banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 14:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Jun 2012, 16:18 
Tuzno... :cry:


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Jun 2012, 11:13 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jun 2012, 11:07
Postovi: 4
_зока je napisao:
Taj "vojnik" je Saša Nikić, voditelj sa Big radija i pjevač u toj pjesmi...Šibni SMS na Big, možda on ima pa postavi...


Evo nabavila sam ja originalni spot i postavila ga..........

prosledite ga dalje.... DA SE NIKAD NE ZABORAVI!!!!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=eVG5Fd5Lymk[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2012, 11:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
NelaQruela, свака част за ово! Баш одавно тражим овај спот.

сваки пут се најежим кад ово гледам...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2012, 11:37 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jun 2012, 11:07
Postovi: 4
Шајин je napisao:
NelaQruela, свака част за ово! Баш одавно тражим овај спот.

сваки пут се најежим кад ово гледам...


I ja sam ga trazila dugo, ipak mi je poslo za rukom, nisam neki montazer, izrezala sam neke stvari koje su bile pre i posle snimka ali nisam mu mogla podesiti ton, malo brza......

pa ako je neko vjest neka izvoli.....

poslala sam i Bigu, nisu ga oni imali jer im je zapljenjen sav video materijal koji su producirali......

neko nije htjeo da se objavljuje snimak zato ga i nije bilo,
nadam se da necu nagrajisati zbog ovoga :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2012, 11:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
NelaQruela je napisao:
Шајин je napisao:
NelaQruela, свака част за ово! Баш одавно тражим овај спот.

сваки пут се најежим кад ово гледам...


I ja sam ga trazila dugo, ipak mi je poslo za rukom, nisam neki montazer, izrezala sam neke stvari koje su bile pre i posle snimka ali nisam mu mogla podesiti ton, malo brza......

pa ako je neko vjest neka izvoli.....

poslala sam i Bigu, nisu ga oni imali jer im je zapljenjen sav video materijal koji su producirali......

neko nije htjeo da se objavljuje snimak zato ga i nije bilo,
nadam se da necu nagrajisati zbog ovoga :D
ја сам баш хтио да ти кажем то за звук :)
ево сада управо скидам видео на комп, видјећем ошта се може урадити


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2012, 11:53 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jun 2012, 11:07
Postovi: 4
[/quote]ја сам баш хтио да ти кажем то за звук :)
ево сада управо скидам видео на комп, видјећем ошта се може урадити[/quote]


odlicni, fino ga sredi i postavi....
bilo bi dobro kad bi ga mogli i titlovati na engleski i opis prevesti da i strance upoznamo sa tragedijom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2012, 11:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
може се титловати, само ако нађем преведену пјесму на енглески


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2012, 11:56 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jun 2012, 11:07
Postovi: 4
Шајин je napisao:
може се титловати, само ако нађем преведену пјесму на енглески


odlicno, ako postavis stavi ovdje link da pregledam i prosledim dalje :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2012, 21:33 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 27 Apr 2012, 20:40
Postovi: 84
alkibijad je napisao:
bila je vec tema,nemoj te i ovdje,ako mislite da su se mogle spasiti bebe da su pojedinci to stvarno htjeli.


Ne mogu naći tu temu ... može pomoć?
(nedoumica koja me muči jeste da je zvanično objašnjenje koje se kaže jeste da "zabrane leta nad teritorijom BiH od strane Saveta bezbednosti" što se ne poklapa sa nekim datumima koje sam našao na stranici http://en.wikipedia.org/wiki/United_Nat ... lution_816 tj smrt beba je bio u 5. i 6. mjesecu godine 1992. a zabrane su bile kasnije?)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2016, 23:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
BANJALUKA - Imala je trinaest i po godina i 12 teških operacija kada je, na današnji dan, prije deset godina, u Banjaluci, preminula Slađana Kobas, jedna od preživjelih banjalučkih beba, koje su bitku za život - od 22. maja do 19. juna 1992. godine - izgubile zbog nedostatka kiseonika u inkubatorima.

Tih dana, zbog zatvorenog koridora i nemogućnosti dopremanja kiseonika za inkubatore, umrlo je 12 novorođenčadi.

Boreći se sa zdravstvenim problemima, Kobasova je preživjela brojne operacije, imala probleme sa plućima i vodom, te na kraju oboljela i od raka kostiju.

Liječila se na klinikama u Republici Srpskoj, Srbiji i Crnoj Gori, Rusiji i SAD. Nekoliko sedmica prije smrti trebalo je da otputuje na nastavak liječenja u SAD, ali joj se stanje naglo pogoršalo, nakon čega je umrla.

Majka jedne od 12 banjalučkih beba Željka Tubić kaže da se bol gubitka novorođenog djeteta ne može zaboraviti i ističe da bi trebalo javnost više podsjećati na stradanje ove nedužne djece.

"Najviše sluha za nas majke do sada imao je predsjednik Republike Srpske, a nekada Vlade Srpske, Milorad Dodik, kao i sadašnji premijer Željka Cvijanović, koja je mnogo toga pokrenula i učinila za nas majke", navodi Tubićeva, koja honorarno radi i kao sekretar Udruženja "12 beba".

Ona napominje da majke 12 beba imaju minimalne povlastice na osnovnu statusa civilne žrtve rata, te ističe da se radi na tome da dobiju status koji im pripada, jer su njihova djeca proglašena herojima.

"'Koridor života' nosi naziv po našoj djeci, ali bi trebalo da, ako ne svi gradovi Srpske, onda oni iz kojih smo mi majke, ima po jednu ulicu čiji će naziv biti '12 zvjezdica'", rekla je Tubićeva.

Tubićeva objašnjava da optužnica protiv UN nije pokrenuta jer nisu stečeni uslovi da bi Republika Srpska podnijela tužbu protiv Savjeta bezbjednosti UN.

"Majke nisu u finansijskoj situaciji da to pokrenu i ne znam ni ko bi se toga prihvatio jer je predmet takav kakav je", navodi Tubićeva.

Kao znak sjećanja na 12 beba, u centru Banjaluke, izgrađena je skulptura "Život", koja predstavlja pomen za svu djecu koja su stradala u proteklom ratu.

Smrt 12 beba bila je posljedica nedostatka kiseonika u banjalučkoj bolnici 1992. godine, kada je Banjaluka bila otcijepljena od istočne Republike Srpske i Srbije, te za banjalučko porodilište nije mogao biti dopremljen kiseonik.

U tom periodu, na snazi je bila zabrana Savjeta bezbjednosti UN za letove iznad BiH.

Iako se apelovalo da se odobri let i dopremi potrebni kiseonik, molba je odbijena, a rezultat je stradanje 12 beba u periodu od 22. maja do 19. juna 1992. godine.

Prva beba umrla je 22. maja, nakon čega je uslijedila agonija i smrt ostalih beba, dok je "trinaesta zvjezdica" Slađana Kobas umrla 13 godina poslije.

Preživjela četrnaesta beba živi sa teškim fizičkim i mentalnim oštećenjima.

Agonija je prekinuta probojem koridora i spajanjem banjalučke regije sa ostalim dijelovima Republike Srpske i Srbije.


Što se igrani film nikada nije snimio neka nam je na čast.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2016, 08:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Nije igrani ali jeste dokumentarni.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2016, 10:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Ko jos vjeruje wikipediji????

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2016, 10:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
srda83 je napisao:
Nije igrani ali jeste dokumentarni.


Je l' znaš gdje se može pogledati?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2016, 14:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
shakal je napisao:
srda83 je napisao:
Nije igrani ali jeste dokumentarni.


Je l' znaš gdje se može pogledati?

Zove se "Dah života", probaj pročeprkati valjda ima negdje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2016, 16:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
srda83 je napisao:
Nije igrani ali jeste dokumentarni.


To nisu isti projekti niti su ga radili isti ljudi.

shakal je napisao:
srda83 je napisao:
Nije igrani ali jeste dokumentarni.


Je l' znaš gdje se može pogledati?


http://www.nezavisne.com/kultura/film/U ... DEO/348244

Film još putuje po festivalima, tako da ga za sada nema nigdje.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2016, 22:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Za moj ukus loše urađen, onako na prvu sam po sebi dokumentarac ne ostavlja mi baš nikakav utisak.
Tragedija koja se ne zaboravlja ni nakon 24 godine zahtjeva malo bolju obradu.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2016, 11:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10454
Da se nadovežem na Taliju. I film. Igrani. Ne samo dokumentarni.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2018, 05:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
Na pravoslavnom groblju u Prijedoru danas je služen pomen povodom 12 godina od kada je svoju veliku bitku za život izgubila Slađana Kobas i postala “trinaesta banjalučka zvjezdica”.

Na pomenu je bio otac Stojan, brat Miroslav, snaha Karmela i jedan komšija.

“Evo vidite kako živim, ne mogu da stojim, ne drže noge i leđa teret moje 62 godine. Savladala me je bolest odmah poslije njene smrti i pod stalnom sam terapijom”, priča svoju tužnu priču otac pored groba svoje kćerke Slađane.

Kaže da sjećanja ne blijede, da mu je njena borba za život tada davala snagu i vraćala vjeru u život i ljude i dodaje da je razočaran što društvo ne poklanja veću pažnju ovom događaju.

“Nije bitno to što ja živim od skromne invalidske penzije, ali neko kao da se stidi tog broja 13 i toga da je i ona izgubila bitku za život i da ima prava da bar sjećanje živi dalje od ovog mjesta njene vječne kuće”, rekao je Stojan Kobas.

On dodaje da su mu i sin i snaha sa kojima živi bez posla i da bi volio da je sve bilo drugačije.

“Da je Slađa poživjela bila bi to velika pobjeda i ništa drugo ne bi bilo važnije od toga. Ovako dok živimo živjeće i sjećanje na nju, a poslije šta bude”, dodao je on.

Slađana Kobas je bila jedina preživjela beba iz banjalučkog porodilišta ratne 1992. godine, u vrijeme kada je zbog zatvorenog koridora i nemogućnosti da se dopremi kiseonik za inkubatore umrlo dvanaest tek rođenih beba.

Tokom svog kratkog života bila je živi svjedok jedne od najvećih tragedija na samom početku građanskog rata u BiH.

Slađana Kobas je umrla nakon 13 i po godina života, a njeno hrabro srce je izgubilo bitku za život koju je “trinaesta zvjezdica” vodila čitavog svog kratkog života koji je od početka bio nemilosrdan prema njoj.

Preživjela je ukupno 12 raznih operacija jer je prvo liječila oči, a potom joj je dijagnostifikovan rak kostiju. Liječila se po klinikama u Republici Srpskoj, Srbiji, Rusiji i Americi, a sredstva za liječenje darivale su brojne institucije, preduzeća i pojedinci iz zemlje i inostranstva.

Na pomenu redovno bude i Nada Praštalo, njena učiteljica iz Osnovne škole “Dositej Obradović”, koja se danas nije pojavila na groblju, ali Slađanina porodica je uvjerena da će sigurno doći na grob 9. februara, na dan njene smrti, jer je ona ne zaboravlja.

(Srna)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs