banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 08:31

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 178 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Dec 2012, 01:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Kada je Gradski olimpijski bazen (GOB) u decembru 2009. godine otvoren plivači i vaterpolisti iz Banjaluke bili su oduševljeni, a tri godine kasnije spekuliše se da bi dugoočekivani bazen mogao da bude zatvoren, pišu "Nezavisne novine".

Prema Nacrtu budžeta grada Banjaluka, za GOB je u 2013. godini predviđeno 300.000 konvertibilnih maraka.
"Prvi put od vas čujem da je u Nacrtu budžeta predviđen grant od 300.000 KM, s obzirom na to da od gradske uprave zvaničnu informaciju nismo dobili niti smo imali razgovore na tu temu. To je umanjenje za 70 odsto i predviđeni iznos definitivno nije dovoljan za funkcionisanje GOB-a", rekao je u Rajko Radovanović, direktor "Akvane", u čijem je sastavu GOB.

Milenko Šajić, koordinator za saradnju sa sredstvima informisanja Administrativne službe grada Banjaluka, rekao je da su osnovni razlog za smanjenje sredstava mjere štednje, jer se očekuje da će i naredna godina biti teška u smislu ekonomske krize.

"U zahtjevu prema gradskoj upravi tražili smo 1.200.000 KM za 2013. Taj iznos bi bio koliko-toliko adekvatan za poslovanje. Odnosno, toliko grad treba da plati javni interes koji se u GOB-u, ali i objektima 'Akvane' ostvaruje. Treba imati u vidu da GOB ulazi u četvrtu godinu postojanja i da moramo predvidjeti dodatne troškove za investiciono održavanje. Poređenja radi, Olimpijski bazen "Otoka" u Sarajevu je 2012. iz budžeta opštine sufinansiran sa 1.600.000 KM i još sa nekoliko stotina hiljada maraka iz raznih budžeta za projekte. Godišnji rashodi GOB-a su od 1,4 do 1,6 miliona, a vlastiti prihodi oko 400.000 KM. I sa grantom od 985.000 KM, koliki je u 2012. godini, bazen posluje negativno, a sa 300.000 on neće moći da funkcioniše", istakao je Radovanović.
Ukoliko bazen ne bude mogao da funkcioniše, biće oštećeni građani, a prije svih sportisti.

"Ne želim da ulazim u menadžerski dio GOB-a i da li ima viška radnika, ali grad treba da stane iza svojih objekata, jer je u bazen uloženo puno novca, oko 18 miliona KM. Mislim da bi bilo suludo da bude zatvoren. Sa socijalnog aspekta treba znati šta će naša djeca proživjeti ako se to desi, jer hiljade ljudi koristi bazen. Mogu izbiti nemiri što se tiče plivačkog i vaterpolo sporta. Ukinuli su nam 40 odsto besplatnih termina umjesto da ih povećavaju, a ukoliko bi ostali bez još besplatnih termina to bi bio veliki problem za klubove, jer nemamo sponzore i živimo od članarina. Tada bismo morali da zatvorimo klubove. Bilo bi to pogubno za plivanje, koje je tek počelo da se razvija", istakao je Željko Panić, sportski direktor Plivačkog kluba Olimp i trener.
Goran Grahovac, trener u APK 22. april, nije čuo priče o mogućem zatvaranju bazena.

"Nadam se da smanjene budžeta, ako do njega dođe, neće uticati na klubove, odnosno da neće biti povećanja cijena korištenja bazena. Nadam se da ovo nije put da bazen bude zatvoren i da će se naći rješenje za klubove. Zatvaranje bazena bi bilo pogubno za nas", istakao je Grahovac.
Jovan Kalaba, generalni sekretar Vaterpolo saveza RS, ističe da bi zatvaranje bazena za vaterpolo i plivačke klubove bilo isto što i zatvaranje dvorane "Borik" za rukometaše i košarkaše.

"I povećanje cijena korištenja bazena bi imalo negativan uticaj. Bazen je napravljen da služi za sport. Svuda na svijetu zatvoreni bezen se finansira iz budžetu grada. Takva vrsta objekta ne može da bude komercijalna isto kao što ne može da bude muzej. Njegova funkcija je društveno korisna i mnogo znači kada svaki klub sa ulice skloni 100 ili 200 djece. Ako je grad došao dotle da štedi na takvim investicijama, odnosno na djeci, onda smo daleko dogurali", istakao je Kalaba.

Iz Administrativne službe grada Banjaluka ne vjeruju da će doći do zatvaranja bazena.
"Ipak grad ne očekuje da će biti ugoroženo funkcionisanje GOB-a. Očekuje se da preduzeće 'Akvana', u čijem je sastavu GOB, dodatnim naporima i aktivnostima poveća izvorne prihode i time obezbijedi dodatna sredstva za funkiconisanje bazena", rekao je Šajić.


Log: Tekst kopiran sa BanjalukaLive portala: http://www.banjalukalive.com/banjaluka/ ... z2DwW1lAwg

http://www.banjalukalive.com/banjaluka/ ... azena.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2012, 03:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
skupe i promasene investicije dosle na naplatu, sada niti bazena niti vode u Sargovcu, naopako postavljeni prioriteti

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2012, 03:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
ajd sve, ali ova recenica:
Citiraj:
Mogu izbiti nemiri što se tiče plivačkog i vaterpolo sporta.

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2012, 04:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Prosto ne znam čemu se više smijati.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2012, 08:52 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39416
Lokacija: Месечева икра
Dugo nam je i trajao....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2012, 08:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Zar je dotle došlo u BL, da se zatvori olimpijski bazen? Toliko je pompe bilo oko otvaranja a sada ga zatvaraju. Banja Luka ima čini mi se 2 pokrivena bazena!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2012, 09:02 
Ne vise, kako sam cuo onaj u seheru ne radi.


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Dec 2012, 09:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2006
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
nece ga zatvarati. Istina je da su skresali budjet s 900 na 300 hiljada ali nece zatvarati vec prodaju sve. Ide u privatizaciju


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2012, 09:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
ima kod malbasica na gajbi pitaj MB on se kupa redovno

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2012, 09:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Aha,ja sam pul boj kad komso ode na put.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2012, 11:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2615
Lokacija: Republika Srpska
Važno je da znamo kako Milenko Šajić više nije portparol, već koordinator za saradnju sa sredstvima informisanja Administrativne službe grada Banjaluka. :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2012, 14:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
to bi bila super vijest da neki privatnik kupi bazen za neku sicu, valjda bi nam onda konacno doslo iz dupeta u glavu

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2012, 15:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Šta?

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2012, 15:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
I da dodje, sta bi se promjenilo?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2012, 15:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 23 Jan 2011, 22:54
Postovi: 10852
Lokacija: Tamo na krivini, ali navikao sam već
Skupa je to investicija za nas. Treba dosta keša da se to održava. U svakom slučaju žalosno će biti ako se zatvori.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2012, 02:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Na lopovsku privatizaciju privrede običan čovjek nije mogao uticati, ali zar ćemo samo mirno posmatrati kako nam privatizuju grad?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2012, 03:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
ako nije profitabilno, zatvaraj... ne treba da bude u vlasnistvu grada jer onda ima sigurno tri radnika na jedno radno mjesto. kao i mnoge agencije na nivou RS i BiH. 90 % svog budzeta trose na plate...

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2012, 07:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Pa ako ne moze da funkcionise neka ga zatvore, od pocetka se znalo da je to propala investicija kao i bazen lokvana. Cilj je bio samo da pojedinci iz vrha dobiju posao za izgradnju i onda ono klasicno uzimanje piksli, sad ce naravno neko kupiti taj bazen za male pare, ali niko nece platiti za kriminal i korupciju.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2012, 07:58 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Avg 2009, 07:33
Postovi: 1098
nije mi jasno kako je u mnogo gorem poratnom vremenu bilo isplativo Milojeviću da drži šehersi bazen a grad ne može danas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2012, 08:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Sforovci se kupali...

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 178 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs