту је и 150 хектара травњака, 40 километара зелене ограде, 31.000 комада украсног грмља и 5.000 комада ружа, те велики број сезонског цвијећа.


Citiraj:
Годишње се засади око 2.000 стабала.


http://www.banjaluka.rs.ba/front/articl ... ght_mi=292

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2015, 20:12 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Hertzog je napisao:
To su klonirana stabla, nemoj da si zatucan :lol:

Vidi se da vi Hercegovci samo o kamenu znate...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2015, 20:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Vi onda pravite drvene kuce, pa ce vuk da ih oduva


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2015, 03:59 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Avg 2015, 16:28
Postovi: 77
Ljudi glasam za divlji kesten kao novu sadnicu :D ,bas sam primjetio kesten rijetko kad dize asvalt-dok je lipa katastrofa lijepo drvo ali nenormalno raste,kesten nema puno lisca jedino kestenje sto moze smetati kad hodas ali i to ima svoje drazi mozes ga sutati :) ...pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2015, 05:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Poyy

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2015, 07:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
_зока je napisao:
Hertzog je napisao:
To su klonirana stabla, nemoj da si zatucan :lol:

Vidi se da vi Hercegovci samo o kamenu znate...

:D
Slika

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2015, 19:26 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Avg 2015, 16:28
Postovi: 77
Odusevljen kestenom kako je ova jesen fin je za sutanje kad ides kuci :D orah me nervira sto puca pod nogama pa me svi cuju kad prolazim oda me ;) :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2015, 04:44 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Avg 2015, 16:28
Postovi: 77
Napolju je lijepo insekti su vec nagulili u svoje jazbine kako je zahladnilo cisto je ko na sjevernom polu :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2015, 22:54 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Okt 2015, 05:19
Postovi: 39
E bas sam vidio neki dan su bas sredili trotoare od Supa pa do Glasa,sredise one dijelove trotoara gdje drvece napravilo brda sadje super,rekao bih i da nisu neka ulaganja a puno znaci,kao da su citali ovu temu 8)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: driling857, Google [Bot] i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs