banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 07:14

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9572 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 395, 396, 397, 398, 399, 400, 401 ... 479  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Okt 2022, 12:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Šta ćeš, Rusi imaju hiljadu godina istorije stalnog ratovanja protiv raznih na granici... I Rusija opstala. Nije njima svaki sukob bitka za opstanak kao nama. Ali vlast u Kijevu baš želi da Rusi stvarno krenu u ozbiljan rat. Dobro što to želi Zapad, logično.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2022, 12:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2010, 10:52
Postovi: 3285
Nisam balvan kojem je teško promjeniti mišljenje kad se okolnosti promjene ali mi je jednostavno jako teško prihvatiti da je Rusija otkrila sve svoje adute. Puno je nejasnoća i nelogičnosti i svi se pitamo sta se to dešava ali naravno to samo znaju oni koji treba da znaju ,sve ostalo su nagađanja.

U svakom slučaju kako mi je poraz Rusije nezamisliv, tako mi je i poraz SAD-a još nerealniji.

_________________
Robin je saren,al je Betmen crn.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2022, 12:32 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
putin se strazno zajebava i kostat ce ga..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2022, 13:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12393
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Pa mozda se desi promjena rezima u Moskvi, prije nego u Kijevu.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2022, 13:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2022, 10:57
Postovi: 122
Tebi baš ne idu pretpostavke


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2022, 13:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5623
Lokacija: Banja Luka
spavac je napisao:
putin se strazno zajebava i kostat ce ga..
Treba neko oštriji

Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2022, 13:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12393
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Rik Harison je napisao:
Tebi baš ne idu pretpostavke
Isle ne isle, ovo postaje sprdacina na racun vojno druge svjetske sile. Amer bi dosad uzorao uzduz i poprijeko komplet Ukrajinu vise puta, uz milionske zrtve onako kako oni znaju.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2022, 15:41 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2022, 10:57
Postovi: 122
Sve se nešto nadam, sad će Rusi, pa sad će ali ništa. Valjda postoji nekakav plan koji nama nije jasan. Čeka li se zima ili nešto drugo, ne znam. A očigledno je da im plan nije krvoločan i da pokušavaju da ostvare svoje ciljeve sa što manje žrtava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2022, 16:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
Ovo sa Kerčkim mostom ozbiljno smrdi. Vozovi bi trebalo da nastave večeras od 20:00. a auta su već nastavila po neoštećenom dijelu.
Ponoviću kao papagaj, po 100. put valjda na ovoj temi... mnoge nelogičnosti koje smo gledali u ovoj operaciji, su posljedica kompleksnosti ruskog unutrašnjeg uređenja i položaja. Zakašnjela mobilizacija - ne smiješ prije, jer narod još nije shvatao da je u ratu, moglo bi biti velikih problema, a oni su Rusiju znali i razoriti, jelte.
Onoliki rizik i ozbiljna izgibija u početku operacije - pokušaj da se napravi puč i prekrati rat.
Rušenje Kerčkog mosta, koje to ustvari nije - i postavljaš Surovikina za objedinjenog komandanta SVO, usput praveći još nekoliko smjena na položajima sektora, Istok, Zapad, Crnomorska flota. Mislim da je naš problem što Putina posmatramo kao apsolutističkog svemoćnog imperatora kome se svi klanjaju kao Petru Velikom, ili ode glava, a istina je da i u ruskom vrhu itekako postoje struje i protekcija političara, generala...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2022, 16:53 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Kakvih crnih 20.00h. Neće tu voz dugo saobraćati. Ako nastave tuda, teške su budale, ta struktura je oštećena i nije sigurna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2022, 16:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
Vidjećemo veoma brzo: https://t.me/intelslava/38623
Napenalili su se da idu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2022, 16:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
https://www.derstandard.de/story/200013 ... gausfaelle

Danas neka sabotaza kod Svaba na zeljeznici


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2022, 17:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
Testni voz prošao: https://t.me/intelslava/38633

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2022, 17:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2022, 10:57
Postovi: 122
Most je čvrst.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2022, 20:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
Čist teroristički akt terorističkog režima u Kijevu. Pa neka zvuči, ne kao devedesete, nego kao četrdesete. Uostalom , svijet je bliži četrdesetim nego devedesetim.

Iskren da budem, nakon prvih utisaka jutros u ruskim medijima i pogovoto na Krim 24 TV, stekao sam utisak da bi mještani krstarećim projektilima opalili sve i jedan granični prelaz između Poljske i Ukrajine. Na sreću, predsjednik je ipak Putin, koji nije nasjeo na još jednu jeftinu provokaciju Kijevske hunte, ali da je trebao opaliti po svim vojnim aerodromima od Kijeva do Lavova, jeste. Ovako, čak i ona kretenčina Podoljak likuje. Nadam se da će za par mjeseci, jezik sam sebi gurnuti u čmar.

Nego dobili smo novog komandanta SVO. Surovo mu zvuči prezime, a kažu da je i u Siriji surov bio.

Slika

Citiraj:
Министар одбране Сергеј Шојгу именовао је генерала армије Сергеја Суровикина за команданта групе снага у зони Специјалне војне операције.

„Одлуком министра одбране Руске Федерације, генерал армије Сергеј Суровикин именован је за команданта здружене групације трупа у зони Специјалне војне операције“, саопштило је Министарство одбране.

Сергеј Владимирович Суровикин рођен је 1966. године у Новосибирску. Године 1987. дипломирао је са златном медаљом на Омској вишој свеоружаној командној школи имена М. В. Фрунзеа, а 1995. године на Војној академији Фрунзе у Москви. Након тога је служио у Таџикистану, где је напредовао од команданта моторизованог батаљона до начелника штаба 201. Моторизоване дивизије.

Суровикин је 2002. дипломирао са одличним успехом на Војној академији Генералштаба Оружаних снага Руске Федерације. Након тога командовао је моторизованим дивизијама у Јекатеринбургу и Чеченији, а од 2005. до 2008. био је први заменик команданта 20. Гардијске комбиноване армије, а од априла до новембра 2008. године био је командант. Од 2008. до 2010. године био је на челу Главне оперативне управе Генералштаба, а затим је први заменик команданта Централног војног округа, а потом и Источног војног округа. 2013. године постаје командант Источног војног округа.

Од марта до децембра 2017. и од јануара до априла 2019. предводио је групу трупа у Сирији. Од 31. октобра 2017. године је начелник Ваздушно-космичких снага. Председник му је 2021. доделио чин генерала Копнене војске. Осим тога, Суровикин командује руском групом „Југ” у зони специјалне операције у Украјини.


https://www.vostok.rs/index.php?option= ... -operacije


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2022, 21:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5623
Lokacija: Banja Luka
Nemoj braniti Putina time kako je on neki super mozak iznad svih. Mislim da je dosta opravdavanja ruskih brljotina sa time kako Putin sve drži pod kontrolom i sve je planirano.
Šta bi to falilo, zbog čega bi Putin prestao biti super mozak iznad svih, da se lansira večeras solidna količina krstarećih i balističkih raketa, kao i kamikaza bespilotnih na ukrajinske mostove, elektrane, željeznička čvorišta, "centre odlučivanja" itd kao odgovor na ovo?
Ukrajinci ubijaju ruske gradonačelnike novih oblasti, vrše diverzije po ruskim aerodromima, napadaju Belgorod, sada krimski most, a Rusi to sve izignorišu i ostave bez odgovora. A ljudi se tješe sa "Zna Putin šta radi, sve je pod kontrolom i planirano". Šta se tim ignorisanjem postiže? Ukrajinci zbog tog neće stati, već će nastaviti i sve više pokušavati, jer što da ne ako već kazne za to nema.
Ukrajinska služba radi posao reklo bi se, a gdje je ruska u svemu tome?

Most je za Ukrajince legitiman cilj, prevozi se vojna tehnika njime. S tog aspekta nije teroristički čin. Način izvršenja je već upitan, jer je nastradao civil (vozač kamiona) kog su prevarili.



Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2022, 22:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
I što nisu odmah napali Tursku nakon onog rušenja aviona.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2022, 22:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5623
Lokacija: Banja Luka
Ne, tu su trebali slati bombarder sa lovačkom pratnjom, a ne bez nje.
Još jedna brljotina.

Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2022, 22:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10458
@Megabyte Ne branim Putina, pročitaj ponovo šta sam napisao:

drug je napisao:

Iskren da budem, nakon prvih utisaka jutros u ruskim medijima i pogovoto na Krim 24 TV, stekao sam utisak da bi mještani krstarećim projektilima opalili sve i jedan granični prelaz između Poljske i Ukrajine. Na sreću, predsjednik je ipak Putin, koji nije nasjeo na još jednu jeftinu provokaciju Kijevske hunte, ali da je trebao opaliti po svim vojnim aerodromima od Kijeva do Lavova, jeste. Ovako, čak i ona kretenčina Podoljak likuje.


Ovo svakako jeste teroristički čin, kao što je i ubistvo Duginove, ilo atentati na predstavnike oblasti. Pored vozača kamiona poginuli su svi u automobilu pored kamiona. Moje mišljenje je samo da je dobro što rukovodstvo civilno i vojno nisu nasjeli pa Ruska vojska na ovo nije oplela po civilnim ciljevima. U prvim anketama, mještani Simferopolja i Sevastopolja jutros su tražili da se gađa centar Kijeva, Lavova, Dnjepropetrovska, granični punktovi ka Poljskoj, toliko ih je ovo pogodilo. A da su trebali porušiti bar desetak mostova preko Dnjepra, trebali su, i gađati sve vojne aerodrome koje kontroliše Kijevski režim.

I da, ako si pratio od 2014 ovu temu, više puta sam ponovio da je reakcija Rusije u Donbasu zakasnila. Samo osam godina. :(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2022, 22:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Kao i što ih je u Čečeniji bilo. Ali sada Čečenija ratuje za Rusiju jače nego mnoge druge regije. Kao i što sa Turskom sarađuje bolje nego sa nekim saveznicima. Rusija izvršila aneksiju 20% Ukrajine. Krenula da vrši mobilizaciju. Možda im je cilj da ih dave godinama ili da se ne zalete previše pa sebe udave. Slavna i časna vremena WWI, pa se fino završilo. Nije im vojska pred Moskovom.

Joj sramota, propast... dozvolila teroristički napad. Zaboravio šta se dešavalo po Evropi ne tako davno.

Upozoravao je njih Putin godinama šta će se desiti. Na kraju su i reagovali. Ne ide to sve preko noći, barem dok je Putin na vlasti.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9572 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 395, 396, 397, 398, 399, 400, 401 ... 479  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs