banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 04:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1254 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 63  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 10 Jan 2019, 21:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
Brale001 je napisao:
Krajiški Srbin je napisao:
Ne radi se samo o struji i vodi. Ne mogu se sijetit ničeg da je Pupovac napravio za Srbe u hr,osim što sa tri glasa u saboru drži HDZ na vlasti. Možeš li se ti sijetit prosvijetli me ?


Nikad ja nisam njega branio ni stitio, ne trebaju Srbima u Hrvaskoj struja i voda, treba nesto drugo. Struja i voda su vazni ali sporedni, neka on poradi na necem drugom.

Zato ga ja nebi prozivo zbog struje i vode.

Ne prozivam ga ja zbog struje i vode,njih sam samo naveo kao primjer. Nije napravio baš ništa osim HDZ-ove i svoje lične koristi.

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 10 Jan 2019, 21:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
kosta je napisao:
Krajiški Srbin je napisao:
Ne radi se samo o struji i vodi. Ne mogu se sijetit ničeg da je Pupovac napravio za Srbe u hr,osim što sa tri glasa u saboru drži HDZ na vlasti. Možeš li se ti sijetit prosvijetli me ?


mogu ja: u Hrvatskoj nije više tako strašno "priznati" da si Srbin (donedavno je to izbjegavao reći i jedan Rade Šerbedžija); ogroman je napredak načinjen sa SKPD Prosvjeta, rad SNV-a je izuzetan (pod njegovim okriljem danas izlazi jedan od najznačajnijih nedeljnika u Hrvatskoj, "Novosti") a izdvajanja za obnovu povratničkih objekata koja je od hrvatske države isposlovao Pupovac u poslednjoj deceniji, samo neobavješteni ili zlonamjerni mogu da ignorišu.

To sve što si nabrojo nema nikakve veze s Pupovcom osim možda "novosti". To što je hrvatska obnovila nešto srpskih kuća nije isposlovo nikakav Pupovac,nego je napravljeno pod pritiskom EU i donacijom stranih vlada npr. Norveške.

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 10 Jan 2019, 21:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
Krajiški Srbin je napisao:
Brale001 je napisao:
Krajiški Srbin je napisao:
Ne radi se samo o struji i vodi. Ne mogu se sijetit ničeg da je Pupovac napravio za Srbe u hr,osim što sa tri glasa u saboru drži HDZ na vlasti. Možeš li se ti sijetit prosvijetli me ?


Nikad ja nisam njega branio ni stitio, ne trebaju Srbima u Hrvaskoj struja i voda, treba nesto drugo. Struja i voda su vazni ali sporedni, neka on poradi na necem drugom.

Zato ga ja nebi prozivo zbog struje i vode.

Ne prozivam ga ja zbog struje i vode,njih sam samo naveo kao primjer. Nije napravio baš ništa osim HDZ-ove i svoje lične koristi.


Prosao sam kroz Liku prosle godine, srce mi se stislo ko orah u grudima kad sam prolazio kroz neka sela. Ko sablasni svijet.
Kakva voda kakva struja...

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 10 Jan 2019, 22:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
Lika je ko Kanada. Tu struja i voda nisu potrebni.
Bitan je glas na izborima za bolje sutra.
Pupovac će održat 27.7.za dan ustanka u Srbu bratstvo-jedinstveni govor i svi sretni. HDZ-ovci najviše.

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 15 Jan 2019, 12:44 
i ja cu jos malo krenuti kao zoka...

https://www.klix.ba/sport/nogomet/zvije ... /190111145


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 15 Jan 2019, 13:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
motozeljo je napisao:
hadzidado je napisao:
Nisam nešto upoznat sa šiptarskim imenima ali Špreson!?



Šta te to čudi???? šiptarski brazilac

Ја се сјећам неке Шпресе Гаши. Немам више појма одакле и зашто. :) Па је ваљда Шпресон мушка Шпреса. :lol:

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 18 Jan 2019, 23:46 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Jul 2018, 20:22
Postovi: 53
Pupovac ni nema nekog velikog manevarskog prostora. Bolje da podržava ovu vladu koja bar ne napada Srbe nego da dođe neka ekstremnija. Mi kao Srbi ni nemožemo puno očekivati. Atmosfera je takva da ti čak ni Božić mnogi (velika većina) ne čestitaju. Što je još gore ne zato što te ne vole, jer poznaju te, nego im je osjećaj da će te uvrijediti ako ti čestitaju pravoslavni Božić jer je osjećaj da je to kao nešto loše. A slaviti Božić isto nije poželjno jer time možeš samo biti negativno obilježen. Onaj kome je do Božića uzme godišnji još tjedan iza Tri kralja i proslavi u miru svoje kuće bez velike priče.

Često puta u Republici Srpskoj vidim da ljudi ne razumiju zašto ja volim doći na ćevape i pivu uz našu muziku, svi misle kako idem samo da nakupujem jeftino. Neki samo odmahnu rukom u smislu "jebeš muziku kad nema posla, loše je tu". Često puta dođem samo provesti vrijeme, bar znam da se muzika ne pušta sa zadrškom i oprezom, i lijepo provedem vrijeme. Razumijem ih, ljude brinu egzistencijalni problemi, ali ne mislie o tome kako je to kad ti nije podobno slaviti ni Božić, ali čovjek se na svašta navikne pa tako i to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 18 Jan 2019, 23:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
milan30 je napisao:
Pupovac ni nema nekog velikog manevarskog prostora. Bolje da podržava ovu vladu koja bar ne napada Srbe nego da dođe neka ekstremnija. Mi kao Srbi ni nemožemo puno očekivati. Atmosfera je takva da ti čak ni Božić mnogi (velika većina) ne čestitaju. Što je još gore ne zato što te ne vole, jer poznaju te, nego im je osjećaj da će te uvrijediti ako ti čestitaju pravoslavni Božić jer je osjećaj da je to kao nešto loše. A slaviti Božić isto nije poželjno jer time možeš samo biti negativno obilježen. Onaj kome je do Božića uzme godišnji još tjedan iza Tri kralja i proslavi u miru svoje kuće bez velike priče.

Često puta u Republici Srpskoj vidim da ljudi ne razumiju zašto ja volim doći na ćevape i pivu uz našu muziku, svi misle kako idem samo da nakupujem jeftino. Neki samo odmahnu rukom u smislu "jebeš muziku kad nema posla, loše je tu". Često puta dođem samo provesti vrijeme, bar znam da se muzika ne pušta sa zadrškom i oprezom, i lijepo provedem vrijeme. Razumijem ih, ljude brinu egzistencijalni problemi, ali ne mislie o tome kako je to kad ti nije podobno slaviti ni Božić, ali čovjek se na svašta navikne pa tako i to.


1. LOL evo ova baš popravlja položaj Srba

2. Aj ne kenjaj, Zagreb pun narodnjaka. Saša Matić i Aca Lukas sa zadrškom i oprezom dvije večeri napunili Arenu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 18 Jan 2019, 23:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
Čovjek je možda mislio na Žareta i Gocija i BMK - Božić je i baka česnicu sprema.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 18 Jan 2019, 23:57 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Jul 2018, 20:22
Postovi: 53
shakal je napisao:
2. Aj ne kenjaj, Zagreb pun narodnjaka. Saša Matić i Aca Lukas sa zadrškom i oprezom dvije večeri napunili Arenu.


haha znao sam da će neko ovo pod 2 reći...

Istina, pun je, ali... Atmosfera je takva da nisam čuo nikoga da ide sa puno entuzijazma (da ne ispadne veliki Srbin), a drugo reklama je bila samo na Extra FM kojeg isto nije poželjno slušati. I nisam mislio na Matića i Acu nego sam mislio na onakvu muziku kao što je bila na Iskre Božića na RTRS-u i za Dan Republike. Toga nema, to nije podobno. Ja pričam o tome.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 19 Jan 2019, 00:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
ajd nemoj više molim te... šta se sluša po zagrebačkim klubovima? Koji su najposjećeniji?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 19 Jan 2019, 00:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
shakal je napisao:
ajd nemoj više molim te... šta se sluša po zagrebačkim klubovima? Koji su najposjećeniji?

Nije isto kad narodnjake sluša Srbin,il kad sluša hrvat.
Kad Srbin sluša onda je on ćetnik koji sluša ćirilicu,a kad hrvat sluša to je samo slušanje cajki. Nije cool,al je hrvat.

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 19 Jan 2019, 00:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ko je u publici došao da sluša ćirilicu a ko cajke?
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 19 Jan 2019, 00:10 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Jul 2018, 20:22
Postovi: 53
shakal je napisao:
ajd nemoj više molim te... šta se sluša po zagrebačkim klubovima? Koji su najposjećeniji?


Slušaju se stihovi u stilu "Ne mogu vise da zadrzim bol ne pomazu tablete uz sav alkohol". Za takvim umjetničkim djelima me boli briga. Na takva mjesta se ljudi idu napiti, jer realno takva muzika je puno bolja za napijanje od severine. A i na takvim mjestima se se redobito sve presječe nekim hrvatskim pjevačem da ne ispadne da baš cijelo veče samo srpske sviraju. Uglavnom ako želiš razumit ćeš, ako ne želiš spominjat ćeš što svira po klubovima i mislit da je to usporedivo.

Krajiški Srbin je napisao:
shakal je napisao:
ajd nemoj više molim te... šta se sluša po zagrebačkim klubovima? Koji su najposjećeniji?

Nije isto kad narodnjake sluša Srbin,il kad sluša hrvat.
Kad Srbin sluša onda je on ćetnik koji sluša ćirilicu,a kad hrvat sluša to je samo slušanje cajki. Nije cool,al je hrvat.


Potpis.


Poslednji put menjao milan30 dana 19 Jan 2019, 00:10, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 19 Jan 2019, 00:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
Ne pišem o ZG,nego o manjim sredinama.
Probaj u Gospiću il Imotskom slušat "ćirilicu".

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 19 Jan 2019, 00:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
milan30 je napisao:
haha znao sam da će neko ovo pod 2 reći...

Istina, pun je, ali... Atmosfera je takva da nisam čuo nikoga da ide sa puno entuzijazma (da ne ispadne veliki Srbin), a drugo reklama je bila samo na Extra FM kojeg isto nije poželjno slušati. I nisam mislio na Matića i Acu nego sam mislio na onakvu muziku kao što je bila na Iskre Božića na RTRS-u i za Dan Republike. Toga nema, to nije podobno. Ja pričam o tome.

Ja se tebi i ostalim Srbima koji ste ostali da živite među hrvatima divim. Kad Božić moraš potiho slavit,mogu zamislit kakav je to život. Što ne bjeziš negdje van daleko od njih ?

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 19 Jan 2019, 00:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Apr 2012, 12:53
Postovi: 366
Skim je lakse slaviti bozic sa Hrvatima ili muslimanima ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 19 Jan 2019, 00:51 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Jul 2018, 20:22
Postovi: 53
Krajiški Srbin je napisao:
milan30 je napisao:
haha znao sam da će neko ovo pod 2 reći...

Istina, pun je, ali... Atmosfera je takva da nisam čuo nikoga da ide sa puno entuzijazma (da ne ispadne veliki Srbin), a drugo reklama je bila samo na Extra FM kojeg isto nije poželjno slušati. I nisam mislio na Matića i Acu nego sam mislio na onakvu muziku kao što je bila na Iskre Božića na RTRS-u i za Dan Republike. Toga nema, to nije podobno. Ja pričam o tome.

Ja se tebi i ostalim Srbima koji ste ostali da živite među hrvatima divim. Kad Božić moraš potiho slavit,mogu zamislit kakav je to život. Što ne bjeziš negdje van daleko od njih ?


Hm, kako cijeli život zaokružiit u nekoliko rečenica... Rođak je otišao poslije rata u Srbiju pa ni tamo nisu baš najbolje primljeni, djecu su mu u školi kolege izrugivali jer imaju hrvatski govor, nisu se baš (kako su očekivali da hoće) lako uklopili. Što se posla tiče isto je teško uspjeti jer nigdje nije Njemačka da radnih mjesta ima na pretek. Pokazalo se da si ipak stranac u očima domaćih i da te posao baš i ne čeka, bez obzira na podobnija krvna zrnca.
I na kraju teško je otići iz svoje kuće koju si sam stvarao, održavao, i početi sve od nule u nepoznatoj sredini.

Ovako u svakodnevici ako živiš sekularno kako bi se reklo, nemaš nikakvih problema. Političari dosta dižu tenzije jer oni na neki način od toga žive. Ali kako godine prolaze mislim da se nemože reći da je neko danas nešto oštećen jer je Srbin, i Hrvati dosta odlaze u Njemačku i Irsku jer posla nema za sve. Istina da je teže u krajevima koje si i sam nabrojao ali tamo ni nema Srba.

Ja posao imam, nemam nikakvih prigovora što se mene tiče, meni materijalno ništa ne fali. A prema iskustvima i sa ovog foruma od prije par mjeseci nigdje nije idealno, neki su i mene napadali da se ne trudim pričati srpski. Ako bi me to čekalo onda čemu odlaziti iz svoje kuće da bi mi neki opet solili pamet i tjerali da se dokazujem. Ne želim da mi cijeli život prođe u dokazivanju.

Isto tako vidio sam jednom neki autobus iz Laktaša u Zagrebu, došli ljudi na izlet na Advent. I njih isto razumijem, došli vidjeti neke stvari kojih u RS nema, a čujem i da dosta ljudi idu u Hrvatsku na izlet, recimo djeci je doživljaj ići u McDonalds. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 19 Jan 2019, 01:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
Mislio sam što ne odeš u inostranstvo ? Imaš hr pasoš,odeš i ne moraš više tu žgadiju srbomrzačku trpit.
Ja među njima ne bi živio ni lud !

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 19 Jan 2019, 09:55 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Jul 2018, 20:22
Postovi: 53
Svako ima svoj pogled, sad je 2019. godina, nije atmosfera više užarena kao prije 15-20 godina, ni u Njemačkoj nije sve idealno, strana je to zemlja, drugi mentalitet, drugi pogled na pristup poslu. A ni familija nije baš za premještaj.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1254 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 63  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs