banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Maj 2024, 20:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 271 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Apr 2016, 21:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2015, 00:07
Postovi: 1395
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе
Namibija je napisao:
дринин вук je napisao:
Ја се извињавам што овако упадам и нек се слободно мој пост избрише, али овај намибија на један перфидан начин ову тему користи за причу о прогону добојских муслимана, њиховом малтретирању и индиректно пљује у фацу... а све под паролом добоје је супер у односу на Тешањ, као да ми то не знамо, мсм на ово поређење.


Dečko, ali fino ignorišeš činjenicu da pričam izrazito pozitivno o Tesliću i statusu tamošnjih povratnika. Stvar je poređenja dvije opštine Teslića i Doboja i stanja tamo jer jedna ide naprijed, a druga stoji. Jednu uguši nesposobna vlast koja je dijelom tu zbog nacionalizma, druga je rasterećena i dobro koristi svoje resurse. Tešanj je meni najljepši, pričam da je mojim roditeljima to velegrad, ali u uokvirima urbanizma i položaja stoji da Tešanj neće nikada dostići nivo takvog grada. Opština Tešanj na drugu stranu je Doboj odavno finansijski prešišala, što isto radi i Teslić, a ubrzo i Prnjavor s obzirom da će biti odlično povezani autoputem. To što ja navedem da je povratnicima negdje teško to ne mora značiti da provociram, Sarajevo u kojem studiram ništa ne čini npr. za Srbe. Malobrojni tu i tamo uživaju neka prave, grade crkve, Papa dolazio ovo ono. No bio sam jednom u kafiću na Grbavici, kada je lokalni momak demolirao kafić kada je saznao da je konobar Srbin, iako su ostali negodovali, niko se nije usprostavio već su napustili objekat stavom "šta ćeš budali". Što znači da grad Sarajevo je isto daleko od grada prijateljski nastrojenog srpskim povratnicima jer osvane tu i tamo neki grafit "Srbe na vrbe", neke zgrade nisu vraćene SPCu itd.. Objektivno i realno sagledati činjenice, a odnosu Srba i Bošnjaka u Doboju možeš vrlo lahko naći informacije ako guglaš pojmove "doboj iftar", a odnosu prema Srbima u Sarajevu možeš pronaći informacije ako guglaš "Sarajevo Srbi grafit" i sve ti bude jasno.


Када гуглам о Сарајеву, углавном пронађем податак о 10 хиљада убијених Срба и још 130 хиљада протјераних.

Што се осталог тиче, не желим уопште улазити у дискусију. Рећи да је у Добоју власт националистичка и просрпска, једнако је као рећи да је у Сребреници развијен зимски туризам.

_________________
И док нас има бранићемо и одбранићемо наше гробове и наша огњишта!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2016, 21:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26549
Lokacija: Banja Luka
Namibija je napisao:
Tvoaj frustracija je lične prirode, no za moje roditelje koji su 68. godište Doboj je velegrad. Dosta ljudi sa sjetom govori o njemu, ponovit ću fenomenalna pozicija, ni Sarajevo bolju nema. Poenta je do ljudi koji su izabrani, a Doboj može bolje sigurno. Jer Teslić je uspio krenuti naprijed, može i Doboj. Doboj sigurno ne može niakd postati ko Grahovo ili Vareš jer su to gradovi koji nisu tranzitni. Doboj će uvijek biti tranzit, bilo to za Banja Luku, ili Sarajevo ili Tuzlu. A vlast kao vlast otići će nekad. Realno bošnjački predstavnici ne čine ništa za povratnike. Prigradska naselja poput Svjetliče, Plana rećemo ima nekog povratka, ali nije aktivan. Npr. imam prijatelja koji žive u dobojskoj Čaršiji i kažu da su bili suočeni vazda sa šikaniranjem, grafiti koji pozivaju na klanja Turaka su česti, i to upravo na Čaršiji osvanu. Dok familija u Tesliću priča, kako im djecu gotive u školi čak i više jer su druge nacije kako se ne bi nešto narušilo. Stoga odavno razmišljam na način sve je do sredine u kojoj ljudi žive i mentaliteta, vjera i nacija postanu ponekad samo oznaka i ništa više.

BeckaSkola

Da, jeste BL forum, ali tema je o drugim gradovima, Doboj je četvrti grad po veličini u RS-u. (ako nisi sarkastičan, naravno).


Bas one na carsiji neko sikanira...

Sto se tice Dobojske "politike", pa povratnici masovno glasaju za SDS, oni su mozda i taj tas na vagi pomocu koga je Obrenov SDS toliko dugo na vlasti.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2016, 21:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
То "можда" ти је вишак ту. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2016, 21:44 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 03 Apr 2016, 20:39
Postovi: 7
дринин вук je napisao:
Namibija je napisao:
дринин вук je napisao:
Ја се извињавам што овако упадам и нек се слободно мој пост избрише, али овај намибија на један перфидан начин ову тему користи за причу о прогону добојских муслимана, њиховом малтретирању и индиректно пљује у фацу... а све под паролом добоје је супер у односу на Тешањ, као да ми то не знамо, мсм на ово поређење.


Dečko, ali fino ignorišeš činjenicu da pričam izrazito pozitivno o Tesliću i statusu tamošnjih povratnika. Stvar je poređenja dvije opštine Teslića i Doboja i stanja tamo jer jedna ide naprijed, a druga stoji. Jednu uguši nesposobna vlast koja je dijelom tu zbog nacionalizma, druga je rasterećena i dobro koristi svoje resurse. Tešanj je meni najljepši, pričam da je mojim roditeljima to velegrad, ali u uokvirima urbanizma i položaja stoji da Tešanj neće nikada dostići nivo takvog grada. Opština Tešanj na drugu stranu je Doboj odavno finansijski prešišala, što isto radi i Teslić, a ubrzo i Prnjavor s obzirom da će biti odlično povezani autoputem. To što ja navedem da je povratnicima negdje teško to ne mora značiti da provociram, Sarajevo u kojem studiram ništa ne čini npr. za Srbe. Malobrojni tu i tamo uživaju neka prave, grade crkve, Papa dolazio ovo ono. No bio sam jednom u kafiću na Grbavici, kada je lokalni momak demolirao kafić kada je saznao da je konobar Srbin, iako su ostali negodovali, niko se nije usprostavio već su napustili objekat stavom "šta ćeš budali". Što znači da grad Sarajevo je isto daleko od grada prijateljski nastrojenog srpskim povratnicima jer osvane tu i tamo neki grafit "Srbe na vrbe", neke zgrade nisu vraćene SPCu itd.. Objektivno i realno sagledati činjenice, a odnosu Srba i Bošnjaka u Doboju možeš vrlo lahko naći informacije ako guglaš pojmove "doboj iftar", a odnosu prema Srbima u Sarajevu možeš pronaći informacije ako guglaš "Sarajevo Srbi grafit" i sve ti bude jasno.


Када гуглам о Сарајеву, углавном пронађем податак о 10 хиљада убијених Срба и још 130 хиљада протјераних.

Што се осталог тиче, не желим уопште улазити у дискусију. Рећи да је у Добоју власт националистичка и просрпска, једнако је као рећи да је у Сребреници развијен зимски туризам.


Ti očigledno nemaš namjeru ništa drugo radit osim prosipat mržnju, tako da ti se zadnji put obraćam jer ne čitaš što napišem, izvučeš jednu rečenicu i rafalaš. Vlast u Doboju nije prosrpska, Obren Petrović se izjašnjava kao probosanski orijentisan, javno, pa stoga ga na vlasti drže glasovi Bošnjaka Doboja. No i dalje ne znači da nije nesposoban, a Bošnjaci glasaju za njega jer im on jedini obećava sigurnost, ali ništa ne radi konkretno za Grad Doboj. Na drugu stranu Bošnjaci glasaju za njega zato što ga Srbi ne vole. Pokrenuta je bila inicijativa za izgradnju džamije što je podržao i Obren, na šta je protuodgovor bila masovna inicijativa protiv izgradnje same džamije. Upravo zato nacionalizam koči razvoj grada jer ne postoji kandidat koji bi branio interes svih stanovnika Doboja, a međunacionalni odnosi su duboko narušeni.

A za Sarajevo, kao što sam naveo, Sarajevo nije priajteljski raspoloženo prema Srbima i stojim iza toga. Stojim i iza zločina na Kazanima, za šta je bila postavljena ploča koja je ubrzo polupana. Ali od 100 000 žrtava što vojnih što civlnih u proteklom ratu, gdje ti nađe 10 000 srpskih žrtava u Sarajevu. A što se tiče protjerivanja Srba iz Sarajeva, nedavno je obilježeno 20 godina od odlaska Srba iz Sarajeva i gdje je jasno rečeno da su Srbi otišli iz Sarajeva kako bi stvorili Republiku Srpsku, a u Sarajevu im nije garantovan mir i navodi se da je u pitanju preseljenje zarad ideala:
http://pressrs.ba/info/vijesti/obiljeza ... 12-03-2016

Da su ostalo, da li bi bilo mirno, ne bi odmah sigurno. Ali nakon nekog vremena postali bi neki faktor, glasački ako ništa pa bi se moralo dogovarat sa Srbima, ovako ih skoro nema ko ni da brani interese Srba u Sarajevu pa je tako kako je. Mržnju nastaviti prosipati, iznositi nepotkrepljene činjenice, ali imaj razumijevanja i za druge narode i tuđe interese.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2016, 21:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26549
Lokacija: Banja Luka
Narod je jedan, samo su vjere razlicite.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2016, 22:07 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 03 Apr 2016, 20:39
Postovi: 7
skeva je napisao:
Narod je jedan, samo su vjere razlicite.


Isto razmišljanje, po ubjeđenju sam panslavist. Živim i planiram djecu odgajati da su jugozapadni Slaveni koji sebe predstavljaju Hrvatima, Bosancima, Srbima, Crnogorcima svi jedan narod i svi pričaju istim jezikom, samo im se razlikuje vjera i donekle kultura, ali ovisno od regije u kojoj žive. Da ne bude zabune nisam jugonostalgik, ali odoh u offtopic.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2016, 23:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Propast se ipak moze podijeliti na vise nivoa.
Nivo propasti na kojoj su jedan Kalinovik i Doboj nije isti.

Nestajemo kao narod... i sto je najgore to nije preuvelicana suplja da se popuni prazan prostor u novinama nego zaista, krenes malo po RS, sablasno pusto i prazno izgleda. Banja Luka i Krajina su jos i ok na sta lici istok i jugoistok.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2016, 14:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
Namibija je napisao:
skeva je napisao:
Narod je jedan, samo su vjere razlicite.


Isto razmišljanje, po ubjeđenju sam panslavist. Živim i planiram djecu odgajati da su jugozapadni Slaveni koji sebe predstavljaju Hrvatima, Bosancima, Srbima, Crnogorcima svi jedan narod i svi pričaju istim jezikom, samo im se razlikuje vjera i donekle kultura, ali ovisno od regije u kojoj žive. Da ne bude zabune nisam jugonostalgik, ali odoh u offtopic.


Први пут прочитах за југозападне!!!!!
Ако смо ми југозападни, ко су јужни?!?!?!?!?!?!

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2016, 14:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8780
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Mene vuce istok........
Hvala na iskrenosti

Nektar 12 - nece biti NECE

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Maj 2016, 17:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
U 2015. godini Derventa je u izvozu regije Doboj učestvovala sa 52,60 a u ukupnoj vrijednosti izvoza RS u 2015. godini opština Derventa je učestvovala sa 9,18 posto


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Maj 2016, 17:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31214
Lokacija: Je Suis Ahmed
I ima uspješan fudbalski klub!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2016, 22:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Namibija je napisao:
(...) Sarajevo u kojem studiram ništa ne čini npr. za Srbe. Malobrojni tu i tamo uživaju neka prave, grade crkve, Papa dolazio ovo ono. No bio sam jednom u kafiću na Grbavici, kada je lokalni momak demolirao kafić kada je saznao da je konobar Srbin, iako su ostali negodovali, niko se nije usprostavio već su napustili objekat stavom "šta ćeš budali". Što znači da grad Sarajevo je isto daleko od grada prijateljski nastrojenog srpskim povratnicima jer osvane tu i tamo neki grafit "Srbe na vrbe", neke zgrade nisu vraćene SPCu itd.. Objektivno i realno sagledati činjenice, (...) a odnosu prema Srbima u Sarajevu možeš pronaći informacije ako guglaš "Sarajevo Srbi grafit" i sve ti bude jasno.

Нажалост, тачно. Мисле они да су неки мулти култи, али сваки дан дјелима оповргавају. За Добој не знам.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2016, 22:58 
Jebes Doboj



Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 20 Jul 2016, 23:04 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13213
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
molim lijepo da se u Doboj ne dira..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2016, 23:05 
Pametno receno, ne dirati govna.


Vrh
  
 
PostPoslato: 20 Jul 2016, 23:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26549
Lokacija: Banja Luka
Pa tise onda vrati u BL, nemoj u Doboju pare zaradjivati :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2016, 23:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31214
Lokacija: Je Suis Ahmed
:badgrin:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2016, 00:03 
Ako radim tamo ne smijem komentarisati lokalno stanovnistvo i njihovu (ne)kulturu i mentalitet? Kad me opstina Doboj bude placala onda sve ok, a do tada...


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Jul 2016, 00:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26549
Lokacija: Banja Luka
Od kud znas kakav je mentalitet Doboja? Ko zna kakve si ti Ozrence susretao...

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2016, 00:29 
Govorim o onome sto sam iskusio u Doboju u zadnjih 13 godina od kako tamo radim povremeno (a i u cijeloj RS). Udjem u prodavnicu i kazem "dobar dan" i ne dobijem "dobar dan" nazad vec gospodja samo onako bulji u mene. Idem na bankomat i tu je kanta za smece gdje se odlazu papirici, a sve oko nje isti su razbacani ili racun i dalje stoji na bankomatu (koji k trazis izvod ako ga uopste ne zelis dignuti sa bankomata). Auta se parkiraju na trotoare iako je parking 20-50 metara dalje, da ne pricam koliko puta su me isprskali automobili u Doboju dok prolaze. DEbili nemaju pojma sta je bocno parkiranje. Ima toga jos sigurno samo se ne mogu sjetiti, ali nije ni bitno.

Interesantno je to da mi se to u daleko vecim vukojebinama nisu desavale slicne situacije...i da sutra odem u Stanare vjerujem da bi bilo bolje nego u Doboju...


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 271 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs