banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 07:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 97 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Jan 2012, 14:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2009, 20:04
Postovi: 429
Lokacija: Mostar
Prije 19 godina, 21. 01. 1993 najviše od sebe što je mogao ponuditi za drugoga čovjeka, ponudio je Srđan Aleksić. 27. istog mjeseca je i umro.

Nema čovjeka bez grijeha. Da bi čovjek dospijeo u raj treba mu Božija Milost, da se pomiri sa Bogom i da mu Bog oprosti. A ovome momku su ovim činom oprošteni svi grijesi, ma kakvi god bili. Siguran sam da je sada u raju jer nema većega dara nego darovati svoj život za život drugog čovjeka. To je velika žrtva ali žrtva koja donosi vječni život i Božiju Milost.
Slika

_________________
George Bush: Većina našega uvoza dolazi iz vana.

Da li je bolje ispasti glup ili iz auta??

Ako umrete izgubili ste važan dio svoga života.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 17:17 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Maj 2011, 23:20
Postovi: 420
old fashion men je napisao:
U Trebinju nije ubiVen ni jedan musliman ni Hrvat i to je ja mislim jedini grad sa mješanim stanovništvom u BiH gdje se nije desilo nijedno etnički motivisano ubistvo, bilo je incidenata ali ne i likvidacija kakve su u većini ostalih gradova BiH, a bogami i hrvatske čak bile i zakonite.


A ko je inace krenuo ubiti, pretuci ili sta vec Alena, i zbog cega?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 18:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Tacnije pokojni Aleksic je umro na svetog Savu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 18:11 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
budala je napisao:
old fashion men je napisao:
U Trebinju nije ubiVen ni jedan musliman ni Hrvat i to je ja mislim jedini grad sa mješanim stanovništvom u BiH gdje se nije desilo nijedno etnički motivisano ubistvo, bilo je incidenata ali ne i likvidacija kakve su u većini ostalih gradova BiH, a bogami i hrvatske čak bile i zakonite.


A ko je inace krenuo ubiti, pretuci ili sta vec Alena, i zbog cega?

Krenuo i stigao su dvije različite kategorije :wink:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 18:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Maj 2011, 23:20
Postovi: 420
_зока je napisao:
budala je napisao:
old fashion men je napisao:
U Trebinju nije ubiVen ni jedan musliman ni Hrvat i to je ja mislim jedini grad sa mješanim stanovništvom u BiH gdje se nije desilo nijedno etnički motivisano ubistvo, bilo je incidenata ali ne i likvidacija kakve su u većini ostalih gradova BiH, a bogami i hrvatske čak bile i zakonite.


A ko je inace krenuo ubiti, pretuci ili sta vec Alena, i zbog cega?

Krenuo i stigao su dvije različite kategorije :wink:


Dobro, uvijek postoji sbb kbb, ali nakon sto je Srdjan pretucen na smrt, zaista je tesko pomisliti da bi Alen prosao bolje.
Nazalost


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 18:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Za vrijeme rata u sred grada palo je više žrtava, o njima niko ne govori jer su iste nacije, da su druge nacije bile žrtve.... A šta je bio uzrok? Ima xy razloga zašto se nešto desilo. Npr. ne spominje niko braću Šekariće koji su od crnogorskih vojnih dobrovoljaca ubijeni u sred restorana (istog dana). Drugi (mlađi) brat nije ni znao šta ga je snašlo kada je ušao. Zašto niko o tome ne priča?

Da ponovim, Trebinje se ne može okarakterisati kao grad u kome je bilo progona i masovnog ubijanja. U Trebinju su Muslimani i Srbi bili zajedno na ratištu dok nisu otišli vani. U Trebinje se ti isti Muslimani vraćaju i dolaze i odlaze kad hoće, ko kaže da nije tako - LAŽE!

Prema tome, ne može se ni ovaj slučaj ispolitizovati i reći da je generalno svima smetao Alen. Uvijek se nađe pojedinac kome smeta ali pojedinac ne govori o većini.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 22:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
АЛЕКСАНДАР je napisao:
правити паралеле са нама и њемцима је пресмјешно.
ово је био грађански рат, дакле тукло се становништво једне државе.
медији играју битну улогу свуда по свијету.. зашто американци нису злочинци а њемци јесу?

што се тиче филма.. тешко је судити унапред но.. чини ми се да ће овако опет српски народ испаст фашистоидан и злочиначки али ће ето као бити један дечко добре душе... лафо и у кукољу има жита.
поштујем оно што је Срђан урадио, требало је имат муда за то.. али мислим да су Срби направили довољно филмова и довољно се извињавали..
нешто не видим друге да то раде.


Potpis!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2012, 23:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Godišnjica ubistva Srđana Aleksića

http://www.banjalukalive.com/drustvo/go ... ksica.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2012, 19:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Boris Tadić odlikovao visokim priznanjem Radeta Aleksića, oca pokojnog Srđana. :)

Prošlo je godina dana od vijesti o snimanju filma, dokle je projekat stigao?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2012, 20:45 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
Баби Папушка je napisao:
Morćeš da se navikneš, jer ova priča se nikada neće zatvoriti i ne treba.

Srđan nije glumio supermena, ali igrom sudbine tako je ispalo.

Potpisujem, ali ono što je jadno i bljutavo je: ko sve danas sebi daje za pravo da se kiti tim Srđanovim djelom?! Čedomir Jovanović, Nataša Kandić, Dronja Biserko itd...
Srđanov otac je inače apelovao na sve te "evropeidne" da konačno prestanu da kupe političke poene na ime pokojnog mu sina...

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2012, 21:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ja sam o pokojnom Srđanu čuo od Nataše Kandić, u RS ili od lokalnih Trebinjaca ništa.

Vjerovatno neznanje i sporadična sramota.

Da li bih ja sutra zaštitio druga Bošnjaka od takvih ljudi?

Bih.

Da li bih poginuo zbog njega?

Ne bih, ali ko te pita.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2012, 13:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Da može da se išta pita pokojni Srđan vjerovatno bi u čudu odmahnuo glavom. Pogotovo ne bi dozvolio da se sa njegovim imenom manipuliše i da ga kojekakve osobe uzimaju u usta po svom nahođenju.
Naravno da nije išao da pogine braneći Alena, desilo se.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2012, 14:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Pa koliko sam shvatio pokojni Aleksic je poznavao ovog sto je bio napadnut, jel vi nikad za svog halfa niste uletili u tucu? Momak je imao srce i svaka mu cast.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2012, 17:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Po meni pravi Muslimanobranitelj je onaj koji je švercovao muslimane, a nije ni marke uzeo za to, onaj koji prokazuje i govori o zločinima nad njima, onaj koji se brinuo o njima tokom rat.

Ako takvih ima među Srbima, takvima treba orden dati.

Ovo što je pokojni Srđan uradio je plemenito djelo, ali to nije bilo njegovo zanimanje.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2012, 14:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Film izlazi ove godine, a načelnik TB, Ćuk riješio da digne spomenik pokojnom Aleksiću, ako to nije uradio prije četiri godine, nije morao ni sada, već sada mu svi dižu spomenike i imenuju nazive ulica zato što je valjda IN.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2013, 19:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
Ime Srđana Aleksića obilježilo je noviju istoriju, o njegovom herojstvu priča se i van granica BiH. Potvrđuje to i primjer Senada Hadžića iz Banovića koji je pješice iz svog grada došao na Srđanov grob da se pokloni njegovom liku i djelu.

Senad Hadžić prepješačio je dvijestotine kilometara da bi se poklonio herojskom djelu Srđana Aleksića i svjedočanstvu koje je ostalo posle njega.

"Religijsko učenje kaže da ako spasite jednog čovjeka spasili ste cijeli svijet. Srđan je spasio cijeli svijet", rekao je Hadžić po dolasku u Trebinje, prenosi RTRS.

Senadov postupak predstavlja čast i poštu koja se ne odaje samo Srđanu, nego čovjeku, kaže Srđanov otac Rade, koji je gosta iz Banovića dočekao sa pomiješanim osjećanjima tuge i ponosa.

Na šestodnevnom putovanju, Senad je odmarao u više gradova i iz svih je, kaže ponio poruke zahvalnosti i poštovanja.One se, dodaje moraju širiti i dalje, jer je najsnažnije, besmrtne riječi uputio Srđan prije dvadeset godina, sa trebinjskog Trga slobode.


Log: Tekst kopiran sa BanjalukaLive portala: http://www.banjalukalive.com/drustvo/pj ... z2JrPXda8Z


Svaka mu čast i porde ovih ljiljana i šahovnice, vidi se da je čovjek.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2013, 22:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
A taj isti Hadžić se nije ni okrenuo kad je prelazio preko mosta blizu Mostara (ovi iz Zap. Hercegovine će se sjetiti imena), tj. mosta koji danas nosi ime po dvojici branitelja koji su svjesno dali život i sačuvali čitava sela od najezde vojske čineći odstupnicu dok su se ostali povlačili i svjesno ostali da poginu.
Evo ni na internetu ne mogu da nađem njihova imena koja sam nažalost zaboravila.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2013, 15:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3625
Citiraj:
Boračka organizacija Trebinje: Film „Krugovi“ je anti – srpska propaganda

15.03.2013. Trebinje – Boračka organizacija opštine Trebinje smatra da je film „Krugovi“ iskorišten za anti – srpsku propagandu i anti – trebinjsku priču. Povodom premijere filma koja je zakazana za sutra u Domu kulture opštinska Boračka organizacija izdala je saopštenje za javnost koje prenosimo u cjelosti:

- Teško je povjerovati da danas, gotovo dvije decenije od završetka odbrambeno-otadžbinskog rata, moramo da branimo čast, dostojanstvo, ponos i patriotizam srpskog vojnika, pripadnika Trebinjske brigade.

Ono što posebno ističemo je da niko od 4 hiljade boraca Trebinjske brigade nije napravio ni najmanji ratni incident, koji nije u skladu sa Ženevskom konvencijom i običajima rata; niko od pripadnika Trebinjske brigade nije bio predmet bilo kakve istrage ni Suda BiH, ni Haškog tribunala.

Posebna vrlina naših boraca je što su se i prema neprijateljskim vojnicima odnosili sa respektom i poštovanjem. Trebinje je jedini, ili među rijetkim opštinama u Bosni i Hercegovini, u kome nije bilo sukoba po nacionalnoj osnovi.

Ulični sukob od prije 20 godina u Trebinju, u kojem je u fizičkom obračunu život izgubio naš sugrađanin Srđan Aleksić, iskorišten je za promociju jedne anti-srpske i anti-trebinjske priče, ali i anti-civilizacijske priče, jer se jedna tragična sudbina koristi za realizaciju nečijih neostvarenih nacionalnih želja, ali i za ličnu korist pojedinaca. Brojni su primjeri gdje su Trebinjski borci, žrtvujući svoje živote, spašavali teško ranjene saborce druge nacionalnosti, ali i zarobljene i ranjene neprijateljske vojnike.

Dragi naši Trebinjci, film „Krugovi“ („Srpska omča“) je anti-srpski film. Film „Krugovi“ je anti-trebinjski film i zato Vas pozivamo da njegovu najavljenu promociju u Trebinju bojkotujete.

Ako slučajno neko ode na tu promociju, pogotovo se ovo odnosi na naše mlade sugrađane, koji se nisu ni rodili tada, treba da znaju sledeće:

1. Glavni junak u filmu, koga glumi Vuk Kostić, pojavljuje se u srpskoj uniformi, što je laž, jer Srđan Aleksić u momentu stradanja nije bio pripadnik Vojske Republike Srpske.

2. Srpski vojnici se u filmu prikazuju kao pijanci, kriminalci i razbojnici, što je takođe velika laž. Vojnici su Vaši očevi, Vaši stričevi, Vaši ujaci, Vaši kumovi, Vaše komšije koji su u jednom teškom vremenu bili i ratnici i vojnici, ali prije svega –ljudi.

Poštujući svaki izgubljeni život u ratnom periodu, bez obzira kako je do toga došlo, Boračka organizacija Trebinja se još jednom oglašava, nadajući se da će ova satanizacija srpske vojske iz Trebinja prestati, da će prestati svakodnevno vrijeđanje roditelja i članova porodice poginulih 260 boraca Trebinjske brigade i vrijeđanje slobodarskog duha Trebinja i Hercegovine – navosi se u saopštenju za javnost Boračke organizacije Trebinje.


http://www.trebinjedanas.com/node/15401

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2013, 17:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ne znam šta se u filmu radi da bih dala svoj sud.

Za Trebinje važi jedan kuriozitet da, u odnosu na druge gradove pogotovo u Bosni, Srbi i Muslimani nisu ratovali jedni protiv drugih, nego bili zajedno na ratištu i držali koridor zajedno sa Srbima dugačak i preko 40 kilometara. A kada je bilo vrijeme da krenu krenuli su bez problema, neki ostavili kuće komšijama a neki otišli. Tadašnji načelnik Božidar Vučurević im je omogućio prolaz i prevoz do CG. Zato taj isti Vučurević može slobodno u Sa za razliku od Du gdje ne smije ni nogom kročiti.
S Muslimanima sam odrasla, moje djetinjstvo i ranu mladost čine uspomene u kojima su oni neraskidiv dio, tako da nema te politike koja bi te osobe ocrnila u mojim očima. Vrijeme je pokazalo svoje, kako smo se družili u djetinjstvu tako isto se čujemo i dan danas.
Elem, ne kontam taj hejt prema srpskoj vojci, ali kao što rekoh morala bih prvo film pogledati pa dati svoj sud.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2013, 19:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
filozof sa vrbasa je napisao:
Boris Tadić odlikovao visokim priznanjem Radeta Aleksića, oca pokojnog Srđana. :)

Prošlo je godina dana od vijesti o snimanju filma, dokle je projekat stigao?


Zavrsen i prikazan na Sundance i Berlinale.

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 97 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs