banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 14:43

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 251 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Hrvatska usla u EU
PostPoslato: 30 Jun 2013, 16:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Hrvatska je od danas/sutra 1. jula u EU.

Srbija dobila datum, ako sve bude kako su zamislili, u uniji su za max. 6-7 godina, obicno je to 4-5 godina. CG mala zemlja, nema puno nivoa vlasti koji bi mogli kociti ulazak u uniju, tako da su i oni tu u dogledom periodu. MK?

BIH ?!!!!

Vozd se danas javio, ova mu je bas ono jedna u rangu genijalnijih:

Dodik: Šta nam je sve ovo trebalo kada smo mogli kao Jugoslavija da uđemo u EU
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/39090 ... djemo-u-EU


Vase misljenje o ulasku HR u EU? Kada bi se ostale zemlje mogle pridruziti? nisam neki EU fanatik, ali je ocigledno da mi bez strane ruke ne mozemo. super je ta prica posvetiti se sami sebi, ali ocigledno ne ide, nismo dovoljno sposobni za tako nesto.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2013, 16:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3640
Vidjećemo za godinu-dvije kako će im biti, a ako bude loše mi nemamo zašto da se brinemo jer nikad nećemo ni ući u nju.

http://www.njuz.net/cevovod-za-med-i-ml ... hrvatskom/

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2013, 17:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Sep 2011, 10:43
Postovi: 4021
EU je ušla u Hrvatsku.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2013, 17:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Slusam danas silom prilika HR Radio 2... Jedna mlada dama je ovako prokomentarisala ulazak u EU: Ovo je kao da dolazimo na tulum gdje je vec sve pojedeno i popijeno.

Btw. austrijski mediji nekako isticu ravnodusnost obicnog puka prema festi povodom ulaska.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2013, 17:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
Е нек им је Бог на помоћи :D

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2013, 17:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ma bice oni dobro :D

Hladno pivo i Zimmer frei :P


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2013, 18:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Jul 2011, 20:55
Postovi: 520
Ja nisam ekspert za politiku, ali koliko god razmisljao, drugu soluciju osim EU ne vidim. U bilo kakav istocni savez (spominje se cesto pakt sa Rusima) da BIH hoce uci = blokirace nas Bosnjaci i Hrvati.
Cesto sam medju Njemcima, Holandjanima, Belgijancima.. i mogu da vam kazem, da smo mi onim upucenijim strancima (koji znaju nesto o Balkanu) drzava od 4 miliona relativno gladnih ljudi.. dakle ne neki bitan partner, bitan konkurent, bilo sta pozitivno. Ista stvar sa Srbijom.

Ja zelim svakome sa ovog foruma koji ovo citaju da odu bilo gdje van BIH.. nebitno jel to zapad, istok, sjever, jug.. tek kad odes bilo gdje, shvatis koliko je RS/FBIH potpuno jedna nebitna oblast, tek onda skontas koliko smo mi mali, sitni, nebitni, za bilo koga. Toliko mizerni da se nas nista ne pita i da se nas nista nece pitati.. pa jedan oveci evropski grad sa okolinom ima stanovnistva kao cijela BIH. Ko smo mi? Vec rekoh, 4 miliona relativno gladnih, potpuno nebitnih ljudi..

A onda kad to skontas, i kad vidis da igru igraju veliki igraci, onda covjek napokon skonta da mi jedino mozemo da se provlacimo uz velike sile, i da gledamo ko nudi bolje mogucnosti.. mislim, nije problem, mozemo se mi i kur***i pred svima, ali znamo kako to zavrsi u skorijoj istoriji..


EU ima dobre i lose strane. sa jedne strane ogromno trziste, ako znas da iskoristis, na konju si, ako ne znas, naravno ko ti je kriv, kapitalizam.. Sta ce biti ako BIH udje u EU, da mozda plata trgovcima nece pasti ispod 300 maraka? Da nece nezaposlenost jos narasti? Da nece narod poceti raditi 3 smjene umjesto sto sada radi dvije, za pare koje su jednake plati pola jedne smjene? Koliko se ceka trenutno za internistu, koliko za ocni pregled? Da nece mozda biti gore od toga?

Zna se ko se boji EU.. a tu pricu da se posvetimo sami sebi, da budemo nezavisni ostavite macku o rep, zna se da od toga nema nista..


Bilo mi na dusi da ovo napisem, izvinjavam se zbog malo duzeg posta :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2013, 18:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Sep 2011, 10:43
Postovi: 4021
Nas i da Kazahstan integriše, može biti samo bolje od ovoga...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2013, 18:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Tako nekako. Zato i kazem za bracu Hrvate da ce biti dobro... Kao da su oni spremni za EU... Daj... :D
Tako ce i ovo jada sto je sada van EU dobiti nesto iste milostinje cisto da se skine sa dnevnog reda. A odlucivace drugi. Nema zbora :D


Poslednji put menjao The_new_Statesman dana 30 Jun 2013, 18:31, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2013, 18:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Jos nesto, da je Hrvatska upola potkovana kao Austrija sta mislite da li bi pristali da udju u EU. Znajuci im kolicinu samodopadnosti i narcisoidnosti u krvi :D

Da danas opet budu u istoj drzavi sa Janezima, sutra sa balijama i cetnicima :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2013, 19:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Sep 2011, 10:43
Postovi: 4021
Ima u EU već dosta samodopadnih. Talijani i Grci, na primjer. 'Mi' smo se u najgorim vremenima čak i mogli smijati nečemu kao što je 'Šovinistička farsa'. Za prosječnog Grka je to neshvatljivo. On živi tu farsu. Grci su nastali prije ameba. Tako će i Hrvati moći nadalje da praktikuju što im je na srcu, možda samo trun uvijenije.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2013, 19:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Zadnjih dana na hrvatskim tv kanalima se vrtio džingl o "najnovijoj zvjezdici". Kad slavlje prođe, počeće priča o najnovijoj zadnjoj rupi na svirali.
Ne znam hoće li skontati sarkazam kada ih naš svijet sa EU pasošima počne opet zvati "zemljacima".

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2013, 19:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
gledam ovo na hrt citav dan, ima jako realnih Hrvata, koji kazu da nisu neka previse bitna clanica, do da veceras napustaju Balkan, konacno, eto lijep im je ovaj skup, dosli svi predsjednici komsijskih drzava

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2013, 19:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Ako nemaš sposobne ljude da upravljaju tvojom državom, sve je beskorisno... Nema tu puno pametovanja, hrvatska će se i dalje morati boriti sama za sebe, mi Evropsku uniju doživljavamo kao Austriju, Njemačku, Holandiju, Franscusku... Ali zaboravljamo da su tu i Rumunija, Bugarska i još neke zemlje za koje većina i nema pojma da su članice EU, jer se jako loše živi...
Dakle, dok god sami ne uredimo svoje dvorište da nam bude lijepo, neće nam niko drugi pomoći...
Naravno da sam za te integracije, ali prije svega sam da se mi unutar ove kvazi države razgraničimo, pa da onda lijepo svi zajedno krenemo naprijed, sve dok ne bude tako, tapkaćemo u mjestu...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2013, 20:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ne postoje sposobni ili ne sposobni već samo poslušni.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2013, 20:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
doslo vrijeme da je lakse nabrojati drzave van EU, nego clanice...

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2013, 20:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Sep 2011, 10:43
Postovi: 4021
Opet sa druge strane teško je zamisliti da se neka od ovih država može urediti prije integracija. To bi svakako bilo poželjnije, ali teško ostvarivo. Recimo da se Srpska osamostali i da se sa te strane osigura nekakav državni okvir. Eto, neka i taj proces osamostaljenja prođe mirno, tj. ne pogorša trenutnu situaciju. Kakva bi to država bila? Pa u najboljem slučaju kao Crna Gora, znači mala scena u čvrstom stisku lokalne oligarhije u kojoj ne može da se napravi kritična masa za nekakav suštinski preokret. Takve strukture u malim državama mogu da se razbiju samo integracijom u neki uređeniji prostor koji ne trpi nered te vrste.
Nisam baš siguran da se u Rumuniji i Bugarskoj toliko loše živi. Naravno da je to daleko od Njemačke, Austrije, Holandije i drugih, ali u odnosu na nas odmiču velikim koracima. Ako ništa drugo, otvoreni su im mnogi kanali, recimo, u obrazovanju. Ja treba krv svoju da propišam dok ne ostvarim neku saradnju univerziteta, fakulteta, a njima se to otvara bez problema. Ovdje se studenti poklaše da dobiju ono malo stranih stipendija za studij u inostranstvu, a Bugarima i Rumunima su one bile masovno nuđene i dostupne već krajem devedesetih. Sjećam se najezde njihovih studenata, doktoranata itd. u Njemačkoj početkom ovog vijeka. Mnogi od njih su se nakon završetka studija vratili u svoje zemlje, Nije bilo baš da po svaku cijenu moraju ostati u Njemačkoj. Znam neke informatičare kojima je u Bugarskoj sa njemačkom diplomom otvoreno dosta mogućnosti. Imaju ljudi adekvatno plaćen posao, u svom su gradu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2013, 20:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
The_new_Statesman je napisao:
Jedna mlada dama je ovako prokomentarisala ulazak u EU: Ovo je kao da dolazimo na tulum gdje je vec sve pojedeno i popijeno.




Tako kratko i tako genijalno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2013, 20:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Sep 2011, 10:43
Postovi: 4021
shakal je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Jedna mlada dama je ovako prokomentarisala ulazak u EU: Ovo je kao da dolazimo na tulum gdje je vec sve pojedeno i popijeno.




Tako kratko i tako genijalno.

Gledano iz perspektive neradnika i gotovana. Mislim na pronicljivu mladu damu.

_________________
Slika


Poslednji put menjao kitopsina dana 30 Jun 2013, 20:23, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2013, 20:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
kitopsina je napisao:
Nisam baš siguran da se u Rumuniji i Bugarskoj toliko loše živi. Naravno da je to daleko od Njemačke, Austrije, Holandije i drugih, ali u odnosu na nas odmiču velikim koracima. Ako ništa drugo, otvoreni su im mnogi kanali, recimo, u obrazovanju. Ja treba krv svoju da propišam dok ne ostvarim neku saradnju univerziteta, fakulteta, a njima se to otvara bez problema. Ovdje se studenti poklaše da dobiju ono malo stranih stipendija za studij u inostranstvu, a Bugarima i Rumunima su one bile masovno nuđene i dostupne već krajem devedesetih. Sjećam se najezde njihovih studenata, doktoranata itd. u Njemačkoj početkom ovog vijeka. Mnogi od njih su se nakon završetka studija vratili u svoje zemlje, Nije bilo baš da po svaku cijenu moraju ostati u Njemačkoj. Znam neke informatičare kojima je u Bugarskoj sa njemačkom diplomom otvoreno dosta mogućnosti. Imaju ljudi adekvatno plaćen posao, u svom su gradu.


super receno. posebno to sa obrazovanjem.

Prica mi jedan nas starosjedilac dok sam bio DE, da su rumuni masovno stizali i sredinom 90tih, ma ono racunaj par godina nakon sto je pao vodja u njih.. pa ja znam da nasi studenti krv propisaju dok odu da se skoluju u AT, i onda se cude sto nece da se vrate nazad u RS.. u Srbiji su veliki protivnici EU i ogromni trzni lanci, koji ce gubitkom monopola izgubiti svoje trziste..


ove generacije su izgubljene, ovo sad sto se skoluje i ovo sto je neposredno zavrsilo fakultete.. racunajte da od njih nema nista, ali bar imamo priliku da svojoj djeci damo sanse, ne med i mlijeko, ne pare bez rada, vec jedna rijec... dobice SANSE! a realno, sa ulaskom u EU, sanse su vece.

super je prica mi samostalni, jaka RS pred kojom svi klicu, mi nezavisni.. al realno gdje smo mi? ko smo mi? saka jada.. fino covjek gore rece, tek kad odes vani, skontas koliko smo mi mali u svemu.. kad ovo kazem, mislim i na federaciju, i na rs, srbiju.. sve je to u pet deka.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 251 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs