banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 14:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9550 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 428, 429, 430, 431, 432, 433, 434 ... 478  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Maj 2023, 21:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Ovaj sastanak G7 ko neki dobar crni vic, pročitao neki članak na Indexu...
U Hirošimi Zelenski komentarisao kako saosjeća sa Japancima jer ga trenutno Bahmut podsjeća na to mjesto u WW2, dok Bajden iza gleda u daljinu tužnim pogledom...onda se na kraju svi drže za ruke i furaju zajedništvo.
U fakin Hirošimi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2023, 07:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5843
Tabako Pit je napisao:
Ima ko da se o tome brine
Slika


Je li ikad svijet imao odvratniju kliku od ove... Ovaj Sunak mi je posebno kritičan, čini mi se da bi sa ovim namještenim osmijehom prošao kraj umirućeg čovjeka i da ne pogleda.

https://www.youtube.com/watch?v=goHHpWTpIzM

Kakvi su to izgubljeni nesrećnici, a vode čovječanstvo...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2023, 07:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5843
https://www.index.hr/vijesti/clanak/pad ... _vijesti_d

Kakve gluposti piše ovaj čovjek. Štaviše, djeluje mi da ovo nije naručeno, nego on stvarno vjeruje u to. Prigožin sam odlučio da napadne Bahmut. Zelenski "ne sluša ni svoje generale, ni zapadne saveznike, već sam odlučio da brani Bahmut". Lebe mekani.

Evo još malo bisera. Naslov od novembra prošle godine:
https://www.index.hr/vijesti/clanak/rus ... 11288.aspx

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2023, 21:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Sta je ovo kakvi su ovo upadi u Rusiju kod Belgoroda?

Sent from my RMX3311 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2023, 06:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
U interesu antirusa, eto kakvi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2023, 08:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5843
skypostman je napisao:
Sta je ovo kakvi su ovo upadi u Rusiju kod Belgoroda?

Sent from my RMX3311 using Tapatalk


Zove se "rat" :) I druga strana se pita nešto.

Napravili upad da skrenu pažnju sa gubitka Bahmuta. Kao što su Rusi iskrvarili za Pavlovku kod Ugledara, kad su se povukli iz Hersona.
Uostalom, zato diverzanti i postoje. E sad, koliko će ih izaći... koliko sam vidio među njima ima dosta ruskih neonacista koji se bore na ukrajinskoj/NATO strani.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2023, 17:59 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1403
A court in Hamburg has sentenced a 32-year-old man for approving a Russian special military operation in Ukraine on his Telegram channel. The convict faces three years in prison. This is reported by Rossiyskaya Gazeta, referring to the German media.
A Hamburg court sentenced a 32-year-old man to three years in prison for approving the special operation. He was also convicted of possession of a weapon – a banned tactical folding knife.
In his Telegram channel, Marcel J. supported the conduct of a Russian special operation in Ukraine, and called Kyiv a terrorist state. The man used the “Z” symbol, the public display of which is punishable in Germany.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2023, 08:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5843
Švabovi jedva dočekali da mogu liječiti komplekse na nekom. A treba zbog 2. Svjetskog da ćute još barem 100 godina... Čuj oni će nešto da morališu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2023, 09:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Evo, pa vi ismijavajte Patriot.

https://t.me/fighter_bomber/12446

Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2023, 13:48 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1403
Kazu i da je neki dan u kijevu oborio 6 kindzala, pa eksplodirao od srece.

Evo kazu i da su ameri izmislili kindzal na kvadrat jot 1950. godine

Balističku raketu GAM-87 Skybolt koja se lansira iz zraka razvile su Sjedinjene Države kasnih 1950-ih, a postigla je maksimalnu brzinu od 12 Macha, znatno veću od Kinzhala.

Ali se negdje zagubila projektna dokumentacija


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2023, 14:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Tabako Pit je napisao:
Kazu i da je neki dan u kijevu oborio 6 kindzala, pa eksplodirao od srece.

Evo kazu i da su ameri izmislili kindzal na kvadrat jot 1950. godine

Balističku raketu GAM-87 Skybolt koja se lansira iz zraka razvile su Sjedinjene Države kasnih 1950-ih, a postigla je maksimalnu brzinu od 12 Macha, znatno veću od Kinzhala.

Ali se negdje zagubila projektna dokumentacija
Vjerovatno Kinezi ili ruske komunjare ukrali, to će im biti spika...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2023, 14:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5843
Megabyte je napisao:
Evo, pa vi ismijavajte Patriot.

https://t.me/fighter_bomber/12446

Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Ovo je i razumna pretpostavka, čini mi se da im je domet 150 km, dakle duplo veći od S-300 raketa koje ima Ukrajina. Jer da su privukli S-300 granici, mogli su dosad već napraviti neko takvo obaranje.

Što će reći, oni helikopteri za elektronsko ometanje nisu uspjeli omesti Patriot. Dobro, Ameri su u radarima stalno išli korak ispred Rusa.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2023, 14:54 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1403
Rivaldinho je napisao:
Dobro, Ameri su u radarima stalno išli korak ispred Rusa.


Dobro, posto je bespredmetno sumnjati ja cu prihvatiti da je to tacno, ali na cemo zasnivas tu tvrdnju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2023, 13:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5843
Relativno skoro sam čitao o AESA radarima (posljednja generacija tehnologije), i ti radari se kod Amera npr. sastoje od dosta više gradivnih jedinica, tj. kompleksniji su. Ljudi koji su u JNA radili sa ruskim i američkim radarima, hvale američke itd.

Mislim da je potpuno razumno da Amerika sa neuporedivo većim vojnim budžetom vodi igru u većini oblasti. Resursi za istraživanja su papreno skupi. Inženjeri ne padaju s grane već treba snažno školstvo koje takođe treba ogromne materijalne resurse da ih razvije. Bez obzira što smatram da Rusi izvode prava čuda s resursima koji su im dostupni i da je pravo čudo šta su sve napravili nakon što je zemlja prsla po šavovima poslije raspada Sovjetskog Sojuza (S-400, S-500, Iskander, Kinžal, podmornice, nove nuklearke...), ne vidim po čemu smijemo potcjenjivati Amerikance. Uostalom već su se napili Rusima prilično krvi u Ukrajini (osim ako slijepo vjerujemo Beriću tj. FSB-u ili koji je već sektor iza njega).
Evo i sad su im skinuli 4 letjelice kao s kruške, u par minuta. I to vjerovatno sa cca 100 kilometara. I to ne glinene golubove već letjelice sa sofisticiranim sistemima elektronske zaštite.
Gurav je ovo rat, krvava partija šaha.

Elem:

Citiraj:
187:
"Ali kako god okrenes ,koja svrha da im uopste dozvole da udju unutar Rf teritorije jer nemoguce je da da ovoliku kolonu nisu primijetili nego at hok ih odvratili i unistili .Misljenja sam da su ih pustili da udju."

Videli
Digli uzbunu interventnim jedinicama
Podigli dronove na celoj granici, aktivirali obaveštajne sisteme koje imaju
Utvrdili koliko ih ima, gde su, kuda idu.
Utvrdili da nije lažnjak koji maskira glavni udar negde drugo.
Sve to radili što opreznije, svesni da NATO prati sve gorepomenute radnje sa štopericom u ruci.
Odabrali način i intenzitet reagovanja koji će postići cilj na način da "posmatračima" sakrije ono što žele da sakriju, a pokaže ono što hoće da pokažu.
Da li su uspeli u svemu tome, znaju samo oni i "posmatrači"

P.S. Ja sam vojsku služio u pograničnoj brigadi, oko 12km od linije odbrane, 15 do najbliže granične tačke.
Od Mažino linije, nikad i nigde se ne brani granična linija,


Našao sam na Mycity-kukulele po meni odličan post u vezi sa onim upadom u Belgorodsku oblast.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2023, 18:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1403
Ma ok, ne potcjenjujem ja njih ne daj boze. Rekoh ne sporim da americki radari nisu najbolji i najudobniji. :D Opet to sto je najskuplje i najkomlikovanije ne znaci samo po sebi da je najbolje i da druge skole nisu dobre. Na primjer, himras bez gps-a je samo veoma veoma skup i komplikovan mlrs ali jbga ima americki pedigre.

Nisma ti strucnjak za radare ali hajd da pogledamo ovako, imamo da se ameri hvale i da imaju nevidljive avione, ispravi me ako grijesim ali nigdje nisam procitao da se hvale i da imaju napredne radare koji vide nevidljive avione. Opet rusi kazu da nisu nevidljivi i da se na njihovim radarima vide, a s obzirom da smo mi vidjeli i oborili jedan neko sam na liniji da im ipak malo povjerujem. S 300, 400, 500 je podrzan ozbiljnom radarskom pricom, da nije tako ne bi ga kupili indijci i kinezi a i turci. Nema Rus americku spiku da proda satrapima F macka u dzaku 35, najskupljeg i najkomlikovanijeg.

Da se dotaknem i do juce najbitnije teme ekonomije. Ameri imaju najbolje ekonmske skole i najbogatiju drzavu a imaju najveci dug na svijetu. Da kod nas izadje ministar finansija i trazi da se jos zaduzi svi bi ga pitali gdje si ti studirao ekonomiju majstore.

To sto 187 pise mi izgleda logicno a evo koliko dana citamo americku spiku o propaloj nato akciji. Ukri osvojili granicni prelaz i usli u neko pogranicno selo, Rusija se raspala samo sto Moskva nije pala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2023, 14:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Kao sto se pio sampanjac 24 Dec 1979 kad su Rusi usli u Afganistan , danas se nazdravljalo u Longley-u (CIA sjedistu) !!

Konacno je Moksva postala dostupna Amerima da ju gadjaju. Prenijeti sukob na teritoriju Rusije san snova. Kako god ocjenjivali ili tumacili mora se priznat da je Ukrajina remek djelo specijalnog rata.
Specijalnog prljavog i podmuklog rata kojeg su Ameri neprikosnoveni majstori i broj 1 za sada daleko daleko ispred svih.
Za ovo im treba skinut kapu uspjeli su dugo snivan san da gadjaju Moskvu. Ratuju iz svojih fotelja daleko i bez posledica. Moc novca moze jos uvijek sve da kupi i odradi!!

Dronovi koji su pali ili oboreni iznad Moskve su zanemerljivo mala opasnost i materijalna steta je skoro nikakva .
Ali ili medjutim!
Psiholoski je to veliki domet.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2023, 16:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Psihološki za koga? Nije prvi put u istoriji da Moskva bude na udaru i takođe istorijski se niko nije dobro proveo ko ju je napao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2023, 16:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2010, 10:52
Postovi: 3285
Na stranu sve ostalo činjenica je da Rusija nikada ne može biti poražena. I tu sva priča prestaje. Kao sto ne može biti poražena Kina ili SAD. Prema tome slanje oružja Ukrajini i ovi teroristički napadi koji služe za podizanje morala i ništa drugo je samo produžavanje agonije kako za njih same tako i za ostale stanovnike ove planete na koje ovaj rat utiče.

Spomenuću još da će se bitka za Bakhmut u budućnosti izučavati u udžbenicima. Fascinantno je kako su Ukrajinci nasjeli i bacili svoje najbolje jedinice u smrt.

Za kraj kome se da neka pogleda ovu reportažu po ulicama Kijeva i neka mi kaže kakav je ovo zapravo rat?

https://twitter.com/MyLordBebo/status/1 ... 6965542914

_________________
Robin je saren,al je Betmen crn.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2023, 16:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
hadzidado je napisao:
Psihološki za koga? Nije prvi put u istoriji da Moskva bude na udaru i takođe istorijski se niko nije dobro proveo ko ju je napao.


Hadzi pitas za koga za sve... najvise za Ruse. To je nesto novo sto se desava za zemlju koja "nije" u ratu. Zar si mogao prije 10 godina ili cak 5 godina vjerovat da ce padati projektili po Moskvi!?
Ne padaju po Njujorku, Londonu ili Parizu.
Naravno treba gledat na dugorocnu prognozu i rezultate ali projektovanje i prenosenje prijetnji i napada preko granice u Rusiju se polako ostvaruje. Naravno to je i bio cilj svega ovoga Ukrajina je samo dobro koristen alat za to.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2023, 16:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
tatamata je napisao:
Na stranu sve ostalo činjenica je da Rusija nikada ne može biti poražena. I tu sva priča prestaje. Kao sto ne može biti poražena Kina ili SAD. Prema tome slanje oružja Ukrajini i ovi teroristički napadi koji služe za podizanje morala i ništa drugo je samo produžavanje agonije kako za njih same tako i za ostale stanovnike ove planete na koje ovaj rat utiče.

Spomenuću još da će se bitka za Bakhmut u budućnosti izučavati u udžbenicima. Fascinantno je kako su Ukrajinci nasjeli i bacili svoje najbolje jedinice u smrt.

Za kraj kome se da neka pogleda ovu reportažu po ulicama Kijeva i neka mi kaže kakav je ovo zapravo rat?

https://twitter.com/MyLordBebo/status/1 ... 6965542914


Ne radi se ovde o pobjedi i porazu kako ga obicno razumijemo i shvatamo.
Ratovi se ne vode vise i zavrsavaju kapitulacijama, to je proslost. U istoriji imas primjera zemlja koje nisu "porazene" a nema ih vise, jedna takva ti je jako blizu...!!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9550 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 428, 429, 430, 431, 432, 433, 434 ... 478  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs