banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 18:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Sep 2012, 22:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Manifestacija "Noć istraživača", koja će se održati 28. septembra u Banjaluci, predstavlja najveću i najzabavniju promociju nauke i naučnika na svijetu namijenjenu populaciji svih starosnih doba i obrazovnih profila.

Na ovaj način Banjaluka će se pridružiti velikom broju evropskih gradova u kojima se ova manifestacija, uz veliku posjećenost, obilježava još od 2005. godine.

"Pozivamo mališane i njihove roditelje da nam se pridruže i učestvuju u sljedećoj radionici na temu „Nauka je magija" u Merkator centru, 25. septembra od 17 do 19 časova, i na taj način postanu učesnici ove manifestacije", poručuju organizatori.

"Noć istraživača" održaće se između 17:00 i 24:00 časa, u parku Petar Kočić, na Trgu Krajine i Banj Brdu.

Program manifestacije

Park Petar Kočić i Trg Krajine

18:00 – 18:30 Ceremonija otvaranja manifestacije

17:00 – 22:00 Mali naučnici: pravljenje balona od sapunice, igre, kvizovi i radionice za djecu

18:30 – 23:00 Takmičenje srednjih škola: interaktivni naučni projekti

18:30 – 23:00 Sajam nauke: predstavljanje naučno-istraživačkog rada institucija, firmi i organizacija

18:30 – 23:00 Zabavno-naučni park: prezentacije i demonstracije naučno-istraživačkog rada naučnika i

istraživača iz zemlje, regiona, dijaspore i Evropske Unije.

18:30 – 23:00 Info kutak: put u Evropu i svijet / Izložba dječijih radova na temu "Nauka je magija"

Banj Brdo

19:00 – 21:00 Lov na blago

20:00 – 22:00 Noćno nebo i let balonom

20:00 – 22:00 Astronomija, vremenska prognoza, seizmologija

Dom omladine

23:00 – 03:00 Science Party: Bez žurke nema nauke!

Detaljnije informacije možete pronaći na www.nocistrazivaca.ba i www.facebook.com/NocIstrazivacaBiH.

(BLLIVE)


Log: Tekst kopiran sa BanjalukaLive portala: http://www.banjalukalive.com/banjaluka/ ... z27QKZoydZ


Citiraj:
Banjaluka u duhu nauke .


subota, 22 septembar 2012 18:29 ..





Banjaluka će u petak, 28. septembra biti obojena istraživačkim duhom, novim saznanjima i dobrom zabavom, jer će tad biti održana "Noć istraživača".

"Noć istraživača" po prvi put u Banjaluci biće održana 28. septembra, u periodu između 17:00 i 24:00 časa, u parku Petar Kočić, na Trgu Krajine i Banj Brdu, potvrdili su na današnjoj konferenciji za novinare, održanoj u banjalučkom Merkator centru, organizatori ovog dešavanja.

Nebojša Ivanković, koordinator za odnose s javnošću ove manifestacije, rekao je da „Noć istraživača" predstavlja najveću i najzabavniju promociju nauke i naučnika na svijetu namijenjenu populaciji svih generacija i obrazovnih profila. To je jednodnevni spektakl koji se na isti dan održava u cijeloj Evropi, a realizuje kroz 7. Okvirni program EU (FP7) i predstavlja edukativno-zabavnu promociju rada i života naučnika.

"Ovaj projekat pokrenut je na evropskom nivou 2005. godine, a 2011. održan je u čak 320 gradova u 32 evropske držve, dok će ove godine građani Banjaluke i njeni posjetioci po prvi put imati mogućnost da uživaju u čarima ove manifestacije. Ovogodišnja poruka je „Nauka je magija", kroz koju će nas voditi istraživači iz raznih naučnih oblasti, naši sugrađani i gosti iz inostranstva, koji će nam kroz seriju prezentacija i svojevrstan „naučni šou" na zabavan i uzbudljiv način približiti posao istraživača i pokazati koliko nauka i istraživanje čine suštinski dio naše svakodnevnice.", dodao je Nebojša Ivanković.

Portparolka „Noći istraživača", Milica Stojaković, izjavila je da će posjetioci u petak imati priliku da vide prezentacije najnovijih postignuća naših istraživača, takmičenja na polju eksperimenata i istraživanja, da rješavaju misterije, postavljaju pitanja istraživačima i saznaju šta ih interesuje, te da uživaju u spektaklu naučnih eksperimenata, vožnji balonom, ribama koje plove vazduhom, dobroj muzici i još mnogo sadržaja koji čine ovu noć magičnom!

"Ceremonijom otvaranja manifestacije u 18 časova u parku Petar Kočić biće otvorena „Noć istraživača". Zatim slijede brojne radionice za djecu (pravljenje balona od sapunice, igre, kvizovi), takmičenje srednjih škola: interaktivni naučni projekti, Sajam nauke: predstavljanje naučno-istraživačkog rada institucija, firmi i organizacija, prezentacije i demonstracije naučno-istraživačkog rada naučnika i istraživača iz zemlje, regiona, dijaspore i Evropske Unije. Svim posjetiocima biće dostupan i info kutak. Na Banj Brdu učesnicima će biti otvorena vrata Hidrometeorološkog zavoda Republike Srpske (astronomija, vremenska prognoza, seizmologija), a tu će takođe biti organizovan lov na blago i let balonom. Veče će biti završeno žurkom u Domu omladine.", rekla je portparolka manifestacije Milica Stojaković.

Suzana Pletikosa, vođa Službe marketinga Merkatora Banjaluka istakla je da je Merkator prepoznao ovaj projekat kao originalan način da se mladim ljudima približi pojam nauke i istraživanja.

„Kao kompanija koja prati trendove i primjenjuje najviše tehnološke standarde u domenu usluge i trgovine, odlučili smo da podržimo manifestaciju koja svojom inovativnošću inspiriše mlade ljude.", dodala je Suzana Pletikosa.

Magični svijet nauke je nepredvidiv i prepun uzbudljivih otkrića, iskoristite priliku da osjetite, doživite i naučite da koristite tu magiju jer - Nauka je magija, poručili su na kraju konferencije za novinare, organzitari manifetacije „Noć istraživača".

(Milica Kulić, MONDO)


Log: Tekst kopiran sa BanjalukaLive portala: http://www.banjalukalive.com/banjaluka/ ... z27QKie2Wy


Ovo je extra! :)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2012, 09:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
jos samo da skontam kako da na 2 mjesta budem u isto vrijeme, da ne bih organizatorima j**** sve po spisku

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2012, 09:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12387
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Гдје на Шеховима, споменик или Трешњик???

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2012, 09:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
pa valjda u hm zavodu... to ti je ono skretanje na lijevo kad krenes prema tresnjiku/spomeniku, valjda... na cca kilometar od rampe...

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2012, 09:47 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12387
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Ma знам гдје, али ми није јасно како то не видјех у тексту одмах. :D

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2012, 10:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
ja cu ipak otici do hmzsrs da vidim kako stvaraju zemljotrese

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2012, 11:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
ustvari ko sisa nauku ja cu skoknuti do spomenika da se vozam balonom

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2012, 19:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Prenijeću vam djeliće atmosfere sa Banj brda, momci iz Astronomskog društva "Ruđer Bošković" Beograd su nam omogućili gledanje Mjeseca, oni krateri su nevjerovatni, zamislite čak i krater ima svoj krater.

Video prezentacija Hirdometerološkog zavoda RS, sve o vremenu i meterologiji je bila takođe zanimljiva.

Vrh su bili takmičenja timova koja su sklapala one igračke izume, ono su bili pokloni knjižare Kultura.

Ono što sam vidio na Trgu nije me impresioniralo, uglavnom kopije Teslinih izuma, koje sam ranije imao priliku da vidim.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2012, 18:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2003, 15:05
Postovi: 728
A balon?

_________________
Ko pročita VO!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2012, 18:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Balon je dizao djecu par metara u vazduh, nisam imao obraza gurati se sa njima. Balon je bio na Tresnjiku.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2013, 00:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
http://www.nocistrazivaca.ba/component/k2/item/42

steta sto ove godine nema nista na Banj brdu, ali i ovaj mobilni planetarijum dobro ce doci

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2013, 08:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Gdje se nalazi Shot Picado klud a gdje Inbox klub?

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2013, 22:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ispod Admiral kluba u Boriku, na raskrsnici gdje je pekara Manja...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2014, 23:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
NOĆ ISTRAŽIVAČA, petak, 26.09.2014. god.





Park Petar Kočić




18:00-18:30

Ceremonija otvaranja manifestacije



17:00-22:00

Mali naučnici - zabavni park za djecu: kreativne radionice, crtanje kredom, baloni od sapunice, igre, Izložba dječijih radova na temu “Šta rade naučnici?”



18:30-21:00

Muzički paviljon - Science Café



18:30-23:00

Sajam nauke: predstavljanje naučno-istraživačkog rada institucija, firmi i organizacija



18:30-23:00

Zabavno-naučni park: prezentacije i demonstracije naučno-istraživačkog rada naučnika i istraživača iz zemlje i regiona




18:30-23:00

Info kutak: put u Evropu i svijet



Dom omladine



18:30-22:00

Takmičenje srednjih škola: interaktivni naučno-istraživački projekti



18:00-22:00

Izložba plakata: s Noći istraživača kroz Evropu



18:00-21:00

“Nauko, pokaži se!” predavanja, prezentacije



18:00-19:00

“Biologija ajkula” - Boris Davidov




19:00-20:00

“Tajnoviti vodozemci BiH” - Ana Ćurić



20:00-21:00

“Kontraverza o nitratima” - doc. dr Suzana Gotovac - Atlagić



Narodna i univerzitetska biblioteka Republike Srpske



12:00-23:00

Izložba: “Evropski dani jezika”



12:00-17:00

Partnerski RiNG događaj: StartupDNA (un)konferencija



19:00-23:00

Posmatranje zvijezda teleskopom – Astronomsko udruženje Ruđer Bošković Beograd




Muzej Republike Srpske



20:00-23:00

Izložba: “paleoŠTA? Kameni svijet ledenog doba”



20:00-23:00

Izložba: “Veliki rat 1914”



Dječije pozorište Republike Srpske



20:00-23:00

Izložba lutaka



KSET Pub



23:00-02:00

Science party!

Slika

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2014, 19:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Prođe i ova Noć istraživača, fino, mada gledam ono u Sarajevu, tamo se prezentuju istraživački izumi, dok kod nas su to uglavnom neki fudamentalni eksperimenti, OK, uvijek ima djece koja to prvi put vide, ali sam primjetio da neki štandovi srednjih škola izvode iste eksperimente kao i prošlih godina.

Predavanja o ajkulama, šišmišima, vodozemcima i nitratima su stvarno bila predivna.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WK2LpUoqX6A[/youtube]

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2016, 16:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Banjalučke kulturne institucije otvorile svoja vrata u okviru Noć istraživača 2016


Petu godinu za redom u Banjaluci se obilježava već prepoznatljiva najzabavnija noć nauke i istraživačkog rada, “Evropska Noć istraživača 2016”. Ove godine manifestacija će biti realizovana pod sloganom “Otkrijte nepoznato”, u petak, 30. septembra, sa početkom u 17.00 časova na nekoliko različitih lokacija.

O važnosti ove manifestacije mnogo govori i činjenica da su vrata ovogodišnjoj Noći istraživača otvorile su sve važne banjalučke kulturne institucije. Tako će posjetioci ovogodišnje manifestacije u Banjaluci u Narodnoj univerzitetskoj biblioteci Republike Srpske imati priliku posjetiti vođenje kroz postavku Izložbe Muzeja Nikole Tesle iz Beograda "160 godina od rođenja Nikole Tesle";

Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske pripremio je vođenje kroz izložbu “Fragmenti vremena” - istraživački pristup savremenoj fotografiji”, te će u njihovim prostorijama biti postavka popularnog Mobilnog planetarijuma koji će nam predstaviti gosti iz Astronomskog društva Ruđer Bošković iz Beograda;

Muzej Republike Srpske će nas dočekati sa izložbom "Doba viteštva - oružje i oklopi srednjovjekovnih ratnika", Dječije pozorište Republike Srpske će nas dočekati jedinstvenom izložbom "Muzeja lutaka", a Narodno pozorište RS će obezijediti ulaznice za najuspješnije učesnike potrage za blagom u okviru manifestacije

Ljubitelji nauke, umjetnosti i otkrivanja nepoznatog će uživati u Banjaluci tokom petka, 30. septembra, jer će se širi centar grada pretvoriti u pravu riznicu znanja i nauke.

Svečana ceremonija i centralni dio manifestacije će biti održan u banjalučkom Domu omladine, a ne propustite posjetiti ni Univerzitet za poslovne studije gdje vas očekuju prave naučne poslastice, te banjalučku Tehničku školu čiji profesori i učenici će vas oduševiti svojim znanjem i veoma korisnim i aktuelnim radionicima i simulacijama koje su za vas pripremili.

Noć istraživača može biti razlog za nešto drugačiji izlazak u petak veče, a dobrodošli su svi - i veliki i mali posjetioci!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2016, 19:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika

Na mnogo mjesta zanimljivih stvari.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2017, 20:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Prijatelji Evropske Noći istraživača – Astronomsko društvo Srbije opet stiže u grad na Vrbasu, i to sa prepoznatljivom regionalnom atrakcijom – mobilnim planetarijumom, a to sve u okviru Noći istraživača, u petak, 29. septembra u Banjaluci. Mobilni planetarijum je i prethodnih godina izazvao veliku pažnju posjetilaca, koji su uprkos velikom redu čekali kako bi doživjeli nevjerovatno iskustvo i “teleportovali” se u svemir, u samo nekoliko trenutaka.

Mobilni planetarijum je simulacija nebeskog svoda u prirodi - mogu da se vide zvijezde i prividno kretanje neba; mogu se posmatrati i planete, kretanje planeta po nebu; može da se ’otputuje’ na pojedinačne planete, na njihove satelite, da se doživi simulacija kretanja satelita oko planeta, vide sazviježđa, asterizmi, objekti van Sunčevog sistema, zvjezdana jata, druge galaksije, galaktička jata, i još mnogo toga.

Generalni partner Noći istraživača 2017, IT kompanija “Prointer” pripremila je kutak posvećen virtuelnoj realnosti, koji će oduševiti sve posjetioce i u samo nekoliko trenutaka ih odvesti na različlite destinacije.

Centralni dio manifestacije u Banjaluci, ove godine će biti održan u Banskom dvoru. Posjetiocima “Noći u kojoj je sve moguće” vrata će tradicionalno otvoriti Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske i Muzej Republike Srpske, Narodna i univerzitetska biblioteka Republike Srpske, Narodno pozorište Republike Srpske i Dječije pozorište Republike Srpske, sa mnoštvom sadržaja i aktivnosti za sve uzraste. Dio programa i radionice za najmlađe biće održane u Tehničkoj školi, te u Domu omladine.

Manifestacija Evropska Noć istraživača se održava po šesti put u Banjaluci, a broj posjetilaca prethodne godine premašio je cifru od 17 hiljada ljudi. Ljubitelji nauke, umjetnosti i otkrivanja nepoznatog će uživati tokom petka, 29. septembra, jer će se šest gradova u BiH pretvoriti u pravu riznicu znanja i nauke. Detaljan program manifestacije je na www.nocistrazivaca.ba, a svi sadržaji su besplatni.
Posljednji put izmjenjeno: Petak, 22 septembar 2017 12:42

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2017, 21:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
noć istraživača sve sve al nema program za Banja Luku ni na sajtu ni na FB ... sponzor prointer!! šta li će djeci pokazati ??? kako naduvati cjene, kvalitetno namjestiti tender ... jao


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2017, 21:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
sta ce ti program, svake godine se isto vrti, sad je samo lokacija nova, banski dvor, jako lijepo

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs