banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 02:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 144 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Dec 2012, 16:24 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Naravno, nece odgovarati za lopovluk.

http://www.glassrpske.com/novosti/vijes ... 01824.html

Za mandata tri poslovna prostora u strogom centru
01.12.2012 06:06 | Goran Maunaga

Banjaluka - Načelnik Odjeljenja za boračko-invalidsku zaštitu grada Banjaluka Miloš Šmitran za desetak godina "načelnikovanja" postao je vlasnik tri poslovna prostora u strogom centru grada, dobio kadrovski stan i registrovao građevinsku firmu.

Šmitran je 2005. godine kupio stan u prizemlju zgrade u ulici Kralja Petra Prvog Karađorđevića 101, preko puta hotela "Bosna". Pretvorio ga je u poslovni prostor koji iznajmljuje.

Stan u Kralja Alfonsa 13. na broju 6, u samom centru grada iza "Citadele", Šmitran je kupio 2007. godine. Pretvorio ga je u dva poslovna prostora koja takođe izdaje pod zakup.

Šmitran ima stan u Ravnogorskoj ulici 16. od 40 kvadratnih metara i stan u ulici Braće Jugovića 47 od 61 kvadratni metar. Od Administrativne službe grada 2000. godine dobio je kadrovski stan od 57 kvadratnih metara u ulici Italijanskog bataljona Mateoti 13.

Za stan u Braće Jugovića kaže da ga je naslijedio od tetke, a za onaj u Ravnogorskoj od mame.

Za njegova mandata oformljena je i registrovana zadruga, odnosno građevinska firma pod nazivom "Borac". Šmitran je predsjednik Upravnog odbora "Borca". Tvrdi da je sve što prima od "Borca" 500 KM mjesečno za funkciju u UO.

Kad smo ga prvi put kontaktirali putem telefona da ga pitamo za imovinu, rekao je:

- Nemam dva stana nego tri. Jedan sam naslijedio od majke, a jedan od tetke. Treći mi je dao grad".

Na pitanje novinara što je uzeo stan od grada kada je imao već dva i otkud mu novac za poslovne prostore, odgovorio je:

- Stan sam dobio po zakonu kao kadar. A ja osim toga imam i građevinsku firmu.

U našem posjedu je i fono snimak ovog razgovora.

Kada smo u četvrtak posjetili Šmitrana, rekao je da se u ranijoj izjavi "malo zaletio", dodajući da "to ipak nije njegova firma".

- Osnivačka skupština "Borca" je mene predložila za predsjednika Upravnog odbora. Kao osnivači "Borca" u sudu je registrovano pet pripadnika boračke populacije. Direktor je Miroslav Đurišić zvani Kiro. "Borac" je registrovan kao zanatska zadruga. Preko nje rade bivši nezaposleni borci, moleri, parketari, rade na održavanju prostora - kaže Šmitran.

Rekao je da je poslovne prostore stekao tako što je kupovao stanove u prizemlju i pretvarao u prostor za iznajmljivanje.

- Plaćao sam stanove 100 KM po kvadratu. Žena i ja za 15 godina rada zaradili smo oko milion maraka i normalno da mogu sve to da kupim - kaže Šmitran.

Cijena kvadrata stana u centru Banjaluke kreće se oko 2000 KM.

Miloš Šmitran samo je još jedan primjer "nevidljivih činovnika" kojima se niko nije bavio i koji su daleko od očiju javnosti uvećavali svoju imovinu i po nekoliko puta za vrijeme mandata u državnoj upravi.
Karijera

Šmitran je prije rata radio u firmi "Jelšingrad". U Skupštinu grada je kao odbornik ušao 1998. godine kao član Srpske patriotske stranke (SPAS) Slavka Župljanina. Ubrzo je postavljen na mjesto načelnika Odjeljenja za boračko-invalidsku zaštitu.

Kada je SPAS ukinuta on je, kaže, prešao u vladajuću stranku tako da je do danas ostao na toj rukovodećoj funkciji u Administrativnoj službi grada.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2012, 16:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36444
Coek je sirotinja sa kvadraturom naspram Stankovica iz Integrala koji je suvlasnik tog Glasa... Ili Kopanje, koji drugi suvlasnik tog istog Glasa...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2012, 22:34 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Avg 2009, 07:33
Postovi: 1098
najjače je kad se ovako međusobno glože
trebaju dovesti nove da nas uzješe pa će ovako lakše natjerati ove da sjašu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2012, 23:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Pa da. Glas i sluzi za odstrel nepozeljnih iz iste klape.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2012, 23:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5341
Lokacija: Wien, Österreich
Nesto slicno

http://www.glassrpske.com/novosti/vijesti_dana/Dzet-seterski-zivot-dinastije-Stojnic-na-drzavnim-jaslama/101689.html

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2012, 23:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2019
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Zapitajte se zasto se ovakve vesti emituju samo u glasu srpske i zasto bas sad?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2012, 00:24 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Totalno je nebitan razlog zbog kojeg Glas Srpske pise o ovome. Vazno je da tuzilastvo reaguje i procesuira ovaj slucaj.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2012, 02:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
korisnik je napisao:
Totalno je nebitan razlog zbog kojeg Glas Srpske pise o ovome. Vazno je da tuzilastvo reaguje i procesuira ovaj slucaj.

jako je bitan razlog, kad bih ti rekao sta sve (super-nebitno) nisu htjeli da objave jer se kosi sa interesima "vlasti", onda je ovo bas nesto mutno.
imajte na umu, sta god da glas objavi, a izgleda kao neka vijest, neka pravda neko prozivanje korupcije, to je neka zesca namjestaljka ili vec unapred pripremljen scenario.

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2012, 08:32 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
laoce je napisao:

Zar nije kažnjivo na neki način objavljivati u dnevnim novinama nečije slike sa fejsa?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2012, 08:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36444
Jos od djeteta... Ja bih nekome obe ruke polomio. Mene diraj ako imas za sta i ako si mrvu bolji od mene, ali djecu... A zadnje si govno... Oooo...

Korisnik, ne seri.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2012, 09:39 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Avg 2009, 07:33
Postovi: 1098
pa glas je postao najgora novina u RS
služe samo za unutrastranačka obračunavanja
čuj išla na ronjenje u Egipat, pa šta sad

ja ću se bolje osjećati ako je javno ispljujemo?
ko je sve novinar novine su nam super


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2012, 09:40 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Avg 2009, 07:33
Postovi: 1098
korisnik je napisao:
Totalno je nebitan razlog zbog kojeg Glas Srpske pise o ovome. Vazno je da tuzilastvo reaguje i procesuira ovaj slucaj.

a šta da procesuira
što je čovjek kupio stan?
ne vidim nigdje u članku kakvu je to zlopupotrebu napravio


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2012, 10:13 
iznositi price za naslovicu sveta plus, bez konkretnih dokaza je toliko jadno i bijedno za jedan glas, i kaciti slike sa fb mi je dno.
Ako imas pricu napisi, taj i taj ucinio drugom to i za tu uslugu dobio to, ili pronevjerio to i slicno. izadji u javnost sa dokazima a ne laprdanja u prazno. ja bih ih sad tuzila i dobila glat na sudu..


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Dec 2012, 10:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20465
Lokacija: SAO Krmine
A sve ovo dok se djeca i rodbina vladajuce strukture na visim funkcijama od ovih ˝jet setera˝ i(li) vlasnika ovih novina brckaju u Suturliji i 5 dana zaredom nose iste gace
Mo's mislit'
:?

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2012, 10:40 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Avg 2009, 07:33
Postovi: 1098
strašno
ovo oni zovu istraživačko novinarstvo
opleti po trenutno nepodobnima a i daj narodu malo zabave da ima po kome pljuvati


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2012, 10:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2019
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Ovo je katastrofa, ovako navoditi adrese gde se stanuje, zamislite to. Jos ce doci neko na ideju da ljudi imaju milione u stanovima pa provaliti i pobiti ljude.

Koliko sam obavesten ovo je napad na pozicije, u ovom slucaju nacelnicke a novine se koriste da se diskredituju doticne osobe i to sad posto se ovoh dana imenuju novi nacelnici pa neko zeli njihove pozicije. Ali u slucaju Stojnic su isli tako daleko da su porodicu celu napali sto je jako lose


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2012, 11:08 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Avg 2009, 07:33
Postovi: 1098
to ti je novinarska sloboda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2012, 11:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36444
To se zove reketiranje, a ne novinarska sloboda.
Pa ovo ni Prst nije radio, a znamo kakvo su veselje bile te novine.

P.S. Nemam ja problem sa tim da li je neko zloupotrebio ili ne neku funkciju, vec mi je problem onaj sto proziva. A samo zato da posadi jos boljeg za sebe. Ma fuj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2012, 11:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4306
ratkop je napisao:
Zapitajte se zasto se ovakve vesti emituju samo u glasu srpske i zasto bas sad?

Da ovo je jako bitno i cini mi se kljuc svega.
Ovakvih slucajeva je mali milion a zasto bas je ovo dvoje lopova medijski odstrijeljeno je pitanje.
Mozemo samo nagadjati ali meni se cini da su nekom jacem stali na zulj, a onda je u svjetlu `reformi` u vladajucoj stranci i pokusaja priblizavanju narodu, te stvaranja slike da eto i njihovi clanovi nisu nedodirljivi oradjeno to sto je uradjeno. Eto bas bi bilo lijepo da sledeci nastavak bude o npr Kopanji i pokaze njegov uspon od kad je kao novinarcic sisao iz Knezeva u BL i presjek toga sta on sad ima.
Jadno da jadnije nemoze biti

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2012, 11:13 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Avg 2009, 07:33
Postovi: 1098
pa ovo za slobodu je bila ironija
naravno da je reketiranje
do juče ih okivali u zvijezde
sad se mora stvortiti takva kima da je normalno da ti ljudi odu, iako je ista vlast ostala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 144 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs