banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2819 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 141  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Sep 2022, 07:03 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Pa da naprave normalnu naplatu, ne bi ni bilo toga... čuj 5 maraka samo da uđeš i istovariš nekoga. Ili platiš istih tih 5 maraka i ostaviš tu auto 7 dana... ima smisla.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2022, 07:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Jedna sasvim jednostavna rampa i aparat za izdavanje karata, ali to je izgleda nuklearna fizika za nas. Eno na autobuskoj stanici ima nesto slicno.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2022, 07:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29498
Lokacija: Banjaluka
<Enter_name> je napisao:
Pa da naprave normalnu naplatu, ne bi ni bilo toga... čuj 5 maraka samo da uđeš i istovariš nekoga. Ili platiš istih tih 5 maraka i ostaviš tu auto 7 dana... ima smisla.


Upravo, to je i bila poenta, a ne da li ima dovoljno parking mjesta.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2022, 11:16 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
zerocool je napisao:
Ja prosle godine letio posljednji put, red bio vani, brat, bratu, jedno 100m. :D

Ovo ljeto se u Amsterdamu sedmicama red na aerodromu za odlazne letove protezao dobro van aerodroma i savjetovalo se putnicima da dođu 4h prije leta... U Londonu (na Heathrow-u) i još nekim (najviše zbog nedostatka zaposlenih), red za pasošku kontrolu u prosjeku 3h.
Čak se i ovi aerodromi sa preko 70M+ putnika godišnje i uhodanim procedurama i ogromnom infrastrukturom često najbolje ne snalaze sa rukovanjem putnika, pa BNX još dođe kao prijatna opcija. :)

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2022, 19:07 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 960
Lokacija: Land of Downunder
zerocool je napisao:
<Enter_name> je napisao:
Pa da naprave normalnu naplatu, ne bi ni bilo toga... čuj 5 maraka samo da uđeš i istovariš nekoga. Ili platiš istih tih 5 maraka i ostaviš tu auto 7 dana... ima smisla.


Upravo, to je i bila poenta, a ne da li ima dovoljno parking mjesta.

Poenta je da se rastereti ulaz u zgradu aerodrom.
Meni je aerodom gori od parkinga u Merkatoru.
Svrha parkinga nije da se roje kao pčele ovi što čekaju. Niti može taxi prići niti možeš proći od silnih automobila.
Mnogo je gore kad izađeš iz aerodroma i vidiš more automobila kako čekaju od samo izlazala pa sve do kraja te ulice i svi su kraj puta.

Pitanje za zerocool, da si ti na nekom normalnom aerodromu vidio da ljudi parkiraju i čekaju putnike duže od 2-5min u dropoff zoni?
To samo kod nas ima, je8en je ovaj naš dinaroidski mentalitet.

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2022, 19:14 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
I to je opravdanje da ulazak naplatiš 5 maraka?
Ako sam već platio, imam pravo da se parkiram na označeno mjesto, 5 minuta, 5 sati ili 5 dana.
Isto tako imaju pravo da mi naplate i više ako sam duže boravio.
Jbt, pa ne treba izmišljati toplu vodu, nije ovo prvi aerodrom na svijetu.
Kako su u Tuzli ili Sarajevu ovo normalno rješili?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2022, 20:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
Karbo je napisao:
Pitanje za zerocool, da si ti na nekom normalnom aerodromu vidio da ljudi parkiraju i čekaju putnike duže od 2-5min u dropoff zoni?
To samo kod nas ima, je8en je ovaj naš dinaroidski mentalitet.

ocigledno da tebe je8e taj dinaroidski mentalitet jer ili ne citas ili ne razumijes sta ljudi ovdje pisu.
svi odreda govore da treba omoguciti dropoff i da nema smisla to naplacivati!
jesi li ti na nekom drugom aerodromu vidio matorca u prsluku koji naplacuje parking kao u BL? ja nisam!

lagano, rampa se postavi, lupis limit 15 minuta i svi problemi nestaju!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2022, 21:11 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Problem je kako je to sve organizovano.
Prva stvar je što je drop-off praktično na istom mjestu gdje i parking. Na svakom normalnom aerodromu je parking fizički odvojen od ulaza na aerodrom.
Druga stvar je što je parking stvarno malen, nema ni 40 iscrtanih parking mjesta. Realno, to treba da bude 3, 4x više.

Slika

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2022, 21:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29498
Lokacija: Banjaluka
Karbo je napisao:
zerocool je napisao:
<Enter_name> je napisao:
Pa da naprave normalnu naplatu, ne bi ni bilo toga... čuj 5 maraka samo da uđeš i istovariš nekoga. Ili platiš istih tih 5 maraka i ostaviš tu auto 7 dana... ima smisla.


Upravo, to je i bila poenta, a ne da li ima dovoljno parking mjesta.

Poenta je da se rastereti ulaz u zgradu aerodrom.
Meni je aerodom gori od parkinga u Merkatoru.
Svrha parkinga nije da se roje kao pčele ovi što čekaju. Niti može taxi prići niti možeš proći od silnih automobila.
Mnogo je gore kad izađeš iz aerodroma i vidiš more automobila kako čekaju od samo izlazala pa sve do kraja te ulice i svi su kraj puta.

Pitanje za zerocool, da si ti na nekom normalnom aerodromu vidio da ljudi parkiraju i čekaju putnike duže od 2-5min u dropoff zoni?
To samo kod nas ima, je8en je ovaj naš dinaroidski mentalitet.


E pa bas to je problem, sto kod nas ne daju ni minut da udjes i ostavis nekoga, nego moras platiti 5 maraka za taj minut.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2022, 08:28 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Nov 2016, 15:44
Postovi: 582
U mom slučaju to nije tačno. Bio sam 5-6 puta u ulozi vozača i nije bilo nikakvih problema. Naglasim da ću stati na minut i to je to.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2022, 08:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29498
Lokacija: Banjaluka
Mi imali problema, nije htio pustiti. Covjek bukvalno dosao, platio 5 maraka, samo izasli iz auta, uzeli stvari i on otisao. Za to je morao platiti petaka, sto je debilno.
Za to ja govorim, nista vise.
A i ovo sto Enter kaze je debilno isto, za 5 maraka mozes parkirati 7 dana. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2022, 12:38 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 960
Lokacija: Land of Downunder
Barem kako ja to shvatam, onaj debeli (osoba koja u datom momentu vrši tu funkciju) što naplaćuje prolaz na parking i kontroliše prolaz u drop off zonu je i postavljen da spriječi gužvu u drop off zoni.
Takođe, proljetos je taj lik i nas propustio bez ikakve naplate, kad smo naglasili da će me supruga samo odvesti autom do ulaza i da se neće zadržavati, tj da odma napušta aerodrom. Što je i bilo tako.

Na normalnim aerodromima, imaš službu parking rendžera, koji redovno obilaze drop off zonu, prate automobile koliko se dugo zadržavaju i ako je duže od propisanog vremena, pišu kaznu. Očito da je to globalni problem, jer ljudi ne žele da plaćaju parking kada nekog dovoze na aerodrom, ali niko ne kampuje u drop off zoni na aerodromu kao što se to radi kod nas kada se čeka putnik. Samo na 5min često bude preko pola sata, što stvara problem ostalim ljudima koji bi željeli da to iskoriste kako je i zamišljeno, na par minuta i paljba.
To je glavni problem, ovi što čekaju, prave gužvu i probleme ljudima koji odlaze.

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2022, 12:39 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 960
Lokacija: Land of Downunder
zerocool je napisao:
Mi imali problema, nije htio pustiti. Covjek bukvalno dosao, platio 5 maraka, samo izasli iz auta, uzeli stvari i on otisao. Za to je morao platiti petaka, sto je debilno.
Za to ja govorim, nista vise.
A i ovo sto Enter kaze je debilno isto, za 5 maraka mozes parkirati 7 dana. :D

Pa ti onda parkiraj na parking, plati 5KM i ostavi auto 7 dana da maksimalno iskorisiš uslugu koju si platio. :lol:

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2022, 13:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Sad na aerodromima ima jedna rampa gdje uzmes karticu i ako dosjes do druge za 10(15) minuta,onda ne placs nista.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2022, 18:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1586
Svaki put kad sam isao na aerodrom samo kazem dedi sto naplacuje da imam 100 maraka krupno i ama bas nista sitno i onda se isfura i pusti me :lol:

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2022, 19:18 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Dec 2013, 02:05
Postovi: 171
Radi se nesto na aerodromu povodom regulisanja parkinga, rampe su postavljene, ceka se pustanje u rad
Mozda srede do izbora
Takodje rade na odkupu zemljista za prilaz aerodromu sa planirane petlje na AP
Sad sta ce uraditi ostaje pitanje, mnogo nekompetentnih licnosti je ukljuceno u posao, prosirenje odlazno dolaznog terminala je sfusereno za sve pare, tako da tesko je ocekivati da pristup i parking na aerodromu odrade kako treba


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2022, 16:12 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Nov 2019, 15:54
Postovi: 47
:lol: :lol: :lol:

Slika

https://bnx.aero/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2022, 07:59 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Okt 2020, 16:15
Postovi: 769
Slika

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2022, 13:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
https://rtvtk.ba/aerodrom-tuzla-preuzim ... -sarajeva/
Jedan dobar primjer kako treba


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Okt 2022, 07:34 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Okt 2012, 09:53
Postovi: 98
M4ks je napisao:


Ovaj lik je prejak, all in one, i na vodećoj poziciji i u marketingu i na web site-u
:D

Sve se da srediti samo trebaju ljudi koji znaju i naravno mora se potrošiti malo para (ne u svoj džep). E sada kada uzmeš da je aerodrom u pitanju i napraviti parking nije nikakva nauka (da je u pitanju napraviti komad piste to OK). Mada realno za ovaj setup 100-150 parking mjesta bi završilo priču.

Sve u svemu low budget, koliko para toliko muzike. Ako se izbore za još koju liniju bilo bi ekstra


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2819 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 141  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs