banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 269 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Maj 2020, 18:01 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Preporučeno vrijeme čitanja: 27 minuta. Pa ko ga je pisao, Drinin Vuk?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Maj 2020, 18:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Samo bih izdvojio ovaj dio iz ovog dugog teksta.

"Чини се да је то чудан учинак, али добро познат у историји, када се у тешким временима народ окупља „под заставом самоувјереног вође“, чак и ако тај вођа и није посебно надарен. Главно је да он самоувјерено говори управо оно што људи желе чути."

Ovaj autor s visoka popuje Švedskoj a upravo oni u Srbiji imaju to o čemu piše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Maj 2020, 18:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Danchi je napisao:
Samo bih izdvojio ovaj dio iz ovog dugog teksta.

"Чини се да је то чудан учинак, али добро познат у историји, када се у тешким временима народ окупља „под заставом самоувјереног вође“, чак и ако тај вођа и није посебно надарен. Главно је да он самоувјерено говори управо оно што људи желе чути."

Ovaj autor s visoka popuje Švedskoj a upravo oni u Srbiji imaju to o čemu piše.

Tekst je totalni promasaj, spoj ljubomore na nivou zavisti seoskih komsinica kad nova snaja sredjena izadje da okopava kuruz, i nabacanih subjektivnih zakljucaka koji veze sa vezom nemaju.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Maj 2020, 18:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Slazem se.
Svedi rade to sve na svoj nacin, al nigdje ne vidjeh ni od njih ni od njihovih vodja da se nesto kurce sa tim svojim, vec cisto misle da za sebe treba tako, a vrijeme ce pokazati sta je ispravno.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Maj 2020, 19:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
skeva je napisao:
Danchi je napisao:
Samo bih izdvojio ovaj dio iz ovog dugog teksta.

"Чини се да је то чудан учинак, али добро познат у историји, када се у тешким временима народ окупља „под заставом самоувјереног вође“, чак и ако тај вођа и није посебно надарен. Главно је да он самоувјерено говори управо оно што људи желе чути."

Ovaj autor s visoka popuje Švedskoj a upravo oni u Srbiji imaju to o čemu piše.

Tekst je totalni promasaj, spoj ljubomore na nivou zavisti seoskih komsinica kad nova snaja sredjena izadje da okopava kuruz, i nabacanih subjektivnih zakljucaka koji veze sa vezom nemaju.


Ima elemenata za tekst da se kritikuje
ali ili medjutim
... "nova snaja sredjena izadje da okopava kuruz" ...pa gdje ti zivis covjece ...mislim gdje si video kuruze?? :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Maj 2020, 19:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
A sad ozbiljno, jel neko stvarno uspio da pročita cijeli onaj tekst? Iskreno?
Da mi prepriča u grubim crtama, ako je moguće, neukom.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Maj 2020, 10:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
Šveđani jednostavno gledaju par koraka unaprijed. Znaju da bi indirektne posljedice karantina, mogle biti i gore nego direktno izlaganje stanovništva virusu. I niko iz ove perspektive, ne može reći da griješe, kao što ne može reći ni da su apsolutno u pravu.
Nije tu u pitanju samo ekonomija, šta je sa mentalnim zdravljem stanovništva, sa drugim hroničnim bolesnicima, uticaju na djecu usljed zatvaranja u kuće, i mnogo štošta još. Kad se na to doda tradicionalni način života kod njih, rano osamostaljivanje, disciplina i izgrađeno povjerenje u institucije, zdravstevni sistem i državu u globalu, onda dobijemo nešto što može da funkcioniše... U Švedskoj ili nekoj sličnoj zemlji... Npr. kod njih ministar preporuči da stariji i bolesni ostanu kod kuće, 90% će da posluša i ne treba policija da ih juri po ulicama i na silu zatvara u kuće...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Maj 2020, 10:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Samo što, ekonomska šteta skoro ista kao da su imali rigoroznije mjere.
Barem po predviđanju IMF-a
https://www.imf.org/~/media/Files/Publi ... ashx?la=en

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Maj 2020, 12:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
danijell je napisao:
Samo što, ekonomska šteta skoro ista kao da su imali rigoroznije mjere.
Barem po predviđanju IMF-a
https://www.imf.org/~/media/Files/Publi ... ashx?la=en

Pa i ja i ti kao duduci za ekonomiju mozemo skontati da to bas i nije tacno. Naravno da ce biti stete smanjenjem izvoza, ali ne moze se porediti sa zastojem od 2-3 mjeseca kao u nekim zemljama. Cak mogu imati i neke pozitivne efekte kada ponovo sve profunkcionise.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Maj 2020, 12:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Pa valjda nešto o ekonomiji znaju oni koji su radili ovu prognozu za MMF. Piši im :P
Ako su okolne države ograničile kretanje i pada im potrošnja, potražnja... Koliko uticaj ima turizam, avio saobraćaj... Ne možeš biti pošteđen posljedica. Neće im to što mogu u kafiće i šetati spasiti ekonomiju. Čak, recimo Danska i Švedska su krenuli sa različitim mjerama. Danska ako se uzme u obzir i razlika u broj stanovnika, trenutno ima par puta manje i zaraženih i umrlih po danu. Ako se kod njih smiri kao u Austriji, a kod Švedske se ovakvo stanje razvuče na duži period. Misliš da neće države koje su pregurale prvi talas ostaviti neke mjere prema državama kao Švedska koje mogu biti izvor drugog talasa.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Maj 2020, 23:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1669
Lokacija: banja luka
Veceras sam se cuo sa svojim Švedima,oni preporucuju izlazak iz kuce i setanje sto je i logicno ne, a ne ko mi karantin pa ljudima uspori metabolizam i ubije onaj prvobitni imunitet koji su imali.

Naravno,kad nakon 2 mjeseca izadjem iz kuce/stana kakv cu biti? Trom, usporen, slabog imuniteta i obicni virus ce me oboriti:)

S druge strane kazu da niko ne nosi ni maske ni rukavice i da se u posljednje vrijeme malo o Covidu19 i pise i prica, kao i to da je Švedskoj ekonomija i privreda na prvom mjestu, sve drugo je drugo:)

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2020, 09:11 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Gdje kod nas preporučuju da se ne šeta? I kad je bila takva zabrana da nisi mogao prošetati? Najstroža zabrana je bila za starije od 65 ali je i njima ostavljeno dva dana sedmično po par sati da mogu prošetati i odraditi ponešto. Na stranu to što sam ih masu vodio i u toku trajanja zabrane da se kreću pe gradu.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2020, 13:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1669
Lokacija: banja luka
Zoka, 2 dana imaju i to par sati za neku nabavku ili placanje racuna, daleko za setnju neku.

S druge strane pogledaj FBIH. Kod njih su i djeca do 16 hod imali zabranu izlaska+ ovi 65+ generalno mislim.

Al nije ni bitno...

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2020, 13:03 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Bitno je jer smo generalno nedisciplinovani. Neki dan čiča cca 70 godina, mimo vremena predviđwnog za izlazak, dolazi pred apoteku autom, izlazi iz auta i skida masku pa pravac apoteka. Da smo dosljedniji u poštovanju preporuka zabrane ne bi trebale.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: 03 Maj 2020, 13:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
_зока je napisao:
Gdje kod nas preporučuju da se ne šeta?

Spoiler:
Slika
Slika
Slika
Slika

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2020, 13:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
9. mart
Citiraj:
Epidemiolog iz Javnog instituta za zdravstvo Jelena Đaković Dević rekla je da su identifikovani način prenosa infekcije.

- To nam daje za pravo da konstatujemo da za sada nema nijednog razloga za zabranu javnog okupljanja - rekla je ona.

Apelovala je na boravak na otvorenom prostoru, kao i na izbjegavanje odlaska u zdravstvene ustanove bez prijeke potrebe.


17. mart Šeranić
Citiraj:
Ponovio je da oni koji su došli nedavno u RS iz stranih zemalja treba da se drže uputstava za samoizolaciju, a građanima preporučio boravak na otvorenom i izbjegavanje čekanja u redovima.


Ali su to ljudi protumačili da se okupljaju na otvorenom. I kritike kako ostani kod kuće, ali boravi na otvorenom... Teško čobanima to objasniti. Pa su prestali spominjati.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2020, 15:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Наравно, боравак на отвореном, кисеоник, сунце, је свакако здравији него боравак унутра. Физичка активност је свакако потребна, чак и чешћа у односу на прије (у виду вјежбања и сличног) јер се сада достза мање крећемо генерално у односу на раније кад смо били радно активни. Сходно томе, треба повећати те физичке активности које и зовемо тим неким физичким активностима (у случају да ходање, рад, кретање од прије које је било условљено послом не сматрамо физичким активностима, већ само оно што радимо у слободно вријеме, трчање, теретана...)

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2020, 17:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Moji starci, oboje oko 70, otkad je ovo krenulo nikud ne idu osim ispred zgrade i u jedan sumarak/park u setnju, i to kad je najmanje naroda. Ja, buraz ili sestra odemo obavezno po stvari koje trebaju iz prodavnica , da se oni ne cimaju i rizikuju. unucad su vidjeli mozda 3-4 puta uzivo, i to napolju ispred zgrade s dobrim ramakom nekih pola sata. Takodje redovno rade vjezbe u kuci, ja im zbavio i sobno biciklo :).
Mi ostali, skoro sve normala sto se obaveza tice, a u slucaju bilo kakvih simptoma, ostaje se kuci.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2020, 11:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
https://www.aftonbladet.se/svenskahjaltar/a/K3mQVy/imam-hussein-farah-jag-har-jour-dygnet-runt

O ovom vrijedi pricati, dokle je stepen informacija, povjerenja u upravu i svijesti dosao kad ovaj lik i njegovi zemljaci izaberu da zatvore dzamiju u vrijeme ramazana, da se odreknu bitnih tradicija u vezi sahrana i sl.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2020, 00:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Apr 2020, 22:42
Postovi: 237
Ono o cemu se ranije govorilo o nemirima u Svedskoj,znam to se i ranije desavalo,pale auta, nista novo,a sto se tice lopova :D njima inace blaga Svedska policija nemoze ili nece nista,toliko su mocne bande,uglavnom se u Svedskoj koja je i inace hladna sav zivot odvija po trgovima,ali i ne samo zbog toga, prozori u prizemlju ovih ogromnih trg-ova su bas zbog lopova uglavnom zazidani i na njima su reklame.A sad sa koronom boli ih dzon koliko ce ljudi umrijeti,vec imaju vise mrtvih nego bi trebali,u Svedskoj je smrt privatna stvar,bitno da kapitalisti ostvaruju dobit,moguce da i njimaa puno odgovara da puno penzionera ode na onaj svijet pa da se oslobode i socijalnih i penzionih davanja,korona je korisna stvar.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 269 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs