banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 14:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 97 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Feb 2011, 11:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
U ratu se izgubi neki osjecaj za tudju patnju...bar patnju "one druge strane" i mnogi ljudi urade ono sto u miru nikada ne bi. Na svu srecu vecina ljudi zdrzi moralne kodekse i vodi se njima i u stanju rata. Jbg...nismo svi isti.

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2011, 16:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Radnja Golubićeva filma “Krugovi” događa se 12 godina nakon što je Aleskić spasio život svom sugrađaninu Glavoviću. “Film se bavi posljedicama jednog herojskog čina i prati živote ljudi koji su sudjelovali u događaju koji im je promijenio živote”, izjavio je za srbijanske medije Srdan Golubović.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2011, 00:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3625
VeLiKi je napisao:
Unbeliever je napisao:
E sad da smo na fb dobio bi lajk ko konj!

cinjenica je da je trebinje (vjerovatno uz bijeljinu) nacionalizmom najnabijeniji grad u rs


Odakle ti ta informacija???

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2011, 00:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Čak, šta više važno je napomenuti da je u Trebinju radila SDA sve do kraja 1993. kada je po nalogu Alije Izetbegovića zatvorena. Muslimani su zajedno sa Srbima jurišali na Đubrovnik.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2011, 00:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3625
filozof sa vrbasa je napisao:
Čak, šta više važno je napomenuti da je u Trebinju radila SDA sve do kraja 1993. kada je po nalogu Alije Izetbegovića zatvorena. Muslimani su zajedno sa Srbima jurišali na Đubrovnik.


I tebe ću pitati isto?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2011, 01:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Čuo od Trebinjaca, a i par puta je Radovan na suđenju to ponovio.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2011, 01:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29498
Lokacija: Banjaluka
Drzite se teme.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2011, 02:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3625
Sve i da je tako, kakve veze ima to sa tvrdnjom da je TB nacionalistički grad?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2011, 08:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Niko nije rekao da je Trebinje nacionalisticki grad, vec:
"cinjenica je da je trebinje (vjerovatno uz bijeljinu) nacionalizmom najnabijeniji grad u rs"
Tj, neki manje, neki vise.

"Film se realizuju u okviru producentske kuće "Baš Čelik", prema scenariju Srđana Koljevića, koji je, osim nagrade Filmskog festivala u Kanu, podržan i iz fondova Njemačke, Francuske, Slovenije, Hrvatske i Srbije."
Kakva ekipa :)
Ovi lokalni indijanci, Njemacka i Francuska. Krajnje je bilo vrijeme da se napravi ovaj film. 18 godina!
Samo da se ne protumaci pogresno u siroj i uzoj javnosti.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2011, 09:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
TaškoBL je napisao:
Niko nije rekao da je Trebinje nacionalisticki grad, vec:
"cinjenica je da je trebinje (vjerovatno uz bijeljinu) nacionalizmom najnabijeniji grad u rs"
Tj, neki manje, neki vise.

"Film se realizuju u okviru producentske kuće "Baš Čelik", prema scenariju Srđana Koljevića, koji je, osim nagrade Filmskog festivala u Kanu, podržan i iz fondova Njemačke, Francuske, Slovenije, Hrvatske i Srbije."
Kakva ekipa :)
Ovi lokalni indijanci, Njemacka i Francuska. Krajnje je bilo vrijeme da se napravi ovaj film. 18 godina!
Samo da se ne protumaci pogresno u siroj i uzoj javnosti.

Tog se i ja bojim...Sa nase strane ce ga osudjivati zbog prikazivanja "Srba kao zlocinaca" a sa druge podrzavati zbog...prikazivanja "Srba kao zlocinaca".

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2011, 11:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ipak mislim da je bila potrebna određena vremenska distanca od stvarnih događaja do snimanja filma.
Obično se sve gleda drugačijim očima (hladne glave) nakon izvjesnih godina.
Kako će biti snimljen film, da li će buditi asocijaciju na sveukupne Srbe kao zločince (u šta sumnjam) ili na pojedince zločince (koji to i jesu bili) vidjećemo nakon premijere filma.

Koliko mogu da vidim poprište mjesta događaja (zelena pijaca/trg) je izgledom vraćen u ratno doba; uklonjeni su kandilaberi, dovučen neki stari kiosk, tako da vjerujem da je dosta scena već odrađeno.

Off o nacionalizmu
Spoiler:
Što se tiče nacionalizma u Trebinju tvrdim, generalno gledajući, da ga nikad nije ni bilo (ne računajući minoran broj pojedinica nacionalista kojih ima u svakom gradu).
Činjenica jeste, u odnosu na ostale gradove u BH, da su Muslimani bili zajedno sa Srbima na trebinjsko-dubrovačkom ratištu (dok nisu otišli iz TB).
Činjenica je takođe da nije bilo rušenja muslimanske imovine (kuća), da su svi ostvarili povrat imovine (stanova) i da bez problema dolaze svakog ljeta.
Činjenica je da i Dubrovčani dolaze u TB bez ikakvih problema (nijedno auto sa DU registracijom nije polomljeno).

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2011, 12:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Talija je napisao:
Ipak mislim da je bila potrebna određena vremenska distanca od stvarnih događaja do snimanja filma.
Obično se sve gleda drugačijim očima (hladne glave) nakon izvjesnih godina.
Kako će biti snimljen film, da li će buditi asocijaciju na sveukupne Srbe kao zločince (u šta sumnjam) ili na pojedince zločince (koji to i jesu bili) vidjećemo nakon premijere filma.

Koliko mogu da vidim poprište mjesta događaja (zelena pijaca/trg) je izgledom vraćen u ratno doba; uklonjeni su kandilaberi, dovučen neki stari kiosk, tako da vjerujem da je dosta scena već odrađeno.

Off o nacionalizmu
Spoiler:
Što se tiče nacionalizma u Trebinju tvrdim, generalno gledajući, da ga nikad nije ni bilo (ne računajući minoran broj pojedinica nacionalista kojih ima u svakom gradu).
Činjenica jeste, u odnosu na ostale gradove u BH, da su Muslimani bili zajedno sa Srbima na trebinjsko-dubrovačkom ratištu (dok nisu otišli iz TB).
Činjenica je takođe da nije bilo rušenja muslimanske imovine (kuća), da su svi ostvarili povrat imovine (stanova) i da bez problema dolaze svakog ljeta.
Činjenica je da i Dubrovčani dolaze u TB bez ikakvih problema (nijedno auto sa DU registracijom nije polomljeno).


Da. Pa vjerovatno se nece gledati na Srbe generalno kao zlocince, jer smisao cijelog filma je da se pokaze da je Srbin spasio Muslimana, dakle nema konotacije da su svi Srbi zlocinci. Cilj je ovim primjerom upravo pokazati suprotno. Srdjan je bio jedan od hrabrih koji su to pokazali javno. Ali koliko je bilo onih koji to nisu smjeli u ta vremena pokazati javno jer znamo kakav je bio nacionalisticki rezim na vlasti tada.

Slicno kao i sa Nijemcima. Da li neko danas gleda na Nijemce kao zlocince iako znamo sta je bilo u 2 sv. ratu. Rijetko ko. Zasto? Zato sto znamo da je ta ideologija bila produkt bolesnog uma manjine koji su zaveli vecinu.

O spojleru i nacionalizmu. Ne znam kako je bilo u Trebinju, ali pretpostavljam da je bilo slicno kao u BL. A u BL u ratu je itekako bilo nacionalizma. Ali tome su najvise doprinijeli mediji. Sjecam se u nasem razredu je bilo muslimana i niko ih nije drugacije gledao i cak su se svi druzili medjusobno. Ali na ulici je bilo nesto drugo. Cesto su se mogli vidjeti rezervisti sa kokardama i simbolima mrtvackim glavama na kapama kako hodaju ulicom. Ne daj boze da je neko tad rekao da je Musliman.
Ali to nisu krivi obicni ljudi vec propaganda rezima koji je djelovao u to doba i ljude ubijedio da cine zlo. A obicni narod je to vecinom podrzavao sto je pokazalo glasanje 1994 kad je Karadzicev sistem pobijedio sa "99 posto" glasova. Poznajuci diktatore znamo da je toliki procenat glasova namjesten, ali razgovarajuci sa pojedincima mislio sam da mozda i nije bio namjesten obzirom na njihovu tadasnju podrsku Karadzicu i njegovom sistemu. Ali zasto? Pa zato sto su ljudi bili ispranog mozga i zavedeni medijski, slicno kao danas ali u puno vecoj mjeri jer danas imamo relativnu slobodu medija u poredjenju sa 1992. Znamo i da je vecina Nijemaca podrzavala Hitlera, ali to nije zato sto su Nijemci zlocinacki narod, vec zato sto su bili zavedeni propagandom. Slicno je bilo i u ratu kod nas. Rijetko koji pojedinac je bio neispranog mozga, a jedan od njih je ocito bio i Srdjan.
U takvom okruzenju vlasti nacionalistickog rezima su mogli samo kriminalci i zlocinci profitirati (sjetimo se Arkana), dok obicni i posteni ljudi u ratu obicno samo stradaju, sto je pouka ovog filma.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2011, 12:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
правити паралеле са нама и њемцима је пресмјешно.
ово је био грађански рат, дакле тукло се становништво једне државе.
медији играју битну улогу свуда по свијету.. зашто американци нису злочинци а њемци јесу?

што се тиче филма.. тешко је судити унапред но.. чини ми се да ће овако опет српски народ испаст фашистоидан и злочиначки али ће ето као бити један дечко добре душе... лафо и у кукољу има жита.
поштујем оно што је Срђан урадио, требало је имат муда за то.. али мислим да су Срби направили довољно филмова и довољно се извињавали..
нешто не видим друге да то раде.

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2011, 13:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
jellyfish ne da si pretjerao...negoooo...
Samo dokazujes da si ti nasjeo na propagandu "Srbi zlocinci"

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2011, 14:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Jelly ili ti ga Vime, stvarno znas lupiti. De brate promjeni sifru na akauntu. Ili ti neko jos koristi akaunt ili patis od sizofrenije. Ovo ne pise ista osoba svaki put.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2011, 16:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Po vasem misljenju, o cemu govori ovaj film i u cemu je smisao?

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2011, 17:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Kao što sam napisao, radnja filma se odvija 12 godina poslije, to nije ratno vrijeme, puške su odložene, uniforme skinute, film prikazuje ono što dolazi poslije, frustraciju, kajanje, oproštenje, itd...

Alternativa ovom filmu bi bila, naredba vojnicima V trebinjske lake pješadijske biragade, da je svaki vojnik VRS dužan premlatiti Bošnjaka kada ga sretne na ulici. Sa ovom naredbom nije se slagao jedan mladi vojnik neispranog mozga po imenu Srđan Alekisić, koji se suprostavio trojci bradatih četnika i spasio svoga druga Alena. Vrhovna komanda je Srđana Aleksića proglasila krivim i stavila ga pred streljački vod.

Ja mislim da je ovakav scenario moguć samo u alternativnom svemiru i da će pravi film koji se snima biti daleko od Dželijevog uvrnutog pogleda na svijet.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2011, 17:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
U Trebinju nije ubiVen ni jedan musliman ni Hrvat i to je ja mislim jedini grad sa mješanim stanovništvom u BiH gdje se nije desilo nijedno etnički motivisano ubistvo, bilo je incidenata ali ne i likvidacija kakve su u većini ostalih gradova BiH, a bogami i hrvatske čak bile i zakonite.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2011, 23:24 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 15 Apr 2009, 17:34
Postovi: 1155
Lokacija: Canberra
Slucaj tog Aleksica je izpolitizovan,obicna usrana propaganda..to je ta prica o genocidu i genocdinim Srbima ali bio je jedan Aleksic koji je toboze spasavao od genocida ..srpski Oskar Šindler..i sta je sad sledece smimice film Aleksiceva lista.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2011, 23:26 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 15 Apr 2009, 17:34
Postovi: 1155
Lokacija: Canberra
old fashion men je napisao:
U Trebinju nije ubiVen ni jedan musliman ni Hrvat i to je ja mislim jedini grad sa mješanim stanovništvom u BiH gdje se nije desilo nijedno etnički motivisano ubistvo, bilo je incidenata ali ne i likvidacija kakve su u većini ostalih gradova BiH, a bogami i hrvatske čak bile i zakonite.

Znas li jedan grad u hrvatsko muslimanskoj federaciji gde nije ubiVen :lol: ni jedan Srbin


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 97 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs