banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 15:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 388 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeća

Da li podržavate povećanje cijena cigareta?
podržavam 63%  63%  [ 87 ]
ne podržavam 24%  24%  [ 33 ]
svejedno mi je 14%  14%  [ 19 ]
Ukupno glasova : 139
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Dec 2016, 17:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ovaj put me to neće pogoditi po džepu. 8)

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2016, 18:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Malo majku mu. Treba to izgurati bar cenera za kutiju. :D

Rakije fala bogu ima i biće, a što se tiče nafte može bez problema stajati bar 20 godina u buretu. Ja pretprošle godine potrošio neko gorivo što je uštekano u garaži za vrijeme rata. Nikakve razlike u odnosu na ovo što sad sipamo na pumpi.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2016, 18:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6132
Bogu hvala ovo me ne dotice..ali cuo sam da ima na pijaci kupiti vec sad cigara bez markica,duplo jeftinije..jel to istina,ili supljak ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2016, 18:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Nije šupljak, ima ih po ulici koji prodaju cigarete bez RS akcizne markice, jeftiniji jesu, ne znam tačno koliko.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2016, 18:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 23:49
Postovi: 647
Lokacija: BL
Tacan sleng je nekad bio `malisa iz nisa` (marlboro)
I 2km je puno za te cigare tobako 500g (25 kutija) je 15km a 1000 cigara (kila/50 kutija) je 25km
I ne radujte se tome,kad nafta predje 2km vise nikad nece biti ispod 1eur,a i cijena struje ce da raste zbog zelenih inicijativa
Vi razumete da to onda znaci povecanje cijene svega,jer sve je vezano za struju i gorivo
Bolje spremite ratne planove crno trziste ce se otvorit,nece narod dobrovoljno placati taj harac

_________________
Shoot first,ask question later


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2016, 18:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Sta se sikirate, vejpanje je jos uvijek jeftino, ja dnevno potrosim 5-10ml, 10ml me izadje oko 4 km, pravo je jeftino, znaci predjete na ecig, em je jeftinije em ne smrdite :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2016, 18:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
zippo ti si potrosio to kad je litar bio ondasnjih 8 DEM, opisi mi kakav je osjecaj :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2016, 19:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
To je kupljeno nekad '92 u slučaju da krenemo u maiku Srbiju i sakriveno od sebe iza gomile stvari u garaži. :lol:

Moram naći fricovke da naspem dok je jeftino gorivo. Ko zna koliko će biti kad se opet zapuca. :lol:

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2016, 12:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8753
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Razne rupe u budzetu krpe sa poskupljenjem cigara a onda ce krenuti sve ostalo........nisam duvandzija , nepusim ima tri godine ali nepodrzavam bilo kakva poskupljenja !!!
Sad ce sverc da procvjeta i opet nece napuniti budzet . Sad ce oni koji imaju mogucnost da sade duvan jos vise u ilegalu .....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2016, 13:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 13:53
Postovi: 493
Izvještaj kaže da je naplata od akciza pala za 30% u odnosu na prošlu godinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2016, 10:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8753
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Last December je napisao:
Izvještaj kaže da je naplata od akciza pala za 30% u odnosu na prošlu godinu.


Dogodine ce jos manje da naplate .......klasicni harac vide da ako poskupe i dalje imaju pad naplate......ne znaju da je zarada na kolicini prodate robe.....umjesto da pojeftine i omoguce ljudima jeftinije pusenje...

@Philby u kakvom si kanisteru (posudi) cuvao gorivo....jel benzin ili dizel?

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2016, 12:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Dizel, čuvan u fricovkama.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2017, 21:24 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 17 Jan 2017, 21:21
Postovi: 1
Padaju prihodi od akciza, šverc duvana postao isplativiji od od marihuane, jedino dobro što su SIPI našli posla.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2017, 08:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Zbog ubrzanog rasta ilegalnog tržišta cigareta u BiH od 2011. godine do prošle godine smanjena je legalna prodaja cigareta sa deset milijardi na pet milijardi, a budžet BiH je godišnje uskraćen za pola milijarde maraka, upozoravaju proizvođači duhanskih proizvoda.

Kako ističu, do pada legalnog tržišta došlo je nakon što je država krenula s politikom dizanja opterećenja na legalno prodate cigarete, što je dovelo do rasta prodaje ovih proizvoda mimo legalnih finansijskih tokova. Kako navode, akcizno opterećenje 2011. godine iznosilo je 22,5 odsto, dok je za 2017. predviđeno opterećenje u iznosu od 67,5 odsto, s obzirom na to da Zakon o akcizama BiH predviđa buduće godišnje povećanje akciza od 7,5 maraka na hiljadu cigareta ili na 50 paklica.

S obzirom na to da porezi na duvanske proizvode čine čak osam odsto od ukupnog budžeta BiH iz direktnih i indirektnih poreza, oni su među najvišim u Evropi jer, kako tvrde proizvođači, evropski prosjek prihoda na duhanske proizvode iznosi 2,6 odsto od ukupnih prihoda.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2017, 11:32 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 03 Jun 2017, 11:29
Postovi: 1
filozof sa vrbasa je napisao:
Citiraj:
Zbog ubrzanog rasta ilegalnog tržišta cigareta u BiH od 2011. godine do prošle godine smanjena je legalna prodaja cigareta sa deset milijardi na pet milijardi, a budžet BiH je godišnje uskraćen za pola milijarde maraka, upozoravaju proizvođači duhanskih proizvoda.

Kako ističu, do pada legalnog tržišta došlo je nakon što je država krenula s politikom dizanja opterećenja na legalno prodate cigarete, što je dovelo do rasta prodaje ovih proizvoda mimo legalnih finansijskih tokova. Kako navode, akcizno opterećenje 2011. godine iznosilo je 22,5 odsto, dok je za 2017. predviđeno opterećenje u iznosu od 67,5 odsto, s obzirom na to da Zakon o akcizama BiH predviđa buduće godišnje povećanje akciza od 7,5 maraka na hiljadu cigareta ili na 50 paklica.

S obzirom na to da porezi na duvanske proizvode čine čak osam odsto od ukupnog budžeta BiH iz direktnih i indirektnih poreza, oni su među najvišim u Evropi jer, kako tvrde proizvođači, evropski prosjek prihoda na duhanske proizvode iznosi 2,6 odsto od ukupnih prihoda.


Neocekivano.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2017, 14:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Cuj....frka-panika
Pa većina ljudi koje znam je u posljednje vrijeme ostavila/smanjila pušenje, ili prešla na motani duvan. Znači, možda nije problem samo "ilegalnost" nego se dodatno budi svijest o značaju zdravlja i novca, te njihove međusobne povezanosti, što takođe značajno utiče na priliv u budžet.
Šta ćemo sad? Kako ćemo podići broj ovisnika i njihove redovne dnevne doze, a tako i promet- da bi opstao budžet?

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2017, 18:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Nije problem za državu što ljudi ostavljaju duhan, nego što je procvjetalo crno tržište, niko normalan neće plaćati Drinu 11 maraka jednog dana.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2017, 15:11 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 27 Maj 2017, 01:38
Postovi: 17
Ja uvijek podržavam povećanje cijena cigara. Pušio sam i ja neko vrijeme i nakon što sam prestao, apsolutno mi ništa ne nedostaje. Problem je kod nas što država nije u stanju da iskontroliše crno tržište. Prema tome, ako povećanje cijena ide prebrzo, crno tržište raste. Jedino što bih predložio je možda usporenje rasta tih akciza, ali svakako treba i dalje da rastu. Nikakvo pojeftinjenje. Meni su u porodici svi bili pušači, vremenom svi prestali, i nikom ništa ne fali. Duvan je definitivno precijenjena stvar.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2017, 15:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Smanjenje cijene cigareta bi povecalo prihode a i smanjilo crno trziste.
Od kad je svijeta i vijeka narod je pusio i pusice.
Ko hoce nek pusi ko nece ne mora.
Najbitnije je da pusaci ne smetaju nepusacima.
Protiv bilo kakvog sam povecanja cijena.
Vise ljudi umre od nezdrave hrane, lose medicinske usluge, loseg standarda zivota, zagadjene okoline... RATOVA, GLADI...

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2017, 17:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2005, 09:13
Postovi: 2572
Lokacija: Banja Luka
Na zapadu su cigare i alkohol luksuz koji je dobro oporezovan i skup i za njihov standard, tako da podrzavam rast akciza na ovo pogotovo sto smo jedna od zemalja koja ima najveci broj pusaca po glavi stanovnika.

Poslano sa mog Le X620 koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 388 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs