banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 08:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 684 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 35  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Maj 2021, 22:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Pa odavno to rade. Ako procijene da neće ugroziti neko naseljeno područje, puste da prođe raketa. Ali nikada nije bilo ovoliko raketa, sa ovolikim dometom. Ali izgleda i preciznost im je poboljšana.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2021, 22:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Sta pricas bog te pomogo, iron dome je system, modularan, mobilni su lanseri i radarske stanice, komandni centri su valjda stacionarni ali u stvari takodje mobilni.

Naravno da imaju selekciju ciljeva, svaki projektil pri detekciji je pracen da se izracuna putanja i mjesto udara, i dejstvuje se samo po onim projektilima koji predstavljaju prijetnju.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2021, 22:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Šteta što nema sada neka emisija da se raspriča profesor Momčilo Milinović.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2021, 22:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Slika

Evo lansera sa 20 raketa. Nije samohodan kao Pantsir...

danijell je napisao:
Šteta što nema sada neka emisija da se raspriča profesor Momčilo Milinović.


Da, ne znam šta se dešava sa njim. Nema ga u medijima...
Valjda će se neko sjetiti da ga zovne... :-?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2021, 22:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Izgleda da je IDF pokrenuo napad na Gazu svim sredstvima...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2021, 22:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Nije mobilan kao Pancir, ali lako se transportuju ti lanseri.
Slika

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2021, 22:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Pa naravno, svaki modul dolazi na vp napunjen i kad se isprazni vraća se nazad u tehničku bazu na pregled i punjenje. Razlog zbog kojeg ga nisu stavili na točkove kao pancir je upravo to, punjenje na licu mjesta bi uzelo puno vremena i nepraktično je.
Izraelci sigurno nisu budale i sve što naprave je dizajnirano na takav način da pruža maksimalno moguće.

I u Srbiji je urađeno nešto slično sa modularnim VBR-om, umjesto punjenja mijenja se napunjen komplet cijevi.

Meanwhile in balanjuka:
https://rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=431960

:D

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2021, 23:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Pa da, ali nije praksa da ih vozaju sa položaja na položaj.
Mislim, ne znam kako je u uslovima rata...
U mirnodopskim uslovima sam ih lično vidio na istom mjestu u rasponu od možda 5 dana..

Meanwhile in Sarajevo:
https://pbs.twimg.com/media/E1SqBxFXEAYAu_m.jpg

Meanwhile in SRS:
https://pbs.twimg.com/media/E1RHVfJXIAQs2jw.jpg

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2021, 23:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Не знам боме, мени нешто не иде од руке да подржавам невјернике (муслимане), а ни Израелу историјски не могу наћи неки већи разлог зашто бих их мрзио (можда не познајем довољно њихову историју), осим што су, ето, разапели Христа.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2021, 23:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31202
Lokacija: Je Suis Ahmed
Castra je napisao:
U mirnodopskim uslovima sam ih lično vidio na istom mjestu u rasponu od možda 5 dana..



Misliš u uslovima krhkog primirja izmežu Izraelaca i Palestinaca.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2021, 23:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Такође, ни мени се уопште не подржавају исламисти који год да су, мада нису ни они сви исти, баш скроз... Просипа се нека прича о дугогодишњем, деценијском пријатељству нас и тих Палестинаца, Сиријаца, Либијаца и сл., а то је запрво из времена оног ћопавог зликовца, тако да ме заболе за његова пријатељства...
Док, с друге стране Јевреји раде велика замешетељства по целом свету и баве се најгнуснијим криминалним радњама попут банкарства, убиствима, шпијунажама, мешањем у сваку чорбу и практично владају целим светом. Ипак имам неко разумевање и оправдање за њих. Људи су организовани и сложни за свако дивљење и раде на томе да им више нико не може урадити оно што су им швабе урадиле. А нас ко јебе кад нисмо ни 0.0002% сложни и организовани као они па ће да нам швабе, усташе, турци, бугари, исламисти и англосаксонци опет све радити што су радили и пре. Водим се и оном паролом да је непријатељ мог непријатеља мој пријатељ пошто смо швабама били и остали ми и Јевреји практично највећи непријатељи. Плус и Нетањаху ономад на конференцији са оним избезумљеним квислингом вучићем рече да наши народи имају хиљадугодишње пријатељство. Оно јбг. кад више верујем Нетањахуу него ''нашем'' издајнику.
Закључак исти као ио пре пар дана, нек се порокају што квалитетније и још само кад би умешали што више других будала да ми овде можемо још коју годину на миру јести кокице и гледати рат само на екранима.

Ево неки видео уз ком су приказани моменти и ефекти исламистичких ракета које су прошле кроз Гвоздену куполу која иначе није ни покретна. Односно мобилна је колико и монтажна кућа, у теорији да у пракси у сред борбених дејстава зајеби случај. Грдосије попут Патриота и С-400 су много покретније од овог чуда, а Панцир, Бук и Тор је смешно и поредити, јер ово мораш спаковати па натоварити на камион, онда одвести па истоварити, распаковати, припремити за гађање и онда гађати и после гађања нема бежаније док не поновиш процедуру која траје, траје и траје. Одлично обавља посао против ових ''индијанаца'', али кад би их неко озбиљно засуо истовремено са много пројектила пиши пропало. Плус, неко озбиљан, нпр. Иран, би лако уништио ту куполу јер је фиксна.
https://www.facebook.com/14047741131394 ... 7176002786


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2021, 00:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31202
Lokacija: Je Suis Ahmed
Za krupne stvari iz Irana Izrael koristi Patriot, koji je mobilan za nekoliko minuta od hladnog starta.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2021, 00:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Све је то лепо у теорији... Видећемо у пракси, вероватно једном...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2021, 02:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31202
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ako se krene čitati ova tema od početka ništa spektakularno se nije desilo, sve se više manje ponavlja. Tako da ništa od tog nuklearnog holokausta.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2021, 03:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
А што мора бити нуклеарни? Уосталом Иран и нема нуклеарно оружје још увек. Страшан рат би био да уопште дође до најобичнијег рата са најобичнијим наоружањем између Израела и Ирана.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2021, 07:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8754
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
dukicas je napisao:
Такође, ни мени се уопште не подржавају исламисти који год да су, мада нису ни они сви исти, баш скроз... Просипа се нека прича о дугогодишњем, деценијском пријатељству нас и тих Палестинаца, Сиријаца, Либијаца и сл., а то је запрво из времена оног ћопавог зликовца, тако да ме заболе за његова пријатељства...
Док, с друге стране Јевреји раде велика замешетељства по целом свету и баве се најгнуснијим криминалним радњама попут банкарства, убиствима, шпијунажама, мешањем у сваку чорбу и практично владају целим светом. Ипак имам неко разумевање и оправдање за њих. Људи су организовани и сложни за свако дивљење и раде на томе да им више нико не може урадити оно што су им швабе урадиле. А нас ко јебе кад нисмо ни 0.0002% сложни и организовани као они па ће да нам швабе, усташе, турци, бугари, исламисти и англосаксонци опет све радити што су радили и пре. Водим се и оном паролом да је непријатељ мог непријатеља мој пријатељ пошто смо швабама били и остали ми и Јевреји практично највећи непријатељи. Плус и Нетањаху ономад на конференцији са оним избезумљеним квислингом вучићем рече да наши народи имају хиљадугодишње пријатељство. Оно јбг. кад више верујем Нетањахуу него ''нашем'' издајнику.
Закључак исти као ио пре пар дана, нек се порокају што квалитетније и још само кад би умешали што више других будала да ми овде можемо још коју годину на миру јести кокице и гледати рат само на екранима.

Ево неки видео уз ком су приказани моменти и ефекти исламистичких ракета које су прошле кроз Гвоздену куполу која иначе није ни покретна. Односно мобилна је колико и монтажна кућа, у теорији да у пракси у сред борбених дејстава зајеби случај. Грдосије попут Патриота и С-400 су много покретније од овог чуда, а Панцир, Бук и Тор је смешно и поредити, јер ово мораш спаковати па натоварити на камион, онда одвести па истоварити, распаковати, припремити за гађање и онда гађати и после гађања нема бежаније док не поновиш процедуру која траје, траје и траје. Одлично обавља посао против ових ''индијанаца'', али кад би их неко озбиљно засуо истовремено са много пројектила пиши пропало. Плус, неко озбиљан, нпр. Иран, би лако уништио ту куполу јер је фиксна.
https://www.facebook.com/14047741131394 ... 7176002786


Niko pa ni Izrael ne tvrdi da je "Gvozdena kupola" 100% zaštita od svih ispaljenih projektila. Nešto mora i da prođe. Međutim kažeš da nije pokretna, pa po meni i ne mora da bude pokretna jer napravljena je da brani naseljena mjesta tj.određeni prostor od nevođenih projektila i artiljerijskih granata sa dometom do 70km(relativno mali domet). Sami moduli,vjerijem, su dovoljno pokretljivi(i ima ih dovoljan broj za zamjenu) na kamionima da ih se lako prevodi iz nišanskog u marševski položaj i obratno. Za veće domete Izrael ima neke druge domaće sisteme koji se koriste za odbranu od malo većih navođenih raketa, pored američkog Patriota.
Kažu da postoji 10 aktivnih sistema i da bi još tri bila sasvim dovoljna da se brani cijela teritorija Izraela.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2021, 08:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Rocker je napisao:
Pa naravno, svaki modul dolazi na vp napunjen i kad se isprazni vraća se nazad u tehničku bazu na pregled i punjenje. Razlog zbog kojeg ga nisu stavili na točkove kao pancir je upravo to, punjenje na licu mjesta bi uzelo puno vremena i nepraktično je.


Nema logike jer punjenje traje koliko traje, a odvoz i dovoz iz baze ti uzima još vremena.
Ono, Rusi su budale što su im svi pvo sistemi na vozilima(ne računam A-135 u silosima oko Moskve) ?

filozof sa vrbasa je napisao:
Za krupne stvari iz Irana Izrael koristi Patriot, koji je mobilan za nekoliko minuta od hladnog starta.


I koji qurcu ne valja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2021, 10:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Pa pancir je sistem koji se citav nalazi na jednom vozilu, i radar i lanser i komandni centar (ispravi me ako grijesim). Nema istu namjenu kao iron dome niti iste mogucnosti, i iako dijele neke slicnosti vise je razlika. Pancir sluzi za zastitu objekata/polozaja, iron dome za zastitu teritorije.

U Iron dome svaka baterija od 4 lansera je samostalna, odnosno moze funkcionisati samostalno, pokriva oko 150km2 teritorije. Sami lanseri su bezicno povezani sa komandnim centrom, sto znaci da ne mora biti dovezen na isti polozaj. Naravno da bi bilo bolje da svaki lanser ima vlastiti pogon, ali kontam da su zakljucili da je to skuplje i komplikovanije nego sto je rijeseno sad.

Naravno da rusi nisu budale, ali da jos jednom ponovim, u pitanju su dva razlicita sistema i po namjeni i karakteristikama, tako da je normalno da su i rjesenja drugacija.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2021, 11:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Što se tiče veze Pancira i Iron Dome, može se u tome da se rasporedi par Pancira da čuvaju Iron Dome.
Ovi lanseri od Iron Dome izgledaju kao da se mogu upakovati da izgledaju kao onaj klasični transportni kontejner i samo ih posadiš po okolini. Nešto kao Club-K kod Rusa. Pa ti onda potroši raketu, BPL... na prazan kontejner ili nadaj se da ćeš imati sreće... Ili dobru informaciju.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2021, 11:09 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Mislim da se nismo razumjeli kako treba...

Evo šta sam ranije napisao:
Castra je napisao:
Iron Dome nije mobilan/samohodan kao Pantsir. Njega posade na jednu lokaciju, pa ga nakon nekog vremena premjeste...

Moja poenta je bila da Iron Dome lanser nema mogućnost da ispali rakete i da momentalno naguli.
Rekao bih da se potrebno vrijeme za posjedanje položaja mjeri u satima, a ne u minutama i sekundama...

To izgleda nije neki problem ako imaš protivnika kao što je Hamas, ali za neke druge...

Doduše, postoji i ova opcija:
Slika

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 684 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 35  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs