banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 656 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Mar 2016, 15:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Milan je napisao:
ne vidjeh te gore...par jutara sam isao u zadnjih 10-ak dana...


Nisam ni ja te baš viđao, ali to ne znači da i ne postoje. Ovi donji kada napreduju u karijeri pređu na duhovnih nivo čuvanja :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2016, 21:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Citiraj:

Независне, 24.03.2016.

БАЊАЛУКА- Рампа на Бањ брду биће уклоњена, јер не постоји никаква одлука да би требала ту да стоји, рекао је данас Слободан Гаврановић, градоначелник.

Он је устврдио да иако ће рампа бити уклоњена, постојећа наредба о регулацији саобраћаја према Бањ Брду, којом је забрањен пролазак аутомобила, остаје на снази.

"Наредба о регулацији саобраћаја на Бањ брду нема никакве везе са рампом, наредба је донесена, поштује се и проводи. А рампа коју је неко смислио да треба да постоји без икакве одлуке је објекат који је тамо вишак", каже Гаврановић.

Према његовим ријеичма "рампа ће се уклонити јер нeма никакву сврху него је само трошак, гдје Град на годишње нивоу за чуваре издвоји око 200.000 КМ".

Из Рекреативне зоне су прије неки дан рекли да ће уколико се уклони рампа и дозволи пролаз аутомобилима предузети разне мјере да то спријече. Многи Бањалучани су против уклањања рампе и дозволе да аута иду према излетишту јер треба да остане за рекреацију, а не да постане саобраћајна зона.

Још се не зна кад ће рампа бити уклоњена јер Гаврановић о том није желио прецизирати.


Odluka je, koliko vidim, kompromis. Sad Gavranovića, Kalinić i Tešanovićka više ne mogu tužiti, jer je rampu skinuo, a opet rekreativce nije izigrao. Ostala je zabrana saobraćaja za sve osim za...ne da mi se kucati šta sve na znaku piše.

Opet, uštedio je pare na čuvarima koji ničemu ne služe, jer ionako prolazi ko hoće i kad hoće, a još je smjestio i policiji, koja će morati, malo malo, slati patrolu gore. Ako neko nekoga udari autom, nije odgovoran, jer pobogu, zašto se ne poštuju saobraćajni znakovi.

Htjeli to priznati ili ne, odluka je genijalna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2016, 21:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Koliko zarađuju čuvari, ako godišnje ode 200 000 km na njih...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2016, 21:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Или колико их има?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2016, 21:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Ako je moj izvor govorio istinu, 10-tak ih je ukupno, na svim punktovima u gradu, računajući kanjon Tijesno i Krupu, i imaju platu od 850 KM. Stranačka koka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2016, 22:25 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Ko da helikopterima patroliraju koliko koštaju grad godišnje.... :angry4:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2016, 22:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Jbg, ti bi samo da je tebi :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2016, 00:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Pa ništa, nek izdvoje pare od dual reflex pa kupe jednu kameru za montirat kod rampe i još jednu običnu videonadzornu i upregnu dežuru specijale da lome noge ko bude dirao kameru...

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2016, 09:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
A hoce li ga iko pitati kako to da je postavljena rampa bez odluke da se postavi, i zaposle toliki ljudi na njoj, i trose tolike pare?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2016, 09:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Uvjek može odgovoriti da nije postavljena dok je on bio gradonačelnik...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2016, 06:47 
Gotive, kad kupim bibi odmah vadim dozvolu da se vozikam gore, po vascijeli dan...


http://banjalucanke.com/2016/03/26/auto ... lu-tobl-a/


Vrh
  
 
PostPoslato: 31 Mar 2016, 08:57 
Šta će biti sa čuvarima na rampi na Banj brdu ukoliko ona bude uklonjena kao što je najavio gradonačelnik Slobodan Gavranović, još je neizvjesno, a oni strahuju za svoj posao i da će dobiti otkaz. Gavranović je juče kazao da su čuvari u nadležnosti Turističke organizacije grada i "da ih ima sigurno više nego turističkih radnika". Kazao je da rampa i njeno čuvanje predstavljaju trošak za gradsku kasu. "Rampa na Banj brdu je bespotrebna i biće uklonjena. Procijenićemo treba li uraditi određene pripreme i nećemo ukloniti samo rampu da bi bila uklonjena, nego ćemo analizom koju je Savjet za bezbjednost saobraćaja uradio dodatno povećati mjere na obezbjeđivanju saobraćaja u okviru postojećeg režima", kazao je gradonačelnik. On je ponovio tvrdnju da se godišnje za plaćanje čuvara i rampe troši oko 200.000 KM. Jedan od čuvara na Banj brdu rekao nam je da su zaposlena četiri čuvara na ovoj rampi, te da njihova mjesečna plata iznosi 600 KM plus doprinosi. "Smiješne su izjave nadležnih organa da čuvarska služba košta 200.000 KM, kada mi primamo skoro najnižu minimalnu platu. Ukoliko se desi da rampa bude uklonjena, nas četvorica ćemo vjerovatno ostati bez posla", kaže ovaj čuvar, te dodaje da je ratni vojni invalid. Kaže da, ako se desi da rampa bude uklonjena, biće teško zabraniti ljudima da na ovo izletište idu automobilima. Iz Turističke organizacije grada kažu da oni nisu dobili nikakav zvaničan dokument od grada da će rampa biti uklonjena. "Odluka gradonačelnika da ukloni rampu je hipotetička stvar na koju mi ne možemo da dajemo hipotetički odgovor", kažu iz TOBL i dodaju da ne znaju šta će sa čuvarskom službom ako rampa bude uklonjena. Banjalučani okupljeni oko Rekreativne zone Banj brdo nedavno su poručili gradonačelniku da će, ukoliko rampa bude uklonjena i ako bude dozvoljen prolaz automobilima, preduzeti razne mjere da to spriječe.

Više detalja na: http://www.nezavisne.com/novosti/banjal ... ena/362409


Vrh
  
 
PostPoslato: 27 Jun 2016, 11:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
http://www.nezavisne.com/novosti/banjal ... rdu/376251


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2016, 09:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Ово зајебанција у рангу Њуз нета?

http://banjaluka.net/banjaluckom-restor ... nije-prvi/

Иначе је горе било празно.

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2016, 19:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Да, зајебанција која је игром случаја завршила као вијест у Блицу, а затим и на неким другим порталима. Ови су је склонили, али прекасно.
http://www.blic.rs/vesti/republika-srps ... mo/tn7pnvq


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2016, 19:14 
Nema ni na blicu... :D

Ono o 3 gosta na dan?


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Nov 2016, 19:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Па да, Блиц обрисао, на њих сам и мислио, али је остао овај линк. Видиш какав је.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2018, 20:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Turistički vozić do Banj brda! Konačno!

Citiraj:

Slika

Turistički vozić na elektični pogon, koji bi prevozio građane i turiste na svakih sat vremena od tvornice obuće “Bema” do najpoznatijeg gradskog izletišta Banj brdo, trebalo bi da krene ovog ljeta.

Slaviša Sandić, načelnik Odjeljenja za saobraćaj i puteve, rekao je da se danas očekuje raspisivanje javne nabavke za prevoz turističkim vozom do Banj brda.

– Moram naglasiti da je predviđeno da trasa turističkog voza bude od tvornice “Bema” do spomenika palim Krajišnicima u Narodnooslobodilačkoj borbi s krugom oko spomenika. Ukupno će biti četiri stajališta, počevši od početnog i krajnjeg, kao i dva stajališta na samoj trasi – pojasnio je Sandić.

Predviđeno je da se prevoz turističkim vozićem vrši radnim danom od 15 do 20 časova, a vikendom i praznicima od devet do 20 časova. Cijena karte u jednom smjeru iznosiće jednu KM, a za djecu do pet godina biće besplatna. Na pune sate turistički vozić će ići od tvornice “Bema”, a na 30-minutne intervale vozić će ići od spomenika.

– Kroz javnu nabavku je predviđeno da vozić bude na električni pogon ili na obični pogon s tim da će dodatne bodove dobiti vozić na električni pogon – ističe Sandić.

Tihomir Dakić iz Rekreativne zone kaže da je uvođenje Turističkog vozića koji bi saobraćao od Fabrike obuće „Bema“ do spomenika odlično rješenje, napominjući da je to pravi rezultat borbe protiv automobilskog saobraćaja prema Banj brdu koja traje gotovo punih osam godina.

– Svi brojni posjetioci Rekerativne zone prihvatiće turistički vozić na ekološki način. Drugačije, mislim da će biti oponenata pješaka i biciklista na tom prostoru. Ali je ovo super stvar, i ono što treba nastaviti planirati jeste ta zajednička vizija šta sa tim prostorom. To je ustvari najbitnije – kaže Dakić

https://www.youtube.com/watch?v=034NTRlIzeM

Gradonačelnik Banjaluke Igor Radojičćić, rekao je danas da je javni poziv za uvođenje turističkog vozića prema Banj brdu pokrenut, da je riječ o ideji koja već dugo sazrijeva, te da bi njenom realizacijom, svi oni koji iz raznih razloga, ne mogu da se popnu do gore, da im bude omogućen prevoz.
– Javni poziv je upućen prevozničkim preduzećima, onima koji bi mogli organizovati saobraćaj do pomenute lokacije i jedna je vrsta koncesije – naglašava gradonačelnik Banjaluke.

https://www.youtube.com/watch?v=rb0lKcxPa0w

Turistički vozić biće u nadležnosti Odjeljenja za saobraćaj, ali će biti u službi turista i građana koji žele da idu na Banj brdo.


http://www.srpskacafe.com/2018/03/banja ... banj-brda/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2018, 22:54 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2003, 15:05
Postovi: 728
Šta rade sa onim šumskim stazama? Kao renoviraju ih i "kultivišu"...
Pa ono su sada šumske magistrale, mogu se dva auta mimoići. Bezveze!

_________________
Ko pročita VO!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Maj 2019, 09:45 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Kakvo je trenutno stanje što se tiče dolaska do spomenika? Dokle se može doći autom i da li i kako cesto vozi taj vozic? Posto smo sa bebi kolicima nije baš jednostavno gurati od Alibabe do vrha. :D

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 656 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs