banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 97 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Maj 2014, 15:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1586
Izgleda da svake godine imamo po minimalno jednu ovakvu ili slicnu akciju sto je stvarno lijepo.

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2015, 20:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Peticijom vraćaju kecelje u školu
Petak 17. Apr 2015 14:34
Učenici šestog razreda banjalučke Osnove škole “Ivo Andrić” pokrenuli su akciju prikupljanja potpisa kako bi se u ovoj obrazovnoj ustanovi, nakon višegodišnje pauze, ponovo uvele školske uniforme, popularne kecelje.

Slika
Đaci odjeljenja VI/4 smatraju da će nošenje školskih uniformi, odnosno kecelja i bluza umanjiti socijalne razlike, povećati svijest o disciplini u školi.

Njihovu ideju podržali su Savjet roditelja i Savjet učenika, kao i Ministarstvo prosvjete i kulture Repубlike Srpske, dok će Školski odbor o tome tek razmatrati.

Ideju o uvođenju školeske uniforme na času predmeta demokratija i ljudska prava preložila je učenica ovog odjeljenja Anastasija Šašić, koju su njeni drugari i profesor Igor Damjanović s oduševljenjem prihvatili.

- Voljela bih da uspijemo u svojim namjerama kako se ne bi vidjele socijalne razlike među učenicima naše škole. Pored toga, školske uniforme mi se mnogo sviđaju, a posebno kada svaka škola ima svoju uniformnu kecelju po čemu bi bila prepoznatljiva - rekla je Šašićeva.

Dodala je da je uniformu za svoju školu zamislila kao kecelje u vedrim bojama.

- Kako bismo realizovali ovaj projekat, podijelili smo se u četiri grupe. Moja grupa je za sada prikupila više od 200 potpisa. Mišljenja građana u vezi sa uvođenjem školskih uniformi su podijeljena. Jedni su nam dali potpis i poželjeli sreću, rekavši da je naša ideja sjajna, dok su drugi poručili da će se protiviti tome, jer im se to ne sviđa - istakla je Šašićeva i dodala da treba da prikupe 3.000 potpisa građana.

Istog mišljenja je i njen drug iz klupe Đorđe Dobrijević koji kaže da se često dešava da učenici u nižim razredima međusobno zadirkuju jedni druge zato što nemaju skupocjenu odjeću.

- Imao sam sreće da su nas svi građani od kojih sam tražio potpise podržali i složili se sa nama da bi bilo super da ponovo u školske klupe uvedu uniforme - kazao je Dobrijević.

Učesnik ovog malog đačkog projekta je i Matej Jeličić koji kaže da bi volio da se na njih ugledaju i krenu njihovim stopama i učenici ostalih škola u RS.

- Djeca koja nemaju novca kao njihovi školski drugari, često padaju u depresiju, jer misle da su manje važni. Ne shvataju da čovjeka ne čini odjelo, nego karakter. Taj problem bi se donekle mogao riješiti uvođenjem školskih uniformi - rekao je Jeličić i dodao da na tom rade već nekoliko mjeseci.

U Ministarstvo prosvjete i kulture RS ističu da su upoznati sa aktivnostima učenika OŠ “Ivo Andrić” u vezi sa uvođenjem školskih uniformi u ovu školu.

- Nećemo se protiviti uvođenju školskih uniformi ukoliko uprava škole u saradnji sa ostalim organima u školi to odluči. Međutim, do sada nismo imali praksu nametanja školama uvođenje uniformi - poručili su iz Ministarstva.

Damjanović

Nastavnik školskog predmeta Demokratija i ljudska prava Igor Damjanović oduševljen je razmišljanjem svojih učenika.

- Iste projekte sa drugim problemima radim i sa učenicima u Građevinskoj školi. Međutim, učenici šestog razreda su me prijatno iznenadili koliko su ozbiljno pristupili problemu socijalnih razlika u školama i koliko imaju pametnih ideja - rekao je Damjanović.

Dodao je da će nakon prikupljenih potpisa građana, o prijedlogu uvođenja školskih uniformi razmatrati Narodna skupština RS.

(Glas Srpske)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2015, 22:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Glupost, samo još jedan udar na budžet roditelja da kupuju neke uniforme djeci.
Ako su kecelja/mantil neophodni za časove TO i praktične nastave uredu, ali ovako je samo preseravanje.

Djeca će se opet razlikovati po skupocjenim patikama, torbama, telefonima i slično.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2015, 19:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Veci je udar na budzet ispunjavanje djecijih hirova u vidu kupovine markirane odjece, ovo ce prije biti olaksanje nego udar na budzet.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2015, 19:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
Pa ko im brani da sebi sašiju neku bluzu i tako idu u školu?
Mogu ići u čemu žele.
A uvijek će biti razlika između bogataša i sirotinje, jebeš uniforme i kecelje, sprdačina.
A to pravilo da se uvede, pa neko dođe jedan dan u školu u civilu, smilsi izgovor zašto, pa joše nekoliko puta neko i obaveza nošenja uniforme ode u tri lijepe. Vidila žaba da se konji potkivaju...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2015, 00:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Svaka iole bolja škola u svijetu ima svoje karakteristične uniforme. Ja sam generalno ZA uniforme, pogotovo na radnim mjestima, naročito u javnim ustanovama.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2015, 00:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Ja sam vazda za uniforme.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2015, 05:10 
Isto, ovako nesto...

Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Apr 2015, 08:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Ako su u cilju sakrivanja razlika medju djecom projekat je unaprijed osudjen na propast, jasno zasto..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2015, 09:58 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Apr 2015, 21:40
Postovi: 100
slažem se sa bečlijom, neodrživo je. sistem to ne dozvoljava jer se kosi sa njegovom suštinom...

_________________
ko zna zna :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2015, 10:14 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
vjerujem da nekima bolje stoji pamucna majica od maturske haljine... :black:
tako da, pitanje je na kraju koliko je to pravedno :)

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2015, 14:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Milan je napisao:
Isto, ovako nesto...

Slika


Ta nije skolska.

Ali ovako nesto moze.


Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2019, 12:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika

Meni je ovo tako njaaaaa, maturant ugostiteljske.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2019, 10:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Па угоститељска, радиће у неком етно селу :D Видиш, носи и пиће да послужи госте :lol:

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2019, 11:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Filozofe ova desno od njega te demantuje.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2022, 13:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
Neviđena žurka maturanata - visoke mjere obezbjeđenja


U krugu Čajaveca organizovana nezapamćena žurka za oko 1500 banjalučkih maturanata u multimedijalnoj kongresnoj dvorani.





Prisutne maturante i mlade će zabavljati poznata pop pjevačica Milica Pavlović. Za maturante je organizovana i tombola gdje će moći osvojiti mnogobrojne nagrade.


Ono što se moglo primjetiti su osmijesi i radost na licima prisutnih maturanata. Prijem gostiju trajao je duže zbog visokih mjera obezbjeđenja, jer maloljetnim licima ulazak nije bio dozvoljen.


Od Latino bara nisam vidio ovoliko ljudi na jednom mjestu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2022, 18:38 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 960
Lokacija: Land of Downunder
Philby je napisao:
Glupost, samo još jedan udar na budžet roditelja da kupuju neke uniforme djeci.
Ako su kecelja/mantil neophodni za časove TO i praktične nastave uredu, ali ovako je samo preseravanje.

Djeca će se opet razlikovati po skupocjenim patikama, torbama, telefonima i slično.


Ili kad ponosna majka od 1.62cm doveze svoje čedo u ML-u ili sQ7 pred ulazna vrata od osnovne škole.
Jednom rukom mota volan u drugoj mobilni, priča sa drugaricom na zvučnik i usput onako vidno iznervirana je8e majku nekom dekici/bakici, da joj se skloni sa puta.... Žuri na pedikir! Pošto već kasni 49min ali Bože moj, može joj se.

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 97 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs