banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Apr 2024, 11:05

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 684 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 35  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Jul 2014, 12:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Apr 2012, 12:53
Postovi: 366
Kuca gde su pripadnici Kasam brigade "navukli"komandose IDF i mesto visestruke pogibije komadosa Izraelske vojske

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=GXjDs_A3eHo&list=UUjEQkYa_YoF8ZMz6ubASWFg[/youtube]

Snimak rešetanja na grupu Izraelskih vojnika , Hamas uzvraća jako i snažno
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GbBViy4CCq4[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 12:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
http://www.huffingtonpost.com/dana-agmo ... 08225.html

Pojedinci kojih se sukob direktno tiče normalniji su po svojim razmišljanjima u odnosu na određene forumaše banjaluka foruma!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 12:09 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Ja sam samo rekao, kompromis sa obe strane je jedino rješenje. A da je Izrael imao povoda za ovu akciju, imao je itekako.

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 12:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Apr 2012, 12:53
Postovi: 366
Ja vec dugo pratim desavanja u Siriji --- i na bliskom istoku ..
pa mogu samo reci da ja i licno zamjerim Hamasu sto je okrenuo ledja Assadu pa su se prikljucili pobunjenicima a taj isti Assad godinama ih finansirao kao i palestinu ..
da nije rata sad u Siriji sigurno da bi se i Hezbollah umijesao u ovaj sukob Hamasa i Izraela pa da bi razvukao front iz juga Libana rakete slao na Izrael kao sto je bilo 2006 godine .
Mogu samo reci da ima gubitaka i to dosta sa Izraelske strane , jucer sam gledao klipove danas vec nema .. jednostavno zabrane snimke gdje izraelci ginu ..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 12:17 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Apr 2012, 12:53
Postovi: 366
Aleksandar MK je napisao:
Ja sam samo rekao, kompromis sa obe strane je jedino rješenje. A da je Izrael imao povoda za ovu akciju, imao je itekako.

Kakav kompromis ?
Pa Hamas posteno trazi :
da se ukine seddmogodisnja ekonomska blokada .. pa muha ne moze uci u gazu .. nedostatak vode ,
Lijekova , onda osnovne stvari za gradnju zgrada ili kuca nema , ne moze se uvozit , pa more ne moze se na more , dogovorom imaju pravo na 20 milja da idu na more , a izrael im dopusta samo 2 milje , jednostavno hoce normalno da funkcionisu ... nista strasno ne trazi Palestina


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 12:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Aleksandar MK je napisao:
Ja sam samo rekao, kompromis sa obe strane je jedino rješenje. A da je Izrael imao povoda za ovu akciju, imao je itekako.



Ako je potreban kompromis neka se onda Izraelci povuku sa okupiranih teritorija, poruše sva nelegalna jevrejska naselja na Zapadnoj Obali i u istočnom Jerusalimu i predaju ih na upravu palestinskim Arapima. Neka se povuku sa Golana i vrate Siriji teritoriju. Hamas da se rasformira i na silu ako treba. Izrael preventivno da kontroliše vazdušni prostor iznad Gaze dok se ne bi stekli uslovi da kontrolu preuzme Egipat a Jordan iznad Zapadne Obale. Pojas Gaze da se i demilitarizuje. Za uzvrat Izrael da ukine ekonomsku blokadu pojasa Gaze kako bi se komunikacija sa Zapadnom obalom preko teritorije Izraela neometano odvijala. Isto se odnosi i na Egipat. Jer i Egipat blokira pojas Gaze. Kompromis nije kada samo jedna strana popušta nego obje.

Ali Izraelu nije do mira jer kako će onda crpiti vodu sa Golana i sa Zapadne obale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 12:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23493
Zašto Palestinci ne pokušaju na drugi način? Evo već koliko godina im ne ide od ruke da riješe probleme vojnim putem. Ja bih naivno pomislio da se radi o tuđim interesima... Onih koji su dovoljno daleko od sukoba.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 13:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
danijell je napisao:
Zašto Palestinci ne pokušaju na drugi način? Evo već koliko godina im ne ide od ruke da riješe probleme vojnim putem. Ja bih naivno pomislio da se radi o tuđim interesima... Onih koji su dovoljno daleko od sukoba.



Trenutno koriste isti način kao i šipci tj. qrcem. Natalitet palestinskih Arapa duplo je viši u odnosu na jevrejski i skoro tri puta viši u odnosu na natalitet Šiptara na Kosovu. Pretpostavljam da jedan od razloga širenja Jevreja po Zapadnoj obali i to. Čitao sam da bi Izrael razmotrio mogućnost razmjene teritorija sa većinskim arapskim življem sa određenim teritorijama na Zapadnoj obali gdje žive Jevreji ako ikada Arapi postanu apsolutna većina u određenim dijelovima sjevernog Izraela.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 13:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23493
I onda se pitaš zbog čega ograničenja u palestinskim naseljima u Izraelu. Pa nisu oni ludi kao Srbi što su dopustili na Kosmetu.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 13:50 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Ma džaba im, neka se poguše u svojim govnima i sa svojim kriminalcima, dosta su živjeli na račun Srbije.

Žao mi je jedino ono našeg naroda što je ostalo tamo da se pati.

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 14:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
NenadV je napisao:
Danas u Izraelu ima jako malo procentualno pravih Jevreja. Velika većina su judaizirani Hazari. Tek destak procenata Jevrejske populacije u Izraelu su Jevreji i to uglavnom Sefardi. Aškenazi su judaizirani Hazari.


A, jesi li cuo da piju krv hriscanske djece?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 14:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Navijam za Jese, nadam se da ce satrati ovu bagru


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 14:58 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39425
Lokacija: Месечева икра
NenadV je napisao:
_зока je napisao:
NenadV je napisao:
Primjer je grad Lod na sjeveru Izraela.

Lod nije na sjeveru nego u centru Izraela i 75% stanovnika čine Jevreji, a ostatak Arapi. Nisi dobro naučio lekciju sa klix-a.



Moja greška u tom slučaju. Postoje jevrejski i arapski dijelovi grada i arapskim dijelovima nije dozvoljeno širenje. Na sjeveru Izraela postoje gradovi sa arapskom većinom. I Lod je bio većinski arapski prije nego što su protjerali Arape kada su stvarali državu.

Taj grad je bio ponuđen Palestincima 1947. mirovnom nagodbom koju su oni odbili pa su grad zauzele paravojne formacije iz Jordana čini mi se, a 1948. su ga Izraelci oslobodili i tu naselili Jevreje koji su pobjegli iz arapskih zemalja. Sve to su lako provjerljivi podaci, slobodno potraži.
Kako žive Jevreji u arapskim i ostalim muslimanskim zemljama? Smiju li slobodno ispovijedati vjeru ili su ograničeni na geta? Kada arapske zemlje postignu stepen poštovanja ljudskih prava koje Arapi imaju u Izraelu tada se može pričati o negativnoj ulozi Izraela na Bliskom istoku. I Palestinci najlošije žive na područjima pod sopstvenom upravom. Zašto? Iz istog razloga zbog kojeg i mi živimo loše. Jebe se našim, a i njihovim političarima za narodom koji predstavljaju.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 15:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Apr 2012, 12:53
Postovi: 366
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2JEO2wYFypA[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EMfZaCnChNw[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SFeq5_iNOEU[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 15:48 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Bogami na Klixu povučeno dosta paralela sa Gazom i Sarajevom.

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 16:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6hWMdTop_Qg[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2014, 17:06 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 10:57
Postovi: 83
Hamas traži da Izrael nestane i dok to se ne desi (a neće), ili dok neko ne eliminiše te Hamase i Fatahe i razmisli glavom umjesto oružjem, onda će da bude nešto.

Palestinci i ostali Arapi su mogli da prihvate plan 1947. da prihvate plan i da danas imaju međunarodno priznatu državu kao što su Egipat, Sirija i Jordan, ali ne, mi moramo izbrisati Jevreje i Izrael, krenuli sa ratom i ispušili žestoko i izgubili ono što su dobili planom, i tako dosad svaki put.

Onda koji mozak moraš biti da granatiraš Izrael a znaš da imaju Iron Dome i da su višestruko jači od tebe, ali ne, ajde malo mi njih da gađamo, a kad oni krenu da uzvraćaju, onda ćemo malo da kukamo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2014, 11:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Timotic je napisao:
NenadV je napisao:
Danas u Izraelu ima jako malo procentualno pravih Jevreja. Velika većina su judaizirani Hazari. Tek destak procenata Jevrejske populacije u Izraelu su Jevreji i to uglavnom Sefardi. Aškenazi su judaizirani Hazari.


A, jesi li cuo da piju krv hriscanske djece?



To vjerovatno neka tvoja fiks ideja. Danas zaista u Izraelu ima malo pravih Jevreja. Ostatak populacije su kao što sam već napisao judaizirani Hazari.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2014, 14:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Sukoba vjerovatno ne bi ni bilo da je status tih teritorija rješen podjelom. Pojas Gaze da opet bude pod egipatskom kontrolom a Zapadnu obalu rijeke Jordan podijeliti u omjeru 60%(Jordan)-40%(Izrael). Izrael bi trebalo da zadrži manji pojas oko Galilejskog jezera a ostatak Golanske visoravni vratiti Siriji. Jordan je trebao dobiti i veći izlaz na Crveno more na račun Saudijske Arabije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2014, 14:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
NenadV je napisao:
To vjerovatno neka tvoja fiks ideja. Danas zaista u Izraelu ima malo pravih Jevreja. Ostatak populacije su kao što sam već napisao judaizirani Hazari.


Nije moja fiks ideja. Ima na Internetu svega: http://sh.wikipedia.org/wiki/Krvna_kleveta

A, odakle tebi da su Hazari? Neki izvor, genetska istrazivanja, bilo sta?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 684 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 35  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs