banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:12

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9550 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 385, 386, 387, 388, 389, 390, 391 ... 478  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Sep 2022, 08:52 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1403
Rusi salju jos vojnika. Mobilizacijom naravno a kako drugacije cemu nervoza. Nije dovoljno brzo? Nije dovoljno lijepo? Jbte ratuje se tamo nije igrica bice tamo raznih situacija. Operacija je u toku i potrajace to je jasno vec odavno i u svakom trenutku mozete promijeniti kanal.

I koga boli k za onu bagru sto je razmijenja da su ih sve pustili za jednog svog vrijedilo bi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2022, 08:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Da li je promijenilo rangiranje sila ono što se desilo u Avganistanu? Sa velikim zatvaranjem prošle godine. Da na kraju prva svjetska sila i prijatelji mole talibane da završe evakuaciju, a onda još u bijesu poklope porodicu humanitarnog radnika koji raznosi opasni materijal. Vodu višečlanoj porodici.
Rusija rješava problem Ukrajine i to će trajati dugo. Čak i ako prestane sutra sukob kapitulacijom. Neko misli da bi NATO na drugoj strani prošao mnogo bolje? Evo, neka napadnu Iran onda... Eno i zalivske države nakon epizode sa papučarima u Jemenu hlade se od sukoba sa Iranom. Tamo nema ko nije umiješao prste. Pa čak i Amerikanci, Francuzi...
Da vidimo koga će NATO u budućnosti da napadne, posebno sada kada Rusija će jedva čekati da otvoreno pomogne drugoj strani. Možda neke izolovane i slabije države. Srbija uvijek zicer. Ali ni prošli put nije išlo kako treba. Milošević bio razumniji. Kao u onom jednom trenutku i Sakašvili. Za razliku od Zelenskog.
Čak nešto ni po Africi ne ide NATO državama. SAD mogu uvijek kazniti nekoga u Amerikama, ali nešto nisu ni Venecuelu čačkali. Osim politički. Mada gdje je i šta radi onaj lažni predsjednik kojeg su čak i EU priznali. Gvaido. Čak i ta meka moć opada...

Opet, Rusija nije sila u mekoj moći kao suparnici. Da napravi prevrat bez direktnog miješanja vojske. Ali njima je sada dovoljno da spriječe kod sebe i bliskih saveznika isto. Nije ni to lako...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2022, 09:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Dešavanja su ubrzana, na 100 strana po svijetu se vodi borba ili se upravo sprema i ovo počinje da liči na 3.sv.r. ali još uvijek u kontrolisanom obliku. Do kada? Pa vidjećemo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2022, 09:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2011, 14:43
Postovi: 1245
Volio bih vidjeti hezbolovce sa cecenima na strani Rusa...to bi bilo to ...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2022, 09:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Jasno da SAD i sateliti u zadnjih 30 god nisu imali ovakvog protivnika.

Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2022, 11:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Munjeni, od 300000 mobilisanih bar 50 000 ce se zalagati vise nego sto se od njih trazi. Doduse, sa druge strane ce 50000 biti od nikakve koristi. Ostatak od 200 000 ce pratiti prve. Nece se bas isticati, ali solidno ce otaljavati zadatke.

To su neki stalni odnosi unutar copora.
Malo li je.

Sa druge strane ne znamo da li je dodatnih 300 000 dovoljno da se zavrsi zapoceto.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2022, 12:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
A sa treće strane znamo da su od početka digli više ljudi i sredstava, da bi uspjesi bili veći i mrtvi bili opravdaniji istim. Više bi postigao sa istim žrtvama.
Then again, možda predlažeš da su i oni trebali odraditi napad na Mađarsku kao JNA?
:-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2022, 12:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Munjeni, skakuces sa problema na problem. Sto se JNA tice, nije trebala napadati Madjarsku i/ili Italiju vec je trebala sukob sa tim dvema zemljama. Kako bi do tog sukoba moglo doci nije neko otkrivanje tople vode. Mito i korpucija politickog i vojnog rukovodstva, plus formiranje i finansiranje nekih naci copora koji ce sikanirati nacionalne manjine.

Rusi su trebali isprovocirati sukob izmedju etnickih Poljaka/Madjara/Rumuna i Banderasa. U tu svrhu su trebali imati svoje grupe na svakoj od strana.

Doduse, ne znam da li su pokusali, mozda i jesu, ali vjerovatno nisu jer kako cemo, lako cemo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2022, 12:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Btw. tada sam pominjao i veoma jake madjarske snove o granici na Savi. Kao sto vidimo u zadnje vrijeme, Orban kaci karte i do Save i do Rijeke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2022, 13:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
The_new_Statesman je napisao:
Munjeni, skakuces sa problema na problem. Sto se JNA tice, nije trebala napadati Madjarsku i/ili Italiju vec je trebala sukob sa tim dvema zemljama. Kako bi do tog sukoba moglo doci nije neko otkrivanje tople vode. Mito i korpucija politickog i vojnog rukovodstva, plus formiranje i finansiranje nekih naci copora koji ce sikanirati nacionalne manjine.

Rusi su trebali isprovocirati sukob izmedju etnickih Poljaka/Madjara/Rumuna i Banderasa. U tu svrhu su trebali imati svoje grupe na svakoj od strana.

Doduse, ne znam da li su pokusali, mozda i jesu, ali vjerovatno nisu jer kako cemo, lako cemo...


TNS, mala digresije na tvoje sjecanje i poredjenje. Ides nekako protiv struje i opce prihvacenog stava, pa i ovde na ovom forumu!
Pa zar si zaboravio da smo se mi sami od sebe raspali. Iznutra onako prirodno i spontano...jer je to bila vjestacka tvorevina, nasuprot svih drugih prirodnih (drzave nikle same od sebe, spontano i skladno)a.k.a GB,Spanije,Kanade,Turske....!! :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2022, 14:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
The_new_Statesman je napisao:
Munjeni, od 300000 mobilisanih bar 50 000 ce se zalagati vise nego sto se od njih trazi. Doduse, sa druge strane ce 50000 biti od nikakve koristi. Ostatak od 200 000 ce pratiti prve. Nece se bas isticati, ali solidno ce otaljavati zadatke.

To su neki stalni odnosi unutar copora.
Malo li je.

Sa druge strane ne znamo da li je dodatnih 300 000 dovoljno da se zavrsi zapoceto.


300000 je "official", Hm...??
Obicno je pravilo da se kaze kako i skoliko te napadam :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2022, 15:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Brale001 je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Munjeni, skakuces sa problema na problem. Sto se JNA tice, nije trebala napadati Madjarsku i/ili Italiju vec je trebala sukob sa tim dvema zemljama. Kako bi do tog sukoba moglo doci nije neko otkrivanje tople vode. Mito i korpucija politickog i vojnog rukovodstva, plus formiranje i finansiranje nekih naci copora koji ce sikanirati nacionalne manjine.

Rusi su trebali isprovocirati sukob izmedju etnickih Poljaka/Madjara/Rumuna i Banderasa. U tu svrhu su trebali imati svoje grupe na svakoj od strana.

Doduse, ne znam da li su pokusali, mozda i jesu, ali vjerovatno nisu jer kako cemo, lako cemo...


TNS, mala digresije na tvoje sjecanje i poredjenje. Ides nekako protiv struje i opce prihvacenog stava, pa i ovde na ovom forumu!
Pa zar si zaboravio da smo se mi sami od sebe raspali. Iznutra onako prirodno i spontano...jer je to bila vjestacka tvorevina, nasuprot svih drugih prirodnih (drzave nikle same od sebe, spontano i skladno)a.k.a GB,Spanije,Kanade,Turske....!! :)


Jugoslaviju je takodje srusio nerad/javasluk/kako cemo - lako cemo onih kojima je bila u interesu. Da se ne lazemo bezveze.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2022, 15:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
The_new_Statesman je napisao:
Munjeni, skakuces sa problema na problem. Sto se JNA tice, nije trebala napadati Madjarsku i/ili Italiju vec je trebala sukob sa tim dvema zemljama. Kako bi do tog sukoba moglo doci nije neko otkrivanje tople vode. Mito i korpucija politickog i vojnog rukovodstva, plus formiranje i finansiranje nekih naci copora koji ce sikanirati nacionalne manjine.

Rusi su trebali isprovocirati sukob izmedju etnickih Poljaka/Madjara/Rumuna i Banderasa. U tu svrhu su trebali imati svoje grupe na svakoj od strana.

Doduse, ne znam da li su pokusali, mozda i jesu, ali vjerovatno nisu jer kako cemo, lako cemo...
Trknuti, znam i ja šta su oni trebali , ali nisu. Jel im neki dan nagulio direktor fabrike sa milionima namjenjenim proizvodnji za "minoboron"?
Dok ne uvedu gulage ol' school CCCP, nema kod njih ozbilje....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2022, 16:11 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1403
Munja u ofanzivi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2022, 17:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2022, 10:57
Postovi: 122
Riješio je veliki problem štrajka u vrtićima, sad se bavi ovim stvarima


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2022, 17:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Djeluj lokalno, misli globalno.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2022, 18:03 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1403
Centralni komitet za napredne vrijednosti ostaje nepokolebljiv

Ministri EU slažu se oko uvođenja novih sankcija Rusiji
Ministri vanjskih poslova koji borave u New Yorku na sastanku svjetskih čelnika u Ujedinjenim narodima održali su kasno u srijedu izvanredan sastanak vezan uz ukrajinsku krizu.

The walls street journal
High Natural-Gas Prices Push European Manufacturers to Shift to the U.S.

https://www.youtube.com/watch?v=YVEo6XnuwvE


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2022, 18:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
The_new_Statesman je napisao:
Brale001 je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Munjeni, skakuces sa problema na problem. Sto se JNA tice, nije trebala napadati Madjarsku i/ili Italiju vec je trebala sukob sa tim dvema zemljama. Kako bi do tog sukoba moglo doci nije neko otkrivanje tople vode. Mito i korpucija politickog i vojnog rukovodstva, plus formiranje i finansiranje nekih naci copora koji ce sikanirati nacionalne manjine.

Rusi su trebali isprovocirati sukob izmedju etnickih Poljaka/Madjara/Rumuna i Banderasa. U tu svrhu su trebali imati svoje grupe na svakoj od strana.

Doduse, ne znam da li su pokusali, mozda i jesu, ali vjerovatno nisu jer kako cemo, lako cemo...


TNS, mala digresije na tvoje sjecanje i poredjenje. Ides nekako protiv struje i opce prihvacenog stava, pa i ovde na ovom forumu!
Pa zar si zaboravio da smo se mi sami od sebe raspali. Iznutra onako prirodno i spontano...jer je to bila vjestacka tvorevina, nasuprot svih drugih prirodnih (drzave nikle same od sebe, spontano i skladno)a.k.a GB,Spanije,Kanade,Turske....!! :)


Jugoslaviju je takodje srusio nerad/javasluk/kako cemo - lako cemo onih kojima je bila u interesu. Da se ne lazemo bezveze.



Ma znam sta zboris TNS!
Da li se sjecas kako su Grci bili "lijencine i neradnici" onomada?
Kako su ih opisivani na zapadu kad se htijedose maket iz EU i "erotskog polu savijenog polozaja tijela" ispod velikog brata.
Sjecam se dobro u to vrijeme sam pricao sa prijateljem Grkom koji je radio na zapadu ...isti narativ:neread, laganica,lijenost, ne zna se ko pije ko placa i sl. :)

TNS ti si bar ozbiljan...za ovakve izjave.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2022, 19:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Brale, drzi se teme pliz. Masio si fudbal


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2022, 19:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Munja ima neki fetis na pendrek i kozni kais.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9550 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 385, 386, 387, 388, 389, 390, 391 ... 478  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs