banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 12:21

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 684 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 35  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Maj 2021, 23:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Šta nije tačno, molim te ? Albanska plemena nikad nisu živila na teritoriji današnjeg i ondašnjeg Kosova, dok ih turci nisu masovno naselili.
Kao što arapa nije bilo na teritoriji palestine/jordana/sirije dok ih "islamska sablja" nije dovela na te teritorije na putu ka Carigradu.

U dogmatsko religioznom aspektu, Kosovo za nas Srbe ima apsolutno isti značaj kao Jerusalim/palestina za Jevreje, to je naša kolijevka u svakom smislu.
Dakle imamo sve razloga da podržimo Jevreje i budemo na njihovoj strani, da ne pominjem zajedničko stradanje za ww2 u ustaško/muslimanskim pogromima.
Što se tiče "mirnog rješenja" za palestince, ono apsolutni nikad nije moguće, prije će šiptari pristati da se vrate u Srbiju dobrovoljno nego palestinske vodje na bilo kakav održiv i dugotrajan mir sa Jevrejima. Arapi su, na kraju krajeva, dobili jebeni Jordan i pošteno je da i Jevreji dobiju nešto od svoje nekadašnje teritorije.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2021, 08:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Teška je to tema moj ti Rokeru..

Jevreju su protjerani sa svog područja, Judeje i Samarije - današnji Izrael i Palestina, nekad u 2 vijeku nove ere.
Protjerali su ih Rimljani, a svi ostali koji su kasnije dolazili, samo su se uvaljivali na tuđu gajbu... :D

Onda se postavlja filozofsko pitanje koliko dugo jedan narod, u ovom slučaju Jevreji, polažu pravo na neku teritoriju.
Na isti način bi eventualno neki prethodni stanovnici Balkana mogli tražiti pravo na svoje zemlje od prije dolaska Južnih Slovena... :lol:

Ili bi možda Mađari htjeli Vojvodinu nazad...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2021, 12:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Само што је фамозно досељавање Словена на ово подручје измишљено. Ми Словени овде живимо вероватно од постанка, а селидбе су ишле одавде ка истоку. Јбг. више верујем руским уџбеницима него нашим које нам је писао Беч, Берлин, Рим и Лондон. Име Русије на руском гласи Расија по нашем древном, граду Расу, а име Русије на енглеском гласи Раша по Рашкој области чији је центар град Рас. Такође погледајте сијасет имена насељених места по данашњој Украјини, па чак и Чешкој који потичу чисто из нашег језика и наших крајева. Руси су потомци древних Срба док још нисмо били ни мало онечишћени турском и арапском крвљу. И вероватно су једини народ настао од Срба добровољним и мирнодопским начином проузрокованим географском удаљеношћу због чега је дошло до делимичног раздвајања у менталитету и језику. Мада је језик највише раздвојио бечки агент Вук Стефановић Караџић. Руси су потомци дела нашег народа који је вероватно из авантуристичких, истраживачких и користољубивих побуда кренуо ка истоку и населио подручје данашње Бугарске, Украјине и Русије. Док су фамозни ''Хрвати, Бошњаци, Македонци, Црногорци и добар део Албанаца'' настао од нашег народа насилним путем деловањем окупаторских сила и њихових религија.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2021, 12:48 
OnLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
Zaključajte temu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2021, 12:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Internet.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2021, 13:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Благо мени док ви у дискусију улазите са таквим ''агументима''... :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2021, 13:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5577
Lokacija: Banja Luka
@dukicas a Poljska? Polje neko pa izvedeno Poljska?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2021, 13:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Kru te nejebo, izdrzao sam do kraja.

Edit: Ceska, svrbilo ih negdje garant.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2021, 13:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
dukicas je napisao:
Благо мени док ви у дискусију улазите са таквим ''агументима''... :lol:

Nekada je najjednostavnije rješenje i najbolje. Ali isto taka nekada je ono najjednostavnije rezervisano za djecu i za one posebne.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2021, 13:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
https://www.kmnovine.com/2019/07/6-7-1.html

Само један од милиона текстова и видеа у ком говоре историчари и које су писали историчари. Али добро, шта то вреди цртати аутошовинистима.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2021, 13:24 
OnLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
Više nam je zla internet nanio nego Vatikan :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2021, 16:44 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
dukicas je napisao:
више верујем руским уџбеницима


Može li neki citat iz tog udžbenika, link do njega ili bilo kakvi podaci o njemu?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2021, 16:45 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
I onda vi kažete da su Deretić i Aškraba budale... eee...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2021, 17:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Rocker je napisao:
Šta nije tačno, molim te ? Albanska plemena nikad nisu živila na teritoriji današnjeg i ondašnjeg Kosova, dok ih turci nisu masovno naselili.
Kao što arapa nije bilo na teritoriji palestine/jordana/sirije dok ih "islamska sablja" nije dovela na te teritorije na putu ka Carigradu.

U dogmatsko religioznom aspektu, Kosovo za nas Srbe ima apsolutno isti značaj kao Jerusalim/palestina za Jevreje, to je naša kolijevka u svakom smislu.
Dakle imamo sve razloga da podržimo Jevreje i budemo na njihovoj strani, da ne pominjem zajedničko stradanje za ww2 u ustaško/muslimanskim pogromima.
Što se tiče "mirnog rješenja" za palestince, ono apsolutni nikad nije moguće, prije će šiptari pristati da se vrate u Srbiju dobrovoljno nego palestinske vodje na bilo kakav održiv i dugotrajan mir sa Jevrejima. Arapi su, na kraju krajeva, dobili jebeni Jordan i pošteno je da i Jevreji dobiju nešto od svoje nekadašnje teritorije.


Rocker,
Niko ne kaze da Jevreji nisu tu zivjeli ali su tu zivjeli tad u to vrijeme i drugi.
Ja ne sporim pravo Zidova da imaju svoju drzavu daleko od toga.
Ali ili medjutim.
Sjeti se onog Zidovskog kongersa kad je inicijativa za stvaranje drzave na tlu palestine krenula 1897.. tad je Rotsild poslao ekipu da istrazi mogucnost formiranja zidovske drzave na teritoriji Palestine.
Pitaj ako imas prijatelja Jevreja istoricara sta su mu rekli doslovce kad su se vratili to svi znaju: Djevojka je tamo ali ...udata je za drugog!
Sorry.
93% Arapa je na toj teritoriji sada.

Kad je Amricki presdjedink Vilson poslo jednu komisiju da istrazi situaciju i probleme koji su vec se nazirali znas kakav je bio izvjestaj mogu se potrazit dokumenti.
U grubo: Nema sanse za bilo kakvu Jevrejsku drzavu bez grubog narusavanja medjunarodnog prava i jaku oruzanu podrsku.

Naravno znamo kako je dalje islo i uz ciju podrsku je Izrael postao drzava "braneci se ojaco" (ovaj modul mi se jako dopada i jako puno je praktikovan od "malih i nejakih")te prosirio svoje teritorije.
Niko ne spori da su trebali dobi svoj dio ali dogovorom i proporcionalno.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2021, 17:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Da dodam na ovo gore.

Neko ce reci pa skim da se Jevreji dogovaraju kad je Hamas neprijatelj Izraela i ne priznaje Izrael plus teroristicka je organizacija.

Pa bio je i OVK to isto.

I OVK je ubijao,protjerivo i terorisao Srbe pa nasi "prijatelji" Ameri ih lijepo pretvorise u legalne pa onda evo sad se fino laganice "tvrdo i zestoko" progovara sa njima uz kaficu, picence it to.
Sve se moze kad se hoce ...!
U svoj ovoj prici, ne zaboravi sta su Englezi obecali Arapima da udju u 1svr na njihovu stranu protiv Turske.
Obacali su im nezavisnost i drzave, Izrael kao drzava tu nigdje nije spominjan i to je isto na papiru.

Medjutim u isto vrijeme su tajno sa Jevrejima dogovorili nesto drugo.
Na internetu mozes naci kako je Balfourska dekleraciaja bila javni dokument....jel, isto kao Ribentrop Molotov ugovor o podjeli Poljske.
Toliko o javnosti.

Zato je nacin na koji se cisti teritorija od domaceg stanovnista, iseljava pod terorom i preuzima teritorija od strane Izraela potpuno identican ovom sto se radi na Kosovu.
Jer uvijek kad protjeruju Srbe sa ognjista Albanici to rade u "samodbrani i jer su izazvani" nekim ileglnim postupcima i protestima Srba i sl.
Ili u Hrvatskoj, Tudjman "nikad nebi protjero i napao Srbe" uz pomoc i podrsku NATO i Amera da ovi nisu napdali njega, ispaljivali rakete i to, sve je to bilo u "samoodbrani i njegovog prava" da se brani.

A kako je bilo prije i ko je bio gdje je vazno ali to nije tema.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2021, 00:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Bravo.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2021, 01:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Brale ti, možda nesvjesno, jednostavno zaboraviš o čemu si počeo pričati.

Kažeš da mi Srbi ne bi trebali navijati za Jevreje nego za "palestince" odnosno Arape, za kulturu koja je odgovorna za dekapitaciju mog rođaka na crnom vrhu i za kulturu koja apsolutno nikakav doprinos civilizaciji nije dala zadnjih 200 godina.
Objasni zbog čega, mani se kriptičnih natuknica o mrskoj americi.
Budi bar jednom koncizan i navedi razloge, obrazloži ako može, pls.

Ja sam bar pokušao pojasniti moj stav, moguće je da nisam u pravu ali kontam da je i dukiju jasno šta sam htio da kažem. Iako se dičim jako visokim kvocijentom inteligencije, ja stvarno nemam pojma šta ti želiš reći u dva zadnja posta i zbog čega.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2021, 01:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Rocker je napisao:
Kažeš da mi Srbi ne bi trebali navijati za Jevreje nego Arape
A zašto uopšte moramo navijati za nekoga bez konkretnog razloga?
Ne proturiječim ti ovu izjavu nego ciljam malo šire.
Mi Srbi "trebamo" navijati za Jermeniju, a Bošnjaci za Azerbejdžan, mi za Izrael, oni za Palestinu, mi za Putina, oni za Bajdena, nama je Karadžić heroj, a njima zločinac, mi kažemo da genocid znate već gdje nije bio, a oni kažu da jeste, itd.
Sve je to stvar subjektivnosti, niko nije objektivan, sad se priča o ovom ratu, sutra će o drugom, nema svrhe.
Kada bi svi bili neutralni i ne bi ulazili u sukobe, gdje bi naprednom čovječanstvu bio kraj..... eh, da je babi mudo.....

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2021, 02:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Castra je napisao:
Ili bi možda Mađari htjeli Vojvodinu nazad...


:lol:

Vojvodina je baš teška riječ.

Citiraj:
Posle propasti Austrougarske monarhije oktobra 1918. godine, regione Banat, Bačku i Baranju posela je vojska Kraljevine Srbije. Faktičku upravu nad ovim područjima preuzeli su lokalni vojvođanski Srbi, a na čelu ove uprave nalazio se Srpski Narodni Odbor iz Novog Sada.

Dana 25. novembra 1918. godine, sazvana je Velika narodna skupština Srba, Bunjevaca i ostalih Slovena u Banatu, Bačkoj i Baranji, koja je proglasila prisajedinjenje ovih regiona Kraljevini Srbiji (na skupštini je bilo ukupno 757 delegata, od kojih 578 Srba, 84 Bunjevca, 62 Slovaka, 21 Rusin, 6, Nemaca, 3 Šokca, 2 Hrvata i 1 Mađar), a 1. decembra 1918. godine, Kraljevina Srbija se ujedinila sa Državom Slovenaca, Hrvata i Srba, da bi formirala Kraljevinu Srba, Hrvata i Slovenaca. Skupština je održana u Novom Sadu, u hotelu „Grand hotel Majer” (današnja zgrada Vojvođanske banke), a među delegatima je bilo sedam žena.[1]

Prema proglasu objavljenom 17. novembra, pravo glasa na Velikoj narodnoj skupštini imali su Srbi, Bunjevci i ostali Sloveni, oba pola, sa navršenih dvadeset godina. Poslanici su birani po opštinama, po jedan poslanik na hiljadu građana, a izabrani su na javnim zborovima, aklamacijom.[2]

Veliku narodnu skupštinu otvorio je unijatski prota Jovan Hranilović kao najstariji poslanik po godinama. Poslanici skupštine zastupali su 211 opština iz Banata, Bačke i Baranje, a sednici su prisustvovali i predstavnici Srema, članovi SNO Novi Sad, kao i srpski i francuski oficiri koji su se zatekli u Novom Sadu. Pošto je završeno konstituisanje Skupštine, predsedavanje je preuzeo dr Ignjat Pavlas, koji je najavio Jašu Tomića, predsednika SNO Novi Sad, kao podnosioca glavne odluke. Jaša Tomić se najpre kraćim govorom obratio ovom istorijskom skupu, a potom je pročitao odluke Skupštine.

Velika narodna skupština nije samo proglasila prisajedinjenje Banata, Bačke i Baranje Kraljevini Srbiji, već je, takođe, donela odluku o formiranju pokrajinske uprave (vlade i skupštine) u ovim regionima. Pokrajinska vlada je zvanično nazvana „Narodna uprava za Banat, Bačku i Baranju“, a za njenog predsednika izabran je dr. Jovan Lalošević, dok je pokrajinska skupština zvanično nazvana „Veliki narodni savet“, za čijeg je predsednika izabran dr. Slavko Miletić.


Elem Mađare u Vojvodini niko nije pitao šta oni žele, možda nisu mogli cijelu Vojvodinu ponjeti u Mađarsku, ali mislim da su imali isto pravo da one opštine gdje su apsolutna većina pripoje Mađarskoj.

Srbe u Bosni niko nije pitao u kojoj državi žele da žive.

Izraelci su zaokružili svoju teritoriju bez da su pitali Palestince šta oni žele.

Grci i Turci su između dva svjetska rata razmjenili stanovništvo, oba naroda su živili tu oho vremena, Grci znatno duže u Maloj Aziji.

Ne volim silu ni protjerivanje naroda.

Rocker je napisao:
Dakle imamo sve razloga da podržimo Jevreje i budemo na njihovoj strani, da ne pominjem zajedničko stradanje za ww2 u ustaško/muslimanskim pogromima.


Ovo je bitno samo Srbima, Izraelcima ne vjerujem.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2021, 02:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Rocker je napisao:
Brale ti, možda nesvjesno, jednostavno zaboraviš o čemu si počeo pričati.

Kažeš da mi Srbi ne bi trebali navijati za Jevreje nego za "palestince" odnosno Arape, za kulturu koja je odgovorna za dekapitaciju mog rođaka na crnom vrhu i za kulturu koja apsolutno nikakav doprinos civilizaciji nije dala zadnjih 200 godina.
Objasni zbog čega, mani se kriptičnih natuknica o mrskoj americi.
Budi bar jednom koncizan i navedi razloge, obrazloži ako može, pls.

Ja sam bar pokušao pojasniti moj stav, moguće je da nisam u pravu ali kontam da je i dukiju jasno šta sam htio da kažem. Iako se dičim jako visokim kvocijentom inteligencije, ja stvarno nemam pojma šta ti želiš reći u dva zadnja posta i zbog čega.



Mozda odem malo okolo,ok povuklo me ono: Za koju stranu mi trebamo navijat....

Ne treba navijat za nekog ako se hoces da se drzis nekih principa. Principa koji se tebe i tvojih vrlo ticu i to zestoko.

Jbg ili imas isti stav i sud o necemu ili ga nemas.Ne moze sad ovde ovako sad tamo onako.
Sorry.
Kako da budem jasniji i decidniji.

Zao mi je za tvoga rodjaka to je strasno.

Roker kultura ne kolje i kultura bilo kakva po definiciji da je ne odsjeca glave. Izvori toga su negdje drugdje vjeruj Brali na rijec.

Ali kad si vec tako poceo moju familiju su poklali i pobili i 2sv ratu a i u ovome zadnjem odnjeli mi rodbinu ljudi ove "nase kulture - evropske moderne civilizirane".

Nema potrebe da se dalje oko ovog natezemo ja i ti.

Brale nije ni za Palestince ni za Izrael vec da se pitanje rijesi pravedno i uz dogovor o dvije drzave. A ne prihvatam da se to ne moze rijesit.
A to sto uplicem Amere i skrecem od temem izvinjavam se ... jer sta oni imaju u svoj ovoj prici i sa ovim regionom...!?

Zelim samo da prestanu djeca umirat nije vazno cija su.
Ako je to strana i ako je pogresna do mene je.
Toliko od mene po ovome.
Pozdrav.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 684 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 35  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs