banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 05:12

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Avg 2002, 11:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2002, 11:19
Postovi: 363
Juce sam bio u Boriku i imao to "zadovoljstvo" da kroz prozor slusam "pjesmu" nekih djevojcica jednocifrenog broja godina, eventualno do 10-11 godina. Melodija uz koju pjevaju je iz Tajcine pjesme "Hajde da ludujemo" od prije 12 godina, a tekst ide otprilike ovako:
"Hajde da ludujemo iza supe,
hajde zaljubi se u moje dupe,"
onda ide par stihova kojih se ne sjecam, da bi se pjesma zavrsila uz djecije povike iz sveg glasa (koji su umjesto stiha "to mi se dopada" iz originalne pjesme):
"PICKA TI MATERINAAA!"
Izvinjavam se moderatorima zbog otvorenog navodjenja posljednjeg stiha, ali smatrao sam da je potrebno.
Ljudi moji, kuda ovo idemo? Pa vaspitava li iko tu djecu? Ovo se desavalo ispred zgrade u kojoj ta djeca stanuju, pa zar niko od roditelja da ne reaguje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Avg 2002, 23:42 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Heh nista cudno .... nista cudno ..
danas covjek ne treba da trosi energiju na cudenje i pitanje "gdje sve ovo vodi" ..
Situacija je jednostavno takva ... tesko da tu ima pomoci ... A cinjenica jeste da su novije generacije sve bezobraznije, vulgarnije, agresivnije ...
Od koga su naucili ?? Roditelji pretezno, a i ulica ima velikog uticaja ..
Ne znam ...
Ostaje pitanje "sta nas tek ocekuje?" :))

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Avg 2002, 13:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Neko će se možda ljutiti ali morao sam :), jer savršeno oslikava sadašnje vrijeme:

"U poljednjim danima nastat će vremena s kojima se teško izlazi na kraj. Jer ljudi će biti ljubitelji sebe, ljubitelji novca, umišljeni, oholi, hulnici, neposlušni roditeljima, nezahvalni, nelojalni, bez prirodne naklonosti, nepristupačni bilo kakvom dogovoru, klevetnici, bez samosavladavanja, brutalni, bez ljubavi prema dobrobiti, izdajnici, svojeglavi, napuhani od ponosa, ljubitelji užitaka umjesto ljubitelji Boga...i njih se kloni". (Biblija)

Zbog ovoga se i nije čuditi. Nažalost biće još gore.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Avg 2002, 11:38 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Apr 2002, 01:00
Postovi: 558
Lokacija: Banjaluka
Heh, tako me ne cudi sto si to sreo upravo u Boriku :) Zivim ovdje vec 19 godina, tacnije od rodjenja, i dosta sam vidjeo, mozda i previse. Umobolija ziva! To sto si naveo je nula. Pazi sad: Sjedimo u XXL-u (sadasnjem MAX-u) i pored nas gomila klinaca, osnovaca (znaci svega par godina starijih od tih tvoh curica). Znas sta im je zanimacija? Bace leptir (noz) u vis, udare ga vanjskim dijelom patike i onda ga hvataju rukom. I takmice se ko ce bolje! Hmpf! A sve i jedan od njih ti je ili diler ili poznaje dilera tako da ti moze u svako doba "odraditi pis" trave. Teska umobolija... Mogao bih ti o ovakvim i slicnim situcaijama pricati do besvjesti... Dosta sam vidjeo, mozda i previse. :)

P.S. Samo da napomenem da se u gore pomenutom XXL-u ili MAX-u, kako hocete (za mene je to X - pure Borik's slang :) ), postava promjenila tako da necete zateci gore opisane situacije. Ne trebate se uopste ustrucavati otici gore :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Avg 2002, 14:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Okt 2001, 01:00
Postovi: 496
Sve je to strasno sto se desava, mada ja mislim da je toga bilo uvijek samo mozda ne u nasem krugu drustva. Ja se sjecam svog zaista predivnog djetinjstva, igre ispred zgrade sa svojim vrsnjacima ali sjecam se i kako smo ih mi tada popularno zvali " huligana" kojih smo se svi bojali i bjezali od njih. Sjecam se i tada je bilo bezobraznih djevojcica koje sam desetak godina poslije vidjala pijane ispred pivnice ...

Toga je uvijek bilo i bice, ali i uvijek ce biti one fine djece koji se i danas lijepo igraju, lijepo pozdrave i nadaju se lijepoj buducnosti koji im mi trebamo omoguciti, mi kao njihovi roditelji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Avg 2002, 14:50 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 27 Avg 2002, 15:32
Postovi: 9
Samo sto je te fine djece sve manje i manje a sve je vise ulicara,drogerasa,lopova...ma udri mu mjesto dje sjedi,da mu se guzica opristi.Niko nije umro od batina al' se je dosta djece opametilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Avg 2002, 18:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Okt 2001, 01:00
Postovi: 496
A sta sa takvim postupkom ucimo svoju djecu? Zar i to nije vrsta nasilja nad slabijim?

Postoje mnogo efikasniji nacini ucenja i vaspitavanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Avg 2002, 09:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1070
Ma mi smo svi genmanipulisani kreteni.Kako je doslo doba kasica i svega toga svi smo nacisto se promijenili,spolno mnogo brze sazrijevamo i nada sve ostaju nam neke bube u glavi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Sep 2002, 19:12 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Jan 2002, 01:00
Postovi: 66
E , dobro ste to primjetili , ... i ja se cesto zapitam gdje danasnja omladina ide ... brate skroz su razliciti od nas ...

Izvinjavam se zbog mogucih vulgarnosti , potrebne su da dovoljno dobro opisu problem !

Zanimljiva je ova anegdota , pricao mi je moj jedan drug :

Prije 10ak godina moj jedan kolega ( tada je imao oko 8 ) pravio neke problemcice ... dodje tada stariji momak i kaze : "Ej , mali slusaj 'vamo, budes li jos uvijek pravio probleme , docice ti Babaroga navece u sobu " , i kolega se smirio ( citaj : ziv usr'o ) ....
10-ak godina kasnije , dakle skoro , ide taj moj kolega ( 1.95m , 100+ kila ) gradom i sretne nekog klinju koji isto tako pravi problemcice ...
I da sada kao rijesi situaciju primjeni "stari stos" , kaze djecaku istu recenicu ... a ... A djecak mu odgovori : " Ma neka dodje , moze da mi popusi kurac" ....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Dec 2002, 21:15 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Maj 2002, 01:00
Postovi: 26
Lokacija: USA
Ja sam cuo bolje stihove i djeca su bila originalna, nisu krala tekst ni od kakve estradne zvijezde i ide ovako:
"Cuvam ovce i milujem ovna, 'ajde mala da jedemo g*vna".
(Hor djecaka sa Majevice).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Dec 2002, 23:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
...ajh...ne kuzim....sta se ljudi cude... pa svi smo ko djeca bas bas bas voljeli biti ludi i "glavni"... ko zna prvi neku prostu rijec ili pjesmicu... jebi ga..svako se zabavlja na svoj nacin... u ostalom, ta pjesmica je stara kao i original... i ja sam je pjevao... ne vidim nista lose u nepristojnoj djeci... to je boricka tradicija vise nego nepristojnost... u ostalom.... kladim se da niko od vas nije bio uzor za ostatak u svemu... cast izuzecima,ali oni nisu normalni....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Apr 2003, 12:59 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 07 Apr 2003, 12:47
Postovi: 6
doslo je vrijeme kada djeca samu sebe vaspitavaju roditelji skoro da i nemaju neku ulogu a o nastavnom kadru da i ne govorim :fist:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Maj 2003, 19:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2003, 21:02
Postovi: 296
Lokacija: banja luka
danasnja djeca su stvarno :evil: mozda ce glupo zvucati,ali u moje vrijeme je bilo drugacije :oops: a ova djecurlija su tako nekulturna i neka pravo zasluzuju da se istuku.ok,ima i fine djece ali se mogu nabrojati na prste jedne ruke i mislim da nisu bas popularna u drustvu :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Maj 2003, 20:19 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Feb 2003, 12:57
Postovi: 82
Lokacija: REZERVAT
nekontam shto se lozite toliko na klince,najbolje vaspitanje je ulica tako da sutra nemoze nishta da ih iznenade u votazi,to ih jacha da se sutra bore u zivotu a ne ko neki da su na gajbi kod staraca do 30 god. i kakav se prizvod dobije ''debil''ajd da chujem od vas ko ne psuje i ne koristi taj isti rijechnik kao ti klinci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Maj 2003, 23:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2002, 19:29
Postovi: 498
Lokacija: Novi Sad
cek, cek, cek. pa nije sve u psovki i ulicnom vfaspitanju. generalizacijom da sva deca trebaju na ulicu i da samo tako ih u zivotu nista nece iznenaditi smo i dobili ovo sto imama odnas - hibrid izopacenu decu koja zapravo nisu deca.
Nek neko ko ima iznad 25 kaze da mu nije bilo lepo kad je bio klinac, gledao crtani i imao normalan zivot za jedno dete? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Maj 2003, 08:25 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Feb 2003, 12:57
Postovi: 82
Lokacija: REZERVAT
ne kazem ja da je sve u psovki ali dosta toga je u ulichnom vaspitanju,nekontam zashto su izopachena,neki mozda i jesu ali upravo zbog roditelja koji su se vishe okrenula sebi tako zanemarujuci svoju djecu zato ima milion razloga ali glavni razlozi su njihov zivot prije rata i finansijska situacija u kojoj su se nashli i njihovoj nemoci da se uklope u to :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Maj 2003, 09:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Vidi, kultura se ne kupuje parama, vec se uci i gaji.
U mom naselju masa klinaca ima nekulturne roditelje i logicno
je ocekivati da ce i ta djeca biti divljaci.
Postoji neki red, a ta djeca koju ulica uci redu, ne doguraju daleko.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Maj 2003, 10:15 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Feb 2003, 12:57
Postovi: 82
Lokacija: REZERVAT
slazem se ja da se kultura ne kupuje parama,mali broj ljudi ne dogura daleko,jer ko prodje ulichnu shkolu taj itekao ode daleko,jer imam masu primjera u svom blizem okruzenju pa tako i posmatram sve ovo o chemu pishem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Maj 2003, 10:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Sta znaci ulicna skola ??
Sta znaci dogurati daleko ?
Neko ko je odrastao na ulici, tu se skolujuci a ne u obrazovnim
ustanovama nece nikad postati sudija, doktor ili inzenjer.
To po meni znaci 'dogurati daleko' ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Maj 2003, 11:11 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Feb 2003, 12:57
Postovi: 82
Lokacija: REZERVAT
mozda na zapadu ali ovde brate,teshko,znachi govorim ovde kod nas gdje je poremecen sistem vrijednosti i o nashim klincima gdje vlada opshti haos,pogledaj malo oko sebe ako ovde zivish kako zive sudije,doktori,inzinjeri,nikako,nekazem ja da shkola nije vazna i te kako je vazna,ali neke stvari nemozesh da nauchish u shkoli,kuci vec bash na ulici


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs