banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 21:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 684 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 35  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 31 Okt 2014, 00:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
U prepucavanju na relaciji Lieberman-Wallström našla se i IKEA. :)
Prvo je do bola iritirani Lieberman, mimo svih diplomatskih običaja izjavio da Šveđani moraju shvatiti da su bliskoistočni odnosi komplikovaniji nego IKEA namještaj, a zatim mu je putem CNN-a Wallström uzvratila da je za montiranje IKEA namještaja potreban dobar partner, mnogo strpljenja i zdrav razum, te da će mu rado poslati nekoliko komada da vježba malo pred predstojeće pregovore.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 03:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Elvis Presley je napisao:
I onda te 1947. godine UN daju prijedlog da se formiraju dvije drzave gdje ce Palestincima biti dato 43% zemlje iako su oni posjedovali 92% zemljista.


Mozda su posjedovali 92%, ako im pripises sve sto nije bilo u jevrejskom, tj. i onih 80-90% u javnom vlasnistvu. :D

Al' eto, odbili su plan po kom su mogli dobiti 43%, odlucili se za rat, izgubili i jedno i drugo. Bas onako kako treba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 07:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Hmm genijalan potez. Ko je spomenuo Z4? :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 13:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
Za pretpostaviti je da ce sve veci broj drzava priznati Palestinu. To jedino moze da poveca pritisak na Izrael da ucini ustupke, s tim da je Izrael prilino otporan na pritiske i sa njima zivi decenijama, Savjet bezbjednosti, rezolucije, sve su osudile aneksiju Istocnog Jerusalima i smatraju je nelegalnom, proglasenje Jerusalima glavnim gradom Izraela protivnim medj. pravu, izgradnju naselja u I. Jerusalimu nelegalnim, a i po Zapdnoj obali. A I, Jerusalim Palestina smatra glavnim gradom. Sporazum u ovakvoj situaciji, nema sanse, mogu jos 50 godina pregovarati.
S obzirom da je na Zapadnoj obali niklo vec nekoliko pravih gradova, uglavnom oko linije razgranicenja (ali s Palestinske strane) ali i u dubini teritorije http://en.wikipedia.org/wiki/Ariel_%28city%29 , moze se reci da Izrael uopste ne priznaje niti granicu Palestine niti bilo sta drugo. Palestinci kakvi su takvi su ali zar nemaju pravo na svoj komad zemlje?

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 13:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Имају, нуђено, одбили, није им се свидјело, мислили да могу боље, испушили. У најкраћем. Или што рече шакал, ко је спомињао "Зе 4". :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 13:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
O politickoj neinteligenciji Palestinaca bi se moglo razgovarati, ali stav da se Palestincima ne priznaje komad teritorije od Strane Izraela i da ce za 20 godina Palestinci zivjeti u enklavama na teritoriji koju citav svijet kaze da pripada njima je ....zalosna i uznemiravajuca. Pogotovo sto dolazi od naroda o kojem je prije pola vijeka drugi narod odlucvao o sudbini i odlucio da ne treba da postoji. I drzao ih iza bodljikave zice.
I da ne bude zabune, procitao sam neciji citat ako neko zna ciji je neka napise , nemojte mijesati antisemitizam i odbijanje da se Palestinci posmatraju kao zivotinje.

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 13:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
sinip je napisao:
Имају, нуђено, одбили, није им се свидјело, мислили да могу боље, испушили. У најкраћем. Или што рече шакал, ко је спомињао "Зе 4". :)

Koji ste vi hajvani ja ne vjerujem, kao nudjeno im je, sta imaju da se bune sami su krivi.
Ono sto im je nudjeno je porazavajuce, naravno da ce odbiti nakon sto su im Jevreji oteli skoro pola zemlje.

A Palestinci vec godinama zive u enklavama, zive u nenormalnim uslovima, te enklave su odvojene izraelskim putevima, sela su odvojena jedna od drugih, moras proci hiljadu punktova da bi dosao od tacke A do tacke B, klinci prodju nekoliko punktova samo na putu do skole. Negiranje slobode kretanja, jedno od osnovnih prava covjeka.

A za to vrijeme Izraelci i dalje sistematicno otimaju teritoriju, ilegalno grade naselja, ruse njive i kuce... I to tako traje vise od pola vijeka.

Ovaj konflikt se nikada nece rijesiti jer je osnova sukoba Jerusalim, dakle korijen sukoba je u religijskim razlozima i ni jedni ni drugi nema sanse da se odreknu Jerusalima. Samo me zanima dokle ce se nastaviti etnicko ciscenje i krsenje svakog moguceg medjunarodnog zakona od strane Izraela.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 14:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Док не згурају глупу стоку у Средоземно море. Извињавам се ако сам погријешио море, не да ми се гледати на карту мада мислим да сам у праву. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 15:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
Elvis Presley je napisao:
Ovaj konflikt se nikada nece rijesiti jer je osnova sukoba Jerusalim, dakle korijen sukoba je u religijskim razlozima i ni jedni ni drugi nema sanse da se odreknu Jerusalima. Samo me zanima dokle ce se nastaviti etnicko ciscenje i krsenje svakog moguceg medjunarodnog zakona od strane Izraela.


:)
Neke stvari hajd da prodju.... al tvrdit da je osnova sukoba Jerusalem, te dalje da je korijen religijski razlozi malo me razocara... :o


Religijski ratovi ne postoje i tacka kad cemo to vec jednom skinut sa dnevnog reda.

Stalno se ponavljam al moram, ratovi, uvijek i uvijek zbog pljacke, otimacine ili ako hoces "ekonomski razloga" u osnovi svih ratova kad razgrnes pa i takozvani Krstaskih Ratova je stvarni uzrok , taj uzrok pljacka i otimacina.

Neko jos uvijek prica o religiji kao uzroku rata. Neozbiljino i povrsno.
Kao sredsvo i pomagalo da, ali nikad kao uzrok ili razlog za rat.

I bitka na Kosovu je vodjena zbog religijski razloga...ili u korjenu sukoba su bili religijski razlozi... ma nemoj , pricaj mi malo o tome :D
Isto tako i rat u Bosni je vodjen zbog religijski razloga i to ide pod taj narativ...

Taj sukob nikad nije bio sukob samog Izraela i samih Palestinaca. Niti su ga oni sami izazvali niti ga oni sami vode niti ce ga oni sami zavrsit!!!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 16:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
shakal je napisao:
Hmm genijalan potez. Ko je spomenuo Z4? :)


sinip je napisao:
Имају, нуђено, одбили, није им се свидјело, мислили да могу боље, испушили. У најкраћем. Или што рече шакал, ко је спомињао "Зе 4". :)


Jos samo da su Srbi po odbijanju krenuli da zauzmu Zagreb i izbrisu Hrvatsku s mape... :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 16:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Тај рад.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 16:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Brale001 je napisao:
:)
Neke stvari hajd da prodju.... al tvrdit da je osnova sukoba Jerusalem, te dalje da je korijen religijski razlozi malo me razocara... :o

Osnova, centar, teziste, sta god. Uzrok takodje jer Jevrejima Jerusalim nije samo obican grad pa da hoce da ga otmu ili opljackaju ili preuzmu, ne razumijes osnovne karakteristike Judaizma i Islama. Odnosno ne znas.

I idi guglaj Vartolomejska noc pa da nesto i naucis.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 16:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Па ако ћемо тако, јудаизам је у 5000 и некој години а ислам у 1400 и некој тако да зна се ко је први почео и ко има тапију на Јерусалим. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 16:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Kakva crna tapija, je li ti meni stvarno govoris da granice savremenih drzava treba da se iscrtaju na osnovu stanovnistva i granica na tom podrucju od prije 2000 godina? Ima li mozga imalo alo?

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 16:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
I jesu li Palestinci krivi sto su Rimljani unistili Jerusalim u prvom vijeku?

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 16:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Elvis Presley je napisao:
Kakva crna tapija, je li ti meni stvarno govoris da granice savremenih drzava treba da se iscrtaju na osnovu stanovnistva i granica na tom podrucju od prije 2000 godina? Ima li mozga imalo alo?

Не ни случајно. Ти си први потегао 1880. годину. А ако ћемо да потежемо године, мислим, јелте... :) "Ол бетс ар оф", ш'о би рекли...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 17:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
Brale001 je napisao:
Religijski ratovi ne postoje

Prvi put cujem.
Brale001 je napisao:
u osnovi svih ratova kad razgrnes pa i takozvani Krstaskih Ratova je stvarni uzrok , taj uzrok pljacka i otimacina.

Ja bi prije rekao da su pljacka i otimacina lukrativna nuspojava ratova (pa i vjerskih). Krstaski nije vjerski? Papa poziva sve vladare da krenu u svetu zemlju da otjeraju nevjernike koji su osvojili biblijska mjesta, digne se pola Evrope sa krstovima na stitovima i to nije vjerski rat? Tu ne racunam 4. krstaski rat kada su likovi krenuli da oslobadjaju Jerusalim pa nadahnuti svetim duhom zavrsili tako sto si osvojili Carigrad.
Ajd sve na stranu, samo kad pogledas katolicko/protestantske sukobe dobijes pozamasnu cifru ratova...

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 17:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Potegao 1880. godinu da. U cemu je tacno problem sa tim? Kada je pocelo otimanje zemlje i naseljavanje Palestine Jevrejima jos je bilo ljudi koji su zivjeli i u periodu 1880-te godine.

Sto se ne moze reci za period prije nove ere. Je li ovo neka skrivena kamera, kao da se s djecom prepirem...

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 17:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Ни у чему. Онда сам ја потегао годину која мени одговара. Јасније? :) Ја ти фино рекох раније. Све се своди на то да ко је јачи тај узме оно што хоће. Ти што то не конташ и позиваш се на неко међународно право :lol: :lol: :lol: то је само твој проблем. Ја да сам на мјесту Израелаца ја бих то на Западној обали давно почистио да не праве срања.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2014, 17:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Ma nemoj srat', sve se svodi na to ko je jaci. Da mi nisi rekao...

Kao da je to upitno, na kraju ljudi priznaju da su ovi jaci i da tamane ove slabije i opet kao ma ne mogu ja biti na strani Palestinaca...

Jebem te boze...

Kao sto rekoh, da mi sami nismo dozivjeli da nam ti jaci otmu Kosovo ne bih nista rekao, imas svoj stav zasnovan na par totalno neobjektivnih medijskih izvjestavanja i eto, jos jedna ovca u toru. Ali ovako...

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 684 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 35  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs